Re: Transfery

#176
Moim zdaniem wychowanie dobrych piłkarzy nie stoi w sprzeczności z wynikami, a Mistrzostwo Polski Juniorów to też nie byle co, problem w tym aby tego dokonać i nic po drodze nie spieprzyć, tzn. wychować dobrych piłkarzy, trochę ich wypromować/ograć (wyniki), uchronić przed gwiazdorstwem w wieku 15-19 lat, bo potem długo nie mogą się ustatkować i wrócić do formy, a na koniec na "perełach" jeszcze zarobić. Jeżeli Oderka/Odra ma ambicje szukania, wychowywania i promowania nowych, młodych talentów to świetnie, wszyscy na tym skorzystają - z zawodnikami z Opolszczyny na czele, pierwsze efekty powinny być już chyba na wiosnę?

A jak wygląda sprawa z Wojewódzkim Centrum Szkolenia Młodzieży w Piłce Nożnej w Prószkowie - czy to centrum stanowi dla Odry jakąś konkurencję, czy wręcz odwrotnie - jest pełna współpraca szkolkeniowa? Wiem że wielu zdolnych gimnazjalistów z Opola jest przez rodziców umieszczanych właśnie tam, a dlaczego nie wolą chodzić do zwykłych gimnazjów plus treningi w Odrze?
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Transfery

#177
Jaka znowu Oderka? :>

Szkoła sportowa + treningi to jednak co innego niż same treningi, dlatego wielu wybiera Pomologię. A co do współpracy, to przykład Klemenza czy paru innych zawodników (na razie w juniorach starszych) najlepiej odpowiada na to pytanie ;)
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Transfery

#178
rozeff pisze: Mistrzostwo Polski Juniorów to też nie byle co, problem w tym aby tego dokonać i nic po drodze nie spieprzyć, tzn. wychować dobrych piłkarzy,
Właśnie o to mi chodziło, by niczego nie spieprzyć czyli wystawiać silniejszych fizycznie ale słabszych piłkarsko kosztem dobrych piłkarzy tylko po to aby wygrywać zawody juniorskie. W tym sensie MPJ nie są aż tak ważnym trofeum. Pamiętajmy, że dobrze wyszkolony piłkarz jest w stanie nadrobić później braki w przygotowaniu fizycznym ale już kogoś kto grał przez okres juniorski głównie przez swoje atrybuty siłowe w seniorach porządnie kopać piłki już się nie nauczy.
Nie, nie chcemy was tu!
To nasz kraj!
Nie nie chcemy was tu!
I nie cofniemy się!

Re: Transfery

#179
LooZ^ pisze:Jaka znowu Oderka? :>
chyba mnie nie podejrzewasz:)? chodziło mi o pokazanie okresu od którego zczęły się kolejne zmiany w Odrze
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Transfery

#183
zielu pisze:Choćby nie wiadomo jaką kasę dawali to wielkim błędem było by sprzedanie Tyca w przerwie zimowej. Mam nadzieję, że w klubie myślą tak samo.
klub sobie moze myslec, ale nie wiadomo jak sa skonstruowane kontrakty ;)
fakt jest faktem, Tadziu musi zostac i trzeba pozyskac drugiego wartosciowego napastnika

Re: Transfery

#185
gomez pisze:a co bedzie jak Odra nie awansuje a na lato Tyc odejdzie za darmo...?
Wszyscy wierzymy, że Odra jednak awansuje do II ligi. Nie będzie łatwo, ale na pewno jest to realne. I klub nie będzie się pozbywał najlepszego zawodnika
ODRA OPOLE 1945

Re: Transfery

#187
A ja myślę, że i poza Polską, np. w Brazylii. Pytanie tylko, czy klub ma środki na obserwacje i na przyciągnięcie takich talentów (z innego województwa). Jakiego argumentu użyłbyś do sprowadzenia 16-letniego zawodnika z miejsca oddalonego np. o 150 km od Opola?

Re: Transfery

#189
jojo pisze:Z tego co pamiętam to w statucie jest zapis że mają to być piłkarze związani z regionem Opolskim
Z tego co ja wiem to nic takiego w Statucie nie ma. A gdybym się mylił, to statut klubu leży sobie w sądzie na Plebiscytowej i każdy obywatel RP ma bezpłatny i niczym nie skrępowany do niego dostęp, podobnie jak do wszystkich innych dokumentów Odry, które są do wglądu w klubie.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Transfery

#190
Z rozmowy Tadka z wybiórczą można coś tam wywnioskować, że przy ewentualnej propozycji z innego klubu i zgodzeniu się na transfer przez Odrę to sam zawodnik przeszkód robić nie będzie. Jakiś deklaracji przywiązania do klubu nie ma. Ale w sumie ma takie prawo. Jestem ciekaw kto wyjdzie w pierwszym składzie na wiosne. Oby z Tycem!

Re: Transfery

#194
Ja bym się zastanawiał. Z jednej strony na pewno na plus działa to, że grał teraz 2 ligi wyżej. Jest też doświadczony i mógłby wnieść trochę do drużyny. Jest z Opola, może chciałby wrócić na stare śmieci zakończyć karierę? No i lewa pomoc słabo u nas funkcjonowała w meczach, które widziałem (nie było ich niestety wiele, więc może się mylę).

Z drugiej strony, widzę pewne wady. Po pierwsze, nie wiem jakie ma wymagania finansowe. Po drugie, może mu się już nie chcieć grać i będzie tym zarażał młodych. Wyobrażam sobie taki transfer do Odry tylko na takich warunkach, że przychodzi na sezon-dwa, dogrywa do emerytury, ale zapieprza jak dziki na treningach i meczach i mamy coś na kształt Żymana. Jeżeli miałoby to inaczej wyglądać, to nie wiem czy gra warta świeczki. Pamiętam, że jego ostatni pobyt w Odrze nie był zbyt imponujący.

Re: Transfery

#198
Olimpia Grudziądz
Przychodzą: Krystian Kowalczyk (O - Odra Opole), Szymon Lewicki (N - Hutnik Warszawa)
Odchodzą: Tomasz Copik (P - ? )....
źródło:90 minut

Możne warto pomyśleć o Tomaszu Copiku bo jak by zdarzyło się że Deja odejdzie do GKS-u Katowice to w środku Franek sobie sam nie poradzi choćby nie wiadomo jak się starał ;] to są przymierzane transfery tylko oczywiście

Re: Transfery

#199
Kwestia transferu Copika jest tu omawiana co pół roku, więc kiedyś w końcu przyjść musi. ;) Wie ktoś jak sobie poradził Kowalczyk na testach w Grudziądzu? Szkoda by było, gdyby odszedł.

E: Copik rozwiązał kontrakt z Grudziądzem, bo nie dostawał w ogóle szans gry.
cron