Re: Transfery

#278
webciu pisze:Nie chcę siać fermentu ale jak ten Ukrainiec nie przyjdzie to mamy lipe.
Przyjsc to chyba przyjdzie, a slyszalem ze jest duzo lepszy od Rozmusa. Pytanie tylko dotyczy jego zdrowia. Miejmy nadzieje ze jego kregoslup jest ok

Re: Transfery

#284
zielu pisze:Dziwna sprawa, tym bardziej, że ŁKS jest na skraju upadku czy tam innego bankructwa.
Jakby nie mieli takiej sytuacji i byli przy kasie z pewnoscia nie interesowali by sie 30 letnim, III ligowym napastnikiem.
Oby został.

Re: Transfery

#285
http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzen ... pomoc.html
Warto zeby Tyc Tadziu przeczytal to sobie nim wpakuje sie w wielkie g..o. Wiem ze sytuacja nie wyglada duzo lepiej w Odrze, ale jak juz odejsc to do klubu gdzie moze jeszcze dorobic przed emerytura. w LKS-ie kibice maja zbierac pieniadze dla pilkarzy ?! Tyc jak odejdzie moze nie zobaczyc kasy nawet za pol roku albo i wcale !!! Klub oglosi bankructwo i bujajcie sie wszyscy. Mozliwe jednak ze nasz snajper chce podjac takie ryzyko i potem gdy klub padnie rozlapia ich inni z 1 i 2 ligi a to zawsze wyzej niz klasa w ktorej gra Odra. I o zarobki bedzie latwiej. Uwazam ze Tyc powinien dowalic jeszcze 10 goli i na 100 procent bogatsi beda go chcieli pozyskac. A moze po awansie znajdzie sie sponsor i podniesie zarobki koledze Tadkowi w Opolu

Re: Transfery

#289
Zdobywca 17 goli w rundzie jesiennej, najskuteczniejszy strzelec III ligi opolsko-śląskiej Tadeusz Tyc, zostanie dokładniej przetestowany w Łodzi. W ubiegłym tygodniu naszym napastnikiem zainteresował się tamtejszy ŁKS. W minioną sobotę Tadek miał zagrać w grze kontrolnej, ale sprawy przybrały inny obrót. Już w najbliższy czwartek nasz snajper numer 1 dołączy do ekipy Ryszarda Tarasiewicza, a punktem kulminacyjnym jego sprawdzianu będzie sparing z Legią Warszawa 4 lutego. Przeżywający ciężkie chwile organizacyjne klub z Łodzi nosił się nawet z ewentualnością ogłoszenia upadłości. Łodzianie powinni jednak wiosną wystartować, a decyzja w sprawie pozyskania Tyca znana być powinna niebawem. Ekstraklasa wznawia rozgrywki już 17 lutego.
Odra jest najważniejsza !

Re: Transfery

#290
Jezeli Tyc odejdzie, a zdobyl dla Odry 17 goli, to niby kto go zastapi ? Co z ta polityka budowania druzyny przez okres dluzszy niz rok, zupelnie debilna i bledna, o czym chyba juz kazdy zrozumial. Kiedy pisalem wczesniej o tym, ze Odra musi awansowac w pierwszym roku to wiekszosc kibicow uwazala, ze mamy czas i nic nie stanie sie, gdy awansujemy za rok. Dzis brakuje nam srodkow, pomyslu, a wielu " radzicieli " usunelo sie w cien. Na stadionie pustka, karawana jedzie dalej ( lub stoi w blocie ), a psy szczekaja, tyle ze nikt nie posypuje glowy popiolem. A byly trener sobie trenuje w innej miejscowosci, poplecznicy zamilkli, a stary zarzad wymienil sie z nowym zarzadem. Odra zostala z tym co przejela po POLAKU i wszystko wskazuje, ze drugi juz rok idzie w odstawke. Jezeli starcimy Tadka - jaka jest szansa na awans ?
Ta garstka kibicow przychodzila na Odre poogladac chociaz bramy Tadka, bo nic innego nie mielismy do ogladania, a co dalej ?
Nie wyobrazam sobie awnasu bez Tyca. Czy juz w polowie sezonu wywieszamy biale flagi ? Jezeli tak to po co sprowadzamy Copika ktory jest drogi ? O co chodzi w tym calym biznesie ?
Wiem, ze Tadek bardzo chce odejsc i zagrac za lepsza kase, ale czy nie mozna bylo zatrzymac go chociaz do konca sezonu ? Nie lepiej uszczuplic kadre, a podniesc zarobki Tyca ?
TYCU ZOSTAN

Re: Transfery

#292
Miejmy nadzieję, że zarząd klubu odpowiednio ustosunkuje się do pytania: "o co gramy w tym sezonie, jaki jest cel?" i oczywiście "jak go chcemy osiągnąć, jaką kadrą?". Zasadne jest także zadanie pytania, jakie wzmocnienia (a nie uzupełnienia) są przewidziane przed rundą wiosenną?
ODRA OPOLE 1945

Re: Transfery

#293
Ja szczerze mówiąc jakoś słabo wierzę w to, że Tyc odejdzie. Po pierwsze, to byłby przeskok aż o 3 klasy rozgrywkowe - OK, ma życiową formę, ale do tej rundy nie dał ani jednego powodu, żeby zainteresował się nim klub z wyższej ligi. ŁKS chyba też to wie, a sama możliwość gry w ekstraklasie i wypromowania się jest dosyć kusząca dla wielu zawodników.

Druga sprawa, to kwestia kontraktu. Skoro Tyc ma ważny kontrakt, to chyba nikt go nie odda za darmo. Z drugiej strony, ŁKS nie sprowadzi innych zawodników niż darmowych, więc trochę się to wszystko rozjeżdża. Ten transfer do ŁKS chyba nie byłby dobry dla nikogo, bo Tyc nie poradzi sobie w Ekstraklasie, Odra nie poradzi sobie na wiosnę bez niego, a ŁKS nie poradzi sobie z osiągnięciem wypłacalności i w kategoriach cudu traktowałbym ich dotrwanie do końca sezonu. A nawet jak dotrwają, to spodziewam się jakiejś reaktywacji od IV ligi lub ewentualnie fuzji z jakąś Niecieczą czy innym badziewiem.

Re: Transfery

#294
Oby było jak piszesz, chociaż historia pokazała na przykładzie Grzegorza Piechny, że nie najmłodsi królowie strzelców niższych lig potrafią zaistnieć na zapleczu bądź w samej Ekstraklasie (Korona). Z drugiej strony Piechna w niższych ligach strzelał z tego co pamiętam nawet po kilkadziesiąt bramek (czym Tyc nie może się pochwalić), po prostu późno został zauważony przez kluby z krajowej czołówki.

Re: Transfery

#295
Ruchy zarządu co najmniej śmieszne moim zdaniem wypożyczają Rozmusa nie mając jeszcze pewnego drugiego bramkarza.Teraz znowu jakaś sytuacja z Tadziem znowu jakieś testy ja się już powoli gupie się w tym wszystkim.Wiadomo,że nasz budżet klubowy też nie jest zbyt duży ale takich zawodników to Odra powinna trzymać,bo takie testowanie to nic mądrego nie wróży.Jak on odejdzie to nie mam pojęcia kto będzie strzelał bramki lub walczył w ataku.Dobrze,że przyszedł Copik duże wzmocnienie obrony a tak żadnych specjalnych ruchów kadrowych jakie klub ma aspiracje nie wiem ale wiem,że my kibice mamy duże i nie jesteśmy zadowoleni z tego stanu rzeczy...

Re: Transfery

#296
msagan pisze:Pamiętajcie o kilku rzeczach.
Pierwsza najważniejsza: to, że ktoś jedzie na testy do innego klubu, nie oznacza, że do niego przejdzie. Co więcej jest bardzo daleko od przejścia tam. Przeważnie jest cała masa testowanych, a na podstawie 2-3 dniowych testów tak naprawdę trudno coś więcej o zawodniku powiedzieć. Jeśli jakiś klub jest naprawdę powaznie zainteresowany zawodnikiem, to obserwuje go przez kilka miesięcy, ogląda go w kilku meczach, pyta szereg osób o opinie o nim. Także spokojnie. Byłbym naprawdę zaskoczony (miło), gdyby któryś z zawodników Odry odszedł do klubu z wyższej ligi.
Po drugie zawodnicy mają podpisane kontrakty z klubem i nie moga sobie odejść ot tak, bo chca. Trzeba za nich zapłacić.
Po trzecie kluby z wyższych lig ogólnie rzecz biorąc nie są sklonne wydawać pieniędzy, bo ich po prostu nie mają.
Także przy informacjach o testach proponuję zachowac spokój
znalazlem taki ciekawy wpis msagana. nalezy teraz skrzyzowac palce i czekac. pilkarze ida za kasa i tyle. jesli lks obieca Tadkowi 3-krotnie wieksze pobory to wiadomo ze chlop sie skusi. czy je potem dostanie to inna sprawa.
licze ze nam poszczesci sie a jemu juz mniej czyli zostanie w Opolu i pomoze w awansie.

Re: Transfery

#300
Jak się dowiedzieliśmy, Tarasiewicz narzekał na coraz trudniejsza sytuację kadrową ŁKS-u. Na dodatek właściciele ogłosili, że przygotowują wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Większość piłkarzy, których chciał Tarasiewicz, wyjechała z Łodzi. W sobotę, po sparingu z OKS 1945 Olsztyn, trener usłyszał od Turka (przewodniczący rady nadzorczej - przyp.), że transfery zostały wstrzymane.

To nie koniec, bo kilku podstawowych zawodników chce rozwiązać kontrakty.

Tarasiewicz już wcześniej powtarzał, że myśli o dymisji. - Już w grudniu mogłem odejść. Zostałem, bo liczyłem, że będzie lepiej - tłumaczył. - To już jest koniec - powiedział "Gazecie". - Rozwiązałem kontrakt za porozumieniem stron. Każdy widział, jaka jest sytuacja w klubie. Nie było szans na normalną pracę, więc się pożegnaliśmy. Wyjeżdżam z Łodzi, ale będę kibicował ŁKS-owi.

- Rozstaliśmy się z trenerem Tarasiewiczem w zgodzie. Nie ma mowy o żadnym zwalnianiu - tłumaczy Kenig. - Jeśli oszczędzamy na zarobkach piłkarzy, to także na zarobkach trenera. Obecnie nie stać nas na Tarasiewicza. Nazwisko nowego szkoleniowca podamy w środę.
cron