NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#1
Czas powoli chyba ruszać z tym tematem - niedługo pewnie zacznie się kręcić karuzela. U nas pewnie na wolnych obrotach, nie spodziewam się za dużo nowych twarzy, ale kto wie kto ciekawy się pojawi?

Z rzeczy najbardziej nas chyba interesujących:
- obsada bramki na wiosnę - czy Tobi gdzieś odejdzie? Czy Kuchta zostanie? Kowalczyk na wypożyczenie i kto wtedy w jego miejsce? Ziarko?
- co z nowym zawodnikiem ofensywnym? Czy czekają nas tutaj jakieś ciekawe nazwiska?
- co z młodzieżowcami jak Żagiel i Maćczak w kontekście coraz lepszej gry Kowalskiego? (kolejny bardzo dobry mecz w Grudziądzu).
- kto odejdzie? Wojciechowski stety lub nie wydaje się najbardziej pewnym kandydatem, co z Sypkiem? Czy więcej szans w sparingach dostanie Bryłka?
- co z Daisuke? Z tego co słyszałem to jest zdeterminowany żeby zostać w Opolu i wywalczyć miejsce w składzie.
- co z Markiem? Czy będzie powoli myślał o końcu kariery czy jeszcze będzie chciał coś udowodnić?

Mimo świetnej pozycji w tabeli jak widać jest trochę pytań.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#2
Przede wszystkim jest jedno zasadnicze pytanie - czy stawiamy na grę o awans (wzmocnienia) czy raczej staramy się budować skład na przyszły sezon i wtedy stawiamy na stabilność, szukamy przede wszystkim młodzieżowców i staramy się ich ogrywać.

Kto odejdzie? Ja mam alergię na jednego zawodnika - Cvernę. Uważam, że takiego parodysty Odra dawno już nie miała w swoim składzie i z przyjemnością bym go pożegnał. Pewnie też Wojciechowski, chociaż tutaj nie mam zielonego pojęcia o co chodzi - gość strzela w rezerwach, a w pierwszym składzie mimo problemów kadrowych nawet nie siada na ławce. Tak jakby było tam jakieś drugie dno.

Kogo potrzebujemy?
1. Młodzieżowców. Tu nie mamy specjalnie pola manewru, a możliwości ściągnięcia na pewno są. Duże wrażenie zrobili na mnie młodzieżowcy z Podbeskidzia - też sobie wypożyczyli, ale jednak dwie półki wyżej niż my (tu mam na myśli przede wszystkim Tomczyka). Legia, Lech czy Zagłębie mają u siebie grajków, którzy gwarantowaliby poziom, a jednocześnie możliwość ogrania ich w czołowym I-ligowcu też będzie dla nich kusząca.
2. Alternatywy w ataku. Marek chyba już takiej nie daje, z Wojciechowskim nie wiadomo o co chodzi.
3. Klasowego środkowego obrońcy. W tym momencie mamy tam dwóch sensownych zawodników, Bodziocha i Barana. Kowalski to młodzieżowiec, z założenia z niepewną formą. Cverna to nieporozumienie, więc potrzebujemy na tę pozycję czwartego zawodnika.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#3
Myślę, że priorytetem jest jakiś młodzieżowiec, najlepiej napastnik. Szczerze mówiąc to chyba nie potrzebujemy więcej zmian. Boki obrony mamy swietne, na srodku obrony Bodzioch i Kowalski, w razie czego oczywiscie Baran, no a Cverna...
Srodek pola tez w porzadku, Habusta na defensywnym pewniak, Wepa tez bardzo fajnie. Niziołek nie do zastąpienia IMO. Nowak też te kilka spotkan na wysokim poziomie i może powalczyc o podstawowy skład. Peroński jako zmiennik tez daje radę. Nie wiem co z drugim skrzydłowym, bo Marek juz wiadomo, Marzec to chyba nie ten poziom, Maćczak i Żagiel zagubieni. Skrzypa fajnie, ale potrzebuje zmiennika/drugiego napastnika do pomocy.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#4
Odpowiem pytaniem na pytanie - czy możemy jako drużyna kończąca na podium (co jest bardzo prawdopodobne) nie walczyć o awans? Po 37. latach czekania na takowy? Niektóre okazje zdarzają się tylko raz w życiu. Bez wątpienia nie mamy najlepszej drużyny w stawce, bez wątpienia nie gramy najlepiej w stawce, ale... co z tego? ;)
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#6
marketing
Ej, ej, nie szkaluj :(

No jesteśmy, Sandecja też była. Serio, chcesz ryzykować, że to jednorazowy wystrzał i następny zdarzy się za 20 lat? Ja na pierwszym meczu Odry byłem w 94 i mi starczy czekania. Za rok może wejść bogaty Radomiak, ŁKS, spaść np Cracovia czy Pogoń czy Nieciecza, które od razu będą walczyć o powrót.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#7
Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nie mówię, że mamy odpuszczać wiosną mecze, żeby tylko nie awansować. Ale nie mówię też, że jeśli nie awansujemy to będzie jakaś tragedia. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zróbmy jakieś 2 transfery zimą (młodzieżowiec - napastnik, skrzydłowy), grajmy swoje jak do tej pory, walczmy w każdym meczu o 3 punkty i tyle.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#11
Też żeby było jasne - nie sądzę, aby ktoś rzucił hasło "awans", ale czynione są staranie odnośnie SA, będzie nowy dyrektor w klubie, ze stadionem "się dzieje", jest też deklaracja, że tych pieniędzy będzie na wiosnę więcej niż teraz. Mamy ten komfort, że u nas nie ma hasła "ekstraklasa albo śmierć". Zachęcamy już dzisiaj do oglądania kulisów meczu. Słowa trenera do piłkarzy po meczu na pewno się spodobają.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#15
Nikogo nie sprzedawać , niech wszyscy przepracują przerwę i dać szansę Wojciechowskiemu i Matsui. Jeśli nic nie pokażą to po sezonie niech odchodzą. To jest chore że piłkarz zagrał max 90 min i już był skreślany. Jeśli Tobiasz odejdzie to Kuchta wtedy będzie jego zastępcą. A Kowalczyk zostanie nr 2. Trzecim bramkarzem może być jakiś z rezerw. Kowalski w końcu dobrze gra , niech się uczy to nasza przyszłość. Ogolnie na miejscu Tobiego bym tu siedział ile wlezie bo jeszcze dużo pracy przed nim a u nas będzie grał.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#17
Tak jeszcze chwilę marząc, bo ten awans do ekstraklasy nadal wydaje mi się jakąś abstrakcją (jako kibic Odry jednak więcej miałem przykrych doświadczeń niż miłych momentów), to awans byłby czymś naprawdę niezwykłym. Połowa składu jest przecież z trzeciej ligi. Ci piłkarze rozwijali się z każdym meczem i naprawdę życzę im jak najlepiej. Tobi, Brusiło, Winiarczyk, Bodzioch, Peroński, Wepa, Trznadel - przecież już teraz można powiedzieć że przeszli z Odrą wspaniałą drogę, a jakby udało się im wskoczyć do ekstraklasy, to myślę że Odra na zawsze byłaby dla nich tym najważniejszym klubem.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#19
Jeśli inni mają problem z awansem, to przecież nie będziemy się na nich oglądać. To jest sport i mamy wygrywać każdy mecz. Jeśli chodzi o zawodników to mamy kłopot z trzema skrzydłowymi, kontuzjowanym wypożyczonym Wrześniem, Matsui i nierównym Marcem. Dodatkowo nie ma zmiennika dla Skrzypczaka. Jeśli Smyła jest takim specjalistą od młodzieżowców to niech pokaże jak to się robi z tymi zawodnikami, których mamy. Zwłaszcza z Maćczakiem, bo to dobry materiał na piłkarza. Nie sztuka szukać ciągle nowych.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 listopada 2017, 17:39 przez Do przerwy 0:1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#20
zebro pisze:
LooZ^ pisze:Za rok może wejść bogaty Radomiak
Ja słyszałem plotkę od kolegi z Radomia, że Radomiak to był bogaty w zeszłym roku, ale przez przegrany awans trochę się ta układanka posypała. A i w tym sezonie Radomiak na razie jest w punkcie wyjścia, tzn. na miejscu barażowym, przegrywa z Wartą i dwoma beniaminkami.
Spokojnie, Radomiak i wejdzie, i po awansie kasę znajdzie.

Ja też jestem zwolennikiem kosmetycznych zmian, bo kto stoi w miejscu, ten się nie rozwija. A nawet po świetnej rundzie, drużynie potrzeba impulsów. Kto mógłby odejść? Pewnie Kowalczyk, Sypek i Wojciechowski, może Marek. Kto za nich? Fajnie gdyby jakiś młody skrzydłowy z ESY z głodem gry (poziomowo coś jak Mystkowskiego w Miedzi), dodatkowo jakiś ograny napastnik. Reszty bym nie ruszał, jest ok (nawet ten nieszczęsny Cverna). Ciekawi mnie bardziej czy ktoś z naszych dostanie ofertę z wyższej ligi. Niby po takiej rundzie jest to możliwe, ale też dla mnie Odra to drużyna i nikt się jakoś specjalnie nie wyróżnia ponad średnią zespołu. Także nie spodziewałbym się konieczności łatania dziur.

Oczywiście też bardzo chciałbym, żeby, jeśli nadarzy się okazja, Odra nie odpuściła walki o najwyższe cele. I jestem przekonany, że tak będzie. Z tym, że trzeba mieć świadomość, że runda wiosenna będzie trudniejsza, ci co zakładają awans będą podkręcali tempo, ci co nie dopuszczają spadku będą robili wszystko, żeby utrzymać się na powierzchni. Nie zdziwię się też jak na wiosnę do przodu wysforuje się Raków.
cron