Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#51
Nie wiem czy blisko czy klepnięte ;) Wiem, że Odra od lat o niego zabiegała, tak jak o Niziołka. I kim jest teraz dla nas Niziołek? ;)

I tak, Czapliński zrezygnował z Legii i z pewnością wie, że to dla niego ostatni dzwonek. Ma teraz żonę, dziecko, Marzec to jego dobry kolega. Ja problemy widzę zupełnie gdzie indziej niż w mentalce (zresztą Smyła jest znany z bardzo dobrego indywidualnego podejścia do piłkarzy) - nigdy nie trenował w profesjonalnym klubie (a akurat sportowo to u nas obecnie pełna profeska) - a tu trener, 2 trener, asystent/analityk, trener motoryki, trener bramkarzy, diety, sumplementacja, intensywna fizjoterapia, wyjazdy na drugi koniec Polski dzień przed meczem, etc, itp. Tu jest najwięcej do przeskoczenia moim zdaniem.

A co do Żewłakowa, tak sobie przejeżdzał przez Zdzieszowice i go znalazł? ;) Żewłakow był 2 albo 3 osobą z Legii która go obserwowała. Zresztą, wśród obserwujących była i Pogoń i Śląsk i (ponoć) Górnik. Do dzisiaj wiele klubów by się pojawiło w Zdzieszowicach na wieść, że zdecydował się zmienić klub. Mamy jednak parę atutów. Ja uważam, że grzechem byłoby nie sprawdzić. Zresztą, w sztabie Legii zebrał również świetne recenzje po meczu Ruchu z Legią.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#53
Oh, ale przyjemnie się czyta forum kibiców GKSu.
Odra nie awansuje bo jak im zacznie grozic awans to odpuszcza.
Porównywanie zaplecza finansowego Sandecji do Odry jest trochę smieszne.
Odra zgasnie tak samo jak Chrobry
No nie wierzę, że da się zrobić awans Skrzypczakiem ;)
Odra u nas zrobila moze 4 akcje sensowne, wszystkie w ten sam sposob, na przyspieszeniu po skrzydle i klepie do srodka.
Druzyna, ktora potrafi zrobic pare podan jest liderem? Dziwne.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#58
Mnie to specjalnie nie dziwi. Trochę z tego "wyrosłem", ale jak sobie przypomnę sezon w III lidze 2011/2012, to myślałem mniej więcej tak: co? Rozwój? Jakiś podrzędny klubik, bez niczego, bez kibiców, bez kasy, bez infrastruktury, bez wychowanków, góra na III ligę. My awansujemy, bo taka jest sprawiedliwość dziejowa!

Awansował Rozwój, później nawet do I ligi. I teraz wiem, że na tamten moment przerastał Odrę niemal wszystkim (poza kibicami). Zbyt długo byliśmy na peryferiach, trochę o nas w Polsce zapomniano. GKS natomiast jest wyjątkowo dziwnym klubem, trochę jakby wyjętym z poprzedniej epoki. Moim zdaniem nie mają na tę chwilę żadnych argumentów ani sportowych, ani pozasportowych, żeby myśleć o sobie jak o klubie zasługującym na ekstraklasę. Chyba tylko marketingowo nieźle stoją. Stadion z PRL, w CLJ ich nie widać, frekwencyjnie stoją ogólnie gorzej niż my (chociaż łącznie pewnie lepiej, bo na mecz z Ruchem przyszło u nich ponad 7 tys. ludzi, co bardzo zaburza obraz).

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#63
Raków wygrywa u siebie z Puszczą (3:1) i kończy na 3 miejscu ze stratą 2pkt do nas i 3pkt do Chojniczanki. I w tym momencie rodzi się u mnie pytanie. Czy można powiedzieć że Raków był najlepszą drużyną w lidze na jesień? Przecież gdyby słaby początek (7 kolejek 5punktów) to prawdopodobnie byliby liderem. Z resztą każdy kto był na meczu z Rakowem przyzna że nam zwycięstwo się nie należało i zapewne gdyby teraz był z nimi rozgrywany mecz pojawiłaby się na naszym koncie porażka.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#65
No moim zdaniem z taką grą Raków sobie zapewni awans wiele kolejek przed końcem sezonu. Zazdroszczę trochę, ale pytanie... po co.

Dla Rakowa zupełnie realne jest granie "na wyjeździe" przez lata. W Częstochowie Urząd Miasta jest im jawnie wrogi i nie ma pół notatki na temat budowy stadionu. Nie ma ani woli, ani planów, a ich ruina jest jeszcze gorsza niż nasza. Bardzo ciekawe jakie mają plany.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#69
LooZ^ pisze:
mario11983 pisze:Z tym Rakowem to się jeszcze wstrzymajmy. Ponoć właściciel Miedzi zapowiedział duże transfery do klubu. A do Odry Czapliński z Ruchu. Czekamy tylko na oficjalne potwierdzenie transferu.
A nie jest tak, że nowe umowe dopiero można podpisywać od stycznia?
Dokładnie nie wiem kiedy zimowe okienko transferowe się otwiera. Ale z tego co kojarzę, to Niziołek został potwierdzony do Odry w maju, jeszcze w trakcie trwania rozgrywek.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#71
Jak obserwuje co się dzieje w poszczególnych ligach, to mam wrażenie że sięganie po piłkarzy ekstraklasy to samobójstwo. Większość to gwiazdorzy, którzy byli za słabi na ekstraklasę, ale wymagania mają ekstraklasowe.
Wolę sięganie po ambitnych z niższych lig - Raków wziął tych, których każdy z nas widział w Odrze, np. Tomalskiego. Odra też jest świetnym przykładem, że da się zbudować fajna ekipę z dobrych graczy niższych lig.
Na pewno nie liczylbym na odpuszczanie przez Raków. Ekstraklasy się nie odpuszcza.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#72
Dokładnie. Niech przykładem będzie Trytko. U nas wielkich zmian się nie spodziewam. Jak się zdecyduje to przyjdzie wiadomo kto. Oprócz tego marzy mi się jakiś junior na poziomie Tomali. Pewnie ZL czy Lech mają ciekawe nazwiska do pożyczenia. Więcej bym się nie spodziewał, może tylko z CLJ ktoś zacznie trenować z 1 drużyną i jakaś niespodziewana okazja się trafi na ciekawego piłkarza.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#73
Dla mnie coś ożywić trzeba, przynajmniej jeden transfer musi w zimie być taki, że będzie to miało duży wpływ na grę. Zresztą nie bylibyśmy dzisiaj tu gdzie jesteśmy, gdyby nie transfery Wodeckiego i Niziołka odpowiednio rok i pół roku temu. Taką lukę w podstawowej jedenastce Odry widzę w środku pomocy, w miejscu które obecnie zajmuje Nowak. Lubię go, ale jest za mało kreatywny, a kiedy 'Nizioł' ma słabszy dzień, to trochę nasza gra leży (najlepszy przykład był w sobotę). Ani Wepa, ani Habusta czy Peroński nie wezmą na swoje barki kreowania gry. Mógłby Matsui, ale w niego nie wierzę (co nie oznacza, że oceniam ten transfer źle, jak duża część kibiców).

Druga kwestia - dynamiczny prawy skrzydłowy. Brusiło spokojnie może grać na obronie, a mając wsparcie niebojącego się wchodzić w pojedynki 1vs1 kolegi (wiadomo o kim myślę w pierwszej kolejności) można by spokojnie myśleć o walce na dłuższym dystansie.

Patrząc na tabelę mogę powiedzieć, że z ośmiu czołowych drużyn, jedynie Chrobry nie powinien liczyć się w walce o awans. Oczywiście naturalnymi kandydatami są Raków i Miedź, które grają najlepiej od początku, ale podskórnie czuje, że to Gieksa i Zagłębie będą bardzo mocne na wiosnę. Chojniczanka również, mimo iż z małego miasta, nie odpuści. Będzie ogromnie ciężko i musimy zebrać ekipę, bo, powtórzę za wieloma głosami, taka okazja może się nie powtórzyć. Bez ciśnienia i zadłużania, ale też i żebyśmy sobie potem nie pluli w brodę jaka to była okazja.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#74
Myślę, że realne szanse na awans ma siedem drużyn. Chodzi o niemal wszystkie z obecnej pierwszej ósemki. Podobnie, jak kolega respest, nie wierzę w to, że Chrobry zdoła utrzymać się w ścisłej czołówce. Sosnowiec i Katowice, jak to oni, pewnie znowu będą kombinować ze składem. W ich przypadku wszystko jest możliwe (awans, spektakularna wtopa). Groźna może być Stal Mielec – jeśli trafią z transferami tak jak poprzedniej wiosny. Raków na pewno nie odpuści. Zachara w formie może być najlepszym napastnikiem w tej lidze. Znając prezesa Świerczewskiego to na pewno nie ostatnie ich poważne wzmocnienie. Dla mnie to właśnie oni są głównym kandydatem do awansu. Chojniczanka to niewiadoma. Poprzednia wiosna – nieudana. Młody, niedoświadczony trener – może być różnie. Jeśli potwierdzą się pogłoski, że mocno zbroi się Miedź to na pewno będą jednym z głównych kandydatów do awansu. Wiele osób chwali ich trenera Nowaka. Czy słusznie? Facet miał pod względem personalnym najsilniejszą ekipę. Pokaźny budżet. I co? 4-5 miejsce. Jak by nie patrzeć, to jednak ich porażka.

Jeśli chodzi o Odrę to w niemałym stopniu już transfery zimowe pokażą nam, czy zarząd poważnie myśli o walce o ekstraklasę. Czy dobrym pomysłem na wzmocnienie jest Czapliński. Moim zdaniem – raczej nie. Czapliński to, mniej więcej, ta sama półka, co Marzec. Ten ostatni jest obecnie typowym rezerwowym. Gdy wchodzi z ławki wnosi raczej niewiele (kłania się choćby ostatni mecz z Pogonią). Dużo biega, szarpie, jednak w jego grze brakuje trochę jakości (podania, strzały, przegląd gry, kreatywność). Czapliński w ciągu ostatnich dwóch sezonów wyraźnie zatrzymał się w rozwoju. W sezonie 2014/2015 grał wyraźnie lepiej. Poza tym w grę wchodzi jeszcze ogromny skok jakościowy. Nigdy nie grał nawet na poziomie II ligi. Z przeciętnej drużyny III-ligowej miałby przejść do ekipy, która chce walczyć o awans do ekstraklasy. Dużym znakiem zapytania jest dla mnie również jego psyche - jak do tej pory różnie z tym bywało. Trzeba jednak dużej wiary, aby liczyć na to, że będzie dla nas wzmocnieniem. Raków (podobno) bierze Zacharę – gościa, który pakował sporo bramek nawet na poziomie ekstraklasy. Czapliński na jego tle, delikatnie rzecz ujmując, to nie jest żadna rewelia. Realia są takie, że nie będzie nas stać na takich grajków, jakich zakontraktują Raków, Miedź czy też Katowice. Sztab trenerski musi wykazać się niezłym nosem, aby wyłowić jakąś perełkę. Z młodzieżowcem jesienią były problemy. Maćczak to dla mnie spory zawód, Żagiel miał tylko przebłyski w kilku meczach, później zgasł. Na szczęście w końcówce z dobrej strony pokazał się Kowalski. W ofensywie ewidentnie potrzebne są wzmocnienia. Mam nadzieje, że tym razem zakontraktujemy więcej perspektywicznych zawodników, bo skład niebezpiecznie nam się starzeje. Na pewno przydałby się jakiś skrzydłowy. Mile widziany byłby również dobry snajper, bo jednak Skrzypczak ma swoje ograniczenia (np. nie potrafi wypracować sobie sam sytuacji bramkowej, jeśli coś strzela to zazwyczaj są to dobitki z najbliższej odległości, poza tym jego skuteczność nie jest oszałamiająca – kłaniają się choćby ostatnie mecze na Oleskiej z Tychami i Siedlcami). Idziemy cały czas do przodu. Nasze ambicje stale rosną. To, co wystarczało rok temu dzisiaj już niekoniecznie. Dlatego dobrze byłoby pozyskać kilku wartościowych zawodników, którzy wydatnie podniosą poziom drużyny. Trzy dobre transfery i wiosna może być naprawdę ciekawa.
cron