17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14)

#1
31 października wieczorem. Po raz pierwszy w tym sezonie. I nie mówię tu o Halloween a o meczu ligowym przy jupiterach. A przeciwnikiem również będzie nie byle kto - były mistrz Polski z roku 1980 - Szombierki Bytom. Tak więc będzie się działo. Odra w poprzednich siedmiu meczach wygrała pięciokrotnie ale ostatnie 2 remisowała. Dlatego to najlepszy moment na zwycięstwo. Tym bardziej, że u siebie gramy bardzo skutecznie: 6 wygranych i tylko 1 remis. Szombry na wyjazdach wygrali 2 x, remisowali 3 x oraz przegrali 2 x. Zatem całkiem niezły bilans. Dla Odry liczy się oczywiście tylko zwycięstwo. W dalszym ciągu tracimy 3 punkty do Polonii, ale gonią nas też Zdzichy oraz Skra i BKS. Typ - zwycięstwo Odry.
Jako ciekawostkę podam, że w mistrzowskim sezonie Szombierek, Odra grała w ekstraklasie. W Opolu mecz odbył się w połowie września 1979r. Przegraliśmy wówczas 1:2.
ODRA OPOLE 1945

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#2
Geordie's pisze:Jako ciekawostkę podam, że w mistrzowskim sezonie Szombierek, Odra grała w ekstraklasie. W Opolu mecz odbył się w połowie września 1979r. Przegraliśmy wówczas 1:2.
H.. z wynikami, ja jako ciekawostkę podam, że na rewanż (mecz na szczycie) Odra pojechała do Bytomia pociągami w 5 tysięcy! :) (Przynajmniej tak mi kolega opowiadał)
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#3
rozeff pisze:
Geordie's pisze:Jako ciekawostkę podam, że w mistrzowskim sezonie Szombierek, Odra grała w ekstraklasie. W Opolu mecz odbył się w połowie września 1979r. Przegraliśmy wówczas 1:2.
H.. z wynikami, ja jako ciekawostkę podam, że na rewanż (mecz na szczycie) Odra pojechała do Bytomia pociągami w 5 tysięcy! :) (Przynajmniej tak mi kolega opowiadał)
Smutne,ze nie czytasz moich wspomnien :)
w sezonnie78-79 Szombry nie zdobyly mistrza i bylo nas w Bytomiu 1200 kibicow ( okolo ). absolutny rekord . Wiecej nas bylo tylko na finale PL Puchar Ligi w Czestochowie ponad 5 tys !!!!
Natomist kiedy Szombry zdobyly majstra w Bytomiu bylo nas tylko TRZECH !!!! 1979/80, Ogaza w tym meczu walnal wszystkie bramy, a Odra na koniec zajela miejsce 9 -te . zapraszam do lektury " wspomnienia snajpera BYTOM "

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#5
rozeff pisze: A liczbami wyjazdowymi się nie przejmuj, 3 tysi w tą czy w tamtą :)
Te słowa napisałeś pewnie w żartobliwym tonie. Właśnie że liczby robią wrażenie. One wzmacniają szacun. Ciekawy jestem jak zapełni sie Oleska w piątkowy wieczór. Szkoda że w mieście zaś dali d...y. O 18.30 ma być hokej. No ale Petra Kvitowa już nie przyjedzie. Do Opola zjadą natomiast na groby bliskich ziomale z wyrobionymi nazwiskami. Edytka Górniak czy Ela Zapendowska na Oleską nie wpadną ale może np Arek Janiczek czy Basia Kurdej-Szatan ? Proponuję przyjść na Oleską w piątkowy wieczór i wypatrywać.

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#6
rozeff pisze:
Geordie's pisze:Jako ciekawostkę podam, że w mistrzowskim sezonie Szombierek, Odra grała w ekstraklasie. W Opolu mecz odbył się w połowie września 1979r. Przegraliśmy wówczas 1:2.
H.. z wynikami, ja jako ciekawostkę podam, że na rewanż (mecz na szczycie) Odra pojechała do Bytomia pociągami w 5 tysięcy! :) (Przynajmniej tak mi kolega opowiadał)
Jako że to wątek piłkarski to ja się będę upierał przy wynikach. Wyjazd w Bytomiu przegraliśmy 0:3 :) To był już 1980 rok.

Ale historia historią. Teraz po dwóch remisach Odra musi zdobyć 3 punkty. Polonia gra ze Skrą, więc w Bytomiu remis nie jest wykluczony. Grają także w piątek.
ODRA OPOLE 1945

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#18
I po 17 kolejkach sezon zaczyna się na nowo...a propo meczu, bardzo dobre zawody w naszym wykonaniu...widać że jesteśmy mocni jak na ta śmieszną ligę...Oby tak dalej...

brawo dla trenera...bo widać, że zna się na swojej robocie...i co cieszy przy wyniku 2-0 gdy nasz bramkarz kradł czas nie łapiąc piłki w ręce Trener krzyknął do niego GRAĆĆĆĆ....

Widać Smółka nie bierze jeńców...chce żeby dobijać rywali...!!!!!!!!!!BRAWO

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#19
Drogba poniosło Cię. Zwycięzców wprawdzie się nie sądzi ale tyle nerwów nam zszargali w 2 połowie że trzeba łyżkę dziegciu wrzucić do miodu. Napastnicy Szombierek wchodzili w naszą obronę jak w masło i tylko szczęściu i bramkarzowi zawdzięczamy że z 1:0 nie zrobiło się 1:2. A te koronkowe akcje pod bramką bytomian zamiast dobicia ich gradem strzałów ? Mogło być szybkie 3 czy 4 do zera i spokój do końca a tak jak już wspomniałem nerwy, nerwy, nerwy. W Częstochowie luziku nie będzie. Dzisiejszy wynik Skry z Polonią to pokazał.

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#21
Każda akcja powinna być zakończona celnym lub niecelnym strzałem. Jeżeli zawodnicy są przyblokowani, spóźnieni to muszą podawać. Następny gracz także nie jest na czystej pozycji i tak podają w nieskończoność. Szybkość akcji, precyzja podań i dobre przyjęcie to klucz do dobrej akcji. Pooglądajcie na youtubie jak ćwiczy młodzież Barcelony. Grają różne modyfikacje gry w dziada, gdzie piłkę próbuje odebrać 3,4 zawodników. Trzeba ćwiczyć na treningach ciężej, niż w gra się w meczu. Czasami w TV lecą wspomnienia z Widzewa w latach świetności, wtedy gdy grał tam Boniek. Kości trzeszczały.
Ostatnio zmieniony sobota, 1 listopada 2014, 9:52 przez Do przerwy 0:1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#22
Mecz nie był łatwy. Przez pierwsze 25-30 min Odra miała dużą przewagę, ale zabrakło wykończenia w kilku akcjach. Tak jak wspomnieli wyżej koledzy, piłkarze nie potrafili wykończyć akcji strzałem. Za dużo podań. Potem Szombry miały swoje okazje i tylko dzięki bramkarzowi nie straciliśmy bramki. Druga połowa była wyrównana. Odra bardziej prowadziła grę ale znów brakło wykończenia. Cieszy gra do końca. A druga bramka uspokoiła mecz w końcówce. Zasłużona wygrana, co do tego nie mam wątpliwości. Ale na meczu ze Skrą trzeba zagrać bardziej skutecznie.
ODRA OPOLE 1945

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#23
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Odra jest pierwsza w lidze? Remisujemy w bezpośrednim meczu na szczycie ale już w liczbie strzelonych bramek i ich różnicy wypadamy gorzej od Polonii. Cieszą kolejne punkty, a jeśli spojrzeć na terminarz to nasza sytuacja wygląda naprawdę dobrze. Patrząc na tabelę w chwili obenej z pierwszej siódemki tylko Zdzichy mamy na wyjezdzie.Dodatkowo Polonia przy równej liczbie ogólnie rozegranych meczów u siebie zagrała 2 wiecej niż Odra.

Re: 17. kolejka: Odra Opole - Szombierki Bytom (pt. 31.10.14

#24
http://www.opolskizpn.pl/sites/default/ ... chwala.pdf

Rozdział VIII awanse i spadki

"W przypadku uzyskania równej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn o zajętym miejscu decydują:
1) przy dwóch zespołach:
a) ilość zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami;
b) przy równej ilości punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn;
c) przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn"
cron