14. k.: Odra Opole - Podbeskidzie B.-B. (sb. 21.10 g.15)

#1
Kolejnym rywalem Odry jest zespół Podbeskidzia Bielsko Biała, niedawny ekstraklasowiec, zajmujący 7. lokatę w tabeli. Sporo punktów, podobnie jak Odra, zdobywa na własnym boisku. Z wyjazdów Bielszczanie przywieźli jak dotąd 5 (wobec 12 u siebie). Nasz zespół na własnym boisku przegrał tylko raz, z silną Miedzią. Pozostałe 6 meczów to wygrane. Zapowiada się niełatwe spotkanie ale trzeba koniecznie wykorzystać atut własnego boiska bo za 2 tygodnie kolejne wyzwanie - wyjazd do Chorzowa na mecz z Ruchem.
Podbeskidzie remisuje dzisiaj z Rakowem na wyjeździe 1:1, Chrobry przegrywa z Zagłębiem Sosnowiec 1:2 a Ruch Chorzów (kolejny nasz rywal) przegrywa w Niepołomicach 1:2.
Co za tym idzie Odra utrzymuje 3. lokatę :)
ODRA OPOLE 1945

Re: 14. k.: Odra Opole - Podbeskidzie B.-B. (sb. 21.10 g.15)

#13
Dużo kontrastów w tym meczu. Wynik 2:2 To niby emocje, ale mecz ogólnie był słaby. Niziolek zawsze pod grą, ale dobrych zagrań brak. Nowak pięknie czyścil środek pola, ale po każdym przechwycie notował nieudane zagranie. Cverna ogólnie mecz ok, ale przy golu dramat.
Podbeskidzie noc specjalnego nie pokazało- wrażenie zrobili na mnie tylko młodzieżowcy , Kozak i Tomczyk (on przede wszystkim). Nasi młodzieżowcy znowu słabo- Macczak niewidoczny, a Żagiel po wejściu dawał się objezdzac jak dziecko.
Łącznie w meczu 3 groźne sytuacje Podbeskidzia (jedna niewykorzystana- Tobi dokonał cudu) i 2 Odry (jedna niewykorzystana , bo bramka Niziolka była bez sytuacji;)). Super, że udało się dojść na 2:2, ale niestety nie widziałem w Odrze woli zwycięstwa, tak jakby remis był wystarczajacy. A za każdym razem jak siadali na Podbeskidzie, robiło się groźniej.

Re: 14. k.: Odra Opole - Podbeskidzie B.-B. (sb. 21.10 g.15)

#14
Maćczak niewidoczny? Chyba byliśmy na innym meczu, Bartek zagrał dzisiaj najlepsze zawody odkąd jest w Odrze. Co do Nowaka się zgodzę, super przechwytywał piłki, ale później albo niedokładnie, albo trochę za plecy, być może to też kwestia braku ogrania. Nie wiem natomiast co się dzieje z Wodeckim, teraz rozumiem dlaczego w dwóch ostatnich spotkaniach siedział na ławce. Marek znów nie na swojej pozycji, ale całkiem nieźle zagrał. Kilka razy odebrał piłkę obrońcom Podbeskidzia wyskakując zza ich pleców. Brusiło też dzisiaj poniżej swojego poziomu. Generalnie strasznie szkoda tych niewykorzystanych sytuacji.

Re: 14. k.: Odra Opole - Podbeskidzie B.-B. (sb. 21.10 g.15)

#15
Jest ok. Moim zdaniem cenny remis. Pamiętajmy, że 2 razy musieliśmy gonić wynik. Dostaliśmy gonga na start meczu, co mogło ustawić spotkanie, ale chłopaki się ogarnęli (choć gdyby nie Tobi mogło szybko zrobić się 0:2), a potem straciliśmy gola na +/- 15 min przed końcem meczu i to w sytuacji w której wydawało się, że to Odra kontroluje spotkanie, a mimo tego udało się doprowadzić do wyrównania. I to wszystko, przypominam, nie z ogórami, a z solidnym rywalem, mającym ambicje powrotu do Ekstraklapy (nawet jak dziś nie grali meczu życia;)). Z piłkarzy Odry, którzy jak dotąd mnie nie przekonywali, dziś całkiem fajnie wypadł Habusta, przyzwoicie i w destrukcji i w konstrukcji.

Re: 14. k.: Odra Opole - Podbeskidzie B.-B. (sb. 21.10 g.15)

#17
wijamurzyn pisze:Maćczak niewidoczny? Chyba byliśmy na innym meczu, Bartek zagrał dzisiaj najlepsze zawody odkąd jest w Odrze. Co do Nowaka się zgodzę, super przechwytywał piłki, ale później albo niedokładnie, albo trochę za plecy, być może to też kwestia braku ogrania. Nie wiem natomiast co się dzieje z Wodeckim, teraz rozumiem dlaczego w dwóch ostatnich spotkaniach siedział na ławce. Marek znów nie na swojej pozycji, ale całkiem nieźle zagrał. Kilka razy odebrał piłkę obrońcom Podbeskidzia wyskakując zza ich pleców. Brusiło też dzisiaj poniżej swojego poziomu. Generalnie strasznie szkoda tych niewykorzystanych sytuacji.
Skoro był to jego( Maćczaka) najlepszy mecz to tylko pokazuje że jest na tą ligę za słaby. I nie przemawiają do mnie teksty że to jest jego pierwszy sezon na tym poziomie itp. Minęło 14 kolejek a on nadal fatalnie się ustawia więc do mnie on nie przemawia. Chciałoby się mieć takiego Tomczyka, ogólnie w zimie młodzieżowiec to powinien być priorytet transferowy.
A no i brawo dla Tobiego na linii faktycznie poziom ekstraklasa.

Re: 14. k.: Odra Opole - Podbeskidzie B.-B. (sb. 21.10 g.15)

#18
I nie przemawiają do mnie teksty że to jest jego pierwszy sezon na tym poziomie
Dla formalności - to jego pierwszy sezon w zawodowej piłce, Nie bronię - nie mam za bardzo zdania na jego temat.
ogólnie w zimie młodzieżowiec to powinien być priorytet transferowy.
Będzie.

Fajnie byłoby sprzedać Tobiego przez zimę.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron