NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#1
Tak, wiem :)

Kto waszym zdaniem na przestrzeni miesięcy czy lat pozwolił dać gwarancję poziomu? Wokół jakich nazwisk budowalibyście fundamenty Odry na kolejny sezon i kolejne lata? Da się zauważyć, że parę takich nazwisk w klubie widzą.

Wiemy, że kontrakty na 3 lata przedłużyli:
Tomasz Wepa - 30.06.2019
Tobiasz Weinzetell - 30.06.2019
Aleksander Kowalski - 30.06.2019
Mateusz Peroński - 30.06.2018

Kogo jeszcze byście na takiej liście widzieli? Dawid Wolny? Gancarczykowie?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#2
Dobry temat, w zasadzie można już śmiało spekulować o nowym sezonie.
Ze swojej strony widziałbym miejsce zarówno dla Dawida Wolnego jak i braci Gancarczyków. Na pewno każda formacja będzie wymagała korekty (zostaną najlepsi + wzmocnienia) ale filary powinny pozostać. Ważne aby Odra 2017/18 opierała się przede wszystkim na takich graczach, którym będzie się chciało "gryźć trawę" przez 90 minut w każdym meczu.
ODRA OPOLE 1945

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#3
No i chyba Peroński przedłużył. Dodatkowo widział bym Brusiłę, Wolnego, Niemczyka, Waldka Gancarczyka oni nadają charakter tej drużynie. Trudno generalnie kogoś odrzucać, przecież wszyscy zawodnicy dołożyli się do liderowania w II lidze. Nasza II liga nie weryfikuje kogoś negatywnie. Obawiam się jednak, że I liga może paru zawodników zweryfikować pod względem kondycyjnym.

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#5
Ja mimo wszystko bym nie skreślał Janusza Gancarczyka,na dzień dzisiejszy kontraktu bym nie przedluzył z Łukaszem Staroniem.Jestem ciekaw jak sie potoczy sytuacja z napastnikiem w razie awansu do 1 ligi,Skrzypczak mowił ze dla niego Odra jest przystankiem do odbudowy swojej kariery w Górniku,chociaż wątpie czy chcą go tam w Zabrzu.Może wróci temat Drozdowicza w Odrze ale jednak wolałbym żeby grał częsciej Wolny.

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#12
Bez urazy ale z tych młodzieżowców w 1 lidze poradziłby sobie może tylko Kowalski i Niemczyk chociaż co do tego też mam wątpliwości.
Tak jak kolega wyżej również mam obawy co do Weinzetella niby broni solidnie ale jakoś gdy widze jak wychodzi do piłki mam spore obawy.
Na tą chwilę czyli po 3 spotkaniach naprawdę przekonuje mnie do siebie Skrzypczak biega walczy dobrze gra tyłem do bramki jeszcze niech trochę postrzela i myślę, że przekona każdego.
Na pewno odejdzie Staroń a co do reszty to nie mam pojęcia naprawdę ciężko będzie pożegnać kogokolwiek z tych chłopaków bo widać jak im zależy jak walczą.
Moim zdaniem potrzeba wzmocnić prawą obronę, kurcze z całym szacunkiem ale Trznadel nadal mnie nie przekonuje. Potrzeba ściągnąć jakiś młodzieżowców. W środku pola mam duży komfort ale brakuje mi środkowego pomocnika który byłby takim typowym rozgrywającym. A więc znów 4 może 5 transferów maksymalnie,
Zespół jest zgrany, atmosfera wydaje się dobra więc moim zdaniem nie powinniśmy wymieniać połowy kadry ufam tym chłopakom których mamy tym bardziej, że naprawdę widać jak im zależy.
A no i zapomniałbym ale to chyba oczywiste, że zostaje z nami trener ? :)
Edit. A nie czekajcie przecież dzisiaj po bramce na 0-1 część osób z krytej już zwalniała Furlepe i wypierdzielała połowę drużyny. cytuje "nieudaczników" .

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#13
W ramach ciekawostek skąd może brać kasę Odra w przyszłym sezonie:

- Urząd Miasta Opole - 500.000PLN (?);
- ECO - 1.200.000PLN (?);
- Sindbad - 1.000.000PLN (?);
- Azoty - 1.000.000PLN;
- PZPN - 280.000PLN (?);
- Polsat - 250.000PLN;
- Nice - 100.000PLN;
- Fortuna - 100.000PLN;
- Urząd Marszałkowski - 200.000PLN (?);
- Fundusz Bukmacherski - 10.000PLN (?);

Daje to budżet w okolicach 4,7mln "na dziś".
+ drobniejsi sponsorzy + wpływy z biletów (w sezonie to powinno być minimum 300/350k PLN).

Tam gdzie (?) tam niestety moje spekulacje. Zakładam, że możliwe jest większe wsparcie z UM.

Ogromnie ważne jest, aby nie spaść w przyszłym roku, bo te pieniądze od nowych sponsorów i Polsatu powodować będą jeszcze większy rozjazd poziomów.
Edit. A nie czekajcie przecież dzisiaj po bramce na 0-1 część osób z krytej już zwalniała Furlepe i wypierdzielała połowę drużyny. cytuje "nieudaczników" .
Kryta kogokolwiek dziwi? To tam największa patologia na stadionie od lat ;)
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#16
Skrzypczak byłby jeszcze lepszy jak by grał z kimś do pary w ataku bo potrafi odegrać i grać tyłem do bramki , w ostatnim meczu nie miał jakiejś dogodnej sytuacji ale walczył i dobrze grał.Nasz bramkarz nie umie grać nogami ale na linii gra dobrze. Stracona bramka to nie jego wina tylko tego co stracił piłkę , nie wiem kto to był. Najlepiej ściągnąć jakieś talenty z 2 ligi którzy u nas się jeszcze rozwiną tacy jak Kluska z Polonii Warszawa który jest rozgrywającym lub jakiegoś prawego obrońcę młodego który może i nawet wygryzie Trznadla który w obronie gra nierówno ale za to jest szybkim zawodnikiem.Trzeba pamiętać że z Zdzich wrócą Kolanko i Marzec , zobaczymy jak będą grać , może Marzec się ogarnie to wtedy mamy bardzo bogatą pomoc. W sumie nie ma u nas jakiegoś słabego punktu w drużynie , strzelamy dużo goli grając jednym napastnikiem typowym i to jest wspaniałe. Najlepiej poczekać aż awans będzie już pewny a wtedy będziemy myśleć co dalej. Byle nasi byli zdrowi i bez urazów.

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#18
Nasza kadra jest tak silna i wyrównana, ze nie trzeba nam wielu korekt. Interesująca jest sytuacja Skrzypczaka, wiadomo ze dla niego najwazniejszy jest Górnik, ale czy on się tam przebije? Mogą grać na zmiane z Wolnym, to dobra opcja. Nie wiadomo też, co po sezonie z naszymi w Ruchu Z. Sowiński i Kolanko raczej już do nas nie wrócą, ale Kleemaan i Marzec? Ich trzeba mieć na uwadze...
Z Aktualnej kadry dla mnie to out jest Staroń i ten Trznadel. Boziu jak on ma piłke to aż strach, a jego centry i dłuższe podania... Wołają o pomste do nieba. Myśle że mimo wszystko odejdzie Janusz. Jest po takiej kontuzji, w takim wieku, że I liga może go przerosnąć poprostu. Więcej niż rok bez gry... U Furlepy to chyba nie przejdzie, tym bardziej że możliwy jest powrót Marca. A już teraz konkurencja na skrzydłach jest OGROMNA.
Wg mnie Kowalski i Sypek nie nadają się do I Ligi, dlatego 2-3 młodziezowców będzie musiało dołączyć do l druzyny (latem ma wrócić temat Szampery z Gogolina).
Ja bym chetnie zobaczył właśnie Ziarke i Kowalczyka w bramce w Meczu o punkty. Choć tutaj stawiam na Ziarke, który ma lepsze warunki fizyczne i jest chyba bardziej perspyktywicznym zawodnikiem + Kleemaan? Uaa...
Staronia i Trznadla wymienić na młodych, ciekawych zawodników i będzie okej.
A jesli chodzi o kreatora gry, to jeśli tylko Waldek załapie forme, to można być o tę pozycje spokojnym, a drugim podobnym zawodnikiem jest Niemczyk. Kiedyś robiliśmy "rewolucje kadrowe" i nigdy dobrze sie to nie kończyło. Od około 2-3 lat (nie zapominajmy o Smółce - Do dziś druzyna opiera się o jego graczy, choc jego wiele zachowań było dziwnych, zrobił duzo dobrego) wróciła na Oleską normalność, wiele zmieniło się na +++++.
Pytanie też, czy lepsze kluby po sezonie nie zainteresują się naszymi zawodnikami.
Strona internetowa WKOŃCU(!) podaje wiele informacji na bierząco, w sumie codziennie nas raczy jakimś newsem w dodatku teksty wyglądają profesjonalnie.
Kurcze, dawno nie czuło się tego "No to dzisiaj Odra baty" bodaj od spadku z II Ligi zachodniej - non stop na równi z rywalem lub jesteśmy w roli faworyta.
I Liga to już są duze pieniądze, zarządzający ligą i PZPN robią wszystko by ta liga miała jak najwyzszy poziom i wyglądala od każdej strony jak "najpoważniej". Dlatego świetnie, że Odra awansuje do tej ligi w najlepszym czasie.
Awans, po awansie a na koniec kolejny awans? Bylibyśmy fenomenem w skali Europy. Czy to mozliwe? Byłoby pięknie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 marca 2017, 19:39 przez Foker, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#19
Kleemaan i Marzec na 90% do nas nie wrócą, nie za kadencji Furlepy albo i tego Zarządu. Janusz też chyba nie, ale z nim jest ciężka sytuacja na wielu płaszczyznach, że tak to ujmę.

Kowalski według wielu ludzi w klubie to obecnie największy nasz talent, który trafi minimum do Ekstraklasy, więc "nie nadają się do 1 ligi" to zdecydowanei za mocne słowa ;)

Rewolucji kadrowej absolutnie nie będzie. Nie jest wielką tajemnicą, że Odra powtarza to co robił MKS zanim się znalazl w obecnej sytuacji, czyli stabilizacja i pojedyncze wzmocnienia.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#20
Kowalskiemu życzę jak najlepiej, ale ma wiele braków. Z początku grał, a tak od połowy rundy trener juz wolał stawiac na Sobczyńskiego&Niemczyka. Jego styl gry przypomina Mi siebie, tylko w BKlasie. Zobaczymy jak jego losy się potoczą. :)
W Odrze był już talent i to o wiele większy Lukas Klemenz. Dziś gra solidnie w Olimpii Grudziąc. (może wróci po awansie?)
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 marca 2017, 19:54 przez Foker, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Sezon 2017/18. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#25
# Looz napisał: Kryta kogokolwiek dziwi? To tam największa patologia na stadionie od lat ;)
Myślę Looz że przesadziłeś z taką chamską odzywką. Chciałbym Ci zwrócić uwagę, że w wększości krytą zajmują przedstawiciele sponsorów, zaproszeni goście i zawodnicy którzy nie zmieścili się w meczowej kadrze. Może odrobinę szacunku przynajmniej dla tych ludzi.
Pozdrawiam wszystkich, ze szczególnością na patologię.
cron