Re: Stadion dla Odry

#2
Stadion na Wrocławskiej byłby dobrym miejscem,tylko mam nadzieje ze prezydent nie wpadnie na genialny pomysl zeby polaczyc to z żużlem.A mam pytanie czy bedzie jakies spotkanie z prezydentem czy jakims urzednikiem w sprawie nowego stadionu.

Re: Stadion dla Odry

#3
Zobaczymy. Są tutaj różne strony i różne kierunki nacisku. Jest Opole, jest Odra, jest MOSiR, jest OZPN i jesteśmy my. No i sponsorzy. Zobaczymy. Temat z tego co wiem powoli dojrzewa.

Źle to nie wygląda ;)
Obrazek
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#4
Bardzo dobry dokument. Na pewno powinien być wstępem do dyskusji z władzami miasta. Prezydent Wiśniewski w kampanij podejmował ten temat co zobaczycie w poniższym video:
http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/art/ ... ,id,t.html
Jeśli chodzi o lokalizację to na pewno na Wrocławskiej w pobliżu centrum wystawienniczego i budowanych biurowców łatwiej będzie wykorzystać ewentualne powierzchnie biurowe czy konferencyjne stadionu.
Jeśli miasto się zdecyduje na budowę to myślę, że do klubu więcej pieniędzy niż teraz nie dołoży. Tak więc, jeśli chcemy stadionu i wyższej ligi - I ligi czy Ekstraklasy to będziemy musieli się postarać o kolejnych sponsorów.

Re: Stadion dla Odry

#5
Dobrze, że znów zaczyna się rozkręcać temat stadionu. Idealny moment.
Co do przygotowanego dokumentu - mała literówka, Tychy (GKS) to obecnie II liga ze sporymi szansami, że od przyszłego sezonu będzie I liga.
A tak ogólnie - jest OK.
ODRA OPOLE 1945

Re: Stadion dla Odry

#8
Temat zdecydowanie dojrzewa od kilku lat. Marazm sportowy przesunął inwestycje w czasie, ale zaczęto od podstaw. Centrum przy północnej, dało idealne zaplecze treningowe, to był strzał w dziesiątkę. Jeden sezon w 2 lidze i szybki spadek nie pomógł, zatem zdecydowano o modernizacji okrąglaka, która zostanie zakończona w tym roku. I teraz zaczyna się czas dla stadionu Odry. Awans i dobry start w 2 lidze jest kluczem, i będzie dobrym argumentem aby przekonać większość do słuszności wydania niebagatelnej kwoty z budżetu miasta.

Re: Stadion dla Odry

#9
Na "starym zegarze" zdjęto reklamę i zaczęto przygotowania do montażu nowego zegara - ~7x4 m2 - ma być gotowy na baraże. Zewsząd słychać, że walka o awans pozwala odżyć tematowi nowego stadionu.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#10
Jeśli chodzi o stadiony na jakich moglibyśmy się wzorować, to na szybko przychodzą mi dwa: http://stadiony.net/stadiony/ger/audi_sportpark i http://stadiony.net/stadiony/pol/stadion_gosir_w_gdyni Oba tanie (poniżej 100mln zł), spełniające kryteria europejskie, optymalne wielkościowo (ten z Ingolstadt nawet zaprojektowany z możliwością 2-krotnego powiększenia) i oba wybudowane w miarę szybko, czyli w 14 miesięcy. Wiadomo, że trzeba by projekt zmodyfikować do naszych potrzeb, ale nie pogniewałbym się, gdyby pójść w stronę tych dwóch pomysłów.

Re: Stadion dla Odry

#12
Nie rozumiem dlaczego tak szybko i lekka ręką odchodzicie do pomysłu nowego stadionu na Oleskiej. Odra zawsze kojazona była i jest z Oleską a teraz chcecie ją przenosić z dala od centrum. A potem będzie gadanie że mało kibiców bo trzeba MZK jechać itd. Teraz z 80-90% kibiców przychodzi przecież pieszo. Oleska to super atut. Parking po okrąglakiem zaraz będzie, miejsce na stadion jest Jest oczywiście więcej problemów do rozwiązania niż budowa w nowym miejscu. Ale i moze nawet wyszłoby taniej wykorzysując już tą trybune co jest.

Re: Stadion dla Odry

#13
To bardzo proste.

1) wszystko wskazuje na to, że na Oleskiej po prostu nie ma miejsca na nowoczesny stadion;
2) ta trybuna co jest nie może być wykorzystana;
3) nie chcemy parastadionu składającego się z kilku różnych projektów, przestarzałego w chwili budowy;

Oczywiście, ja chodzę na ten stadion 22 lata, ale widzę konieczność pójścia krok dalej i tyle.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#17
Bardziej ciekawiłoby mnie ile powierzchniowo zajmuje przykładowo ten stadion w Tychach, a ile miejsca mamy na Oleskiej. O ile na długość stadion może się jeszcze zmieści, ale na szerokość nie widzę szansy bez poszerzenia o ulicę Kusocińskiego lub ewentualnie o korty. Ale oba rozwiązania są praktycznie nie możliwe.

Re: Stadion dla Odry

#21
Odrzucamy, bo byłoby to rozwiązanie oczywiście droższe, trudniejsze i obarczone większym ryzykiem niepowodzenia, co pokazały przykłady stadionów modernizowanych w Poznaniu (pękanie stropu, kilkanaście mln zł na naprawy), Wisły (koszmarek architektoniczny, przepłacony o kilkaset mln) czy Śląski (nie skończony do dzisiaj). Do tego prawdopodobnie spotkałoby się z dużo większym oporem społecznym (utrudnienia dla mieszkańców tamtej części dzielnicy), korzystających z basenu (nie tak dawno przecież modernizowanego), a w szczególności kortów tenisowych i mieszkających za nimi ludźmi.

Co do Tychów - mówię o samym stadionie, z parkingiem jest znacznie większy.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#22
Wklejam wymiary stadionu Arki Gdynia, budowanego BKS Bielsko i terenu Odry Opole. Może jakiś magik projektant dał by radę sprostać temu zadaniu. Niestety nie można zmierzyć stadionu GKS Tychy, ponieważ mapy nie są zaktualizowane.
Załączniki
ARKA GDYNIA.JPG
ARKA GDYNIA.JPG (76.78 KiB) Przejrzano 25152 razy
BKS BIELSKO.JPG
BKS BIELSKO.JPG (46.25 KiB) Przejrzano 25152 razy
ODRA OPOLE.JPG
ODRA OPOLE.JPG (56.33 KiB) Przejrzano 25152 razy

Re: Stadion dla Odry

#25
Oczywiście specjalnie pociągnąłem za daleko, obejmując drogę obok kortów, ale nie wchodząc na korty. Jeśli chcemy utrzymać umowę na korty to trzeba inaczej zorganizować dostęp do kortów. Na forum problemu budowy stadionu na Oleskiej nie rozwiążemy. Tutaj musiałaby być zlecona przed pracami projektowymi jakaś koncepcja projektowa, konkurs na koncepcję. I wtedy zdecydować czy budować tu czy w innym miejscu.
cron