Re: Stadion dla Odry

#1306
Ehh...

Grają na zwłokę może faktycznie wykonawcy, ceny w budowlance skaczą jak oszalałe w obie strony, a miasto boi się też z pewnością rozstrzygać przetarg z taką liczbą pytań - to prosi się o odwołania i sądy.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#1308
Powiem tak, uwazam ze na dzien dzisiejszy to my tego stadionu w tych pieniądzach nie zrobimy. Od października stal podrożała juz ponad 100% a to dopiero jedna pozycja z wielu innych które także podrożały. Znam firmy ktore po wygraniu przetargów z koncem roku w tym sie wycofywały z przetargu płacąc karę która jest dużo mniejsza niz strata przy budowie w nowych cenach materiałów. Ja licze ze tak na oko to już moze byc 150 mln mało za ten stadion.

Re: Stadion dla Odry

#1310
milek72 pisze:
wtorek, 4 maja 2021, 20:20
Ja licze ze tak na oko to już moze byc 150 mln mało za ten stadion.
Może tak być, jednak jak przeglądałem finalny projekt i ten który wygrał konkurs to da się zauważyć sporo uproszczeń konstrukcji i zmianę materiałów na tańsze. Zobaczymy jak to się finalnie ułoży.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#1313
Dokładnie - mam alergię na słowo "wstrzymywać", bo po mitycznym wstrzymaniu, potrzeba woli i energii, żeby wznowić. A tu przy okazji projekt trzeba odświeżyć, zebrać znowu zespół, który się tym zajmuje i jeszcze pewnie wykonać masę innych czynności. Moim zdaniem wstrzymanie oznacza ubicie.
Był konkurs, jest przetarg i trzeba wziąć się do roboty (to piszę w kierunku Zakładu Komunalnego), bo nie jest dla mnie zrozumiałe, że nie ma odpowiedzi na pytania. To jest duża inwestycja, wypadałoby mieć jakąś politykę informacyjną w tym zakresie.

Re: Stadion dla Odry

#1316
LooZ^ pisze:
środa, 5 maja 2021, 12:58
Nie no, jakie wstrzymywanie. Chcecie pompować miliony w Oleską? Już teraz musimy mieć stadion rezerwowy na wypadek opadów śniegu, bo nie mamy podgrzewanej murawy.
Rysiu hamulcowy Zembaczyński wstrzymał montaż podgrzewanej murawy bo chciał .... budować nowy stadion... To chyba było przed euro 2012

Re: Stadion dla Odry

#1317
goryl pisze:
czwartek, 13 maja 2021, 18:21
LooZ^ pisze:
środa, 5 maja 2021, 12:58
Nie no, jakie wstrzymywanie. Chcecie pompować miliony w Oleską? Już teraz musimy mieć stadion rezerwowy na wypadek opadów śniegu, bo nie mamy podgrzewanej murawy.
Rysiu hamulcowy Zembaczyński wstrzymał montaż podgrzewanej murawy bo chciał .... budować nowy stadion... To chyba było przed euro 2012
Rysiu hamulcowy Zembaczyński to nic nie chciał oprócz kasy, zresztą co mu się dziwić, wystarczy zobaczyć z jakiej opcji politycznej był a przede wszystkim co odjebał jako dyrektor banku w Bielsku Białej
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Stadion dla Odry

#1318
Szyman pisze:
piątek, 14 maja 2021, 10:47
goryl pisze:
czwartek, 13 maja 2021, 18:21
LooZ^ pisze:
środa, 5 maja 2021, 12:58
Nie no, jakie wstrzymywanie. Chcecie pompować miliony w Oleską? Już teraz musimy mieć stadion rezerwowy na wypadek opadów śniegu, bo nie mamy podgrzewanej murawy.
Rysiu hamulcowy Zembaczyński wstrzymał montaż podgrzewanej murawy bo chciał .... budować nowy stadion... To chyba było przed euro 2012
Rysiu hamulcowy Zembaczyński to nic nie chciał oprócz kasy, zresztą co mu się dziwić, wystarczy zobaczyć z jakiej opcji politycznej był a przede wszystkim co odjebał jako dyrektor banku w Bielsku Białej
Co ty chcesz Szyman od Rysia? Prawie założył podgrzewaną murawę i wybudował obwodnicę prawie jak we Wrocławiu

Re: Stadion dla Odry

#1323
Kris88 pisze:
czwartek, 1 lipca 2021, 22:09
ZK odpowiedział na pytania ale nie wiem czy na wszystkie. Pewne jest, że termin składania ofert przesunięty na 19.07.2021. Patrząc tak na szybko zmienia się kryterium oceny na (100% cena).
Nie wiem jak można wycenić teraz taką inwestycję... Patrząc na to co się dzieje z cenami stali i innych materiałów budowlanych.
Firmy boją się wyceniać na trzy miesiące do przodu, a co dopiero na 3-4 lata.
cron