28. k.: Odra Opole - Chrobry Głogów (pt. 27.04, g.20:45)

#1
W najbliższy piątek, tuż przed długim weekendem formę Odry sprawdzi Chrobry Głogów. Drużyna zajmująca 6. lokatę, ale mająca tylko 3 punkty do trzeciej "Gieksy". Czy Głogowianie prezentują formę aby walczyć o Ekstraklasę? Na pewno dorobek punktowy to jedno ale w bezpośrednim pojedynku jednak ulegli Katowiczanom 0:2 u siebie. Pytanie, z jakim nastawieniem przyjadą do Opola? Odra z kolei wiemy jak gra. Niby forma nieco lepsza niż na początku roku, ale dorobek punktowym mizerny. W ostatnich dwóch meczach śmiało mogliśmy zdobyć 6 punktów ale skończyło się na ledwie 2. Czy w końcu wygramy? Na pewno nie można sobie pozwolić na "głupie" błędy, bo już pierwsza liga tego nie wybacza. Kibice też oczekują zwycięstw.
ODRA OPOLE 1945

Re: 28. k.: Odra Opole - Chrobry Głogów (pt. 27.04, g.20:45)

#4
Mecz z Chrobrym skłania do pewnej refleksji, bo na jesień Odra zagrała tam beznadziejnie. Czasami zastanawiam się, czy faktycznie na wiosnę jest tak źle, czy po prostu specyficzny układ terminarza pogłębia tylko trochę gorszą formę. Bo jakby się nad tym zastanowić, to gdyby napisać poniższe w kontekście Odry z jesieni:
- nie wygrywamy w Mielcu
- przegrywamy w Chojnicach
- nie wygrywamy w Częstochowie
- przegrywamy w Sosnowcu
...to chociażby w kontekście jesiennych wyjazdów brzmi bardzo prawdopodobnie. Na dobrą sprawę jesienna Odra była bardzo mocną drużyną domową i słabą wyjazdową. Utrata tej mocy u siebie (katastrofa z Katowicami - oczywiście w kontekście gry, a mniej wyniku, tylko remisy z Wigrami i Puszczą) jest naszym wiosennym problemem. Oby w meczu z Chrobrym wróciła domowa forma z jesieni. To będzie też ostatni trudniejszy mecz w Opolu, bo wszystkie pozostałe trzy są z drużynami "spadkowymi", które na wyjazdach regularnie przegrywają i w tamtych meczach powinniśmy nadrobić trochę straty punktowe i tym samym zadomowić się w okolicach tego 10 miejsca.

Re: 28. k.: Odra Opole - Chrobry Głogów (pt. 27.04, g.20:45)

#9
trops pisze:
wtorek, 24 kwietnia 2018, 18:12
Chrobry dziś przegrał w Łęcznej 2-1.Czeka ich daleka podróż do domu i za 3dni mecz w Opolu.Wtedy przegraliśmy w Glogowie mimo że Chrobry też miał mecz w tygodniu.Wierzę że to może być mecz,w którym odpalimy i przyjdzie zwycieska seria.
Gdyby grali z Odra nawet po jednym dniu przerwy, w dziesieciu, bez podstawowych pilkarzy to i tak maja wielka szanse wygrac. To co Odra prezentuje na dzis to tragedia. Przypominam, ze nie wygralismy juz od jesieni zeszlego roku 2017 !!!!!!!!
Totalnie zawalony sezon przez naszego trenerka, wielbicielka Ruchu. Oczywiscie modle sie o wygrana, bo zaczyna byc strasznie cieplo od dolu tabeli, ale szansa na wygrana jest mała. Mam jednak nadzieje, ze juz niedlugo nam sie choc raz uda przelamac ta hanieblna niemoc jakims niepewnym karnym , golem po rykoszycie, samobojem, czy wbita bramka jajami. Nawet najslabszym czasem sie cos uda, mam nadzieje

Re: 28. k.: Odra Opole - Chrobry Głogów (pt. 27.04, g.20:45)

#17
Jakkolwiek uważam, że klub powinien podejmować działania zmierzające do promowania meczu, tak nie sądzę żeby brak plakatów był problemem. Nie żyjemy w latach 90-tych.
Są informacje na stronie internetowej klubu, są informacje na 90minut, jest Facebook czy twitter. Plakaty pewnie mają jakąś wartość uzupełniającą, ale wiara w to, że mają istotny wpływ na frekwencję niezmiennie mnie zadziwia.

Re: 28. k.: Odra Opole - Chrobry Głogów (pt. 27.04, g.20:45)

#18
Jak dla mnie to w Opolu jesli chodzi o kibicow jest slabo. Szczegolnie pokazal to mecz z GKSem, gdzie dawno nie bylo tylu ludzi na mlynie a doping sie niosl jakby bylo nas 2 razy mniej. Mozecie tu po mnie jechac ale kazdy kto patrzy obiektywnie to zauwazy. I zwracam honor, jadac dzis ozimska widzialem 2 'banery' promujace mecz

#zielu
ja nie mam osobiscie czasu na rozwieszanie plakatow, pisalem kiedys jak to powinno byc zrobione ale kazdy ma to w dupie :) mowilem wezcie kilku malolatow i niech rozwieszaja plakaty za darmowe wejscie na mecz i tyle, to malolaci sa przyszloscia kibicow a nie wiem czy to jakis super wielki problem 10 osobom wejsciowke za darmo ogarnac w zamian za takie cos. I co to za teksty ze marudze, mamy tak bardzo oczekiwana pierwsza lige a promocja na poziomie trzeciej, to nie jest marudzenie tylko stwierdzenie faktu, a jesli chcialbym na cos pomarudzic jak np. na trenera to mam do tego prawo bo nie chodze na Odre od miesiaca tylko conajmniej dobrych 10 lat

Re: 28. k.: Odra Opole - Chrobry Głogów (pt. 27.04, g.20:45)

#19
Wisi kilka transparentów na miescie. Powiem Ci tak. Jak bylem mlodszy rozklejalismy po kilkaset plakatow przed kazdym meczem. W jedna kolejke zas poszlo od chuja plakatów, ludzi przyszlo średnio. Nastepnie gralismy ważny mecz z Piotrowką, plakatów zero, kryta fajnie nabita, młyn jakieś 700 osob, cake srodkowe A nabite. Wiec to nie jest tak, ze brak plakatow obniza frekwencje.
Odra jest najważniejsza !

Re: 28. k.: Odra Opole - Chrobry Głogów (pt. 27.04, g.20:45)

#21
zielu pisze:
czwartek, 26 kwietnia 2018, 10:29
Wisi kilka transparentów na miescie. Powiem Ci tak. Jak bylem mlodszy rozklejalismy po kilkaset plakatow przed kazdym meczem. W jedna kolejke zas poszlo od chuja plakatów, ludzi przyszlo średnio. Nastepnie gralismy ważny mecz z Piotrowką, plakatów zero, kryta fajnie nabita, młyn jakieś 700 osob, cake srodkowe A nabite. Wiec to nie jest tak, ze brak plakatow obniza frekwencje.
Też za gnoja latalem z plakatami, nakrecalem znajomych wszystkich, to było coś. Zbiórka na Starym zwm koło kościoła przed kazdym meczem, nie zapomnę jak przed meczami z Lechią, Slaskiem, Widzewem, Belchatowem w 1/16 PP po okolo 50 malolatow jak nie wiecej się zbieraliśmy i na oleska. Kurwa piękne czasy

A najlepsze promo meczu jakie widziałem w Opolu to przed wyjazdem do Rybnika. To było kurwa dopiero piękne, auto jeżdżące po mieście z megafonem, każdy tylko o meczu gadał, na wyjeździe prawie 500 osób, wywiady po meczu z trenerem i pilkarzami jak opowiadali że im serce stanęło z wrażenia po wyjściu na rozgrzewkę. Magia
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 kwietnia 2018, 12:30 przez papryk, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: 28. k.: Odra Opole - Chrobry Głogów (pt. 27.04, g.20:45)

#23
Jak bylem młodszy ;) to pisalismy na ławkach w szkole z kim gra Odra, date i o ktorej. Biegalismy po innych szkolach i zostawialismy karteczki " konfetti " z informacja, w dniu meczu, po dwoch, trzech w grupkach chodzilismy po chatach kumpli zeby zebrac jak najwieksza pake z dzielnicy. Niektorym trzeba bylo obiecac, ze przed meczem zachaczymy do Semafora na kufla, inaczej nie szlo. Jak malowalismy z ŚP Ciołom i Jarkiem sciany farba to niebieskie cwele nas otoczyli I kazali zmyc lub zamalowac, ale nie bylo juz farby ( Jarek doniósł koncowke po malowaniu chat ), wiec dostalismy pały i odwiedziny u rodzicow. Nad moim oknem do piwnicy na 1szego Maja napis ODRA OPOLE świecil chyba z 10 lat !
Czy po naszych ciagłych akcjach przybywalo kibicow na Oleskiej ? Nie wiem, ale sie razem nakrecalismy. I o to chodzi w tym calym biznesie mlodych kibicow. Akcje sa zeby sie wspierac, zachecac zarazac lub zaiteresowywac ta miłoscia do Odry innych. A starym ktorzy juz zapomnieli i nie chodzili na nizsza lige, przypominac, ze Odra wciaz gra, była, jest i bedzie.

Re: 28. k.: Odra Opole - Chrobry Głogów (pt. 27.04, g.20:45)

#24
snajper pisze:
czwartek, 26 kwietnia 2018, 15:06
Jak bylem młodszy ;) to pisalismy na ławkach w szkole z kim gra Odra, date i o ktorej. Biegalismy po innych szkolach i zostawialismy karteczki " konfetti " z informacja, w dniu meczu, po dwoch, trzech w grupkach chodzilismy po chatach kumpli zeby zebrac jak najwieksza pake z dzielnicy. Niektorym trzeba bylo obiecac, ze przed meczem zachaczymy do Semafora na kufla, inaczej nie szlo. Jak malowalismy z ŚP Ciołom i Jarkiem sciany farba to niebieskie cwele nas otoczyli I kazali zmyc lub zamalowac, ale nie bylo juz farby ( Jarek doniósł koncowke po malowaniu chat ), wiec dostalismy pały i odwiedziny u rodzicow. Nad moim oknem do piwnicy na 1szego Maja napis ODRA OPOLE świecil chyba z 10 lat !
Czy po naszych ciagłych akcjach przybywalo kibicow na Oleskiej ? Nie wiem, ale sie razem nakrecalismy. I o to chodzi w tym calym biznesie mlodych kibicow. Akcje sa zeby sie wspierac, zachecac zarazac lub zaiteresowywac ta miłoscia do Odry innych. A starym ktorzy juz zapomnieli i nie chodzili na nizsza lige, przypominac, ze Odra wciaz gra, była, jest i bedzie.
Wtedy Ci co chodzili żyli meczami
cron