Re: Stadion dla Odry

#152
Ja dalej uważam, że MOSiR nie informuje miasta o rzeczywistej sytuacji.

Ale mam też dobre wieści. Niedługo mam(y) zamiar rozpocząć publiczną debatę pod hasłem "Nowy stadion dla Opola", która pozwoli wspólnie i oddolnie wypracować wizję nowego stadionu w Opolu, jego umiejscowienia i roli dla miasta.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#155
Znalazłem dzisiaj BARDZO ciekawy przykład.

Miasto Olsztyn - zaczynają prace nad stadionem na 15.000, czysto piłkarski, z funkcją koncertową, ładny (!), za jedyne 60mln zł. W moim przekonaniu to jest droga, którą powinniśmy iść!
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#156
Stadion na 12 tys., ale mniejsza z tym, popieram. No i stadion budowany w fazach, ze stopniowym oddawaniem trybun. Myślę, że i dla nas to było by koniecznością skracającą czas 'banicji'. Bo GDYBY zaszła potrzeba czasowo jeździć na mecze Odry np. do Kluczborka lub Brzegu, to jakoś nie widzę tego w perspektywie dłuższej niż 2-3 miesiące.

Re: Stadion dla Odry

#158
Dla mnie wstydem bedzie kiedy miasto dolozy kolejne pieniądze na tego trupa na Oleskiej.Bylo tyle czasu zeby myślec o stadionie, juz to pisalem,stadion Widzewa powstaje wtedy kiedy klub jest w 3/4 lidze tak samo Łks a my nic nie robilismy przez czas kiedy gralismy w 3lidze, moze wtedy prezydent powinien podjąć decyzje o stadionie.Jezeli awansujemy to trudno trzeba bedzie jezdzic do Kluczborka ale mam nadzieje ze miasto dolozy sie do wyjazdów, bo to bedzie ich wina ta opieszalosc o budowe stadionu.

Re: Stadion dla Odry

#159
Optymistycznie zakładając: koniec tego sezonu to projekt -> rok załatwiania formalności -> start budowy na początku sezonu 2018/19 -> w przerwie zimowej oddanie do użytku części stadionu, która była by dopuszczona do ligi. Powiedzmy, że awans do 1 ligi zostałby osiągnięty w przyszłym sezonie, w 2018/19 w rundzie jesiennej klub wnioskuje o granie większości meczów na wyjazdach, ew. te 5-6 meczów w Kluczborku/Brzegu. Inaczej rzeczywiście może być ciężko i zostaje albo użyczenie obcego stadionu na dłuższy okres (=mizeria frekwencyjna, spadek zainteresowania, bo dojazd 50km+dodatkowe koszty dla klubu), albo wegetacja w 2 lidze (=mizeria frekwencyjna, spadek zainteresowania, bo 2 liga). Mam nadzieję, że władze miasta zdają obie z tego sprawę, to w końcu też (a może głównie?) w ich interesie.

Re: Stadion dla Odry

#160
Jako ciekawostkę mogę dodać, że w Szczecinie chcą wybudować nowy stadion za 110 mln , kolejny raz Ministerstwo Sportu nie zgodziło się na dofinansowanie tej budowy. Co w tym momencie robią władze Szczecina? Deklarują, że w całości pokryją koszty budowy nowego stadionu...

Re: Stadion dla Odry

#161
Na węzeł na Budowlanych w przecięciu z obwodnicą wydano 36 mln zł - 1/2 kosztu stadionu. Miasto chce zbudować Obwodnicę Piastowska połączenie Obwodnicy Północnej z Niemodlińską, 4 km drogi 160 mln zł - koszt 2 stadionów. Więc o czym my tu mówimy. Te wydatki powinny być ponoszone z budżetu centralnego jak wszystkie inne obwodnice miast w kraju czy np. obwodnica Nysy czy Niemodlina. Opole mogłoby wtedy organizować pieniadze na inwestycje miejskie np. stadion.

Re: Stadion dla Odry

#162
Aha, jeszcze co do tej 'funkcji koncertowej', to jest to oczywiście jakiś argument 'udobruchujący' w rozmowach z miastem i w ogóle mieszkańcami Opola, ale też nie skupiałbym na tym większej uwagi. W 'stolicy polskiej piosenki', gdzie znajduje się najbardziej znany i niedawno odnowiony amfiteatr, na którym to coraz częściej odbywają się koncerty, a planowane jest jeszcze większe jego wykorzystanie, wątpię, by jakiś koncert odbył się kiedyś na stadionie. ;-)

Re: Stadion dla Odry

#163
A czy jest jakakolwiek szansa aby przy ewentualnym awansie w tym sezonie grać nadal w Opolu ? Np. zacząć budowę nowego stadionu (bo chyba nie chcemy inwestować i modernizować Oleskiej) i grać w Opolu pod nadzorem infrastrukturalnym ? Poprostu czy jest jakaś możliwość aby uratować się przy awansie od Brzegu czy Kluczborka ?

Re: Stadion dla Odry

#164
Na tą chwilę nie ma takiej możliwości. Tak jak ktoś napisał koszt przystosowania Oleskiej do 1 ligi to jest około 10 mln złotych. Oświetlenie,podgrzewana murawa,przystosowanie dla osób niepełnosprawnych,miejsca VIP-ów tego wszystkiego i wielu innych rzeczy nie ma.Wiadomo,że gdyby brakowało kilku rzeczy to ta licencja by była ale Oleska braki ma ogromne.

Re: Stadion dla Odry

#166
To co trzeba zrobić to jedna sprawa. Pytanie, czy ktoś się za to weźmie? Bo to co dziś widać to jest dramat. Płot od strony basenu dalej nie pomalowany (połowa na brązowo jedynie), do tego tablica wyników wyglądająca jak na rusztowaniu (czy nie można zabudować jej wokół jakimiś panelami?), do tego napis "Piast" namalowany na płocie, blisko sektora gości. Eh, a Wy tu mówicie o budowie stadionu czy dostosowaniu Oleskiej do wymogów I ligi ...
Aczkolwiek bardzo się cieszę, że piłkarze wygrywają i siłą rzeczy "problem" stadionu będzie coraz głośniejszy.
ODRA OPOLE 1945

Re: Stadion dla Odry

#168
Polska reprezentacja młodzieżowa grała wczoraj sparring z Węgrami. Nieważna gra , nieważny wynik. Ważne miejsce. Serce ściskał widok pięknego stadionu w Lublinie. Pojemność: 15 400 miejsc, Oświetlenie: 2000 lux, Koszt: 155 mln zł. A w Opolu jak w tym kawale o wariatach co czołgali się po niecce basenu a na pytanie dlaczego niema wody odpowiedzieli że jak się nauczą pływać to dyrekcja obiecała wody napuścić.

Re: Stadion dla Odry

#173
Już trochę tej rzeczowej dyskusji mamy za sobą, ale decyzja będzie dotyczyć jednej lokalizacji. Będzie z pewnością zawierać oczekiwania wielu z Nas, wielu nie będzie w pełni usatysfakcjonowanych , co zdarza się przy większości decyzji. Jedno jest najważniejsze, czas ją podjąć !!!

Re: Stadion dla Odry

#174
Minęło 8 kolejek II ligi - niby sezon dopiero się zaczął, ale Odra ma aż 20 punktów i 8 punktów przewagi nad strefą barażową. Nawet jeżeli założymy, że żadna passa nie trwa wiecznie, że przyjdą gorsze mecze (kiedyś na pewno przyjdą), to wypracowana do tej pory zaliczka jest REWELACYJNA. Generalnie na awans do I ligi na 100% wystarczy 60 punktów (może być też mniej). Czyli mamy już 1/3 z tego i 26 meczów na zdobycie pozostałych 40. Jeżeli Odra utrzymałaby podobną formę przez całą jesień, to wiosna będzie tylko formalnością.
Piszę to w tym wątku, bo piłkarze dali zarządowi i miastu doskonały prezent - już na początku sezonu pokazują aspiracje I-ligowe i w tym momencie należałoby zakładać, że awans będzie. Skoro prezydent Wiśniewski powiedział "będzie awans - będzie stadion", to mam nadzieję że siedzi właśnie i kmini jak to zrobić, żeby ten porządny stadion w końcu zbudować. Bo po sezonie nie będzie żadnych wymówek, to teraz jest doskonały moment, żeby zacząć przygotowania organizacyjne do nowego sezonu.

Re: Stadion dla Odry

#175
Panowie, dużo się dzieje wokół Odry, czego jak sądzę można się domyślić. Niestety na ogół do publicznej wiadomości takie rzeczy trafiają na końcu. Prezydent chce powołać "radę ekspertów" i rozpocząć dyskusje o stadionie. Dajmy sobie jeszcze kilka dni, są media zainteresowane taką debatą. Będzie dobrze.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron