Re: Kto nowym trenerem Odry?

#76
Tak czytając ten wywiad to można dojśc do wniosku, że Rumak może chcieć nie tyle z desperacji, co z ochoty. Dużo tam narzeka na brak czasu na budowanie drużyny i rozwoju klubu. To jest coś w czym może chcieć się w Opolu realizować.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#77
LooZ^ pisze:
niedziela, 6 maja 2018, 18:39
Lubię sobie czytać wywiady z potencjalymi trenerami, trochę szersze niż przedmeczowe pogadanki.

Tutaj ciekawy wywiad z Rumakiem - http://zzapolowy.com/mariusz-rumak-wywiad/
Po pięknie mówiącym Smyle wiadomo że trzeba brać z przymrużeniem oka takie ładne gadanie, ale mimo wszystko bardzo dobry wywiad, nie wiem jak resztę ale mnie przekonał. Konkretny pomysł i go realizować. Smyly az tak bym nie cisnal i dal mu czas ale zniszczyl tych naszych pilkarzy...

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#78
Broń Boże Odrę przed Rumakiem. Na pewno jest elokwentny ale trenerem jest badzo słabym. Chciałbym tylko przypomnieć, ze grająć w el. do LM przegrał mecz u siebie z drużyną z Azerbajdzanu! Awansowali dalej cudem, po karnych. Lech wtedy miał naprawdę fajną ekipę, mimo to grali tragicznie. Zawodzili na całej lini. To Rumak odpadł w el. Ligi Europy po dwumeczu z dużyną z Islandii, co do dzisiaj jest najbadziej kompromintującm wynikiem polskich klubów w europejskich pucharach. Przegrał też z Zargilisem Wilno! Odpadł z Pucharu Polski po meczu z jakimś 3 ligowcem. W Zawiszy Bydgoszcz miał nawet dobre pół rundy ale reszta meczów to katastrofa. W Termalice dno i wodorosty, zwolnili go po kilku miesiącach. A jeśli argumentem za zatrudnieniem Rumaka ma być MP juniorów, to chciałbym przypomnieć, że Urban zdobył mistrzostwo w Hiszpanii a potem kompromitował się w każdym klubie jako trener 1 dużyny. Z tych bez pracy, nie ma w Polsce trenera z nazwiskiem, który jest wart pieniędzy jakie sobie zaśpiewa. Ogólnie to trenerów mamy w kraju słabszych niż piłkarzy. Zadnego nazwiska z karuzeli. Wdowczyk, Rumak, i inne Wieczorki to gwarancja stagnacji w najlepszym wypadku. Jestem za anonimem z sukcesami z niższych lig, autorytet się buduje osobowością a nie rozpoznawalnością medialną. To jest polska 2 lig a nie Serie A, nie trzeba być Napoleonem żeby sobie poradzić na takim poziomie.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#79
sokrates pisze:
niedziela, 6 maja 2018, 21:56
[...]
Czyli wypisałeś właściwie każdy grzech który można przypisać dowolnemu trenerowi w Polsce ;) No dobra, takiemu grającemu o mistrza ;)

Termaliki nie traktowałbym poważnie - Śląsk zachował się równie słabo względem niego. To też z pewnością trener nastawiony na plan długofalowy, który może się w Odrze odznaleźć. Po opadnięciu emocji w tym sezonie spokojnie przyjmę walkę o utrzymanie do czasu nowego stadionu.

Mam nadzieję, że się coś okaże jutro.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#80
Kurwa.

Aż mnie to teraz tak jebnęło, że aż potrzebuję napisać o tym.

Kibice Odry Opole, klubu 24 miesiące temu grającego w 3 lidze opolsko-śląskiej, z grymasem niezadowolenia przyjmują sugestie o zatrudnieniu Mariusza Rumaka, tłumacząc to jego słabymi wynikami w europejskich pucharach.

:D
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#83
No to fakt, gdyby ktoś mi pokazał te wpisy 2 lata temu, to chyba bym padł:) Ale kibice każdego wielkiego klubu są zadufani w sobie i swoim klubie, trzeba to po prostu zaakceptować;)

Rumak to trener ekstraklasowy, mający coś do udowodnienia. Ja bym brał (bardziej niż Wdowczyka). Pozostaje jeszcze zaczekać na ekstraklasowe wzmocnienia składu.

EDIT:
Przeczytałem ten wywiad z Rumakiem, na tej podstawie mam wniosek że pasowałby mentalnie do Odry. Problem jest tylko taki, że to wywiad i w dodatku taki w stylu lizania się po jajkach - bez trudnych pytań, bez przyciśnięcia rozmówcy. Ale jedno mnie bardzo przekonuje - ten gość to produkt Lecha, czyli klubu gdzie stawiano na młodzież, stworzono najlepszą szkółkę i który ma aspiracje przekraczające jego możliwości. Naprawdę by pasował i na pewno może tu dostać czas. Jedynym problemem byłoby gdybyśmy zmierzali do spadku (czyli powtórka z tej rundy), a to naprawdę byłoby duże antyosiągnięcie.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#85
Jak ja lubię to pierdolo dziennikarzy.Jak słyszę co ta Odra zrobiła ze Smyla, to mi się chce śmiać.Nie zauważyli że Smyla sam trochę się przyznał na konferencji po meczu z Bytowem, że nie ma juz pomysłu na Odrę.To co zarząd miał go nadal trzymać na stanowisku?

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#86
Płacą im za pisanie to piszą A że piszą bzdury to już inna historia. Nie można wszystkiego brać do siebie, musimy mieć założony "filtr" na takie bzdury.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#87
Rumak mógłby przejść do Odry ale to po sezonie i wtedy zaczął by przygotować zespół po swojemu żeby wszystko przed nowym sezonem było dopięte na ostatni guzik. Odnosząc się do Wdowczyka myślę że raczej się to nie uda chociaż dzięki niemu Piast utrzymał się w Ekstraklasie. Jeszcze zastanawiam się nad Ryszardem Wieczorkiem ma doświadczenie i nie ma narazie klubu to może by przyszedł do Odry.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#89
Trzeba wykroczyć poza horyzont teraźniejszości, a co jeśli w przyszłym roku zdobedziemy Puchar Polski i w eliminacjach do LE trafimy na Islandczyków? :)

Nawiązałem do europejskich pucharów bo drużyny z którymi grał Rumak to zespoły półamatorksie. Jak dla mnie to kompromitacja trenerska, odpaść z takimi przeciwnikami. Nie będę nikogo przekonywał, każdy ma swoją opinię. Rumak jest jeszcze na tyle młody, że może wyciągnąć wnioski ze swoich błedów i zostać trenerem na jakimś tam poziomie. czemu mu szczerze życzę. Wolę jednak żeby najpierw udowodnił swoją wartość w innym klubie. Miał już kilka okazji zbudować coś w różnych klubach i nie osiągnął nic, w miedzyczasie zaliczając kilka spektakularnych klęsk. ...... A może Piechniczek? trener medialny, z sukcesami i oddany Odrze? ... taki żarcik na koniec :)

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#90
Polecam poczytać wywiady z nim, to okaże się, że nie było tak do końca. Tak, wiem, każdy ma swoją rację ;) Ale faktycznie nie miał nigdzie komfortu pracy - a to braki kadrowe, a to dziwny właściciel (właściwie i Zawisza i Śląsk i Termalica to patologia pod względem właścicielskim).

Rumak to na pewno trener który nie lubi tymczasowości i chce budować coś na dłużej. No i nadal. To nazwisko które wniosłoby Odrę na poziom wyżej. Dzisiaj dalej jesteśmy trochę taką Pogonią Siedlce czy Wigrami Suwałki, ot, ktoś kto może być ligowym przeciętniakiem. Rumak czy Wdowczyk to nazwiska dzięki którym trafimy na półkę z GKSem Katowice, GKSem Tychy czy Zagłębiem Sosnowiec. Czyli tam gdzie powinniśmy ;)
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#91
Rumak nigdy nie pracował poniżej Esy. To też świadczy o tym, że Odra konsekwentnie buduje swoją markę.

Popatrzcie też na jeden dobry prognostyk - Odra jest silna mocą ludzi odrzuconych, mających coś do udowodnienia. Wodecki, Skrzypa. Rumak? ;)

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#93
sokrates pisze:
poniedziałek, 7 maja 2018, 21:34
...... A może Piechniczek? trener medialny, z sukcesami i oddany Odrze? ... taki żarcik na koniec :)
Dorzucę że Franio Smuda pewnie kolano już wyleczył.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#96
Skoro Wdowczyka chce sam Ryszard Wójcik to raczej stać nas będzie.Ja mam nadzieje że jak nie wypali Rumak lub Wdowczyk to nie zatrudnimy tego Dietmara Brohmana czy jakoś tam.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#97
kornik pisze:
wtorek, 8 maja 2018, 20:21
Skoro Wdowczyka chce sam Ryszard Wójcik to raczej stać nas będzie.Ja mam nadzieje że jak nie wypali Rumak lub Wdowczyk to nie zatrudnimy tego Dietmara Brohmana czy jakoś tam.
Przypominam ze Dietmar Brehmer byl swego czasu pilkarzem Odry
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#98
Zapomniałem jak ma na nazwisko i dlatego tak napisałem.Ale no sorry szanujmy się i zatrudniajmy fachowców a Dietmar dla mnie jest jeszcze gorszym trenerem niż Smyła.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#99
Nie no, nie żartujmy z Dietmarem Brehmerem.
Cel jest taki, by przez najbliższe 2-3 lata być takim pewnym I-ligowcem, bez większych problemów rywalizować w lidze i utrzymywać się. Jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa nowego stadionu. Wraz z oddaniem go do użytku, zamierzamy zacząć walkę o ekstraklasę
To są ważne i cenne słowa Prezesa. Było fajnie, ale nie wyszło. Teraz zamiast się wywalić trzeba przystanąć, zebrać siły, sprawdzić stan organizmu i wzmocnić się wszędzie tam gdzie osłabliśmy przez szaleńczy pęd do 1 ligi.

Dać długi kontrakt, dbać o juniorów i naszych, utrzymanie się nie powinno być bardzo trudne.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Kto nowym trenerem Odry?

#100
Powiem szczerze, że pozytywnie zaskakuje mnie młody prezes swoją rozwagą. Deklaracja odważna, bo części kibicom może się nie spodobać (ma być wynik tu i teraz!), ale bardzo logiczne to wszystko. Musimy działać trochę jak jakościowy kolarz - zaatakowaliśmy na pierwszym podjeździe, nie udało się, więc nie rzucamy się na następnym wzniesieniu do ataku, tylko jedziemy w stawce kontrolując innych i zbieramy siły (wzmacniamy się organizacyjnie), żeby móc przeprowadzić końcowy atak na ostatniej prostej.
Niech jeszcze słowa przejdą w czyny i te 2-3 sezony efektywnie klub spożytkuje (wybierając odpowiedniego trenera), a będzie super. Wielu ekspertów z zewnątrz już mówi o Odrze jako klubie z dużym potencjałem na przyszłość.
cron