Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#29
Ja się cieszę, że nie graliśmy tak jak większość innych drużyn na Oleskiej, to znaczy siłowo i bez jakiegoś wielkiego pomysłu taktycznego. Oderka pod tym względem wyglądała dużo lepiej, i nawet jakby to była tylko zasługa piłkarzy, to trenerowi należą się brawa za ładną grę zespołu.
Przygotowanie fizyczne Oderki też chyba było bez zarzutu, a były z tym problemy czasem w starej Odrze.
O atmosferze w szatni nie wiem, ale skoro nie ma teraz narzekań, to chyba była w porządku, nie?
Dołączam się do strony głównej i dziękuję trenerowi Polakowi za to co osiągnął, a trenerowi Kaniuce życzę, żeby zespół pod jego okiem grał coraz lepiej.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#30
swendrak pisze:
WKO077 pisze:Ja myślałem, że zatrudnimy młodego zdolnego trenera z LZS Sławice!!!
na 3 ligę ??;> nie ośmieszaj się ;]
Trenerem LZS Slawice jest chlopak ktory pare ladnych lat czynnie udzielal sie na sektorze A i nie tylko.Moze lekka przesada aby zostal pierwszym trenerem ale skoro ksztalci sie w tym kierunku i jakies tam malutkie sukcesy osiaga ze swoja druzyna moze wkoncu sprubowal by w ODRZE w taki czy w inny sposob zdobyl by tu troche doswiadczenia.A w przszlosci nie mieli bysmy problemu z trenerami horagiewkami.W koncu co swoj to swoj.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#33
Wywiad z nowym trenerem.
Jacek Konopacki: Po sześciu latach przerwy wraca Pan do swojego klubu.

Dariusz Kaniuka: Rzeczywiście można tak powiedzieć. W Odrze byłem od 1992 do 2004 roku. To w sumie 12 lat i to na dodatek w różnych rolach: jako piłkarz, trener grup młodzieżowych, asystent, czy szkoleniowiec pierwszej drużyny. To kawał czasu. Zawsze darzyłem Odrę wielkim sentymentem, mocno identyfikuję się z klubem i będzie to dla mnie bardzo miły powrót. W piłce jednak sentymentów nie ma - kibice, opinia publiczna i działacze wymagają dobrej gry i wyników. To jest najważniejsze. III liga jest bardzo mocna, to dla mnie duże wyzwanie.

Zapewne śledził Pan losy Oderki i zna Pan zespół.

Owszem. Bywałem tutaj na meczach jako kibic. Jesienią często, wiosną trochę rzadziej, ale na czterech, czy pięciu spotkaniach też byłem, m.in. na pucharach z Namysłowem i Zdzieszowicami, oraz na lidze z Paczkowem. Ostatnie pojedynki oglądałem już pod kątem przymierzania się do roli nowego trenera.

Na co stać Oderkę w II-ligowych rozgrywkach?

Na razie trudno odpowiedzieć na to pytanie, o konkretnych celach jeszcze nie było mowy. W czwartek spotkam się z zarządem, musimy usiąść i pogadać. Klub odbieram bardzo pozytywnie, organizacja jest coraz lepsza, coraz bardziej profesjonalna. Aby odgrywać dużą rolę w III lidze, zespół potrzebuje jednak wzmocnień, uzupełnień kadry. Mam pomysł, jak to zrobić, zobaczymy, co uda się zdziałać w tej kwestii i wówczas będzie można mówić bardziej konkretnie. Mój własny cel to grać jak najlepiej, w każdym meczu o zwycięstwo.

Co jest największym mankamentem tego zespołu?

Z moich obserwacji III ligi wynika, że największym kłopotem są słabe warunki fizyczne, zwłaszcza w defensywie. Motorycznie czy technicznie zespół jest bardzo dobrze przygotowany. Jednak na tle innych drużyn, gdzie gra czterech, pięciu piłkarzy po 190 centymetrów, u nas tego brakuje. Nie jest to oczywiście najważniejsze, ale wiadomo, jak duże znacznie mają stałe fragmenty gry i przy nich może być kłopot. Drugą rzeczą jest brak doświadczenia - zespół, a zwłaszcza obrona, jest bardzo młody. Doświadczenie III - czy II-ligowe mają jedynie Jakub Bella, Dominik Franek, Krystian Golec, Filip Sikorski i Wojciech Scisło. Pozostałym tego brakuje.

Finansowo Oderka nie jest potęgą, a poza tym w założeniach jest oparcie się na piłkarzach z regionu, dlatego właśnie takich będę szukał. Zobaczymy, kogo uda się ściągnąć, i najważniejsze, czy uda się utrzymać tę kadrę, którą mamy, bo to też nie jest pewne. Byłem na ostatnim meczu juniorów i widziałem skautów m.in. z Ruchu Chorzów czy Śląska Wrocław, młodzi opolscy piłkarze są obserwowani.

Czy za trenerem z Leśnicy do Oderki trafi także jakiś zawodnik z tego klubu?

Jest tam kilku bardzo dobrych, doświadczonych piłkarzy. Nie chciałbym jednak osłabiać drużyny i ciągnąć kogoś do Oderki. Jeśli jednak w jakiś sposób dogadamy się z prezesem LZS-u, niewykluczone, że któryś z zawodników zagra w Opolu.

Ma Pan już plan przygotowań do kolejnego sezonu?

Plan sporządził jeszcze trener Polak, ja miałem bardzo podobny w Leśnicy. Po ostatnim sobotnim meczu piłkarze dostaną dwa tygodnie wolnego, z tym zastrzeżeniem, że w drugim będą trenować indywidualnie. Na wspólnych zajęciach spotykamy się 12 lipca.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#36
odra45 pisze:
swendrak pisze:
WKO077 pisze:Ja myślałem, że zatrudnimy młodego zdolnego trenera z LZS Sławice!!!
na 3 ligę ??;> nie ośmieszaj się ;]
Trenerem LZS Slawice jest chlopak ktory pare ladnych lat czynnie udzielal sie na sektorze A i nie tylko.Moze lekka przesada aby zostal pierwszym trenerem ale skoro ksztalci sie w tym kierunku i jakies tam malutkie sukcesy osiaga ze swoja druzyna moze wkoncu sprubowal by w ODRZE w taki czy w inny sposob zdobyl by tu troche doswiadczenia.A w przszlosci nie mieli bysmy problemu z trenerami horagiewkami.W koncu co swoj to swoj.

CZY TY SIĘ DOBRZE CZUJESZ? JAK NIE TO NA WODOCIĄGOWĄ CHŁOPIE...
TYLKO ODRA OKS !!!

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#37
odra45 pisze: Trenerem LZS Slawice jest chlopak ktory pare ladnych lat czynnie udzielal sie na sektorze A i nie tylko.Moze lekka przesada aby zostal pierwszym trenerem ale skoro ksztalci sie w tym kierunku i jakies tam malutkie sukcesy osiaga ze swoja druzyna moze wkoncu sprubowal by w ODRZE w taki czy w inny sposob zdobyl by tu troche doswiadczenia.A w przszlosci nie mieli bysmy problemu z trenerami horagiewkami.W koncu co swoj to swoj.
a czy się Tobie nie wydaje, że trener na 3 ligę a okręgówkę to za mało? Nie wiem czy jesteś jego przyjacielem, kolegą czy też grasz w Sławicach ale jak ktoś ma dać klub trenerowi z okręgówki to mi się wydaje że coś jest nie tak! nie żebym nie wiedział bo trener Sławic jest dobry, tylko że w Sławicach grają chłopaki z miasta którym (płaciło się B klasie :)) tyle na ten temat ;] posty po przeczytaniu kolegi można usunąć w cholerę ;]

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#38
Będąc nauczycielem dyplomowanym też nie ryzykował bym pracy nawet za 5000 ł za miesiąc Praca w szkole daje ... wypłatę do 1 nadgodziny do 31, 13 wypłatę w lutym, wakacyjne do 31 sierpnia. Wyjazdy na zawody w weekendy płatne ok. 100 zł ( w szkole płacą tylko za 4 godziny lub do wybrania dzień wolny w tygodniu następującym po weekendzie - zależy od woli dyrektora. Zero apeli, zero wychowawstwa,,zero sprawdzianów, zero wypisywania świadectw , MIŁYCH WAKACJI

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#42
O czym wy w ogole pierdolicie? Znajdzcie mi JEDNA wypowiedz Polaka, w ktorej zapowiada spokojny awans do 3 ligi, ktory dla wszystkich byl on oczywisty. Swego czasu Polak zjebal mnie, ze niepotrzebnie nakrecam atmosfere i wywieram presje na pilkarzy. A teraz spodziewacie sie, ze Kaniuka przed wzmocnieniami zapowie walke o awans? Zapomnijcie.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#43
Pozdrawiam wszystkich HEJ.
Trener Kaniuka gdy byl w Odrze byl dobry ? Moze mi ktos przypomniec jakie mial wtedy sukcesy ? Pomagal uratowac Odre - prawda ale ilu z nas tez sie starala pomoc co do mozliwosci. Przeciez to nasz ukochany klub a Kaniuka jako trener i nauczyciel w Opolu mial wrecz obowiazek. A teraz obecny Zarzad i kibice ( w duzych ilosciach wspierajacy klub oddajacy krew zrywajacy gardlo tworzacy oprawy itd ) to wszystko gips ? Jak byl Kaniuka w Oderce to byl w zespole rzadzili pilkarze i byl burdel a mecze byly sprzedawane. Po drugie - nie wchodzi sie do tej samej rzeki w ktorej sie topiles ! I dlatego znowu obawiam sie ze Kaniuka nie da sobie rady. Po trzecie - w wywiadzie Kaniuka juz wczesniej obserowal kilka meczy bo wiedzial, ze zostanie trenerm Odry wiec calkiem naturalnym jest ze ulubiony Polak mial tylko interes w wygranej przez Zdzichy PP a my zostalismy roche nabici w butelke. Chyba sie kazdy zgodzi. Przeciez " ambitny trener " ma teraz mozliwosc pokazac sie na wyzszym szczeblu PP i moze jakis kolejny lepszy klub go wylapie. Czy tak postepuje trener wychowawca Naszych mlodych pilkarzy nauczyciel autorytet ? Liczylem na Polaka ale wlasnie w drugiej lidze a nie kurna w piatej lidze gdzie niby trenowal. Pozbieral i poukladal druzyne ? Hej ludzie przeciez z takim zapleczem to nikt nie mial prawa z nami nawiazac walki o awans ! Po czwarte - Kaniuka nie chce zabrac pilkarzy z Lesnicy bo to takie nie w porzadku i moze nie moralne. A co z Nami ? Co z PP co z kolejny awansem ,co zrobil w Oderce Polak i kto wie czy jeszcze nam nie sprzatnie jakiegos dobrego pilkarza do .......Zdzieszowic Ruchu. Pilkarze gdy dostana oferte pomysla - trener moze dlaczego wiec ja nie moge. Gdy ogladalem mecze Oderki w Opolu to chcialem mu ( Polakowi ) osobiscie pogratulowac i gleboko podziekowac ze podjal sie tak trudnego zadania i liczyle ze po 2 3 latach bedzie o nim glosno w Opolu jak kiedys z Piechniczkiem. Na szczescie do tego nie doszlo. Poczulem sie oszukany a co najgorsze tak musza sie czuc nasi pilkarze. Trener okazal sie malutki taki podopolski treneiro. I zycze mu samych przegranych. Po piate - Uwazam ze klub nie uratowal Polak on tylko podpisal przygotowany przez tych co walczyli o Oderke gotowy kontrakt bo w tamtym czasie nie mial innych konkretnych propozycji za duzo lepsza kase a jak ktos slusznie zauwazyl liczyl ze za rok znajda sie sponsorzy i kontrakt bedzie trzykrotnie wiekszy.
Teraz jak juz sie stalo i Kaniuka zdecydowal sie raz jeszcze na Oderke to daje mu czysta niezapisana karte nowej historii i zycze mu z serca awansu. Postaraj sie chlopie i sciagnij kilku dobrych kopaczy z 2 lub 3 ligi bo przeciez tam musial ktos ci wpasc w oko. Mlody ambitny ktory chce grac na naszym stadionie i dla takich kibicow jak w Opolu. Trzymam kciuki. Niech jednak pamieta, ze ewentualny upadek w Oderce moze byc bardziej bolesny niz kiedys gdy nie bylo pieniedzy na wode i prad a pilkarze grali za suchary. Teraz sie nieprzelewa ale jest bardziej normalnie. Dzieki kibice dzieki Zarzad i wszyscy ktorzy wciaz wierza w wielka Odre.
Prawdziwa milosc zawsze ma sie jedna.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#45
Oby dla dobra Nas wszystkich. A powracajac do tego co mowil Ci trener Polak to mam to gleboko w dupie bo sam zobacz jak on postapil. Jestem prawie pewien ze Nasz klub proponowal mu duzo lepszy kontrakt od tego minionego. Ale mu bylo za malo. Teraz Oderka po awansie musi gryzc trawe i isc od wygranej do wygranej sila rozpedu. Musi wystartowac na maksa ! Przegladnijcie wszystkie ligi. W obecnych czasach najwieksze spustoszenie sieja beniaminkowie. Ruch Radzionkow Gornik Polkowice. Natomiast w pierwszej lidze druzyny ktore awansowaly w poprzednim roku osadzily sie w czubie tabeli. w innych ligach jest podobnie. Oderka musi isc sila rozpedu bo jak zatrzymamy sie w trzeciej to wszystko zacznie sie pomalu sypac. Uwiez LooZ^ w moje stare dlugoletnie doswiadczenie kibica. Po upadku Odry wszystkich trzyma wiara ze nowa Oderka to nowy prad z wielka fala, nie do zatrzymania. My nie mamy czasu na przystanki nie mamy i do tego nie w czwartej lidze bo tam stara Odra nigdy nie grala. Robicie kawal dobrej roboty z promocja klubu kawal cholernie dobrej roboty ale nic tak nie przyciagnie zamozniejszych jak sukces. Zeby tak sprowadzic takiego Drzymale albo jakiegos drugiego Wojciechowskiego ( jego kase ) ehh. Odra musi wygrywac w kolejnej lidze bo z Wielkiej Odry pozostanie Oderka a potem juz tylko Odereczka. Z 200 najwierniejszymi kibicami. Pamietasz to ....

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#46
Jestem niewierzacy kolego. Dlatego to nie wiara, pozwala mi wierzyc w Wielka Odre. To zapierdalanie godziny dziennie dawalo mi wiare, ze Wielka Odra moze powstac. Kazdy z nas ma do dolozenia swoja cegielke do tego zeby powstala.

W chwili obecnej klub zapewne moglby dac AP warunki jakie zaproponowal mu Ruch, ale byloby to bardzo duze wyzwanie dla budzetu klubu. Cieszy mnie, ze klub zdal ten egzamin i wolal podziekowac trenerowi niz przekraczac swoje mozliwosci. Wierze w Kaniuke, wiem, ze da sobie rade. Wiele osob ktore sledzi opolska pilke od lat mowilo mi, ze Polak i Kaniuka to obecnie najlepsi trenerzy w wojewodztwie, nie mam powodow im nie wierzyc - ty rowniez.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#48
Kaniuka to solidny szkoleniowiec, trener który jako jeden z nielicznych w naszym regionie wie, że podstawą jest systematyczny rozwój "warsztatu". Biadolicie, że Odra od zawsze była przytułkiem dla odpadów z innych regionów, a nie potraficie docenić człowieka stąd, niemal od zawsze związanego z naszym klubem.

To samo tyczy się Tadka Tyca. Wszyscy wiemy, że chłopak w przeszłości popełniał błędy, ale który klub jeśli nie Odra, której jest wychowankiem ma mu dać szansę? Co możemy na tym stracić? Zapewniam Was, że to on ryzykuje więcej próbując odbudować się w środowisku, które co by nie mówić, zawsze traktowało go z przymrużeniem oka, patrząc głównie przez pryzmat wyczynów jego ojca.

Jedna rada - mierzmy siły na zamiary. Na bycie solidnym III-ligowcem nas stać. Zderzenie ze śląską piłką może być jednak bolesne, o czym dobitnie przekonuje się niemal każdy beniaminek opolskiej IV ligi. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, jednak aby takim wyjątkiem zostać, musimy wzmocnić się pod względem organizacyjnym. Wierzcie mi, że wynik sportowy pódzie z tym w parze.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#49
Przede wszystkim należy się szacunek dla Polaka i Kaniuki. Oni zawsze byli za Odrą bez względu na to gdzie pracowali. Kilka lat temu jadąc na kadrę do Kielc na Polska - Armenia miałem okazję porozmawiać z obu wymienionymi trenerami o Odrze i nie tylko wyrażali się bardzo pozytywnie, a trener Kaniuka miał w komórce tapetę z herbem Odry mimo że wtedy pracował gdzie indziej!! Uważam że obaj są jednymi z najzdolniejszych trenerów naszego regionu i wole żeby tacy ludzie którym zależy na Odrze byli jego trenerami a nie jacyś niezwiązani z regionem pajace, którym chodzi tylko o kasę. Na koniec Szacunek i podziękowania za pracę dla trenera Polaka i życzenia udanej pracy dla trenera Kaniuki.
Kluczbork moim miastem ODRA moim życiem.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#50
Jest jeden plus tego ruchu Polaka - rozruszało nam się forum ;) Cóż, zawiodłem się na tym facecie, bo myślałem że podjął się misji a on z braku laku wskoczył na etat i przy pierwszej okazji zniknął za lepszą forsą. Sprawa finału PP też dziwna, ale nie warto doszukiwać się spisku..
Kaniuke rozliczą wyniki, które mam nadzieję nie będą wiele gorsze niż dotychczasowe w IV lidze i III liga nie okaże się dla nas przystankiem - trzymam kciuki za nowego trenera, o którym również słyszałem z ust bardziej zainteresowanych tematem, że to właściwa osoba. Będzie dobrze, ku chwale Odry! :)
____________________________________________Kulturalny Klub Kibica__________________________________________
cron