Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#3
http://www.90minut.pl/liga/0/liga8696.html

Wspomniana już w innym temacie tabela 2 ligi. Trochę się może zmienić (nie wiadomo co z Zawiszą, niepokojące tamtejszych kibiców sygnały docierają też z Łęcznej), ale generalnie raczej nasi rywale są znani. Oczywiście to dopiero początek, praktycznie same niewiadome co do kadr zespołów, itd. Ale patrząc 'na papierze' na potencjał drużyn, znając realia finansowe oraz to co się dzieje wokół 2-ligowych konkurentów, mogę pokusić się o wstępne stwierdzenie, że nasza Odra powinna walczyć o spokojne miejsce w środku tabeli, z nadzieją na wyższe pozycje. To tak żeby od razu ostudzić trochę głowy po awansie i marzenia o szybkiej kolejnej promocji. ;p Ja z pewnością nie oczekuję jej od razu, choć jeśli taka okazja się nadarzy, to oczywiście będzie świetnie. Teraz zaczyna się czas dla działaczy na skompletowanie kadry (głównie raczej utrzymanie większości, którym kończą się kontrakty; na analizę składu i potencjalnych wzmocnień jeszcze przyjdzie czas), przed startem ligi pod koniec lipca będzie wiadomo o wiele więcej, wtedy też porównam moje prognozy i pewnie pokuszę się o nowe, bardziej szczegółowe.

No i oczywiście zaczyna się czas dla kibiców, czekam z niecierpliwością na standardowy plebiscyt podsumowujący rundę (sezon), a także pierwsze doniesienia kontraktowe/transferowe.

@HOLSON - 30/31 lipca.

Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#4
Na ostudzenie głów był dzisiejszy mecz z Vinietą. Takie mecze jak ten będziemy rozgrywać w II lidze co tydzień. Jeśli chodzi o przygotowania do II ligi to niektóre z drużyn II ligowych mają już ustalony plan sparingów. Taki Raków Częstochowa dwa pierwsze mecze kontrolne gra z Ruchem Chorzów i Piastem Gliwice. U nas pewnie teraz dwa tygodnie przerwy, a później do roboty.
P.S.
W terminarzu sparingów Cracovii 22 czerwca sparing z MSK Zilina w Opolu...?
Ostatnio zmieniony środa, 15 czerwca 2016, 21:35 przez Do przerwy 0:1, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#12
GK: Kleeman, Weinzettel
DEF: Trznadel Brusilo Bodzioch Kiercz Gawron Kowalski B.Kolanko
POM: Wepa Peronski Aldas Grochowski W,J,K,M. G. , Bella, Sypek, Sobczynski
ATK: Wolny Niemczyk Staron

Weinzettel/Kleeman- Trznadel, Bodzioch, Gawron/Kiercz, Brusilo- Wepa, Peroński, Waldek, Janusz/Krzysztof, Niemczyk- Staroń

nie wiem jak wy ale ja potrzeby wielkich wzmocnien nie widze najwazniejsze to utrzymac obecna kadre. Gawron wraca do zdrowia po kontuzji powinien powalczyc o sklad z Kierczem moim zdaniem Peronski bardziej sie przyda w srodku pola.Staron mial dobra runde mogl miec pare goli wiecej ale nie uwazam by byl za slaby na 2 lige, waleczny dobrze wspolpracuje z kolegami umie sie odnalezc w polu karnym a pilka go szuka. do odstrzalu Wlodarczyk a ktos z dwojki Sypek/Sobczynski na wypozyczenie razem z Kowalskim i Grochowskim. jesli juz gdzies szukac transferow to ew do srodka pola pilkarz z dobrym otwierajacym podaniem i jakis mlodziezowiec pomocnik kluby z ekstraklasy wypozyczaja juniorow mozna trafic na dobra okazje.

tak przegladam 90 minut w poszukiwaniu ciekawych graczy z ekstraklasy/ 2 ligi ktorzy sa wskazani do odejscia z klubow lub sa niepewni pozostania

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=18839 bardzo dobry sezon 14/15 , ostatni troche gorszy, spekuluje sie ze moze odejsc z Arki boczny pomocnik moze tez grac w obronie cos jak Brusilo

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=24842 mlodziezowiec ograny w II lidze ostatnio spuscil z tonu mozna go wziac na testy

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=12102 gral u nas w II lidze mysle ze by sie przydal odchodzi ze Stali ktos wyzej juz o nim wspomnial. co sadzicie?

edit: Deja jak najbardzej na tak

Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#13
Jak już rozmawiamy o ruchach kadrowych, to i ja przedstawię swoją wizję.

Na początek przytoczę fragment bardzo dobrego wywiadu z Żymańczykiem zaraz po awansie:
"Tak naprawdę dopiero kolejny sezon i gra w II lidze zweryfikuje tę drużynę, bo na III ligę to był team zdecydowanie za silny. Praktycznie w każdym meczu był faworytem i przeważał. Teraz jako beniaminkowi będzie już znacznie trudniej - ocenia były legendarny napastnik opolskiej drużyny Józef Żymańczyk. Przestrzega też przed rewolucją w składzie, bo na takich graczach jakich ma już Odra w kadrze można zbudować naprawdę dobrą ekipę. - Drużyna ma już mocny szkielet. Trzeba po prostu dobrać po jednym piłkarzu do każdej formacji. To muszą być jednak gracze lepsi, już odpowiednio nastawieni mentalnie, psychicznie na grę na wyższym poziomie. To zawsze poprawia grę i wzmaga rywalizację - dodaje."
Zgadzam się w pełni. Drużynę mamy spokojnie na 2 ligę, praktycznie na każdej pozycji mając kogoś wartościowego. Widzę też jednak potrzebę wzmocnienia rywalizacji jednym zawodnikiem do każdej formacji, szczególnie myślę tu o boku pomocy i ataku.
Analizując po kolei:
Bramkarze: Tutaj status quo, obaj młodzi są ok, choć ja trochę wyżej cenię Kleemana, co dodatkowo jeszcze umocniły wczorajsze niepewne zachowania Weinzettela.
Obrona: Środek to kłopot bogactwa. Świetny kolejny sezon Perońskiego, profesorska gra w barażach Bodziocha, mający świetne wejście Kiercz, dodatkowo wracający do zdrowia pewny punkt Gawron i zdolny junior Kowalski. Mając takich piłkarzy do dyspozycji na miejscu trenera...spróbowałbym graniem na 3 obrońców. Trio 'Peron'-Bodzioch-Gawron mogłoby śnić się niejednemu napastnikowi rywala i byłyby to raczej koszmary. Boki obrony też mocne, Brusiło (dla mnie piłkarz sezonu), Kolanko czy Trznadel, który początek miał kiepski, ale im dalej w las, tym coraz bardziej mnie przekonuje. No i wszyscy trzej mocno ofensywni, w razie czego mogą grać typowych wahadłowych' box-to-box, coś jak Evra i Lichsteiner w Juventusie. Co do ewentualnych wzmocnień, to widziałbym tutaj Klemenza (może też grać jako defensywny pomocnik), świetni są też boczni obrońcy Łukasz Uszalewski i Adam Orłowicz z Kluczborka. No ale powiedzmy, że w obronie wzmocnienia nie są obowiązkowe.
Pomoc: Ta linia, mimo mnogości zawodników i opcji ich ustawienia, potrzebuje chyba najbardziej 'podrasowania'. Ja postawiłbym na grę 5 pomocnikami, w tym jednym defensywnym cofniętym, który za zadanie miałby tylko zabezpieczanie tyłów, a przed nim dwóch bardziej kreatywnych. Do roli defensywnego od razu kandydatem jest Wepa, który ma za sobą dobry sezon. Bez fajerwerków, ale też i taki ma styl, stąd trzymanie go bliżej bramki trochę mija się z celem, bo niekonwencjonalnych zagrań raczej u niego nie doświadczymy. Na DP może grać też Peroński, więc jest ok. Przed nim mogą grać Ałdaś, Waldek G., Krzysiek G. i Sypek. No nie ma co ukrywać, żaden swoją grą nie powalił mnie na kolana. Ałdaś był tego bliski w rundzie jesiennej, ale spuścił z tonu. Brak ewidentnie gościa, który będzie regulował tempo gry, dowodził niczym Krychowiak w reprezentacji. Stąd powrót Deji nie byłby złą opcją. No i skrzydła. Janusz, Mateusz, Bella, Niemczyk, Włodarczyk. Prawa strona to wiadomo - jak Janusz dojdzie do zdrowia to naturalny wybór to on. Jako zmiennik przesunięty Trznadel albo Bella. Natomiast lewej strony w tym sezonie brakowało. Grali tam różni gracze - Mateusz, Niemczyk, Włodarczyk, Krzysiek, Bella, ale żaden się jakoś nie sprawdził i nie zadomowił na stałe. Ja bym tu widział mającego duże inklinacje ofensywne Brusiłę, ale też jako wzmocnienie np. Marca z Ruchu Zdzieszowice, Kiliński też chyba grał dobrze, o ile pamiętam, ciekawie prezentują się też Brychlik z BKSu i Caniboł z Jastrzębia.
Atak: Granie jednym napastnikiem skutkowało tym, że osamotniony (najczęściej) Staroń dużo walczył, ale nie miał już jak wykańczać. Z jednej strony nie jest źle, bo Odra i tak grała ofensywnie, a strzelców było wielu, przez co przeciwnik musiał skupiać sikę na całej drużynie, nie zaś na wyłączeniu jednego-dwóch konkretnych graczy. Jednak brakuje typowego goleadora, który ma instynkt, wie gdzie stanąć, ale też i dostając piłkę na 30 metrze, pociągnąć sam akcję na bramkę. Stąd przywoływany tu często Setla lub Czapliński (mniej). Mam też dwa typy typowych rasowych snajperów, którzy z pewnością stanowiliby wzmocnienie składu - Marcin Orłowski z Wałbrzycha (z tego co pamiętam, to negocjował już rok temu z Odrą) oraz Paweł Piceluk z Elbląga. Ich statystyki robią wrażenie, w dodatku udowodnili swoją wartość też w wyższych ligach. No i oczywiście zostawiłby w składzie Wolnego, kandydat na najlepszego jokera w 2 lidze. ;)

Wychodzi mi taki skład: Kleeman - Gawron, Peroński, Bodzioch - Wepa - Brusiło, Deja(?), Ałdaś/Waldek, Janusz/Trznadel - Staroń, Setla/Orłowski(?)

Co ciekawe jednak, mimo udanego sezonu, nie ma za dużo piłkarzy, których za wszelką cenę zatrzymałbym w Odrze. Kadra jest na tyle szeroka, a piłkarze na tyle wszechstronni, że prawie każdą lukę dałoby się zapełnić nawet utrzymując obecny skład. Żal było by mi tylko odejścia bramkarzy (bo młodzi i 'nasi'), Brusiły, Perońskiego (który jednak o ile pamiętam ma kontrakt jeszcze na 2 lata), Janusza (bo zawsze może zrobić różnicę) i Wolnego (mocno identyfikuje się z Odrą i mimo pewnych niedociągnięć nie wyobrażam go sobie poza Odrą). Decyzja o odejściu reszty podjęta przez trenera i zarząd nie będzie we mnie budziła jakichś skrajnie negatywnych emocji.

E: Tak się rozpisałem, a zapomniałem, że dalej w składzie musi być 2 młodzieżowców.

Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#16
Trudno jest oceniać zawodników wobec takiej przewagi Odry w III lidze. Do tego zawodnicy mają wahania formy. Krzysiek Gancarczyk już nie ten co przed kontuzją. Miał przecież wtedy najwięcej asyst w drużynie. Ałdaś na początku rundy grał lepiej. Waldek G na początku zbierał słabe noty, a teraz jest kluczowych zawodnikiem. Także trudno powiedzieć, gdzie zawodnicy mają swój normalny poziom, a gdzie top formę. Na pewno dobrze, że mamy Waldka i Ałdasia, bo zawsze mieliśmy problemy z rzutami wolnymi i strzałami z daleka. Kluczowi w każdej drużynie są również skrzydłowi, którzy potrafią celnie podać piłkę ze skrzydła. Czy takich mamy ? Z tym jest różnie. W II lidze potrzebne będzie więcej jakości w grze i pod tym kątem dobierał bym zawodników. Tam nie będzie kilkunastu okazji do strzelenia gola. Pytanie również co z wydolnością zawodników. Co nasi wyprawiali w II połowie w meczu z Vinetą ? Bella i Wolny nie mieli sił biegać będąc 20 min na boisku ? Ciężko powiedzieć czego możemy się spodziewać po II lidze. Chyba tak naprawdę ewentualnych wzmocnień będziemy szukać w przerwie zimowej. Na pewno nie jestem fanem Deji i jego kółeczek i zwalniania akcji.

Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#17
Moim zdaniem, jeśli celem Odry jest gra na jeszcze wyższym poziomie rozgrywkowym to już dziś trzeba pod tym kątem szukać rozwiązań kadrowych. Jestem przeciwny zakupom zawodników "na chwilę", bo gdzieś tam błysnęli. Optował bym za perspektywicznymi graczami, którzy zwiążą się z klubem na dłużej i być gotowi na grę nawet w I lidze.
Oczywiście w dalszym ciągu należy rozwijać naszą młodzież i sukcesywnie wprowadzać chłopaków do składu.
Ponadto chciałbym aby został utrzymany trzon dzisiejszej kadry. Tacy zawodnicy jak Peroński, Bodzioch, W.Gancarczyk, J.Gancarczyk, Wolny, Staroń, Niemczyk, bramkarze powinni zostać.
ODRA OPOLE 1945

Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#21
Wzmacniać się? Wszystko zależy od tego, jaką chcemy odgrywać rolę w II lidze oraz jakie mamy możliwości finansowe. Bez wzmocnień będziemy prawdopodobnie walczyć o utrzymanie, w najlepszym razie zajmiemy miejsce w środku tabeli.

Co do ewentualnych zmian w kadrze to podzielam opinię Józka Żymańczyka. Faktycznie, w każdej formacji przydałoby się wzmocnienie. Najmniejsze zmiany powinny się dokonać w bloku defensywnym. Tutaj widzę najmniej mankamentów w naszej grze. Liczę na to, że pozyskamy jakiegoś dobrego golkipera. Weinzettel i Kleeman, jak na trzecią ligę, byli w porządku, jednak w II lidze nie będzie już tak lekko i przyjemnie. Moim zdaniem nie zapewnią wystarczającej jakości w grze. Obydwaj mają różne mankamenty. Mocno szwankuje u nich gra nogą, nie najlepiej wprowadzają piłkę do gry. To, co wyprawiał Tobi w meczu z Vinetą wołało czasami o pomstę do nieba – bodaj dwa razy podał piłkę do napastnika, który miał otwartą drogę do bramki. Gdyby nie ofiarne interwencje defensorów byłoby nieciekawie. Bodziochowi powinien postawić dobre piwo. Ten mecz nie był zresztą jakimś wyjątkiem w tej kwestii. W linii pomocy przydałby się kreatywny rozgrywający. Ktoś o cechach Zbyszka Kwaśniewskiego, choć oczywiście piłkarza takiego formatu, z różnych względów, nie pozyskamy. Ewentualnie w grę wchodziłby jeszcze jakiś dobry lewoskrzydłowy. Naglącą potrzebą jest pozyskanie bramkostrzelnego napastnika. Niemczyk, Wolny i Staroń na poziomie drugiej ligi nie będą żadną rewelią. Nie jestem zwolennikiem ściągania Setli, bo, moim zdaniem, byłoby to uzupełnienie składu, a nie jego wzmocnienie. Marzy mi się ktoś z nieco wyższej półki. To newralgiczna pozycja, jeśli trafimy z transferem może to być istotne wzmocnienie drużyny. Co najmniej 1/3 funduszy przeznaczonych na ruchy transferowe przeznaczyłbym właśnie na napastnika.

Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#22
Wzmacniać się? Wszystko zależy od tego, jaką chcemy odgrywać rolę w II lidze oraz jakie mamy możliwości finansowe. Bez wzmocnień będziemy prawdopodobnie walczyć o utrzymanie, w najlepszym razie zajmiemy miejsce w środku tabeli.
Nie przesadzajmy z tym utrzymaniem. Już obecny budżet plasuje nas gdzieś w czołówce klubów, a jest szeroko rozumiana zgoda wśród wszystkich sponsorów na zwiększenie zaangażowania + powiększenie grupy sponsorskiej o wiadomo kogo. 2 liga nic nie daje - koszty takie same jak w 1, a medialność dużo niższa + brak sponsora głównego/tv. Do tego awans jest nieporównywalnie łatwiejszy niż z 3 ligi.

Nie ukrywam że liczę na to, że władze klubu wprost zapowiedzą walkę o awans.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#23
Ja uważam ze faworytem tej 2 ligi jest Raków Czestochowa.A o miejsce 2-4 mozna powalczyc.Kogo my sie boimy;Puszczy,Olimpii Zambrow oraz jeszcze moge wymienic 6-7 druzyn od ktorych jestesmy lepsi finansowo i kadrowo.
Nie wiem czy szukamy obroncy ale mozna by bylo sie nim zainteresowac http://www.90minut.pl/kariera.php?id=22674.Z tego co sie orentuje moze grac na srodku jak i na prawej stronie obrony.Wedlug mnie jeszcze tym zawodnikiem powinnismy sie zainteresowac http://www.90minut.pl/kariera.php?id=25947.Dobra lewa noga podobno.

Re: Sezon 2016/17. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#24
Groźna będzie Polonia Warszawa, gdzie klimat zawsze był dobry (prezesem Engel senior, kibicami Listkiewicz czy wielu polityków), Radomiak (prezesem znany z Canal+ "Pan Sławek", trenerem Verner Licka), Raków zawsze walczy, choć teraz robią rewolucję odchodząc od stawiania na doświadczonych graczy. Myślę, że o więcej chcą też powalczyć w Rybniku czy Tarnobrzegu. Niewiadomą po spadku jest Bełchatów i (o ile zagra) Zawisza, ale ich też trzeba zaliczać do grona kandydatów do awansu. Łatwo na pewno nie będzie.
cron