Re: Stadion dla Odry

#126
Z tą perspektywa nowego stadionu to bym nie przesadzal, ja w każdym razie tej perspektywy nie widzę. Jak Odra awansuje, to wtedy pomyślimy, jak spadnie to się rozmyslimy, kiedyś powolamy zespół, a w ogóle to już nie w tej kadencji i nie wiem kto miałby to robić. Na razie dupa, a nie perspektywy.
Co nie zmienia faktu, że inwestowanie w dorazna reanimacje Oleskiej to skrajna niegospodarnosc.

Re: Stadion dla Odry

#127
" autor: LooZ^
wt wrz 29, 2015 7:32 pm
Forum: ODRA OPOLE
Temat: Z oficjalnej...
Odpowiedzi: 761
Odsłony: 140938
Re: Z oficjalnej...
Ja osobiście nie zamierzam głosować na renowację sztucznego oświetlenia, to w moim przekonaniu pudrowanie trupa, które utrudni sensowne rozwiązania w przyszłości "

LooZ, każdy jest omylny ja także, lecz jesteś również współautorem tego że gramy teraz w słońcu.

Zebro, a jakie masz lepsze rozwiązanie jeśli nie będzie przez kilka najbliższych lat nowego stadionu, a wymagania licencyjne trzeba będzie spełniać ?

Re: Stadion dla Odry

#128
I nadal nie popieram. Nie rzucam kwotami - takie kwoty płaciły kluby w 1 lidze, m.in. MKS Kluczbork za oświetlenie (tylko u nas mamy za wysoką trybunę, żeby było tak tanio jak w Kluczborku). Takie są fakty.

Nie pisz też nic o żadnych okresach przejściowych. Nic takiego nie ma. W chwili obecnej możesz dostać rok (!) jak stadion jest w budowie (!). W innych wypadkach wyjazd. Wy serio myślicie, że w PZPN to nadal lata 90.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#129
rob65 pisze: Zebro, a jakie masz lepsze rozwiązanie jeśli nie będzie przez kilka najbliższych lat nowego stadionu, a wymagania licencyjne trzeba będzie spełniać ?
Budować stadion teraz. Po skoku na sąsiednie gminy Opole ma przecież lepsze perspektywy budżetowe, a zatem można sfinansować to długiem. W tym przypadku (rozkręcona budowa), faktycznie mogłoby się udać z przymykaniem oka na sprawy licencyjne. Na razie mamy tylko obietnicę samorządowca, obwarowaną dodatkowymi warunkami i dotyczącą okresu poza trwającą kadencją, co siłą rzeczy jest mało wiarygodne.
Za chwilę inwestycje w Oleską będą koronnym argumentem przeciwko budowie nowego stadionu...

Re: Stadion dla Odry

#130
Po naturalnym i uzasadnionym historycznie i moralnie procesie powiększenia Opola, po zakończeniu do kolejnych wyborów takich inwestycji jak:
- nowy most na Niemodlińskiej;
- trasa średnicowa;
- plac na placu Kopernika;
- remont Okrąglaka;
+ szeregu innych inwestycji (wymiana oświetlenia w mieście czy inne)

nie będzie miało nawet sensu robienie wyborów, bo pytaniem będzie jedynie ile procent zdobędzie w pierwszej turze - 60%, 70% czy więcej. Więc jak najbardziej można rozmawiać o kolejnej kadencji.

Zgodzimy się zapewne wszyscy, że jest pilna potrzeba podjęcia decyzji politycznych. Jak wskazywałem na profilu Wiśniewskiego, w Tychach od podjęcia decyzji do otwarcia stadionu minęło 8 lat, w innych miastach było to +/- 4 lata. My tyle czasu nie mamy (jak gorąco wierzę).

Mam deklarację od szefa TVP Opole, że niedługo TVP wyjdzie z inicjatywą publicznej debaty na temat nowego stadionu w Opolu, w którym zapewne będę reprezentował opinie Jednej Odry w tej sprawie.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#133
Looz^, ostatnio trochę zbyt modne staje się rezygnowanie z demokratycznych mechanizmów, widzę i Ty chętnie zrezygnowałbyś z wyborów;) Kwestia "moralnego i historycznego" uzasadnienia jest przynajmniej dyskusyjna, natomiast nie mam wątpliwości że przybliża nas do celu, jakim jest stadion. Szkoda tylko, że jest to pozycja bardzo daleka na liście priorytetów. Na tyle daleka, że nie ma miejsca teraz nawet na załatwianie spraw, które można załatwić (dyskusja, lokalizacja, koncepcja, projekt itd.). Jeżeli w tym tempie i z takimi warunkami będziemy podchodzić do tematu stadionu, to nawet kilku kadencji nie starczy żeby doprowadzić to do końca. Bo niestety, ale póki co w sprawie stadionu retoryka obecnego prezydenta mocno przypomina mi retorykę tego poprzedniego.

Re: Stadion dla Odry

#134
Demokracja jest zdecydowanie przereklamowana ;)

I nie porównujmy proszę AW do RZ - za Zembaczyńskiego za sam pomysł nowego stadionu zostałbyś wyrzucony z gabinetu. Ten mówi "będzie nowy, ale...". Jak dla mnie różnica jest znacząca.

Jestem przekonany, że Prezydenta da się przekonać do szybszego rozpoczęcia prac koncepcyjnych.

kornik - wyczytałem z postów AW powyżej, co prawda "między wierszami", ale jednak stwierdzenie, że raczej nowa lokalizacja.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#138
Nasza drużyna gra całkiem nieźle, nie można mówić że ma być awans, jesteśmy beniaminkiem, nie zapłaciliśmy frycowego(ciekawe czy jeszcze to nadejdzie)...
Można mówić w kuluarach, że jesteśmy zainteresowani.
Tylko teraz tak, frekwencja narazie nie jest zła, ale Opole
stać, na frekwencje 3000-3500k ludzi na meczu i myśle że z meczu na mecz,
będzie coraz więcej nas. Wyniki są i jeśli nic się nie spartoli,
to miejsce w czołówce mamy pewne, bo widzimy, jak grają
rywale. To jest nas lub nawet niższy poziom.
Biorąc to wszystko pod uwage, jak najszybciej trzeba podjąć temat nowego stadionu na poważnie.
Czy teraz awansujemy, czy w następnym sezonie - wg mnie
to kwestia czasu. Jesteśmy takim klubem, że z dnia na dzień,
chcemy iść do przodu, rozwijać się ( nie mówie tutaj akurat
o działaniach zarządu jak i marketing, PR, Rozwój sekretariatu, personelu którego brak itp )
Ale mamy to co najważniejsze. Solidną druzynę, a także kibiców.
Jest tendencja wzrostowa.
Nie może być tak, że temat nowego stadionu zostanie podjęty dopiero po awansie.
No nie wiem, czy dostalibyśmy licencje na l Lige. Obudzili byśmy się z ręką w nocniku,
o czym doskonale wiemy. Opolu potrzebny jest stadion na około 8-12 k Bo nie wiadomo jakiego potencjału nie mamy.
Trzeba zacząć podejmować decyzje, a te wszystkie formalności są bardzo czasochłonne. Trzeba zrobić tak, byśmy na koniec tego sezonu już wiedzieli na czym stoimy.
Postawienie kameralnego stadionu to około 2-3 lat, bez opóźnień.
Co będzie w tym czasie z nami? Już w ll Lidze nie mamy spełnionych wszytkich wymogów,
to co by było w l Lidze. Chciało by się nowego stadionu przy Magiczej Oleskiej, lecz to się wydaje nierealne

Re: Stadion dla Odry

#140
Na pewno należy zachować spokój, w tym roku awans nam raczej nie grozi więc czas na ogarnięcie tematu jest. Nie ma co działać pochopnie i topić forsę w trupie. Wyrzucenie pieniędzy teraz aby dostosować do wymogów pierwszoligowych to marnotrawstwo. Jeśli zostanie podjęta decyzja o budowie stadionu przy Oleskiej to nie wyobrażam sobie, żeby cokolwiek z obecnego zostało a jeśli gdzie indziej to jaki jest sens inwestowania.
Nie, nie chcemy was tu!
To nasz kraj!
Nie nie chcemy was tu!
I nie cofniemy się!

Re: Stadion dla Odry

#141
Cytat z rozmowy z Prezydentem Wiśniewskim :
AW - " Nie nakręcajmy oczekiwań. Najpierw wyniki i stabilizacja na wysokim poziomie. Budowa/rozbudowa stadionu to ok 2 lata. Potrzeba mieć też finansowanie. Przygotowywać i analizować można ale wolne środki w budżecie miasta nie będą raczej przed 2019 r. I to i tak trzeba będzie wziąć kredyt. Na razie na liście priorytetów króluje nowy most "

Proponuję przeczytać, ze zrozumieniem !!!

Działania związane z inwestycją w budynek klubowy tylko potwierdzają ten tok rozumowania Prezydenta, i mam nadzieję że dokonane zostanie jeszcze kilka zmian abyśmy dalej, do czasu ( minimum 5 lat ) budowy/rozbudowy stadionu mogli godnie oglądać mecze na Oleskiej.

Niezwykle cenię LooZ, Twoje wielkie zaangażowanie i pracę, nie tylko w tym temacie, na rzecz Odry i chwała Ci za to ! i kwestii budowy stadionu dalej musimy być aktywni, ale czuję że terminów zarysowanych przez Prezydenta nie przeskoczymy i musimy to przełknąć, a do tego czasu będzie dalej Oleska, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Re: Stadion dla Odry

#142
Z tego co piszesz to jesteśmy w czarnej...
Nie zgodze się z rudym iż awans nam nie grozi w tym sezonie.
Mamy naprawde silną drużyne, i uwazam ze Awans jest w Zasięgu.
Liga jest bardzo wyrównana. Raków, Radomiak, Polonia,
Polonia Bytomska, Puszcza, Bełchatów, Kotwica...
Awansować ma szanse i chęci polowa ligi.
Chcąc nie chcąc przy awansie będzie trzeba inwestować w Trupa,
bo o licencji nie będzie mowy.

Re: Stadion dla Odry

#145
Trops,Oleska to również lokalizacja, wg najbardziej prawdopodobna nowego stadionu. Żaden z klubów, które budowały nowe obiekty nie miał takiej sytuacji jak Odra, gdzie pół stadionu jest nowe, tylko miały rozpadające się ruiny. Toż dopiero byłaby, jak napisał jeden z Kolegów, niegospodarność gdyby tego nie wykorzystać.

Re: Stadion dla Odry

#146
"gdzie pół stadionu jest nowe"

:D:D:D:D

Kolego, zapomnij o tym co napisałeś, proszę. Ta połówka nie jest "nowa". Ona była na granicy Rozumu i Godności Człowieka wtedy kiedy ją budowano - 14 (!!!!) lat temu. Jak 14 letnia, (a de facto 16 letnia) trybuna ma być "nowa? ;) To sporo bywalców młyna jest w wieku tej trybuny ;)

Nie wiem czy zwiedzałeś faktycznie nowe stadiony w Polsce, ale nawet 1-2 pozwoliłby ci stwierdzić, że z nowoczesnym stadionem to nie ma nic wspólnego.

I nie - i zakulisowo i "półotwarcie" mówi się o stadionie przy ulicy Północnej/Wrocławskiej. Budowa przy Oleskiej jest bardzo mało prawdopodobna.

Niestety, mamy taką sytuację, że jak się nie obrócimy, to dupa z tyłu. Nie ma dobrego rozwiązania oprócz rozpoczęcia budowy nowego stadionu jutro... ;)
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#147
rob65 pisze:Trops,Oleska to również lokalizacja, wg najbardziej prawdopodobna nowego stadionu. Żaden z klubów, które budowały nowe obiekty nie miał takiej sytuacji jak Odra, gdzie pół stadionu jest nowe, tylko miały rozpadające się ruiny. Toż dopiero byłaby, jak napisał jeden z Kolegów, niegospodarność gdyby tego nie wykorzystać.
Skończ wypisywać brednie. Tony betonu to ma być nowoczesny stadion?
cron