Podsumowanie Jesieni 2014

#1
Korzystając z ubiegłorocznego pomysłu DAMESA na podsumowanie jesieni - oceńmy i tym razem piłkarzy naszego klubu:

1. Najlepszy piłkarz rundy
2. Największy zawód/rozczarowanie - piłkarz, który nie spełnił pokładanych nadziei
3. Najlepszy mecz piłkarsko
4. Piłkarz, który powinien odejść
5. Pozycja, którą należy wzmocnić transferem w zimie
6. Ocena decyzji zarządu - (budowa drużyny, infrastruktura itp.)
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 listopada 2014, 19:56 przez Do przerwy 0:1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: PODSUMOWANIE JESIENI 2014

#2
1. Najlepszy piłkarz rundy Gładkowski
2. Największy zawód/rozczarowanie - piłkarz, który nie spełnił pokładanych nadziei nie ma takiego
3. Najlepszy mecz piłkarsko 5:0 z Łaziskami
4. Piłkarz, który powinien odejść Kocur i Kowalczyk
5. Pozycja, którą należy wzmocnić transferem w zimie prawa obrona
6. Ocena decyzji zarządu - (budowa drużyny, infrastruktura itp.)

Re: PODSUMOWANIE JESIENI 2014

#4
1. Najlepszy piłkarz rundy - S. Deja ;)
2. Największy zawód/rozczarowanie - piłkarz, który nie spełnił pokładanych nadziei - KOCUR!
3. Najlepszy mecz piłkarsko - Odra - Szombierki?
4. Piłkarz, który powinien odejść - nie mam pojęcia, zostawiam takie decyzje trenerowi.
5. Pozycja, którą należy wzmocnić transferem w zimie - Po jednym zawodniku od obrony po atak.
6. Ocena decyzji zarządu - (budowa drużyny, infrastruktura itp.) - Za aspekty sportowe same superlatywy i oczywiście "piątka" (po awansie dam nawet 6), za aspekty po za sportowe tylko "trója" i to podratowana bardzo meczem z Szombierkami, niestety wciąż niska aktywność klubu w kwestiach po za sportowych. Ale pewnie nie to jest najważniejsze.
Klęski to nasze doświadczenia w drodze do sukcesu, a nie meta naszych starań!

Obrany cel: WIELKA POLSKA NA WIEKI

Re: PODSUMOWANIE JESIENI 2014

#5
@fankrytej

PO ? Jest Droszczak Kiełbasa oboje grają solidnie nie widze sensu wzmaciania ale to tylko moje zdanie.

1 Marek Gładkowski
2 Kocur Kocur i jeszcze raz KOCUR
3 Odra-Łaziska
4 Kocur natychmiast
5 Napastnik na rezerwe i wystarczy
6 Gdyby były choć jakieś minimalne plany co do nowego stadionu dałbym 5 tak jest 4

Re: PODSUMOWANIE JESIENI 2014

#6
1. Najlepszy piłkarz rundy - M.Peroński, facet od czarnej roboty. Myślałem też o R.Brusiło za odnalezienie się na nowej pozycji (przychodził jak ofensywny pomocnik, skończył na boku obrony).
2. Największy zawód/rozczarowanie - piłkarz, który nie spełnił pokładanych nadziei - standardowo M.Kocur, nic nie pokazał na razie K.Napora, ale też mało grał. No i rozczarowuje słaba forma po kontuzji M.Cielucha, ale liczę, że jeszcze pokaże to co w 2 lidze.
3. Najlepszy mecz piłkarsko - Odra-Pniówek, totalna dominacja rywala, momentami wyglądało to jak trening.
4. Piłkarz, który powinien odejść - M.Kocur
5. Pozycja, którą należy wzmocnić transferem w zimie - środkowy obrońca u-25 i napastnik, żeby Gładkowski z Wolnym mieli z kim rywalizować o miejsce w meczowej 18-tce.

Re: PODSUMOWANIE JESIENI 2014

#7
1. Najlepszy piłkarz rundy - Sebastian Deja. Największy postęp i największy wpływ na zespół. W dalszej kolejności Gładkowski, Janusz Gancarczyk, Peroński.
2. Największy zawód/rozczarowanie - piłkarz, który nie spełnił pokładanych nadziei - zdecydowanie Kocur. Może Napora - niby grał pierwsze skrzypce w Skrze, a w Odrze bezbarwny.
3. Najlepszy mecz piłkarsko - Odra - Polonia Łaziska
4. Piłkarz, który powinien odejść - Kocur, Kowalczyk - jeśli teraz się nie łapią to co będzie w II lidze ?
5. Pozycja, którą należy wzmocnić transferem w zimie - obrona, obrona i jeszcze raz obrona. Niby obrońców do wyboru wielu, a tracimy za dużo bramek. Chyba, że to problem odpowiedniego treningu. Nie wiem ile Michniewicz da radę jeszcze grać. Udarević zbyt wolny.
6. Ocena decyzji zarządu - (budowa drużyny, infrastruktura itp.) - Pozytyw za zatrudnienie w Odrze trenera Smółki, sciągnięcie piłkarzy, których chciał. Minus za brak sformalizowanej, spisanej wizji-planu rozwoju klubu z całą infrastrukturą stadionową.

Re: PODSUMOWANIE JESIENI 2014

#8
1.J.Gancarczyk a od 75min D.Wolny
2.Kocur,Napora,Garyga
3.prawie każdy mecz u siebie gdzie były zmasowane ataki na przeciwnika
4.Kocur
5.nie ma takiej potrzeby,jest solidny "angielski" zespol gdzie skonczylo się symulowanie po faulach jakby im nogi pourywalo i coraz mniej pedalskich fryzur u Naszych piłkarzy.graja i wygladaja jak prawdziwi wojownicy,jak Odra Opole
6.ogolnie ok,ale podpadli mi z ta ich apolitycznoscia a na boku wachali się z Garbowskim
Cidry liżą rzyć Janoszki

Re: PODSUMOWANIE JESIENI 2014

#9
czubus pisze:@fankrytej

PO ? Jest Droszczak Kiełbasa oboje grają solidnie nie widze sensu wzmaciania ale to tylko moje zdanie.

1 Marek Gładkowski
2 Kocur Kocur i jeszcze raz KOCUR
3 Odra-Łaziska
4 Kocur natychmiast
5 Napastnik na rezerwe i wystarczy
6 Gdyby były choć jakieś minimalne plany co do nowego stadionu dałbym 5 tak jest 4
Kielbasa to LO Droszczak ostatnie mecze niezle ale patrzac przez caly sezon na jego dyspzycje to z tej strony byly najwieksze przecieki i czesto byl latwo objezdzany takie moje zdanie.no ale pamietajmy ze to mlodziezowiec

Re: Podsumowanie Jesieni 2014

#10
1. Janusz Gancarczyk
2. Marcin Kocur!!!
3. Odejdę trochę od tematu i wybiorę najważniejsze (wygrane u siebie z Ruchem Z. i Piastem II po golach Wolnego w końcówce, za pokazanie charakteru i walkę do końca. W końcu za czyny na boisku, a nie pierdolenie w wywiadach (tak jak M. Kocur i jego umieranie za Odrę).
4. Bezapelacyjnie Kocur!!!
5. Po jednym ko każdej formacji (oprócz bramkarza).
6. Na + zatrudnienie trenera, transfery, wynik sportowy, chęć rozegrania jednego meczu przy światłach

Re: Podsumowanie Jesieni 2014

#11
1. Dawno nie było rundy, w której nie wskazałbym Michniewicza. Obecnie naszym najlepszym piłkarzem jest Janusz Gancarczyk. O takich zawodnikach mówi się, że "robią różnicę".
2. Nie wskażę Kocura bo w tej rundzie nie pokładałem w nim żadnych nadziei. Te natomiast wiązałem z Pawłem Garygą i mimo że nie zagrał dużo to po kimś przychodzącym z FC Nantes można się było spodziewać przynajmniej przebicia się do pierwszej jedenastki.
3. Odra Opole - Ruch II Chorzów, Odra Opole - Polonia Łaziska Górne
4. Kocur
5. Żadnych transferów. Do składu powinien być powoli przymierzany Niemczyk. Obronę też powinniśmy uzupełnić jakimś wychowankiem lub dwoma. Ponadto wróci Copik.
6. Zatrudnienie dobrego trenera i pozwolenie mu na budowę drużyny według własnej wizji. Na początku mogło się wydawać, że zbyt duży ten nasz dolnośląski zaciąg. Czas jednak pokazał, że chłopaki dają radę.

Re: Podsumowanie Jesieni 2014

#12
1.zdecydowanie michnia!im starszy tym lepszy!
2.kocur.ale to nie jego wina.to wina nemca i jego metod tre
ningu którym zajechał większość piłkarzy z kadry odry grającej w drugiej lidze
3.polonia bytom-odra .od tego meczu odra zaczęła grać uwaznie w obronie.
4.kowalczyk,napora.nie dlatego że sa za słabi ale dlatego że nie dostają szansy w odrze i muszą szukać szczescia gdzie indziej.kocur ,ma potenjał ale nie na odre.powodzenia.
5.żadnych wzmocnien!!!!!!!!!!!!drużyna wygląda bardzo dobrze!zacznijmy dawać więcej szans naszej młodzieży!!!!!!!!!!!!!!!!
6.dobra decyzja o zatrudnieniu trenera smółki!musi być w opolu oświetlenie bo tylko mecze w piątkowe wieczory ściągną więcej kibiców.dajcie więcej szansy naszej utalentowanej młodzieży.!

Re: Podsumowanie Jesieni 2014

#15
1. Maciej Michniewicz - jak wino. Profesor. Szacun "Leon".
Bartłomiej Gawron - ostoja spokoju (ok, może niekoniecznie w zdzieszowicach). Taki cichy bohater dla mnie.
Janusz Gancarczyk - tu się wahałem. Piłkarsko, wiadomo, jakość na poziomie dwóch klas wyżej. Ostatnie mecze to jednak zdecydowany regres. Pytanie czy już myśli o zmianie klubu czy po prostu brakuje sił.
2. Mimo 5 strzelonych goli spodziewałem się nieco więcej po Mateuszu Gancarczyku.
Generalnie jednak mógłbym pominąć ten punkt.
3. Pewnie ostatnie 2 u siebie. Pokaz absolutnej dominacji i walki do ostatniej minuty. Ciąg na bramkę jakiego daaaawno (może w ogóle?) przy Oleskiej (i wyjeździe) nie widziałem (pierwszy mój mecz w 1996...)
4. Nie wiem jak wygląda kwestia obciążeń kontraktowych. Na chwilę obecną chyba warto jednak postawić na młodzieżowca niż trzymać Kocura...
5. Na początku sezonu powiedziałbym, że bramkarz ale teraz nie mam pojęcia.
6. Zatrudnienie Zbigniewa Smółki to oczywiście strzał w dychę - właściwy człowiek na właściwym miejscu.
Widziałbym jeszcze większą liczbę juniorów wprowadzanych do składu. Na razie wszystko zajebiście się ze sobą klei, jednak podświadomie uwiera mnie fakt, że trzon drużyny stanowią ludzie w mniejszym bądź większym stopniu związani z wrocławiem i okolicami. Oczywiście nie przysłania mi to faktu, że chłopaki walczą że o kurwa.
PR i marketing. Ale to już temat na osobną dyskusję.

Re: Podsumowanie Jesieni 2014

#16
Off top
Wręczyłem pierwsze ostrzeżenia za pisanie "odra", "polonia" itp. Lojalnie uprzedzam, że każdy taki post będę w ten sposób "nagradzał" bo to już przesada. Skoro już nie nazwiska i pierwsze słowa zdań to chociaż nazwę naszego klubu i naszych zgód piszmy z wielkiej litery.
Klęski to nasze doświadczenia w drodze do sukcesu, a nie meta naszych starań!

Obrany cel: WIELKA POLSKA NA WIEKI

Re: Podsumowanie Jesieni 2014

#17
1. Długo by wymieniać! Dla mnie Peroński, o włos przed Dejką i Michniewiczem. Ta trójka bo grają najrówniej, niby J. Gancarczyk przerasta ligę, ale czasem gaśnie zupełnie. Podobnie Droszczak, czasem jedzie po skrzydle jak kiedyś Rogowski, a czasem sadzi babole w defensywie. A Peroński nr 1 bo chyba najbardziej niedoceniany, każda akcja przechodzi przez niego, dużo czyści. Takie Steven Gerrard Odry ;)

2. Z Kocurem nie miałem nadziei to i nie mógł rozczarować. Dla mnie Cieluch . Nie przypominam sobie udanego wejścia w jego wykonaniu. Bardzo dużo strat, brakuje dokładności i zawsze minimalnie spóźniony do piłki, a wydawał się materiałem do wyjściowej jedenastki.

3. Odra - Łaziska, dominacja i panowanie nad meczem jakiego bardzo dawno nie widziałem, jeśli w ogóle kiedykolwiek. Nawet w 4 lidze gdzie dominowali powszechnie to była to raczej dominacja wynikająca z wyższych od 2 klasy umiejętności sportowych. Tutaj na poziomie umiejętności różnica nie była wielka, a cała przewaga została zbudowana kolektywem, taktyką, zaangażowaniem i przygotowaniem fizycznym.

4. Cieluch, Kocur.

5. Jakiś dobry środkowy obrońca by nie zaszkodził. Poza tym chyba jest naprawdę dobrze. Na większości pozycji mamy w kadrze możliwość zmiany, która może stanowić wartość dodaną.

6. Smółka i jego polityka kadrowa, wielki plus. Dobra odtrutka po tym co zarząd nam zgotował zatrudniając rok temu antytrenera antyfutbolu Petra Nemca.

Re: Podsumowanie Jesieni 2014

#18
1. Na pewno kilku, jeśli wyróżnić jednego - Gawron.
2. Garyga, Napora..w 100% będzie można ich ocenić w czerwcu, trzeba też zwrócić uwagę że w tak grającej Odrze ciężko było im się przebić do pierwszego składu, ja bym ich nie skreślał i chyba jednak oszczędziłbym im miana "rozczarowania" - oceńmy ich w czerwcu..o ile zostaną. Rozczarowanie nr. 1 Pan KOCUR. Cieluch był po kontuzji więc i jemu dajmy czas.
3. Ciężko wskazać zdecydowanie tylko jeden. Mecze w których Odra dominowała cały mecz..nie wiem czy były najlepsze piłkarsko skoro przeciwnik nie grał zupełnie nic. Moim zdaniem najlepszy mecz u siebie Odra zagrała z rezerwami Piasta i Górnika. Na wyjeździe mimo wszystko budzi szacunek wygrana z Rekordem, który przegrał u siebie na jesień tylko raz !
4. Zdecydowanie Kocur , który moim zdaniem prezentuje antyfutbol i wydaje mi się, że jeśli chodzi o jego "styl" gry, trener niewiele zmieni i wątpię abym się mylił. Wychodzę z założenia, że z tą decyzją trenerowi jednak trzeba delikatnie pomóc. Poza Kocurem, raczej nikt nie powinien odejść. Dajmy chłopakom spokojnie popracować w zimie a Cieluch , Kowalczyk itp. jeśli tylko solidnie przepracują zimę jeszcze nie jednemu zamkną usta.
5. Zdecydowanie obrona. Szacunek dla Michniewicza za serce i ogromną determinację ale..sezon, dwa...być może Gawron spróbuje jego zastąpić, chociaż za 2 sezony może go już w Odrze nie być. Młodzież powinna ogrywać się z pierwszą drużyną jednak jeśli realnie myślimy o awansie nie możemy pozwolić sobie na eksperymenty bo np. taki Michniewicz , Gawron poniżej pewnego poziomu nie zejdą a np. Droszczak mimo wszystko ma skłonności do błędów, które mogą mieć wpływ na rezultat meczu. Uważam, że niepotrzebne nam wzmocnienie w ofensywie. Jeśli w formie będzie Gładkowski, Wolny i Niemczyk będą REGULARNIE dostawali szanse to nie potrzebujemy nikogo za Kocura. Kartki, kontuzje w tym przypadku nie są argumentem przemawiającym za wzmocnieniem ataku. Gancarczyki, Cieluch również mogą zagrać podwieszonych napastników więc lepiej zainwestować w obronę niż robić sztuczną konkurencję a ataku, kosmetyczne zmiany, świeża krew w zespole jest bardzo potrzebna ale nie zmieniajmy na siłę coś co pracuje odpowiednio.
6. Pan Smółka, owszem miałem obiekcję po wyborze go na trenera ale w tym momencie odszczekuję wszystko. Facet ma jaja, ogromną determinację, to jaki jest podczas meczów to jest coś czego oczekiwałem. Taki trochę Ojrzyński według mnie. Robi robotę na ławce, przypuszczam że w szatni też. Jeśli tylko drużyna będzie stała za nim murem, nie będzie wewnętrznych podziałów a on sam będzie miał jako taki komfort psychiczny w pracy będzie bardzo dobrze i jestem spokojny o morale w drużynie. Na ten moment jest to drużyna młoda i ten kierunek powinien zostać zachowany jednak..z umiarem bo bez doświadczenia o awans będzie bardzo bardzo ciężko. Infrastruktura..wątpię ażeby cokolwiek się zmieniło, stanowcze NIE dla drugiej trybuny, Oleska to wspomnienia, wielka historia...i tyle. Tylko i wyłącznie nowy obiekt a na wiosnę ( w przerwie zimowej ) drogi ZARZĄDZIE tylko i wyłącznie mecze przy światłach, osobiście nie wyobrażam sobie meczów z Polonią, BKSem, Jastrzębiem w sobotę o 16...już lepiej w piątek przy światłach, marzeniem jest sobota godzina 19. - 19.30.
cron