Re: Transfery

#201
Copik na początku rundy wiosennej skończy 34 lata. W Olimpii Grudziądz nie łapał sie do składu, a w tym wieku będzie coraz słabszy, a nie coraz mocniejszy. Szkoda budżetu, lepiej rozejrzeć się za kimś bardziej perspektywicznym. Zawsze lubiłem Copę, bo był w miarę stabilnym i solidnym zawodnikiem. Niemniej jednak czas zawodników tego pokolenia w Odrze się skończył i nie wiem czemu chcecie do tego wracać - chyba z sentymentu, bo piłkarsko jakoś trudno mi znaleźć uzasadnienie.

Re: Transfery

#205
zielu pisze:No tak, tylko jak wszyscy od nas którzy będą wysłani na testy przejdą je pomyślnie i zostaną sprzedani do tamtych klubów to ciekawe kto u nas będzie grał.
No pewnie za pieniądze pozyskane za nich kupią innych grajków w ich miejsce aby nie było ubytków w kadrze a głównie w pierwszej 11.
Widać że Deja na siłe chce odejsc niedługo zjezdzi pół kraju.Zainteresowanie nim duże chodz naprawde w takiej słabej formie to go jeszcze nie widziałem...runda stracona.
TYLKO ODRA OKS !!!

Re: Transfery

#207
Jeszcze w kwestii krótkiego wyjaśnienia, przecież wszyscy chcieliście budować klub w którym grają wychowankowie i który z nich żyje, a teraz narzekacie? Nikt ich na pewno za marne grosze nie sprzeda, ale to dla klubu dobrze, że jego juniorami tak się interesują.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Transfery

#208
Zgadza się wszyscy chcemy by w klubie grali wychowankowie i zdolni młodzi z regionu tylko jaki sens w budowaniu zespołu ('podobno" na awans) ma ich sprzedawanie po roku czy dwóch i kolejne ściąganie nowych młodych do ogrania? Tak się awansu nie robi, wiadomo w klubie kasy dużo nie ma więc za dobre pieniądze pewnie najlepsi odejdą.
Moda przemija WIARA wiecznie trwa.

Re: Transfery

#209
Oczywiście, że tak się awansu nie robi, ale też szczerze to sądzę, że żaden z tych piłkarzy nie odejdzie teraz. Chodzi mi ogólnie o zasadę, że sprzedaż co rundę 1 piłkarza, to raczej powinno stać się elementem dobrej tradycji, szczególnie, że nie ma co ukrywać że ambitnych chłopaków 4 liga nie satysfakcjonuje.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Transfery

#210
zebro pisze:Copik na początku rundy wiosennej skończy 34 lata. W Olimpii Grudziądz nie łapał sie do składu, a w tym wieku będzie coraz słabszy, a nie coraz mocniejszy. Szkoda budżetu, lepiej rozejrzeć się za kimś bardziej perspektywicznym. Zawsze lubiłem Copę, bo był w miarę stabilnym i solidnym zawodnikiem. Niemniej jednak czas zawodników tego pokolenia w Odrze się skończył i nie wiem czemu chcecie do tego wracać - chyba z sentymentu, bo piłkarsko jakoś trudno mi znaleźć uzasadnienie.
Popieram..... mieliśmy już przykład..... Ganowicza

Re: Transfery

#211
LooZ^ pisze:Jeszcze w kwestii krótkiego wyjaśnienia, przecież wszyscy chcieliście budować klub w którym grają wychowankowie i który z nich żyje, a teraz narzekacie? Nikt ich na pewno za marne grosze nie sprzeda, ale to dla klubu dobrze, że jego juniorami tak się interesują.
Taaak??? czy może ci wychowankowie maja być za dwa czy trzy lata fundamentem drużyny. Czy mamy budować zespół na tych których sprzedamy???
Skoro piszesz ze obecna liga młodych i ambitnych nie satysfakcjonuje to ..niech wywalczą awans!!!
Ostatnio zmieniony piątek, 9 grudnia 2011, 17:38 przez pasibrzuch, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Transfery

#212
Pamiętajcie o kilku rzeczach.
Pierwsza najważniejsza: to, że ktoś jedzie na testy do innego klubu, nie oznacza, że do niego przejdzie. Co więcej jest bardzo daleko od przejścia tam. Przeważnie jest cała masa testowanych, a na podstawie 2-3 dniowych testów tak naprawdę trudno coś więcej o zawodniku powiedzieć. Jeśli jakiś klub jest naprawdę powaznie zainteresowany zawodnikiem, to obserwuje go przez kilka miesięcy, ogląda go w kilku meczach, pyta szereg osób o opinie o nim. Także spokojnie. Byłbym naprawdę zaskoczony (miło), gdyby któryś z zawodników Odry odszedł do klubu z wyższej ligi.
Po drugie zawodnicy mają podpisane kontrakty z klubem i nie moga sobie odejść ot tak, bo chca. Trzeba za nich zapłacić.
Po trzecie kluby z wyższych lig ogólnie rzecz biorąc nie są sklonne wydawać pieniędzy, bo ich po prostu nie mają.
Także przy informacjach o testach proponuję zachowac spokój

Re: Transfery

#213
Też mi się wydaje, że te odejścia nie są wcale takie oczywiste. Jakoś nie słyszałem w Polsce o transferach za realną kasę do klubów innych niż Legia, Lech i Wisła. Nawet w ekstraklasie nie płacą za piłkarzy.

Re: Transfery

#214
zebro pisze:Też mi się wydaje, że te odejścia nie są wcale takie oczywiste. Jakoś nie słyszałem w Polsce o transferach za realną kasę do klubów innych niż Legia, Lech i Wisła. Nawet w ekstraklasie nie płacą za piłkarzy.
Eeee, choćby my, Polonia, jak graliśmy w ekstraklasie sprzedaliśmy Tymińskiego do Jagiellonii, Żytkę do Cracovii, a wcześniej jeszcze np. Sawalę do Bełchatowa czy Zielińskiego do Korony. Nie mówiąc już o trenerze Szatałowie do Cracovii, każdego da się sprzedać, tylko trzeba mieć obrotnego prezesa.

Re: Transfery

#215
OK, trochę się zagalopowałem - powinienem napisać, że w Ektraklasie rzadko płacą za piłkarzy. W Polsce zatrudnia się wolnych zawodników. Niezależnie od podanych przykładów - wciąż mówimy o Ekstraklasie.

Tak z ciekawości - podane przykłady to była realna kasa, czy "worek piłek"? Bo szczerze mówiąc ostatni transfer z Odry jaki mi przychodzi do głowy (za kasę), to Lacha. Ale to był jakiś worek piłek właśnie, rzędu chyba 30 tys. Zagłębie zrobiło w każdym razie dobry interes. Ktoś pamięta, czy później był jeszcze jakiś transfer?

Re: Transfery

#216
zebro pisze:Też mi się wydaje, że te odejścia nie są wcale takie oczywiste. Jakoś nie słyszałem w Polsce o transferach za realną kasę do klubów innych niż Legia, Lech i Wisła. Nawet w ekstraklasie nie płacą za piłkarzy.
Zapomniales o Polonii Warszawa Wojciechowskiego. Gdyby nie on, to dzis kilka druzyn ekstraklasy nie mialoby kasy na wyplaty

Re: Transfery

#218
LooZ^ pisze:Oczywiście, że tak się awansu nie robi, ale też szczerze to sądzę, że żaden z tych piłkarzy nie odejdzie teraz. Chodzi mi ogólnie o zasadę, że sprzedaż co rundę 1 piłkarza, to raczej powinno stać się elementem dobrej tradycji, szczególnie, że nie ma co ukrywać że ambitnych chłopaków 4 liga nie satysfakcjonuje.
Ha ha ha

Re: Transfery

#219
LooZ^ pisze:Oczywiście, że tak się awansu nie robi, ale też szczerze to sądzę, że żaden z tych piłkarzy nie odejdzie teraz. Chodzi mi ogólnie o zasadę, że sprzedaż co rundę 1 piłkarza, to raczej powinno stać się elementem dobrej tradycji, szczególnie, że nie ma co ukrywać że ambitnych chłopaków 4 liga nie satysfakcjonuje.
Zamienił sobie stryjek siekierkę na kijek.......ha ha ha

Re: Transfery

#222
Ciekawe... 19 lat i 12 goli w okręgówce jakoś nie rzuca mnie na kolana. Powiedziałbym nawet, że to dla tego chłopaka ostatni gwizdek, żeby trochę awansować, bo gdyby sobą dużo reprezentował, pewnie już dawno byłby w lepszym klubie, bo 19 lat to dosyć późny wiek na zauważenie talentu w tak niskiej lidze, o który chciałby się bić klub z ekstraklasy.

Ale kto wie, może skauci wypatrzyli w nim coś dobrego i rzeczywiście coś jest na rzeczy.

Re: Transfery

#223
Jezeli nawet jest utalentowany to przeskok z okregowki do ekstraklasy jest zabojczy ! nawet do 2 ligi. Powinien grac w kolejnych ligach ( ewentualnie co dwie ) Przypomina mi sie Lewandowski ktory przeskakiwal kolejne stopnie w kolejnych sezonach prawidlowo. dzisiaj gra w druzynie mistrza niemiec. 19 lat - w tym wieku pilkarz juz techniki sie nie nauczy.

Re: Transfery

#224
Nie chce panikowac i popadac w depresje po przeczytaniu ofert transferowych dla naszych pilkarzy. Ale trudno zrozumiec sens i przejsc do porzadku dziennego po informacji, ze nasz najlepszy strzelec moze odejsc. I to gdzie do Rumii ? To jakies miasteczko gdzies na Kujawach chyba cp z jednej strony otacza rzeczka z drugiej laki a z trzeciej lasy i bagna. gdyby tak jeszcze Rumia wojowala w szeregach drugiej ligi o awans z Metalem lub Zdzieszowicami, ale gdzie tam. Rumia Orlin ( nie mylic z Orlen ) gra w trzeciej lidze i ma 6 pkt straty do lidera. Odra ma punktow 9. O co tutaj chodzi i czy klub z Rumii jest w stanie placic duzo lepiej Tadkowi niz WOJEWODZKIE OPOLE, to juz koszmar a prima aprilis dopiero w kwietniu. mam nadzieje, ze ta propozycja jako pierwsza trafi do kosza na smieci i to za 3 pkt, tak celnie, jak rzucaja do kosza chlopcy z Heat Miami !
Gazet nie czytac czy co do jasnej ?
Z Nowym Rokiem ! I oby lepszym ! I zyczylbym sobie znacznie mniej zalosnych zartow.

Re: Transfery

#225
Snajper, skąd masz to info?
Swoją drogą to zainteresowani oni mogą być nawet Messim, ale bez zgody jego klubu i dużej kasy to go nie kupią, także to, że ktoś się interesuje naszym piłkarzem nie uważałbym jeszcze za koniec świata :)
Odra jest najważniejsza !
cron