Re: 17. k.: Polonia Bytom - Odra Opole (sb.12.11 g.17)

#27
Z kącika statystyka: tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie na 100% przezimowanie na podium. Weinzettel z kolei ma najwięcej czystych kont ze wszystkich bramkarzy ligi (9, drugi Staniszewski z Puszczy ma 8). I ciągle jesteśmy najlepiej grającą na wyjazdach drużyną ligi (5 zwycięstw, 3 remisy, 0 porażek), także pozwala to z optymizmem patrzeć na następne dwa mecze i powiększenie, już bardzo dobrego, dorobku punktowego.

Re: 17. k.: Polonia Bytom - Odra Opole (sb.12.11 g.17)

#28
Krysian napewno. Pozostali dwaj powinni jeszcze troche pograc ( ostatnia szansa ) nie ma co mieszac w szatnii jak jest dobra atmosfera, ale klasowy napadzior jak najszybciej, zeby sie zgrywal, moze ten z Kotwicy Piotrek Giel, ale wolalbym kogos z lepszym doswiadczeniem. Fajnie gra tez kapitan Rakowa Cz. w pomocy ( cos jak dawniej M.Tracz ) moze by tak zapytac :)
Jedno jest pewne w przerwie zimowej ODRA MUSI SIE WZMOCNIC

Re: 17. k.: Polonia Bytom - Odra Opole (sb.12.11 g.17)

#29
Myślę, że kluczowe postaci z Rakowa są nie do wyjęcia (mowa o Figlu, Petrasku czy Oziębale), ale już w innych klubach 2 ligi jest kilku baaardzo ciekawych piłkarzy, o których moglibyśmy się postarać, i to w kontekście gry w wyższej lidze. Ja już mam gotową listę potencjalnych wzmocnień, opartą na obserwacjach innych zespołów, wrzucę po ostatniej zimowej kolejce. Poprzednio jak publikowałem podobne, to kilku piłkarzy trafiłem, ostatnio choćby Marca czy Brychlika. ;) Proponuję też działaczom zerknąć do Kluczborka, MKS może nie wytrzymać nawet do Nowego Roku, a taki Niziołek czy Orłowicz (a może nawet i wiara w odbudowę Deji i Setli) to były by ciekawe ruchy.

Re: 17. k.: Polonia Bytom - Odra Opole (sb.12.11 g.17)

#32
Oni są w takiej sytuacji organizacyjno-finansowej (co rzutuje na sportową; szczerze powiedziawszy to poza wymienioną pierwszą dwójką obecnie nikt inny nie jest godny uwagi), że mało co może im pomóc. Stawiam, że do rundy wiosennej nie przystąpią, więc raczej taki ruch będzie wybawieniem dla zawodnika bez kontraktu. Po prostu Kluczbork nie stać w dłuższej perspektywie na 1 ligę, zresztą patrzcie na tabelę 2 ligi i to jakie miasta reprezentuje pierwsza trójka i dlaczego za ich plecami jest pościg w 'ślimaczym' tempie. A nawet jeśli taka Puszcza czy Siarka siedzą na ogonie, to jestem dziwnie pewien, że po uzbieraniu punktów na utrzymanie zaczną gubić punkty. ;)

Re: 17. k.: Polonia Bytom - Odra Opole (sb.12.11 g.17)

#33
respest pisze:Myślę, że kluczowe postaci z Rakowa są nie do wyjęcia (mowa o Figlu, Petrasku czy Oziębale), ale już w innych klubach 2 ligi jest kilku baaardzo ciekawych piłkarzy, o których moglibyśmy się postarać, i to w kontekście gry w wyższej lidze. Ja już mam gotową listę potencjalnych wzmocnień, opartą na obserwacjach innych zespołów, wrzucę po ostatniej zimowej kolejce. Poprzednio jak publikowałem podobne, to kilku piłkarzy trafiłem, ostatnio choćby Marca czy Brychlika. ;) Proponuję też działaczom zerknąć do Kluczborka, MKS może nie wytrzymać nawet do Nowego Roku, a taki Niziołek czy Orłowicz (a może nawet i wiara w odbudowę Deji i Setli) to były by ciekawe ruchy.
Odra nie jest klubem,gdzie ktos ma sie zamiar odbudowac.Setla z Deja na dzien dzisiejszy to Odra II,a tam raczej niechcieli by grac

Re: 17. k.: Polonia Bytom - Odra Opole (sb.12.11 g.17)

#35
Staronia obecna II liga przerasta, jeszcze w III zawsze umiał dołożyć nogę i zawsze coś ukuł, ale to wszystko było sytuacyjne. W II lidze jest cieniem samego siebie i do poczynań ofensywnych Odry nie wnosi nic. Brychlik też jest dla mnie rozczarowaniem, jedna bramka po dobitce i to podsumowanie jego wyczynów strzeleckich. Mało tego kiedy on gra w ataku to nawet strzału na połowę nie oddaje, brakuje mu pewności, przebojowości, przyspieszenia. Słabo w tym sezonie wygląda nasz atak. Wolny jedynie gwarantuje pewien poziom i 100% zaangażowania, chociaż też zdarzają mu się słabsze występy. Mimo wszystko to pewniak.

Do tego w moim przekonaniu potrzebujemy w zimie 3 transferów, doświadczonego obrońcy, rozgrywającego i napastnika. Waldemar Gancarczyk nie prezentuje obecnie tego poziomu z początku rozgrywek, Ałdaś w tym sezonie zgasł kompletnie, a Wepa jest typowym defensywnym pomocnikiem. Jeśli od wiosny Janusz Gancarczyk będzie zdrowy i odpowiednio przygotowany do gry, to będzie nasze największe wzmocnienie.

Mam takie wrażenie, że po naprawdę dobrym początku sezonu, cześć piłkarzy Odry straciła formę. Mam nadzieję, że przez zimę piłkarze nabiorą świeżości i jak najszybciej zapewnimy sobie awans na zaplecze Ekstraklasy. Wow, jak miło to w końcu napisać!

Plan na kolejne 2 mecze? Odrę stać na komplet sześciu oczek, ale cztery będą mnie również zadowalać. 40 punktów to będzie naprawdę rewelacyjny WYNIK.

Radomiak gra dzisiaj z Rowem i mam nadzieję, że straci punkty. Raków jest absolutnym faworytem i ciężko myśleć o tym, że dzisiaj nie wskoczy na pozycję lidera.

Re: 17. k.: Polonia Bytom - Odra Opole (sb.12.11 g.17)

#37
Zgadzam się, że po drużynie widać już powoli ciężar rundy. Jeszcze 2 mecze, mam nadzieję, że 6 punktów i odpoczynek.

My mamy jednak liczne argumenty:
- stabilną, dużą kadrę;
- sytuację organizacyjną zachęcającą do zostania i do przyjścia;
- duży budżet;

Na upadek MKSu nie liczcie. Mają dostać więcej kasy z miasta + straciliby kasę z Polsatu.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: 17. k.: Polonia Bytom - Odra Opole (sb.12.11 g.17)

#44
Marka Gancarczyka zostawcie w spokoju. Widać po nim ogromną jakość, ale widać też brak sił na 90 minut. Zimą popracuje pod okiem Trenera i zobaczycie jak z Januszem będzie popierdzielać. Srodek pola chcecie wzmacniać? Wepa, Ałdaś, Peron... Ałdaś do niedawna miał kontuzje, spokojnie, szuka formy, ale cała trójka, gdy jest w formie daje jakość. Trznadel, to blado wyglądał już w trzeciej lidze, dla mnie powinien tam grać młody Kolanko! Nie rozumiem, czemu nie dostaje grać, to typ podobny do Brusiły. Obrońca/Skrzydłowy, mobilny, walczak, dobry technicznie. Może tylko masy mu brak. W Pomocy więcej grają Sobczyński z Niemczykiem grają tylko dlatego, że Kowalski wypadł ze składu(a grał tylko z konieczności, przepis dwóch młodzierzowców, sam jest mało pewny i elektryczny). Potrzeba nam napastnika, i to od dawna. Staroń takze kiepsko wglądał w trzeciej lidze, ale zawsze gdzies dobił, dołożył noge... Tutaj nie ma tak lekko. Nie daje nic drużynie, Brychlik,to nie jest typowy napastnik, nie oczekujcie goli. On woli gra za napastnikiem lub na skrzydle, jak za gry w BKSie. Jedyny napastnik to Wolny, ale wiadomo ze czasem ma zastoje, a czasem za bardzo się piekli, jednak to on na ten moment strzela te bramki jako jedyny z Napastników.
cron