20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#1
20 kolejka to początek rundy rewanżowej w naszej lidze. Gramy z Polonią Łaziska. Rywal zajmuje obecnie 11 miejsce z dorobkiem 26 punktów. Typowy średniak. Odra jest na fali, zaczyna robić przewagę nad ekipą pościgową. Nasi gracze są zdecydowanym faworytem tego starcia. Zwycięstwo dałoby nam duży komfort psychiczny przed bardzo trudnym wyjazdem do Zdzieszowic.
ODRA OPOLE 1945

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#5
" Tadziu natomiast pracuje popołudniami w kopalni i nie bierze udziału w treningach ". Od razu przypomniała mi się nowelka ze szkolnych lat pt : " Łysek z pokładu Idy " autorstwa Gustawa Morcinka. Młodzieży od 45 lat w dół wyjaśniam , że akcja tego utworu dzieje się na Śląsku, w kopalni, w czasach, kiedy pod ziemią do wożenia węgla używano koni. Bohaterem jest właśnie konik Łysek. Tadziu głowa do góry , już wkrótce barbórka !

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#12
swietnie sie patrzy na gre Odry pod wodza trenera Smolki. niewazne czy jest 0:0czy 5:0 pilkarze graja z pasja do przodu i daza do strzelenia jak najwiekszej ilosci bramek.bardzo podobala mi sie reakcja trenera Smolki " tu jest Oleska tu zawsze sie gra do przodu" nie jest to puste haslo tylko mysl ktora wpaja swoim zawodnikom a ci ja swietnie realizuja. trener Smolka stowrzyl maszyne do wygrywania ktora nie odpuszcza nawet gdy losy meczu sa juz rozstrzygniete. trener mowil w rozmowie przed sezonem ze szuka pilkarzy ktorzy sa gotowi umrzec za klub i takich ludzi w swojej kadrze ma zadnemu zawodnikowi nie mozna zarzucic bramku ambicji albo ze nie biega kazdy daje z siebie maxa. dzis pod tym wzgledem szczegolnie zaimponowal mi Brusilo chlop dwa mecze w ciagu 4 dni biega przez 90 minut od pola karnego do pola karnego, wieki szacun. do tego dochodzi szeroka i wyrownana kadra i gdy ktos ma slabszy dzien wchodzi zawodnik z lawki i nie odstaje poziomem a nawet jeszcze dodaje jakosci.wielkie brawa dla pilkarzy i sztabu szkoleniowego. jesli pokonamy za tydzien Ruch to jedynym zagrozeniem bedzie da nas Polonia ale jesli dobrze przepracujemy zime i sie nie oslabimy to jestem w stanie stwierdzic ze nawet Polonia nam nie zagrozi a w barazach dopelnimy formalnosci i wrocimy na szczebel centralny.II LIGA OKS !!!!

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#14
zestan pisze:" Tadziu natomiast pracuje popołudniami w kopalni i nie bierze udziału w treningach ". Od razu przypomniała mi się nowelka ze szkolnych lat pt : " Łysek z pokładu Idy " autorstwa Gustawa Morcinka. Młodzieży od 45 lat w dół wyjaśniam , że akcja tego utworu dzieje się na Śląsku, w kopalni, w czasach, kiedy pod ziemią do wożenia węgla używano koni. Bohaterem jest właśnie konik Łysek. Tadziu głowa do góry , już wkrótce barbórka !
A co to ma do piłki nożnej ?????
Tadziu nie mieści się w składzie to zarabia na życie pracą w kopalni...Łysek z pokładu Idy o ile pamiętam nie grał w piłkę.....

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#15
pasibrzuch pisze:
zestan pisze:" Tadziu natomiast pracuje popołudniami w kopalni i nie bierze udziału w treningach ". Od razu przypomniała mi się nowelka ze szkolnych lat pt : " Łysek z pokładu Idy " autorstwa Gustawa Morcinka. Młodzieży od 45 lat w dół wyjaśniam , że akcja tego utworu dzieje się na Śląsku, w kopalni, w czasach, kiedy pod ziemią do wożenia węgla używano koni. Bohaterem jest właśnie konik Łysek. Tadziu głowa do góry , już wkrótce barbórka !
A co to ma do piłki nożnej ?????
Tadziu nie mieści się w składzie to zarabia na życie pracą w kopalni...Łysek z pokładu Idy o ile pamiętam nie grał w piłkę.....
Przeczytaj wpis Mario11983 a skapujesz mój. Refleksja : Jest prawda czasu i prawda ekranu. Kiedyś np Andrzej Szarmach "pracował" w pięciu kopalniach i grał w reprezentacji a prawda czasu jest taka, że dziś pracując tylko w jednej kopalni nie gra się nawet w 3 (4) lidze.

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#17
zestan pisze:
pasibrzuch pisze:
zestan pisze:" Tadziu natomiast pracuje popołudniami w kopalni i nie bierze udziału w treningach ". Od razu przypomniała mi się nowelka ze szkolnych lat pt : " Łysek z pokładu Idy " autorstwa Gustawa Morcinka. Młodzieży od 45 lat w dół wyjaśniam , że akcja tego utworu dzieje się na Śląsku, w kopalni, w czasach, kiedy pod ziemią do wożenia węgla używano koni. Bohaterem jest właśnie konik Łysek. Tadziu głowa do góry , już wkrótce barbórka !
A co to ma do piłki nożnej ?????
Tadziu nie mieści się w składzie to zarabia na życie pracą w kopalni...Łysek z pokładu Idy o ile pamiętam nie grał w piłkę.....
Przeczytaj wpis Mario11983 a skapujesz mój. Refleksja : Jest prawda czasu i prawda ekranu. Kiedyś np Andrzej Szarmach "pracował" w pięciu kopalniach i grał w reprezentacji a prawda czasu jest taka, że dziś pracując tylko w jednej kopalni nie gra się nawet w 3 (4) lidze.
Słaby zawodnik szuka sobie innego zajęcia bo z piłki "nie da się wyżyć' ci co grają dobrze "jakoś " żyją
Lysek z Idy nie miał wyboru... porównanie uważam za bezsensowne....za czasow Szarmacha w Polsce nie było zawodwej piłki noznej...

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#19
Deja daje piłki na poziomi I ligi...a nie III...jeżeli My zagramy kilkadziesiąt spotkań podobnie taktycznie jak teraz... to skrzydłami będziemy lać wszystkich w II lidze...

Nie wiem kto jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne drużyny ale jest geniuszem...w trakcie meczu w ogólne nie widać, utraty sił...chyba że "Smółkowe" zmiany tak dobrze działają...

Tak jak pisałem wcześniej Smółka nie bierze jeńców...Smółka wgniata przeciwnika w trawę i każę się czołgać...

AVE ODRA...a Nowy Prezydent Opola niech szykuje pieniądze...

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#20
drogba pisze:Deja daje piłki na poziomi I ligi...a nie III...jeżeli My zagramy kilkadziesiąt spotkań podobnie taktycznie jak teraz... to skrzydłami będziemy lać wszystkich w II lidze...

Nie wiem kto jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne drużyny ale jest geniuszem...w trakcie meczu w ogólne nie widać, utraty sił...chyba że "Smółkowe" zmiany tak dobrze działają...

Tak jak pisałem wcześniej Smółka nie bierze jeńców...Smółka wgniata przeciwnika w trawę i każę się czołgać...

AVE ODRA...a Nowy Prezydent Opola niech szykuje pieniądze...
Na stadion!

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#21
na stadion jescze nikt w opolu przez dlugie lata nie wyda, tego mozemy byc pewni. ja bym na 2 trybunie wylal beton i zalozyl krzeselka ( o wiele lepiej by to wygladalo niz teraz). jezeli te 2 trybuny bedziemy w stanie zapelnic to wtedy moze wroci temat nowego stadionu. nikt tego tematu wczesniej nie ruszy jezeli na meczu bedzie nawet 2 tys kibicow ( 2 liga sezon temu). a z krzeselkami po 2 stronie oleska by sie o niebo lepiej prezentowala niz teraz.

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#23
LooZ^ pisze:... A ustawę o bezpieczeństie imprez masowych kolega zna? A warunki licencyjne PZPNu kolega zna? Nigdy nic nie powstanie na starej trybunie. Mam też wątpliwości, czy są techniczne możliwości, żeby zbudować tam nową trybunę.
a ile kolega obietnic juz przez ostatnie lata slyszal? warunki licencyjne pzpn? skoro pzpn dopuscil nasza 1 trybune i zielska na 2 trybunie to z pewnoscia dopusci krzeselka zamiast chwastow a przynajmiej bedzie o wiele lepiej to wygladac i nastepne 2-3 tys dodatkowych miejsc, techniczne mozliwosci? nikt nie karze tam zbudowac od nowa wysoka trybune zeby ludzi z domkow si eburzyli tylko wyremontowac stara( wylac beton i polozyc krzeselka z okraglaka). i na koniec co ma ustawa o bezpieczenstwie imprez masowych do polozenia krzeselek na wylanym nowym betonowym podlozu???

Re: 20. kolejka: Odra Opole - Polonia Łaziska (sb. 15.11.14)

#24
Ale co to ma do obietnic?

Ustawa ma to, że sektor dopuszczony do użytku musi spełniać wszystkie wymagania przeciwpożarowe, drogi ewakuacyjne, odpowiednie standardy budowy, etc. W chwili obecnej stara trybuna nie jest 'częścią' stadionu, więc nikogo nie obchodzi co tam jest. Ta "nowa" trybuna ma problemy z warunkami licencyjnymi (które będą rosnąć, bo rosną regularnie), a co dopiero taka prowizorka.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron