Re: Stadion dla Odry

#727
LooZ^ pisze:Ja pierdolę, a ty znowu.
Póki co, w tm umęczonym debilizmem kraju, można mieć własne zdanie, ale widzę w coraz mniejszym stopniu.
Bajdurzenie, że nie da się na Oleskiej jest kłamstwem. Da się wybudować i na Oleskiej i w wielu innych miejscach.
Ja jestem zwolennikiem budowy na Oleskiej i proszę pozostawić mi to prawo.
Na mecze oczywiście będę chodził/jeździł,, tak jak to robię od 10 roku życia, bez względu na to czy to będzie Oleska, Północna, czy też inne miejsce.
Pozdrawiam wszystkich Kolegów, czy to zwolenników Oleskiej, Północnej czy też innej lokalizacji.
Kolegę Looza, niezmiennie pozdrawiam, mimo iż czasem, cytując Mistrza, pierdoli, ale to w sumie zbawienne dla zdrowia, i godne polecenia.

Re: Stadion dla Odry

#729
Jeśli rob65 twierdzi, że można zbudować przyzwoity stadion na Oleskiej to niech nam poda konkretne rozwiązania na co najmniej dwie kwestie :

1. Jak zorganizować wejścia/bramki z każdej strony stadionu tak aby sprawnie wypełnić stadion 10-12 tys. Wg mnie ilość bramek w stosunku do dotychczasowych musiała by wzrosnąć x 4. I jak to pogodzić to z faktem, że policja w zasadzie co 2 mecz zamyka ulicę Kusocińskiego.

2. Gdzie zorganizować miejsca postojowe dla aut. Patrząc na inne stadiony to powinno być ich co najmniej - pojemność stadionu x 2,5% czyli dla 10 tys. -250, dla 12 tys. - 300 miejsc postojowych. Proszę podaj konkrety z pomiarem na mapach. (parking koło WiK to jakieś 70 miejsc.)

Re: Stadion dla Odry

#730
Do przerwy 0:1 pisze:Jeśli rob65 twierdzi, że można zbudować przyzwoity stadion na Oleskiej to niech nam poda konkretne rozwiązania na co najmniej dwie kwestie :

1. Jak zorganizować wejścia/bramki z każdej strony stadionu tak aby sprawnie wypełnić stadion 10-12 tys. Wg mnie ilość bramek w stosunku do dotychczasowych musiała by wzrosnąć x 4. I jak to pogodzić to z faktem, że policja w zasadzie co 2 mecz zamyka ulicę Kusocińskiego.

2. Gdzie zorganizować miejsca postojowe dla aut. Patrząc na inne stadiony to powinno być ich co najmniej - pojemność stadionu x 2,5% czyli dla 10 tys. -250, dla 12 tys. - 300 miejsc postojowych. Proszę podaj konkrety z pomiarem na mapach. (parking koło WiK to jakieś 70 miejsc.)

Wejścia nie muszą być z każdej strony stadionu wystarczyły by chyba od oleskiej i od kortów(które poszły by do likwidacji).
Parking pod okrąglakiem jest na 250 aut.
TYLKO ODRA OKS !!!

Re: Stadion dla Odry

#731
1. Korty mają wieloletnią umowę, bodaj do 2025, prywatna firma zainwestowała tam wiele mln.
2. Wejścia muszą być z każdej strony. Na 2019 planowana jest kolejna duza aktualizacja wymagań wobec stadionów.
3. Parking pod Okrąglakiem jest parkingiem Okrąglaka, nikt nie zrobi z niego parkingu dla stadionu. Według wytycznych parking musi się znajdować w odpowiedniej odległości. Od okolic basenu to jest prawie 1km.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#732
Właśnie to jest merytoryczna odpowiedź... Wejścia byłyby od strony krótszej trybuny zabramkowej (co w momencie nagłej ewakuacji stadionu? przecież nikt na to nie wyda zgody), korty (w które włożono masę kasy i w planach jest włożenie jeszcze więcej) się zlikwiduje (+ basen się zburzy), a parking jest dalej (i jeśli będzie równolegle do naszego lub przed/po, jak ostatnio, mecz Gwardii to będzie chaos). Wszystkie problemy rozwiązane, a jak nie to jakoś to będzie.

Zresztą Wiśniewski daje jasne sygnały, że jedyną słuszną opcją jest inna lokalizacja. Ale i tak uwierzycie w jego racjonalność jedynie, kiedy zadecydowałby zgodnie z Waszymi przekonaniami.

Re: Stadion dla Odry

#733
Panowie błagam Was, jak kilka szmacianych namiotów ma być przeszkodą w budowie stadionu Odry, Dumy Opolszczyzny, który ma służyć przez dziesięciolecia?
bez jaj, w każdej umowie, tak i w tamtej jest klauzula o rozwiązaniu umowy, i koniec.
Parkingi ? masę wokół, nie mniej niż np na Legii, Cracovii, Górniku i wielu pozostałych.
Wyjścia awaryjne ? możliwe z każdej strony, od basenu również.
Miejsca pod stadion masa na wiele koncepcji.
Już widzę jadąc Oleską cudny widok strzelistej trybuny zwieńczonej wielkimi świecącymi się niebiesko-czerwonymi literami napisem ODRA OPOLE .
Odwagi w myśleniu, a nie chowanie się na zadupiu, pośród marketu z narzędziami i szmatami, a szkółką drzew i krzewów.
Odra to Oleska 51

Re: Stadion dla Odry

#734
A myślisz, że ludzie, którzy są zaangażowani w budowę nowego stadionu nie rozważali rozbudowy stadionu na Oleskiej? Wiadomo, że fajnie byłoby podtrzymać tradycję i tak dalej, ale tak jak pisał Looz i kilka innych osób, raczej wydaje się to niemożliwe i niestety trzeba to zrozumieć.

Re: Stadion dla Odry

#735
rob65 - mam propozycję. Miasto chce wydać 70mln. Ja stoję na stanowisku, że dobry stadion będzie kosztować koło 100mln. Dobry stadion przy Oleskiej, kosztować będzie jakieś 150mln + lekko licząc 2/3 lata więcej potrwałaby budowa + musielibyśmy się wyprowadzić do innego miasta na przynajmniej pół roku.

Jestem przekonany, że twoja darowizna na rzecz miasta (myślę, że jak dorzucisz te 70mln, to miasto znajdzie te 10mln extra) załatwi temat budowy przy Oleskiej. Jakoś poczekamy do tego 2023 i pojeździmy do Kluczborka, albo Gliwic. Umowa stoi?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#742
rob65 pisze:Nie ukrywam że aby zakończyć te męki z Wami, najchętniej sam wybudowałbym ten stadion na Oleskiej, i nazwał Odra Opole rob65 Arena,
Looz i inni lewacy oraz wrogowie opcji Oleska 51 mieliby dozgonnie, bezpłatne wejściówki.
Najpierw odpowiedz konkretnie na pytania uż. Do przerwy 0:1, inaczej nie ma po co z Tobą dyskutować.

I weź sobie do serca słowa (przy okazji, biorąc pod uwagę autora, bardziej autopocisk) o 'złotym milczeniu', bo fortuna przechodzi ci obok nosa.

Re: Stadion dla Odry

#746
Wszystko wskazuje na to, że miasto będzie budować nowy stadion futbolowy, ale poza ulicą Oleską. Najbardziej prawdopodobny wariant to inwestycja na ul. Północnej w pobliżu centrum piłkarskiego.

Choć prezydent Arkadiusz Wiśniewski nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, to wiemy, że wszyscy członkowie zespołu ds. budowy stadionu, jaki powstał w ratuszu, są przekonani o konieczność budowy nowego obiektu.

- Nie tylko nowego, ale też nowoczesnego, bo to nie zawsze idzie w parze - mówi Tomasz Garbowski, prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej. - Nowego stadionu potrzebuje nie tylko klub, ale też miasto i cała opolska piłka. Wiem, że prezydent ma tego świadomości, ale finalna decyzja nie będzie łatwa. Ona wiąże się nie tylko z poważnymi wydatkami, ale też ze znalezieniem odpowiedniego miejsca i głębokim przemyśleniem tego obiektu od strony biznesowej.

Członkowie zespołu zwrócili uwagę, że stadion na Oleskiej nie tylko jest przestarzały, ale brakuje miejsca na jego rozbudowę, nie mówiąc już o budowie dodatkowych parkingów.

- Obiekt na Oleskiej powstał przed laty na peryferiach, ale obecnie jest otoczony zabudową, co sprawia, że jego modernizacja jest, delikatnie mówiąc, bardzo problematyczna - przyznaje Marcin Rol, wiceprezydent ds. sportu. - Już od dłuższego czasu widzę konieczność budowy nowego obiektu, ale decyzja o lokalizacji musi być poprzedzona głęboką analizą. Takie analizy wciąż trwają, sam spotykałem się niedawno z kibicami i wiem, czego oczekują.

Przedstawiciele kibiców chcą, aby nowy stadion pomieścił co najmniej 12 tysięcy osób. W ratuszu na razie skłaniają się ku mniejszemu na 8 lub 10 tys. kibiców, ale oficjalnie nikt o takich szczegółach nie chce mówić.

- Proszę zrozumieć, że jesteśmy na etapie analizy, nie ma też ostatecznej decyzji co do tego, czy budujemy nowy obiekt, czy też modernizujemy obecny - przypomina wiceprezydent.

Nie jest jednak tajemnicą, że ratusz już przygotowuje się do pozyskania terenu przy ulicy Północnej w pobliżu strefy ekonomicznej.

Za taką lokalizacją nowego stadionu przemawia fakt, że w pobliżu działa od kilku lat piłkarskie centrum treningowe, w którym trenuje m.in. Odra Opola. Drugim atutem jest pobliska obwodnica.

Nie ma szans, aby inwestycja zaczęła się w tej kadencji, ale prezydent zadeklarował kibicom, że w 2019 roku budowa wystartuje. Wcześniej ma zostać ogłoszony konkurs architektoniczny, który przesądzi o wyglądzie stadionu. Przyszły rok miałby być poświęcony także na przygotowanie niezbędnego projektu technicznego.

Wstępnie urzędnicy podawali, że koszt obiektu to około 70 milionów złotych. Biorąc jednak pod uwagę, ile kosztowały podobne stadiony w Polsce, można się spodziewać, że inwestycja zamknie się w kwocie około 100 mln zł.

Ostateczna decyzja, co do budowy stadionu, ma zapaść jeszcze w tym roku.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#747
Wydaje mi sie, ze starzy kibice chca nowego stadionu na podwalinach starego, a mlodsi na nowych terenach. Patrzac przyszlosciowo, starzy kibice predzej czy pozniej poodchodza ( tylko przyklady Ciola, Teflon, Darek, Pasibrzuch, skromnie dodam moj ojciec ), a mlodsi beda kontunuowac nowe tradycje z swoimi dziecmi, ktore sukcesy naszych najlepszych pilkarzy w historii beda poznawac tylko z ksiazek. Tworzymy nowa historie Odry i jej bedziemy sie uczyc. Teraz, o ile zmuszeni bylismy zaakceptowac i powiedziec, ze Oderka to Odra lub odwrotnie, wiec i zaakceptujemy nowy stadion na nowym miejscu. Czy to lepiej nie jestem pewien, ale napewno wygodniej, taniej i latwiej.
Ps. Nie dlatego zebym upieral sie na starym lokum, ale tak argument kontra argument : skoro wybudowano za komuny przejscie podziemne pod Luboszycka to dlaczego nie mozna i parkingu na 200 aut. Korty i te kilka mln przy tej inwestycji to smiech, a nie argument, a rozbudowujac stadion na Oleskiej mamy gwarancje rozpoczecia prac juz " jutro " i zachowania starego wizeruku Odry. Na Polnocnej to wciaz planowany rok 2019-2020 a moze pozniej. O tradycji nie wspomne.
Problemem wydaja mi sie mieszkancy okolic stadionu przy Oleskiej i tutaj chyba jest jeden z wiekszych kontrargumentow .
Powiem szczerze, ze juz pogodzilem sie z nowa lokalizacja, byle juz cos robili. Bo kto wie co bedzie za dwa trzy lata.

Re: Stadion dla Odry

#748
Korty i te kilka mln przy tej inwestycji to smiech
Śmiech? Korty i odszkodowanie to kilkanaście mln, basen do zaorania (bo trybunu zasłoni) - 11mln w dupę + XXmln na nowy basen otwarty. Można i cały stadion zrobić pod ziemią, ale nie mamy szejka i trzeba będzie walczyć o każde 10mln na lepszy stadion, a ty tutaj rzucasz, że to "śmieszne".

Co do rozpoczęcia prac "jutro" - jest dokładnie odwrotnie - przy Północnej trzeba tylko projektu i pieniędzy. Przy Oleskiej trzeba by wszystko:
- wypieprzyć korty (już widzę jak się poddają bez długotrwałych procesów sądowych);
- zamknąć basen i zburzyć;
- zburzyć stadion przy Oleskiej;
- wygrać z sąsiadami;
- nie zaorać Opola korkami;

No i na koniec - "młodsi". Śmieszne mówić o mnie per "młodszy", jak na Oleską chodzę od 23 (!) lat. To kilka lat więcej niż średnia wieku obecnego młyna.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#749
A do tego przypomnę, że w ciągu 1-2 lat ma ruszyć całkowita przebudowa skrzyżowania Oleska-Batalionów Chłopskich/Bohaterów Monte Cassino. Wyobraża ktoś sobie tą operację równocześnie z budową stadionu zaraz obok ? Armagedon to mało powiedziane ;) Choć to już szczegół w kontekście całej reszty o której napisał Looz i wielu innych.

Re: Stadion dla Odry

#750
Jakoś dalej nie dostrzegam poważnych, nierozwiązywalnych przeszkód w budowie stadionu przy Oleskiej.
Wszystkie miasta które wybudowały stadiony w starych lokalizacjach ( jest ich zdecydowana większość ) jakoś sobie z tym poradziły, a Nasze miałoby sobie z tym nie poradzić ?
Poradziły sobie ze wzmożonym ruchem, z sąsiadami, z namiotami, wyjściami awaryjnymi, kasami, bez burzenia basenów, z parkingami itp. itd..
Oczywistym jest że prostszą wersją jest budowa stadionu w dziewiczym terenie, ale nie może to być decydujący aspekt, w przypadku lokalizacji Naszej Świątyni.
Decydujemy teraz o tym, gdzie do końca naszych dni ( widzę po Sobie że przywiązanie do klubu jest trwałe i coraz intensywniejsze ) będziemy celebrować Naszą pasję, stąd poziom emocji czasem wysoki.
Tylko teraz jest czas na wymianę Naszych poglądów w tej kwestii, później wszyscy będziemy wspólnie kibicować pomyślnej realizacji wybranej opcji.
cron