Re: Stadion dla Odry

#1082
Już za mniej niż 2 tygodnie złożone zostaną projekty na nowy stadion Odry, a za mniej niż miesiąc poznamy laureta. Warto poprzeglądać co złożono w Katowicach, bo stadion pod wieloma względami będzie podobny jak i pewnie podobne firmy startowały.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#1084
Sąd Konkursowy, którego mam przyjemność być członkiem, zbiera się 3-4.07. Potem, projekty oceniane będą zgodnie z wytycznymi konkursowymi, tzn:
- 0 - 40pkt za "walory kompozycyjne, innowacyjność i oryginalność rozwiązań architektonicznych"
- 0 - 40pkt za "optymalne rozwiązanie funkcji obiektu ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązania komunikacji wewnętrznej i ewakuacji obiektu"
- 0 - 20pkt za "ekonomika przyjętych rozwiązań (ze szczególnym uwzględnieniem proponowanych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych) i ich wpływ (w tym rozwiązań proekologicznych) na koszt budowy i eksploatacji obiektu.

Zwycięzca zostanie przedstawiony 12.07 o godzinie 12:00 na konferencji prasowej w Ratuszu. Postaram się niezwłocznie po przedstawieniu zwycięzców wrzucić tutaj lub na fp JO przedstawione prace.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#1087
Trzy najlepsze prace konkursowe na stadion GKS Katowice.
http://www.katowice.pro/trzy-najlepsze- ... rchitekci/
Ta prostokątna bryła wygranego projektu jakoś nie bardzo przypada mi do gustu. Wydaj mi się, że każdy projekt ma jakieś ciekawsze elementy od konkurentów i jakby zebrać je razem to dało by to najlepszy projekt. Pytanie czy można kazać wygranej pracowni projektowej, aby dokonała zmian już we właściwym projekcie budowlanym wg. życzenia zamawiającego.

Re: Stadion dla Odry

#1089
Do przerwy 0:1 pisze:
czwartek, 21 czerwca 2018, 8:00
Trzy najlepsze prace konkursowe na stadion GKS Katowice.
http://www.katowice.pro/trzy-najlepsze- ... rchitekci/
Ta prostokątna bryła wygranego projektu jakoś nie bardzo przypada mi do gustu. Wydaj mi się, że każdy projekt ma jakieś ciekawsze elementy od konkurentów i jakby zebrać je razem to dało by to najlepszy projekt. Pytanie czy można kazać wygranej pracowni projektowej, aby dokonała zmian już we właściwym projekcie budowlanym wg. życzenia zamawiającego.

Ten 3 projekt wygląda bardzo fajnie

Re: Stadion dla Odry

#1096
A może powód jest bardziej prozaiczny. Z doświadczenia wiem że projektanci zawsze są w niedoczasie. Robią kolejne wersje i poprawki do swoich projektów. Pewnie nie wyrabiają się ze swoją robotą i wnieśli o przedłużenie terminu składania prac konkursowych.
Ostatnio zmieniony środa, 27 czerwca 2018, 12:02 przez Do przerwy 0:1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Stadion dla Odry

#1098
Do przerwy 0:1 pisze:
środa, 27 czerwca 2018, 11:15
A może powód jest bardziej prozaiczny. Z doświadczenia wiem że projektanci zawsze są w niedoczasie. Robią kolejne wersje i poprawki do swoich projektów. Pewnie nie wyrabiają się ze swoją robotą i wnieśli o przedłużenie terminu składania prac konkursowych.
Nie ma takiej opcji żeby ktoś wystąpił o przedłużenie terminu składania prac. Tom jest konkurs. Jak się nie wyrabia z czasem to albo składa knota albo odpada w przedbiegach robiąc mniejszą konkurencję. Prędzej bym się skłaniał do tego że żadne biuro się nie zainteresowało konkursem (zapytania, wizja lokalna itp.) i jest obawa że do 16 nie wpłynie żadne opracowanie. A może faktycznie kiełbasa wyborcza jest na pierwszym miejscu niż parówka oczekiwań kibiców. Ciekawy jestem jakie jest uzasadnienie wydłużenia terminu składania prac konkursowych.

Re: Stadion dla Odry

#1099
Trochę się zagłębiłem w temat i znalazłem pytania jakie się pojawiły. Nie wiadomo tylko czy zadawało je jedno biuro czy było ich więcej. Odnośnie przesunięcia terminu było jedno zapytanie : " Czy istnieje możliwość przesunięcia terminu składania prac konkursowych na termin późniejszy, z powodów późniejszego wysyłania zaproszeń do konkursu? "
Odpowiedź. - Nie istnieje możliwość przesunięcia terminu składania prac.
Czyli wniosek nasuwa się jeden. Zamawiający najpierw był twardy a teraz zmiękł i zmienił termin: "z powodów późniejszego wysyłania zaproszeń do konkursu ". Czyli jest niebezpieczeństwo że o 16 byłyby puchy.
cron