FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#1
No i 13.05.2018 zapewniliśmy sobie utrzymanie w 1 lidze. Nie o to walczyliśmy na wiosnę, ale nie wyszło. Pewnie i dobrze, bo przyda się trochę ochłody na rozgrzane głowy. Teraz wraz z nowym trenerem przychodzi czas budowania Klubu, klubu przez duże K. Takiego, który dumnie wkroczy na nowy stadion przy ulicy [___].

Jak już zdradził Prezes Wójcik, celem na 2018/2019 będzie utrzymanie, tak jak i na 2019/2020.

Na jakiej pozycji potrzebujemy waszym zdaniem najpilniejszych wzmocnień? Kogo na pewno byście chcieli w klubie zostawić? Komu na pewno podziękować?

Tutaj też piszmy o transferach, plotkach i planach na następny sezon.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#2
Tak jak już mówiłem wcześniej, powinniśmy podziękować Gancarczykowi, Marcowi, Cvernie, Nowakowi i chyba również Wepie. Powinniśmy zatrzymać Boneckiego, spróbować zatrzymać Kuchtę, a nowy trener niech zdecyduje co z Żaglem i Maćczakiem. Ledecky też out. Powinniśmy wzmocnić środek obrony, skrzydło i napad. Jeśli Trznadlowi kończy się kontrakt, to absolutnie musimy zaproponować nowy.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#5
To ja może zacznę kompleksową analizę, bo wcześniej już się nad tym trochę zastanawiałem.

BR: (Kuchta, Kowalczyk, Kleemann out) Weinzettel, Ziarko M (+ Turek M/Styrczula M)

Kuchtę ciężko będzie zatrzymać, Kowalczyk z Kleemanem nic nie grają na wypożyczeniu. Do Tobiego dołączyć dobrze rokującego (i jeszcze ze statusem młodzieżowca w przyszłym sezonie) Ziarkę. W odwodzie któryś z młodych z rocznika '01.

Boczni obrońcy: Trznadel, Brusiło, Winiarczyk, x

Kolejną rundę za małe pole manewru na bokach obrony, musi przyjść jeszcze jeden zawodnik, najlepiej ze statusem młodzieżowca, bo wszyscy trzej obecni są dobrzy, ale i blisko 30-tki. To najlepszy wiek dla obrońcy, ale i musimy dalej stopniowo odmładzać skład - przez najbliższe 2-3 sezony mamy przygotowywać kadrę na walkę o awans. Także zdecydowanie popieram ściągnięcie kogoś z myślą o przyszłości (idealnie np. Szymusik z Błękitnych, rocznik '98).

ŚO: (Cverna, Kowalski M out?) Bodzioch, Peroński, Baran, x

Kluczowy cel transferowy, zaraz po napastniku. Bodzioch mimo słabej tej rundy jest pewniakiem, Peroński (wg mnie powinien być rozpatrywany tu, a nie w pomocy, bo ma dużo dobrych cech stopera i dużo braków w roli pomocnika; zresztą najlepiej wspominam właśnie parę stoperów Bodzioch-Peroński z 3 ligi) z Baranem solidni zmiennicy, potrzeba jednak kogoś lepszego do pierwszego składu. No i zdecydowanie potrzebne odmłodzenie pozycji, szczególnie jeśli odejdzie Kowalski (na co się zanosi). Na szybko: Deja z Cracovii? Klemenz z Katowic, jeśli przejdzie tam rewolucja? A może podobną drogą jak Kowalski pójdzie będący aktualnie na wypożyczeniu w Zdzieszowicach nasz junior Grądowski?

DP: Bonecki, Habusta

Jak uda się zatrzymać Boneckiego, to bez zmian. Zawsze są jeszcze Baran, Wepa czy Peroński.

ŚP: (Niemczyk out) Czyżycki M, Niziołek, Nowak, Wepa, Sypek M/ Bryłka M

Niemczyk gra słabo w Kluczborku, zapowiadało się na coś lepszego, ale chyba pozostaje mu poziom 3-4 ligi. Sypek ogrywa się na wypożyczeniu, dodatkowo najlepszy z juniorów Bryłka - któryś z nich powinien być realnie brany pod uwagę. No i liczę na dobrą pracę nowego trenera nad Czyżyckim. Dodatkowo powrót Niziołka do formy z jesieni (ta runda do ewidentnie wyapdek przy pracy), Nowak wg mnie zawsze pokazuje solidny poziom, Wepa jak sam nie będzie chciał odejść to w składzie powinno być dla niego miejsce, w końcu kapitan.

PP: (Gancarczyk, Żagiel/Maćczak out) Mikinić, Żagiel/Maćczak M?

Marek już u kresu kariery. Ktoś z pary Żagiel/Maćczak powinien odejść, skłaniam się ku Maćczakowi, ale mają obaj jeszcze 3 mecze + treningi na przekonanie do siebie nowego trenera. Mikinić udany transfer, a podejrzewam, że czas pracuje na jego korzyść.

LP: (Wrzesień/Marzec out?) Wodecki, x

Wrzesień stracił prawie cały sezon przez kontuzję na wypożyczeniu, ale pamiętam, że przed transferem do Odry prezentował wysoki poziom. Powinien przepracować lato i ew. po bliższej obserwacji opuścić zespół. To samo z Marcem, kompletnie nie mam zdania ws. do jego sytuacji w klubie, zależy od nowego trenera. Jak się nie spodobają obaj, to trzeba wtedy kogoś jeszcze na skrzydło.

N: (Ledecky out) Skrzypczak, x, Wolny?

Na pewno cel transferowy nr 1. Ledecky to była opcja tymczasowa, nie pokazał się źle, ale też nie pokazał nic, żeby chcieć go zatrzymać na siłę. Przy założeniu gry z systemem z 1 napastnikiem (a tak też preferuje grać Rumak) potrzeba kogoś równorzędnego do rywalizacji ze Skrzypą + na trzeciego kogoś młodego do ogrywania, ew. tutaj też myślę o powrocie Wolnego.

Zapraszam do dyskusji. ;)

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#6
Dla formalności - Kowalczyk chyba gra normalnie w Legionovii? No ale na powrót do Odry szans nie ma. Fajny facet, dobry bramkarz, no ale tych paru centymetrów nikt mu nie da...

Sypek w Zdzichach ponoć prezentuje się bardzo dobrze i na pewno warto mu się przyglądnąć, tak samo jak Grądowskiemu. Też nie wierzę w utrzymaniu Kuchty, ale Tobi i Ziarko to i tak bramkarsko top 1 ligi i nie mam tutaj żadnych obaw.

O Bryłkę się trochę martwię, może szansą na szybki rozwój jest wprowadzenie go faktycznie do pierwszej drużyny i rywalizacja w 1 lidze. Coś tu idzie nie tak i mam nadzieję, że nowy trener znajdzie na to sposób.

Wolny bez szans na nic.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#7
LooZ^ pisze:
niedziela, 13 maja 2018, 20:51
Dla formalności - Kowalczyk chyba gra normalnie w Legionovii? No ale na powrót do Odry szans nie ma. Fajny facet, dobry bramkarz, no ale tych paru centymetrów nikt mu nie da...

Sypek w Zdzichach ponoć prezentuje się bardzo dobrze i na pewno warto mu się przyglądnąć, tak samo jak Grądowskiemu. Też nie wierzę w utrzymaniu Kuchty, ale Tobi i Ziarko to i tak bramkarsko top 1 ligi i nie mam tutaj żadnych obaw.

O Bryłkę się trochę martwię, może szansą na szybki rozwój jest wprowadzenie go faktycznie do pierwszej drużyny i rywalizacja w 1 lidze. Coś tu idzie nie tak i mam nadzieję, że nowy trener znajdzie na to sposób.

Wolny bez szans na nic.
Kowalczyk zagrał w rundzie 3 mecze i to tylko dlatego, że rotują składem bo szukają sposobu na odbicie się od dna, tak to przegrywał rywalizację z bardzo przeciętnym Kochalskim. Bryłka wg mnie się marnuje wśród kolegów, szczególnie jak w tej rundzie gra w CLJ skład, który jest szykowany na przyszły rok do okręgu. W innych klubach debiutują już roczniki '00 i '01, także ja bym szansę dał, tym bardziej, że on się wcześniej na turniejach wyróżniał na tle ogólnopolskim. Wolny to sentyment, ale i nie oszukujmy się, że rola 3 napastnika nie jest zbyt prestiżowa. Te 200-300 minut w sezonie to max co można zagrać, a nie potrzeba nam kogoś ściągać, jak mamy Dawida.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#11
Dajcie spokój z Sypkiem. Nie mogę tego czytać, co z tego że nasz jak nie nadaje się nawet na 2 ligę. Ja mówię nie i do tego Wepa out, Peron dzięki za 100 meczy out, Cverna out, Marzec out, Maćczak out, mimo że gościa bardzo lubię to Wodecki out, Ledecky out, Żagiel nie wiem. Trzeba powalczyć o Kuchte i Trznadla i o Kowalskiego bo jak okrzepnie to będziemy z niego dumni. Mikinic super. Reszta OK.

Chciałbym u nas Tomczyka z PBB, Klemensa z GKS. To tak na szybko. Hej OKS!

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#13
przecież od razu będą info na fb.

co do tematu. myślę, że do odpalenia powinni pójść: Marek Gancarczyk, Maćczak, Peroński, Nowak, Cverna,
na pewno trzeba wzmocnić bok obrony i skrzydło oraz napastnika.

nie wypowiadam się co do Boneckiego, Ledeckiego i Żagla bo to są tylko wypożyczenia więc wiadomo. ale Boneckiego zwyczajnie postarałbym się zatrzymać na kolejny sezon. Habusta z nim na defensywnym, Nizioł rozprowadza i środek pola jak ta lala :))

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#16
Futbol jest przewrotny. Nie chce mi się tego dokładnie sprawdzać, ale z tego co pamiętam większość chciała odpalać Trznadla już w III lidze, a teraz wyrasta na piłkarza pierwszego do podpisywania kontaktu. Dlatego byłbym ostrożny, szczególnie jak pojawiają się głosy, żeby pozbyć się Wodeckiego. Wodecki ma jakiś problem w głowie, to prawda. To piłkarz, który jak drużynie idzie źle, wygląda tragicznie. A gdy idzie dobrze, jest najlepszy. Moim zdaniem powinien zostać.
Dla mnie ewidentnie powinniśmy się pożegnać z:
- Cverną
- Ledeckym (wyszło tak, jak pisałem po wypożyczeniu go - to nie jest typ napastnika zamiast Skrzypczaka, tylko obok Skrzypczaka i dodatkowo wypożyczony na ostatnią chwilę, więc się nie wkomponował)
- Żaglem (kilka przebłysków na jesień do za mało)
- Marzec (za słaby na 1 ligę)
- Maćczak
I biorąc pod uwagę tylko jakość piłkarską nie będę też płakał po nikim z grupy: Wepa, Peroński, Nowak.

A jeżeli chodzi o wzmocnienia, to:
1. Napastnik
2. Dwóch ŚO
3. zmiennik dla Winiarczyka
4. Młodzieżowcy w stylu Tomczyka w Podbeskidziu - Lech to dobry kierunek, liczę na kontakty Rumaka.
4. środek pomocy - w zależności od tego kto odejdzie.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#17
Trzy ciekawostki zza kulis 1 ligi - 1) start Sandecji w lidze nie jest taki pewny, dodatkowo jeśli spadnie Nieciecza a wejdzie Stal Mielec, to i Nieciecza może nie przystąpić do rozgrywek, a BrukBet przenieść sponsoring bardziej na wschód, 2) przed Rumakiem z Odrą negocjował Mroczkowski, który odrzucił ofertę, bo zgłosiła się Arka; jednak na dzień dzisiejszy najbliżej Arki jest...były trener Odry, Smółka, 3) po sezonie praktycznie każdy klub z czołówki 1 ligi straci przynajmniej jednego kluczowego zawodnika na rzecz klubów Ekstraklasy.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#18
Nowy trener będzie miał co robić po zakończeniu sezonu. Jeżeli chodzi o obronę, to moim zdaniem Olek Kowalski już długo nie pogra w tym zespole, podobnie jak Cverna, choć ten drugi znacznie lepiej wypada na tle Olka. Powinien zostać Rafka i Winiar na kolejny sezon. Do bramkarzy nie mam większych zastrzeżeń. Tutaj nie musimy się martwić, bo nawet jak zabiorą nam Kuchcika, to Tobi na pewno sprosta zadaniu...dalej, moim zdaniem jest to ostatni sezon w barwach Odry dla Marcina Wodeckiego...naprawdę lubię gościa, ale mam wrażenie, że czasami trochę odstaje od reszty zawodników na boisku. Szkoda mi jest trochę Skrzypy, bo na chwilę obecną gość jest conajmniej klasę wyżej niż reszta chłopaków. Zawsze jest dwa kroki przed wszystkimi i przez to ciężko mu grać to, co tak naprawdę chciałby. W tej rundzie nie grali Żagiel i Czyżyk. Osobiście zatrzymałbym obydwu. Z plotek wiem, że na linii Smyła - Żagiel była kosa (podobno Wepa też przez widzimisię poprzednika nie grał) , dlatego gość nie grał praktycznie całą rundę, a Czyżyk wiadomo - kontuzja. Mam nadzieję, że Rumak nadal ma kontakty z zawodnikami z ex i spróbuje tutaj ściągnąć kogoś już ogranego, albo sięgnie po młodzież. Przecież nasze chłopaki dają radę i może warto by przejść się na któryś z treningów i meczy, żeby polukać za kimś mocnym.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#20
Według mnie powinniśmy pożegnać się z Kowalskim i Cverną do nich brak mi słów. Razem z nimi powinniśmy pożegnać Gancarczyka i Ledeckiego. Jeśli nie pokażą swojej przydatności przed trenerem to także Marca, Perona, Żagla oraz Maćczaka. O ile to możliwe starać się zatrzymać Boneckiego i oczywiście Kuchtę. Kuchta to jest mój MVP tego sezonu i nikt mnie nie przekona do kogoś innego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#22
A ja dalej będę bronił Kowalskiego. Cverna ma 30 lat i wpierdala nam mecze. Kowalski ma 19 i zdziwienie, że też to robi?

Jak chcemy mieć juniorów, wychowanków i stąd (czyli - Kowalski), szczególnie na stoperze, to trzeba się pogodzić z myślą, że będą nam wpierdalać mecze. Tyle. Nie urodził się stoper, który od urodzenia grał wzorowo. Kowalski jest pokorny, wie o swoich słabościach, a jako wychowanek zamiast mieć luźniej, to ma ciśnięte przez cały stadion. Tak to my się wychowanków nie doczekamy. Ja nadal liczę, że po sezonie odejdzie do Ekstraklasy.

To chyba Probierza czytalem ostatnio - każdy chce, żeby grali młodzi Polacy, ale wymaga się od nich perfekcji od pierwszego kopnięcia piłki - też jesteście perfekcyjni w swojej pracy od pierwszego dnia? Albo się godzimy z tym, że wprowadzeni w czołowej lidze będą słabsi, albo nie oczekujmy ich gry.

Wodecki ma kontrakt do 2021.

Kontrakty się kończą:
- Martin Baran
- Vaclav Cverna
- Robert Trznadel
- Filip Żagiel
- David Ledecky
- Sebastian Bonecki
- Mateusz Kuchta
- Gabriel Nowak
- Marek Gancarczyk
- Bartłomiej Maćczak

Jak widać i tak zapowiada się czyszczenie szatni - nie sądzę, aby wielu z nich z nami zostało.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron