Re: Stadion dla Odry

#952
Looz jak będą wyglądały wymogi co do stadionu w konkursie architektonicznym. Czy określona będzie np. kolorystyka krzesełek widowni. Wydaje mi się, że jednym z powodów dlaczego ludziom podoba się stadion w Tychach jest układ i kolorystka krzesełek na widowni. U nich zastosowali, aż trzy kolory w układzie poziomym w barwach GKS. Zazwyczaj na stadionach stosuje się jeden kolor widowni np. czerwony czy granatowy. Według mnie nie daje to dobrego efektu. Różną kolorystykę zastosowano, także na górnej widowni stadionu Legii. Taki zabieg daje niezły efekt i widownia nie wygląda po prostu nudnie. Proponuję jeśli to możliwe wpisać wymóg dwukolorowej widowni, u góry niebieski na dole czerwony z przenikaniem się tych kolorów na połączeniu.
Załączniki
stadion_gks tychy.jpg
stadion_gks tychy.jpg (218.34 KiB) Przejrzano 10608 razy
Stadion Legii.jpg
Stadion Legii.jpg (127.84 KiB) Przejrzano 10608 razy
Estadio_unico_de_villa_mercedes_Argentyna.jpg
Estadio_unico_de_villa_mercedes_Argentyna.jpg (107.74 KiB) Przejrzano 10608 razy

Re: Stadion dla Odry

#956
Proszę, skończ.

Ps.
łatwość wielokierunkowego dojazdu i wyjazdu, to zdecydowane zalety Twierdzy Oleska 51
:D:D:D Mówimy o tym samym stadionie? Tym, gdzie przy 2.000 osób na stadionie cała Oleska stoi 20 minut po meczu i porównujemy to z dwupasmówką, wyjazdem na obwodnicę i poza Opole?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#957
Z Północnej będziesz wyjeżdżał jedną ścieżyną, a tu część osób przychodzi na nogach, część autobusami które zatrzymują się na Oleskiej, Chabrów, Sosnkowskiego, Nysy Łużyckiej, część z Parkingów na Lidlu, Okrąglaku, Wodociągach i pobliskich ulicach i osiedlach. Przewaga Oleskiej pod tym względem jest bezdyskusyjna.
Wyjazd z jednego dużego parkingu na północnej zajmie dziesiątki minut, patrz choćby Lubin, gdzie po jednym z meczów wyjeżdżałem pół godziny z parkingu.
W kwestii lokalizacji Prezydent nie podjął jeszcze decyzji, zatem sprawa pozostaje otwarta i jest przedmiotem dalszych rozważań. Zatem Twoje " skończ" nie jest z pewnością głosem merytorycznym i licującym z Twą niewątpliwie wysoką kulturą osobistą.
Pozdrawiam z niesłabnącym uznaniem.

Re: Stadion dla Odry

#959
Zgadzam się że Oleska jest po prostu bezkonkurencyjna, ale po co są tu te dywagacje na ten temat skoro stadionu przy oleskiej NIE BĘDZIE? A co do innej lokalizacji niż Północna proszę podać przykład (który będzie możliwy do zrealizowania) i proszę swój wybór uargumentować.

Re: Stadion dla Odry

#960
LooZ^ pisze:Oczywiście, że podjął decyzję. O reszcie mi się nawet nie chce dyskutować, bo to nieprawdy.
Jaką decyzję, kiedy, i gdzie? bo chyba coś mi umknęło.. (poproszę o link do tej decyzji PAW, uchwały rady lub coś w tym stylu), o reszcie nie masz bladego pojęcia, więc przychylam się i nie będę z Tobą dyskutował.
TYLKO ODRA! OKS!

Re: Stadion dla Odry

#962
Strasznie mi smutno, że nie będziesz ze mną dyskutował. Decyzja została podjęta po prawie 3h dyskusji grupy roboczej którym jestem istotnym członkiem (na tyle istotnym, że spora część spotkania to moje komentarze i wyjaśnienia). To że dla formalności AW postanowił zebrać komentarze na FB to kwestia zupełnie osobna, wynikająca z zupełnie innych kwestii które niedługo powinny stać się jasne. Nie ma realnie tematu niczego mniejszego niż 12k (10k to jakaś kaczka dziennikarska) przy ulicy Północnej razem z całym ośrodkiem sportowym.

Ja z całą odpowiedzialnością za słowa stwierdzam, że funkcjonalnie będzie to jeden z najlepszych stadionów w Polsce, a możliwości instrastrukturalne postawią nas w czołówce w Polsce pod względem szkolenia młodzieży.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#963
kornik pisze:Mam pytanie do kibicow ktorzy chca stadionu na Oleskiej.Czy chca miec stadion taki jaki jest w Niecieczy,czy chca stadionu podobnego do takiego jaki jest w Lodzi czy Lubinie?
np. taki jak Cracovii idealnie wkomponowany w infrastrukturę miejską

Re: Stadion dla Odry

#965
Hehe Byl taki film " Poszukiwana Poszukiwany " - polski zreszta. Polecam. Tam pewien gosciu, wazny we wladzy, przemiescil jeziora w sekunde, a co tam taki basenik w Opolu. Ale na powaznie, chyba lepiej wybudowac nowy osrodek sportowy I stadium w nowym miejscu niz przy Oleskiej. Choc do konca nie jestem przekonany.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 stycznia 2018, 21:10 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Stadion dla Odry

#966
kornik pisze:A co zrobisz z basenem i kortami tenisowymi.
...ul. Kusocińskiego i nasypem kolejowym. A dochodzi jeszcze infrastruktura drogowa, ewakuacyjna, i wiele innych tematów o których albo sobie na szybko nie przypomniałem albo nie mam pojęcia.
I piszę to jako zwolennik Oleskiej 51 ale realia sa jakie są. Po prostu nie przy tym budżecie.

Re: Stadion dla Odry

#967
Chciałbym dalej przyjeżdżać do Opola na mecze przy Oleskiej, ale ta lokalizacja nie gwarantuje nam nowoczesnego, funkcjonalnego stadionu który będzie chlubą całego województwa. Zostaje nam Północna i oby jak najszybciej powstał tam stadion o którym wszyscy marzymy.
Moda przemija WIARA wiecznie trwa.

Re: Stadion dla Odry

#969
LooZ^ pisze:To są mniejwięcej tylko 2 rzędy różnicy, więc koszty podobne. Żeby mieć poważne szanse na jakieś mecze np U21 to trzeba mieć 15k, więc i tak odpadamy raczej, co wielkim problemem nie jest, bo nie ma co projektować stadionu pod 1 czy 2 mecze na rok (albo rzadziej).

Moje oczekiwania wynikają z tego, że wiem jak powinna wyglądać polityka biletowa + trochę innych przemyśleń, na które teraz nie bardzo mam czas. Prezes OZPN rzucił, że dla Odry wystarczy 10.000, co dla mnie bardzo źle świadczy o jego kompetencjach. Od każdej pojemności można z automatu odjąć 20/30% pojemności, która nie będzie dostępna dla kibica Odry (sektor gości, bufory, vip, media, niepełnosprawni, miejsca słabej widoczności, etc). 13.600 to dla mnie idealny kompromis pomiędzy dużą pojemnością, a kosztami utrzymania.
Ja bym zostawił jakąś furtkę dla tych 15.000. W końcu przy tych 15k dla zwykłych kibiców Odry zostaje około 11k, wierzę, że za powiedzmy 5-6 lat zapełnilibyśmy taki stadion min. 5 razy w roku. Ale na początek te 12k + 1.5k lub + 3k, a najlepiej 13.5k + 1,5k jest super rozwiązaniem.

Re: Stadion dla Odry

#971
LooZ^ pisze:To są mniejwięcej tylko 2 rzędy różnicy, więc koszty podobne. Żeby mieć poważne szanse na jakieś mecze np U21 to trzeba mieć 15k, więc i tak odpadamy raczej, co wielkim problemem nie jest, bo nie ma co projektować stadionu pod 1 czy 2 mecze na rok (albo rzadziej).

Moje oczekiwania wynikają z tego, że wiem jak powinna wyglądać polityka biletowa + trochę innych przemyśleń, na które teraz nie bardzo mam czas. Prezes OZPN rzucił, że dla Odry wystarczy 10.000, co dla mnie bardzo źle świadczy o jego kompetencjach. Od każdej pojemności można z automatu odjąć 20/30% pojemności, która nie będzie dostępna dla kibica Odry (sektor gości, bufory, vip, media, niepełnosprawni, miejsca słabej widoczności, etc). 13.600 to dla mnie idealny kompromis pomiędzy dużą pojemnością, a kosztami utrzymania.
Dobrze, że kolega Looz załapał się do tego gremium. Trzeba walczyć zażarcie o każdy rząd krzesełek. Garbowski jest jeszcze relatywnie młody. Między innymi dlatego można przypuszczać, że nie zdaje sobie sprawy, jaka miażdżąca różnica we frekwencji była ZAWSZE w Opolu między meczami ekstraklasy a drugim poziomem rozgrywkowym. Obecnie Odra walczy o awans, dlatego warto podać, jak wyglądała frekwencja, gdy ten awans po raz ostatni wywalczyła. Chodzi dokładnie o sezon 1976/1977. Podaję drużyny, z którymi Odra grała oraz frekwencje na tym meczu. Oczywiście pan Garbowski czy też prezydent Wiśniewski mogą skonstatować, że to były inne czasy i dzisiaj nie ma szans na taką frekwencję. Zapewne tak. Z drugiej strony - obecnie Opole liczy więcej mieszkańców niż wtedy. Poza tym warto pamiętać o tym, skąd u nas oraz na innych stadionach brała się ta ogromna dysproporcja we frekwencji. Przeciętny kibic nie jest zainteresowany meczami na drugim czy też trzecim poziomie rozgrywkowym. Interesuje go piłka z górnej półki – międzynarodowa, ewentualnie polska elita. Taki przeciętniak przychodzi, aby zobaczyć znaną drużynę, piłkarzy. W przypadku Odry na plus może działać to, że kibice są spragnieni wielkiej piłki. Jeśli awansowałaby do elity może pojawić się moda na Odrę. Nie mam pojęcia, jaka byłaby frekwencja, ale te elementy powinny być wzięte pod uwagę. Dogłębna analiza w temacie ewentualnej frekwencji jest bardzo ważna. Chodzi o to, aby nigdy w Opolu nie doszło do takiej sytuacji, że stadion okaże się za mały dla wszystkich chętnych. W przeszłości na Oleskiej takie sytuacje miały przecież miejsce, pomimo tego, że upychano na trybunach nawet 25 tysięcy ludzi w zatrważających warunkach.

SEZON 1976/1977 – Odra beniaminkiem w ekstraklasie:

Legia Warszawa - 15
ROW Rybnik -15
Arka Gdynia - 15
Zagłębie S. -15
Śląsk - 20
Stal Mielec -17
Górnik Z. -10 (koniec listopada, zimno)
Szombierki - 10 (początek grudnia, zimno)
GKS Tychy -10 (początek marca, zimno)
Lech Poznań -12
ŁKS Łódz – 25 (środa, kiepska pogoda!!!)
Wisła Kraków - 17
Ruch Chorzów – 5 (tragiczna pogoda – przez cały dzień ulewny deszcz)
Widzew Łódz - 12
Pogoń Szczecin – 8 (ostatnia kolejka, Odra grała o „pietruszkę”)

ŚREDNIA W SEZONIE 1976/1977 – 13,6 TYS.

Gdyby wtedy istniał ten nowy stadion na Północnej (12 tys. pojemność) to:

- aż w 10 (na 15) meczach zabrakłoby miejsc na trybunach!
- w trzech frekwencja wyniosła 10 tys. - de facto oznacza to, że ledwo ledwo weszliby wszyscy, a część oglądałaby mecz w wyjątkowo kiepskich warunkach, biorąc pod uwagę widoczność
- tylko w dwóch nie byłoby powyższych problemów, ale warto zauważyć dlaczego

W pierwszym sezonie po spadku z ekstraklasy 1981/1982 – średnia wyniosła circa 2 tys. (zawyżył ją mecz z GKS Katowice – 5 tys.). Zazwyczaj chodziło wtedy 1-2 tys.
cron