Re: Sezon 2015-16 runda jesienna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#352
Moim zdaniem Janusz to dla Odry bardzo ważny zawodnik. Zawodnik, który może pociągnąć zespół do II ligi. Co by nie mówić, ale juniorami nie wygramy ligi. Kilku ogranych graczy też jest nam potrzebnych. Mieszanka rutyny i młodości pozwoli myśleć o końcowym sukcesie.
W poprzednim sezonie Odra ugrała 85 punktów i pewnie gdyby nie kosmiczna gra Polonii, dzisiaj spekulowalibyśmy o ... szansach na grę w I lidze.
Cieszmy się, że kilku czołowych zawodników zostało. To sygnał, że Odra mocno stawia na awans w tym sezonie.
ODRA OPOLE 1945

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#358
Transferowych informacji ciąg dalszy. Kolejnym zawodnikiem OKS Odry Opole został Przemysław Bella, który w ubiegłym występował w Rozwoju Katowice.
Wychowanek Koksownika Zdzieszowice w przeszłości występował również w Ruchu Zdzieszowice oraz w Okocimskim KS Brzesko. Poprzedni sezon w wykonaniu Przemka to 21. występów na boiskach II ligi (łącznie 1183. minuty), cztery żółte i jedna czerwona kartka.

Wiem co mam robić, liczy się dla mnie ciężka praca i mam nadzieję, że za niespełna rok spotkamy się w tym miejscu, w tak samo dobrych humorach i będziemy świętować awans do II ligi - skomentował zaraz po dopełnieniu formalności Przemysław Bella.

Kontrakt 26-letniego obrońcy będzie obowiązywał przez najbliższy rok.
http://www.oksodraopole.pl/2846-przemys ... drze-opole
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#366
Niestety, ale kontrakt Abramowicza wygasł z końcem czerwca. Swoją drogą, gdyby nasi działacze podpisali z nim kontrakt na rok, co zazwyczaj praktykują, moglibyśmy na tym transferze trochę zarobić.

Żałuję, że nie wypalił transfer Orłowskiego z Górnika Wałbrzych. Taki napastnik byłby bardzo przydatny. 12 goli w poprzednim sezonie w II lidze to całkiem nieźle, zważywszy że nie grał w najsilniejszym klubie. W ostatnich dwóch sparingach Górnika strzelił dwa gole, w tym Rakowowi Częstochowa. Mam nadzieję, że nasi działacze nie zdecydują się na transfer Jarki. To byłaby porażka. Zdecydowanie brakuje nam jeszcze jakiegoś bramkostrzelnego napastnika. Brak takiego piłkarza w rundzie wiosennej miał brzemienne w skutkach konsekwencje.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#367
Bardzo dobrze, że Janusz zostaje. Co do napadziorów to ja bym postawił na Wolnego. W lidze miał 12 bramek i rewelacyjną średnią 81 minut na gola, do tego wnioskując ze skrótów i relacji pomeczowych (także z rezerw) sporo goli ładował głową - 20-latek odważny i skuteczny w starciach powietrznych to chyba nie jest zbyt częsty widok.

Sytuacja kadrowa i z trenerem wyglądała nieciekawie ale skończyło się chyba tak, że już w tej chwili nie mamy gorszego składu niż w zeszłym roku (no dobra - Gładkowski), co oznacza, że juniorzy, zwłaszcza pomocnicy, znowu mogliby mieć problemy z miejscem w składzie.

Nawet strona klubowa zaczyna działać, ogólnie było słabo ale całość wygląda coraz bardziej optymistycznie - byleby nam Polonii nie zrzucili do ligi.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#368
Ciekawostka.
Obrazek
Ma zaledwie 14 lat, a po raz kolejny triumfował w swojej kategorii wiekowej podczas jednej z największych imprez bramkarskich na świecie.
Maciej Turek, bo o nim mowa po raz kolejny udowodnił, że wśród trampkarzy nie ma sobie równych, a łatwo nie było. W całej imprezie udział wzięło niemal 200. zawodników, którzy zostali podzieleni na siedem grup wiekowych Zaowocowało to tym, że przez kilka dni miał możliwość odbywania treningów z pierwszą drużyną Zbigniewa Smółki i mógł ogrywać się ze starszymi kolegami.

Dobra postawa w bramce sprawiła, że zagrał on również w wygranym przez OKS sparingu ze Spartą Paczków.

O krótki komentarz poprosiliśmy Adama Kanie, człowieka, który najpierw trenował Maćka w swojej akademii, a teraz w Odrze Opole:

- Maciek Turek odbywał z nami zajęcia przez tydzień czasu, ponieważ chcieliśmy bardziej płynnie przepracować treningi z większą ilością bramkarzy i postanowiliśmy dać mu szansę. Jest to chłopak z olbrzymim potencjałem, trenuje w trybie bramkarskim od szcześciu lat i w jakimś tam stopniu ja go wychowałem na tej pozycji. Rokuje bardzo dobrze na przyszłość, lecz musi cały czas pracować nad techniką i mentalnością. To jest nasza i jego główna praca w chwili obecnej. Musi być coraz pewniejszy siebie, ale mieć też w sobie pokorę. Jest najmłodszym bramkarzem w historii OKS jaki wystąpił w meczu sparingowym. Udowadnia to tylko, że staramy się łamać bariery, ponieważ Grzegorz Kleemann został z kolei najmłodzszym golkiperem OKS w historii, który zagrał w bramce, a zaraz za nim uplasował się Tobiasz Weinzettel. Staramy się dawać szanse chłopakom z naszego województwa i będziemy chcieli się to kontynuować.
Odra bramkarzami stoi, ciekawe czy doczekamy kiedyś jakiegoś w Reprezentacji, albo w solidnym klubie zagranicznym?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#371
Do przerwy 0:1 pisze:Czyli z Wolnym jak w filmie Sami Swoi u Pawlaka "Spraw dobry Boże żeby jej się noga podwinęła i żeby szczęśliwie na wieś wróciła"
Idealny cytat. :D Super informacja z Wolnym. A wie ktoś jaka jest sytuacja Copika i juniorów (Pawlus, Gordzielik, Sowiński, Kowalski)? Ponoć Kiełbasa odszedł do Brzegu - wypożyczenie czy definitywny? No i za sport.redblog.nto.pl - Odra zainteresowana obrońcą rezerw Wisły B.Kolanko, a Droszczakiem interesuje się 1-ligowa Olimpia Grudziądz.
cron