Re: Stadion dla Odry

#352
LooZ^ pisze:AW już zaczyna dopytywać jakiego stadionu chcieliby mieszkańcy... ;)

Mówiłem, żebyście się nie stresowali ;)

W ramach ciekawostek - w chwili obecnej na 3 pierwsze ligi (50 klubów) jesteśmy 31 pod względem frekwencji wyprzedzając 6 klubów 1 ligi i wszystkie kluby 2 ligi oprócz Radomiaka.

Patrząc na to kto nas wyprzedza, to udana walka o awans (a przez to - wzrost frekwencji, a nie spadek) powinna nas wynieść parę pozycji wyżej, tak na oko o kolejne ~5 klubów 1 ligi.

http://zawisza1946.pl/tabela_frekwencji_odczyt_72.php
A tymczasem... tylko 8 na 50 klubów ma gorszą od nas frekwencję na wyjazdach. Nie wiedziałem, że jest tak źle a stadion tego nie zmieni.
#oleska4ever

Re: Stadion dla Odry

#353
To nie jest frekwencja na wyjazdach. To oznacza ile ludzi było na meczach z Odrą. To jest miarodajne dopiero po calym sezonie, bo mecze z czołówką frekwencyjną (Radomiak, Raków) graliśmy w Opolu.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#355
LooZ^ pisze:AW już zaczyna dopytywać jakiego stadionu chcieliby mieszkańcy... ;)
Mówiłem, żebyście się nie stresowali ;)
Czas najwyższy, bo zwlekanie z decyzjami opóźnia rozpoczęcie, a zatem i zakończenie budowy.
Trzeba ustalić lokalizację, to na tym etapie kluczowe, bo ma również wpływ na harmonogram prac, a przy tym intensywność obciążeń budżetu miasta. Prezydent Wiśniewski zdaje się być racjonalny i zapewne rozważy wiele aspektów akcji " Stadion" .

Re: Stadion dla Odry

#356
rob65 pisze:
LooZ^ pisze:AW już zaczyna dopytywać jakiego stadionu chcieliby mieszkańcy... ;)
Mówiłem, żebyście się nie stresowali ;)
Czas najwyższy, bo zwlekanie z decyzjami opóźnia rozpoczęcie, a zatem i zakończenie budowy.
Trzeba ustalić lokalizację, to na tym etapie kluczowe, bo ma również wpływ na harmonogram prac, a przy tym intensywność obciążeń budżetu miasta. Prezydent Wiśniewski zdaje się być racjonalny i zapewne rozważy wiele aspektów akcji " Stadion" .
Budowę nowego stadionu trzeba niestety odłożyć i to zapewne na długo. Dzięki nieprzemyślanemu do końca powiększeniu terenów Opola szlak trafił Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Brak takiego planu niesie za sobą niemożność wydania pozwoleń na budowę. Ratunkiem byłoby opracowanie Studium Uwarunkowań i Kierunku Zagospodarowania Przestrzennego które można wykonać szybciej niż Plan, ale poprzednie takie studium w Opolu było opracowywane kilka lat. Reasumując, pozostało nam się skupić na Oleskiej.

Re: Stadion dla Odry

#357
*Ziewa znudzony*

Czyli jak rozumiem w Opolu przez najbliższe 6 lat nie powstanie nawet publiczny wychodek? Czy może ew problem występuje tylko na przyłączonym obszarze?

Ps. Dobra, bo wyszło jakbym nie wiedział.

Kolego zestanie.
- MPZP wygasł tylko na terenach przyłączonych;
- na terenach Opola wszystko jest aktualne;
- tam gdzie tych planów nie ma, trzeba każdorazowo przed inwestycją wystąpić do Ratusza o "decyzję o warunkach zabudowy", co trwa... do miesiąca.

Proszę, nie piszmy takich scenariuszy. Wiele wskazuje na to, że najbliższe miesiące będą dla nas bardzo dobre i bardzo ważne - skupmy się na tym.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#358
Właśnie na tych przyłączonych terenach są fajne miejsca na lokalizację nowego pięknego stadionu. Chociaż marzy mi się stadion w okolicach Turawa Park , teren duży z fajnym dojazdem ale pola chyba prywatne. No nic "pożywiom uwidzim" jak mówią amerykanie :-)))

Re: Stadion dla Odry

#360
Ja sie będę upierał, że najlepsza byla była by Oleska 51. Ale to raczej "marzenie ściętej głowy", jeżeli miałbym wybierac pomiedzy północą a okolicami turawa park, to lepszą lokalizacją wydaje sie ta druga, ze względu na przyszłe otoczenie stadionu. Osobiscie nie sprawdzałem, ale z tego co koledzy tu piszecie to, w przyszłości w tamtych okolicach ma być zabudowa mieszkaniowa, a wolałbym stadion wkomponowany w taką zabudowę niż pomiedzy blaszaki i chale fabryk i marketów. Pozatym dzielnice mieszkaniowe są zawsze lepiej skomunikowane z miastem niż parki przemysłowe. Chodzi o różnorodność sposobów komunikacji, ilość linii autobusowych docierajacych do danej dzielnicy oraz zageszczenie przystanków itp. Do tego dochdzi jeszcze że jest to lokalizacja po tej stronie rzeki na której znajduje się wieksza część Opola.

Re: Stadion dla Odry

#365
Nie mieszkam w Opolu, nie wiem jak to do końca działa pod kątem komunikacyjnym, ale teren przy Północnej mimo zalet jest jednak zadupiasty. Da się tam sensownie dojechać inaczej niż samochodem? Dodatkowo, to jest właśnie teren totalnie niezamieszkały, okolice Turawa Park wyglądają duuużo lepiej.

Bliskość torów? Liczy się bliskość stacji, a najbliższe Opole Zachodnie jest jednak dosyć daleko.
Bliskość autostrady? To raczej zaleta dla wyjazdowiczów z Katowic, Zabrza czy Wrocławia...
Blisko ośrodka treningowego? Dla kibiców to nie ma żadnej wartości.

Stadion w takim miejscu rodzi bardzo poważne wyzwanie - odpowiednia komunikacja. Wiem jak to wygląda w Warszawie - wszystkie 3 stadiony są świetnie skomunikowane, ale i świetnie położone i nikt nawet nie pcha się tam samochodem - super sprawa. Nie zmienia to faktu, że przede wszystkim potrzebujemy nowoczesnego i funkcjonalnego stadionu, żadna lokalizacja nie będzie w stanie mi go obrzydzić.

Re: Stadion dla Odry

#366
Każda lokalizacja stadionu ma plusy i minusy.Ja jestem zdania ze stadion przy Północnej ma troche więcej plusów,oczywiscie niektórzy wolą stadion w okolicach Turawa Park.Ale jeżeli okolice Turawa Park sa juz zarezerwowane na inne inwestycje to nie ma szans aby tam powstal stadion,na początku to sie uciesze jak zobacze projekt stadionu i pierwszą wbitą łopatę pod budowe nowego stadionu.Chciałbym aby projekt nowego stadionu powstał do awansu i może byśmy mieli podwójne święto 3 czerwca,chociaż szanse są małe żeby projekt nowego stadionu powstał w 3 miesiące.

Re: Stadion dla Odry

#368
Co z nim? ;)

Do czasu skończenia stadionu raczej go tam nie będzie - ma powstać nowy Zakład Karny w Opolu gdzieś do końca 2018, gdzieś na mega obrzeżach. Wtedy tamten będzie zamknięty.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#372
Po co? Według dyrektora stadionu, Pana Leszka Wróblewskiego, wszystko jest super, tylko ci debile z PZPNu się przypierdalają do głupot.

Tydzień temu minęły 4 tygodnie odkąd umowa o budowę nowych kas leży w MOSiRze. Leży. Nie podpisana. Nie wiem co się zmieniło w ostatnich dniach, ale firma budująca te kasy potrzebuje minimum 4 tygodni.

Jedyna nadzieja w tym, że Wiśniewski był na ostatnim meczu i trochę "pozwiedzał", m.in. "słynną" jedyną ubikację w budynku klubowym - mam nadzieję, że jego mina po wyjściu zapowiada doprowadzenie niektórych pracowników MOSiRu do porządku.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#373
Były deklaracje, że stadion będzie przygotowany na 1 Ligę, oby. Tylko takie prace powinny się zacząć jak najwcześniej a nie jak zwykle na ostatnią chwilę. Być może prezydent coś popchnie. A do kiedy musimy złożyć wniosek o przyznanie licencji na grę w 1 Lidze ??? Bo pierwsze licencje są przyznawane chyba już w maju.
cron