Re: Stadion dla Odry

#688
Powiem tak. Dziś miałem okazję odwiedzić dwa wydarzenia: mecz Odry oczywiście i popołudniu mecz Gwardii. Nie znam się zbyt na piłce ręcznej, ale poszedłem zobaczyć jak to jest uczestniczyć w wydarzeniu, gdzie warunki oglądania meczu są dopasowane do obecnych czasów. Bardzo miło się zaskoczyłem, trybuny pełne (tylko poza bramkami niewiele było osób), rodziny z dziećmi, seniorzy i ogólnie bardzo fajna atmosfera. Na Odrze wiadomo, kto był to widział. Po dzisiejszym meczu Gwardii intryguje mnie tylko jedna rzecz. Ciekaw jestem jak bardzo nowy stadion w Opolu może przyczynić się do wzrostu frekwencji na meczach, bo z tego co widzę na Gwardii (w odniesieniu do tego co widziałem na zdjęciach przy ul. Kowalskiej) to wygląda tak jakby nagle Gwardia miała kilka nowych autobusów kibiców. Są może jakieś dane procentowe z innych miast jak wzrosła frekwencja wskutek powstania nowego stadionu? Może nasz kolega z grupy roboczej do budowy nowego stadionu ma jakieś ciekawe dane:) Pozdrawiam

Re: Stadion dla Odry

#689
Tak, bazowy wzrost można założyć na poziomie 60%. Mamy też parę "asów w rękawie", o których wolę na razie nie pisać, ale na razie jest dramat - właściwie ostatnie miejsce w raporcie PZPNu wśród 52 klubów w Polsce, brudniejsze krzesełka są tylko na Pogoni Szczecin (ale ich tam jest kilka razy więcej). Do tego woda lejąca się z dachu prosto na ludzi wchodzących na trybunę + kałuże na dojściu.

No nie zachęca się u nas w żaden sposób do odwiedzenia Oleskiej przy deszczu.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#694
Akurat tutaj widze spora potrzebę . Jak sam wspomniałeś dużo mankamentów na tym stadionie jest poza tym miasto wojewódzkie zasługuje na stadion z prawdziwego zdarzenia . Więcej jest opcji za niż przeciw takze nie wiem jaki argument trzeba przytoczyć a żeby tego stadionu nie budować teraz .

Re: Stadion dla Odry

#697
Nowoczesnego i dużego stadionu nie ma też tylko warmińsko-mazurskie i lubuskie, czyli podobnie jak opolskie piłkarskie pustynie (w Szczecinie mają przebudowywać, a na podkarpaciu można na siłę uznać za odpowiedni stadion w Rzeszowie). To o czymś świadczy, jeśli chcemy podnieść prestiż Odry, to musimy się 'wyoutować' z tej krótkiej listy hańby.

Re: Stadion dla Odry

#699
W zachodnio-pomorskim też nie ma stadionu, dopiero Pogoń ma coś budować, a obecnie to mają stadion jak nasz, tylko większy. A akurat w lubuskim jest całkiem nowoczesny (dwupoziomowe trybuny) stadion żużlowy w Gorzowie Wlkp. Zresztą w lubuskim to raczej żużel rozgrzewa kibiców, a nie piłka nożna. Tam na szczeblu centralnym nie ma żadnej drużyny piłkarskiej, a nawet opolskie ma dwie. Za to mają dwie w ekstraklasie żużlowej. Także w kontekście organizowania imprez masowych innych niż czysto sportowe to mają przyzwoity obiekt.

Re: Stadion dla Odry

#700
kiew pisze:W zachodnio-pomorskim też nie ma stadionu, dopiero Pogoń ma coś budować, a obecnie to mają stadion jak nasz, tylko większy. A akurat w lubuskim jest całkiem nowoczesny (dwupoziomowe trybuny) stadion żużlowy w Gorzowie Wlkp. Zresztą w lubuskim to raczej żużel rozgrzewa kibiców, a nie piłka nożna. Tam na szczeblu centralnym nie ma żadnej drużyny piłkarskiej, a nawet opolskie ma dwie. Za to mają dwie w ekstraklasie żużlowej. Także w kontekście organizowania imprez masowych innych niż czysto sportowe to mają przyzwoity obiekt.
potwierdzam, piekny obiekt zuzlowy - w Opolu tez fajny zuzlowy :)
cron