Re: Stadion dla Odry

#1277
Spokojnie. Po pierwsze jeśli stadion jest w budowie, to PZPN zupełnie inaczej patrzy na sprawy licencyjne. Po drugie - gdyby mieli budować takiego malucha 3 lata to by na tym nie zarobili. Będą cisnąć prefabrykaty, a widać po nowym ratuszu i dworcu jak takie rzeczy szybko powstają. Obstawiam, że wygra projekt z czasem budowy 12-15 miesięcy. W tym przypadku dosłownie czas to pieniądz.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#1279
Podjarałem się:) Ale odetchnę dopiero jak będzie podpisana umowa, za długo czekaliśmy...

Odra w tym sezonie na 95% nie awansuje. Awans w przyszłym byłby kłopotliwy, ale w kolejnym sezonie już dałoby się coś zakombinować.

Co do czasu budowy - zgoda, że budowa może potrwać dużo krócej, ale pytanie kiedy na tę budowę wykonawca wejdzie. Mając 3 lata na budowę i wiedząc że zajmie mu to przy dobrych wiatrach rok, może przez rok prowadzić "prace przygotowawcze" i porządkowanie terenu. Wiem, to szukanie dziury w całym, ale jak już pisałem wcześniej, za długo czekałem;)

Re: Stadion dla Odry

#1283
Tak patrząc to raczej łatwe, nie chce mi się dokładniej wczytywać, ale co do zasady obowiązują nas wytyczne PZPN i ustawy, a nie UEFA (one są w dużej części zbieżne, ale nie we wszystkim).
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#1289
zestan pisze:
środa, 10 lutego 2021, 20:32
Przy tak dużej inwestycji ,bo to nie tylko stadion, ale cała duża zewnętrzna infrastruktura zawsze jest dużo pytań. Niektóre są banalne i wiele się powtarza. Najważniejsze żeby po ogłoszeniu wyniku przetargu nie było perturbacji.
Czyli tyle pytań to raczej standard ? Czy przetarg był tak słabo napisany, że posypały się pytania przez jakieś niejasności ?

Re: Stadion dla Odry

#1296
snajper pisze:
środa, 21 kwietnia 2021, 22:03
A u nas miasto załozyło ile w budzecie, bo nie pamietam ? To przeciez ma byc chluba Opola na cała Polske, tak nam mowiono.
Tego nie wiadomo, bo nie uwzględniono budowy stadionu w budżecie na ten rok. Zakładano, że będzie to koszt 100 milionów, ale pewnie nie będzie to mniej niż 120.
cron