Re: Finał PP: OKS Oderka Opole - HKS Ruch Zdzieszowie (22.06

#4
Szczerze powiedziawszy wiedziałem o tej roszadzie już 3-4 dni temu. Powód decyzji Polaka: kasa. Tam zarobi 3 razy więcej. Niemniej jednak nie oszukujmy się - Polak jakimś orłem nie jest. Jedyne czego żałuje to to, że odejdzie trener ze znakomitym podejściem do młodych zawodników. Kaniuka ponoć jest równie dobrym trenerem jeśli chodzi o względy merytoryczne, także dajmy mu szansę!

Re: Finał PP: OKS Oderka Opole - HKS Ruch Zdzieszowie (22.06

#5
Szkoda że Polak odchodzi ale to jest nie fair bo miał odbudowac zespół a w 1 sezon to lipa a nie odbudowa;/ Ale dziękuje mu za awans,Co do nowego trenera to trzeba dac szanse żeby pokazał na co jego stac,a następnie wziąśc się za ocenianie :) Mecz był fajny gdyby nie sprzedawczyki z pzpn;/. Ale zastanawia mnie jeden fakt dlaczego zdzichy nie śpiewały leoooo zdziiiichyyyyyy:D
Obrazek

Re: Finał PP: OKS Oderka Opole - HKS Ruch Zdzieszowie (22.06

#7
drogba pisze: gdyby Odra miała rokowania na lepszy sponsoring to mogłaby zatrzymać trenera, a tak... Kaniuka...
respest pisze:Niemniej jednak nie oszukujmy się - Polak jakimś orłem nie jest.
Niestety brak ww widoków na większą kasę pokazuje nasze miejsce w szeregu.

W III lidze może być już nędza, miałem wrażenie że nasza młoda drużyna zagrała dzisiaj bardzo bojaźliwie, odblokowali się trochę w końcówce ale to nie wystarczyło, oby szybko nabierali boiskowego cwaniactwa bo bez wzmocnień może być kiepsko, sama ambicja nie wystarczy (a i tej moim zdaniem dzisiaj nie było za wiele).

Co do Polaka, to z tego co pamiętam ,Odra jest chyba trzecią lub czwartą z rzędu drużyną z którą zdobywa kolejne awanse (MKS i coś tam jeszcze), w Ruchu życzę mu wszystkiego najgorszego!
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Finał PP: OKS Oderka Opole - HKS Ruch Zdzieszowie (22.06

#8
Trener Andrzej Polak zachowal sie bardzo ok, od razu po otrzymaniu oferty poinformowal o tym swoich przelozonych. Kilka osob wiedzialo tez wczesniej i znalo wahania trenera. Ruch chce z marszu atakowac 1 lige, nie wiem po co, ale takie sa fakty. Potrzebuja do tego najlepszego mozliwego trenera, a Andrzej Polak takim trenerem jest. Ja mu bardzo dziekuje za prace i na pewno podziekuje tez osobiscie.

Co do Kaniuki, zdazylem mu juz pogratulowac nowego stanowiska i nie uwazam tej zmiany na gorsze. Ja tam sie na pilce nie znam, ale gadalem z roznymi ludzmi, w tym tymi nieprzychylnymi Oderce i mowia, ze DK jest trenerem rownie dobrym jak Polak, a w niektorych aspektach nawet lepszym. Zawierzam profesjonalistom i wierze, ze 3 liga bedzie tylko przystankiem dla nas.

Dzieki dla pilkarzy za walke, dzieki za wasza ambicje, nie zawsze mozna wygrac z boiskowym cwaniactwem i kurwa za gwizdkiem, ktora nie pierwszy raz gwizdze przeciwko nam. Jakby ta kurwa to akurat czytala - ogromny chuj ci w dupe frajerze.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Finał PP: OKS Oderka Opole - HKS Ruch Zdzieszowie (22.06

#9
Najlepszy trener na opolszczyznie ..kto Polak ? Chyba tylko z uwagi na jego nazwisko. Co to za pindy. Dobry trener to taki z charakterem a Polak wprowadzil z piatej do czwartej ligi ( od 1 - 5 ) a z takim zapleczem ( kibice stadion pilkarze i kasa ) to i ty LooZ^ mial bys awans. Nie oszukujmy sie. Polak jest jeszcze mlodym trenerem i na zarobek mial jeszcze szanse a kasa to nie wszystko. Trzeba miec ambicje z niczego cos zbudowac. Ruch Z. na awans nie ma najmniejszych szans, to chyba kazdy rozumie gdy przegladnie sklad Ruchu. Jak sie utrzyma bedzie sukces i tyle. Zielu - Jakie sukcesy mial Kaniuka w Opolu ? Szkoda gadac. Moze juz nie pamietasz jaka byla atmosfera w zespole i co sie dzialo? Nawet nie chce do tego wracac.Ale jest szansa, ze gdy poznal czwarta lige ( trzecia wg PZPN ) to wzmocni Oderke jakimis pilkarzami z Lesnicy ( Lacha juz w Sosnowcu ) i moze jakos sie przepchamy przez trzecia. A moze Polak po prostu odszedl bo wiedzial, ze w Oderce na wzmocnienia nie ma kasy ( o czym LooZ^ powinienes wiedziec ), a w takim skladzie na awans szans nie mamy. Zreszta jak widac wg sady wszyscy uwazaja, ze bez " nabytku " bedzie kiepsko. Teraz lepiej rozumiem dlaczego Polaka pozegnano w Kluczborku. Facet bez charakteru i charyzmy. Do tego honorowy przez malutkie h. Po co bylo pierdziec ze wzmocni zespol i slabszych pilkarzy wymieni na lepszych. Zachowuje sie prawie jak Janas a niestety moze mu czyscic buty, bo w prawdziwej pilce jeszcze niczego wielkiego nie osiagnal i z takim duchem sportowym " za kasa " NIC nie osiagnie. Jak budowac wizerunek silnej Oderki gdy kapitan spie....la z okretu pierwszy ? Dzieki Polak bylo to bardzo wychowawcze. Zycze podobnego podziekowania w nowym zespole ZZZZZZZZZZZdzieszowickiego Ruchu. A Zdzichom gratuluje jedynie rozumnych sponsorow. Takich w Opolu za cholere znaleazc nie mozemy. Niech elektrownia dalej toksynami zagazowuje Opolan i niszczy nasze srodowisko a kase pompuje na Belchatowska chale. Co za syf. Tak sie wytoczyc tylko z powodu jakiegos trenerka ehh. Damy rade. Powyzszy wpis jest moja wlasna opinia i kazdy ma prawo sie z nia nie zgodzic.

Re: Finał PP: OKS Oderka Opole - HKS Ruch Zdzieszowie (22.06

#11
a co w tym dziwnego, że odchodzi kto by chciał robić za małe pieniądze jak Ruch dał mu 3 razy taką pensje i gdyby Odra dała większą to Ruch i tak by ich przebił ;] Szacunek dla Polaka, że podjął się prowadzić drużynę od.......zera! I wg mnie Kaniuka jest 2 trenerem który mógł by to przejąć po nim! Niech nawet nie waży się sprowadzać sprzedanego lachowskiego do naszego klubu bo poleci razem z nim ;]

Re: Finał PP: OKS Oderka Opole - HKS Ruch Zdzieszowie (22.06

#12
Co do podziękowań dla Polaka to oczywiście się należą ale ja bym nie przeceniał jego zasług. Z tak mocną drużyna, tak motywowaną finansowo i jak na tak słabą ligę to pewnie i moja teściowa dała by radę i to za pół jego pensji. Wielki wyczyn więc to nie był. Niech mu się wiedzie w nowym klubie, ale teraz wiadomo, że nie z takimi ludźmi teraz i w przyszłości Odrze po drodze.

Szymon.. to że powiedział wcześniej to nic dziwnego zwykła przyzwoitość. Naturalna sprawa. Nikogo nie dziwi to w jaki sposób odszedł ale dziwi sie, że w ogóle odszedł. Poszło kasę, to żadna tajemnica, a to że powiedział wcześniej też może znaczyć, że chciał podobne pieniądze negocjować w Odrze na co, jak pewnie wiesz, klubu nie stać.
Snajper ma sporo racji. Niestety.

Re: Finał PP: OKS Oderka Opole - HKS Ruch Zdzieszowie (22.06

#13
Ogarnijcie sie ludzie jedziecie po Polaku że odszedł itp.a co Polak to jakaś ikona Odry bez przezady pracował sezon i chwała mu że wprowadził Odrę w dobrym stylu ligę wyżej!!!Nie zapominajcie że oprócz kasy liczy się też poziom piłkarski a niestety w Zdzieszowicach jest 2 liga.A że ktoś nazywa go trenerkiem to znaczy że nie docenił jego pracy a jescze chciałby zobaczyć rurę bardaszaną Lachowskiego.....
TYLKO ODRA OKS !!!

Re: Finał PP: OKS Oderka Opole - HKS Ruch Zdzieszowie (22.06

#14
A ja gratuluję panu Plakowi za udany sezon w tej lidze, na pewno ma teraz swoją cegiełkę (i to nawet bardzo dużą, bo to w końcu jego autorska drużyna, którą rok temu złożył) w odbudowie świetności klubu. I jednocześnie życzę mu dalszej owocnej pracy.

Nie ma Polaka jest Kaniuka, także teraz jego kolej aby pokazać nam, że z niego nie jest w cale gorszy trener niż inni. Wierzę w to że mu się uda i już za rok opolska Odra będzie grała w II lidze! (może nawet przeciwko Polakowi ;) )
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#15
Ja osobiście dziękuje panu Polakowi za ten sezon, szkoda że nie zostaje, ale skoro woli większe pieniądze to trudno. Mam nadzieję, że jeszcze będzie żałował swojej decyzji o opuszczeniu Opola.
Natomiast panu Kaniuce życzę udanego powrotu do Opola, awansu do 2 Ligi i żeby Odra grała lepiej w meczach wyjazdowych niż w sezonie 2003/2004 za Jego trenerki.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#16
Irek, w dzisiejszych czasach to chyba AZ przyzwoitosc.

Niestety, po niezbyt sympatycznym rozstaniu w Kluczborku, pojawienie sie w Opolu bylo spadkiem o 3 ligi. Nawet jesli mialby awansowac z nami co rok, to i tak wrocilby na "swoje miescie" dopiero po latach. Na pewno tez dwukrotny laureat nagrody najlepszego trenera Opolszczyzny nie ma ambicji ograniczajacych sie nawet do 2 ligi tylko chcialby sprobowac swoich sil w ekstraklasie. Z 4 ligi mu niestety do tego daleko.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#17
Kaniuka wcale nie jest zlym trenerem. Pracowal juz w ODRZE i biorac pod uwage sytuacje organizacyjno finansowa w tamtych czasach wcale zle mu nie szlo.Kaniuka nie znienia klubow tak jak Polak wiec mam nadzieje ze cos tu zbuduje. Zycze mu samych sukcesow a zarzadowi energi do pozyskiwania sponsorow bo nawet najlepszy trener bez budzetu nic nie osiagnie.Osobiscie nie mam nastroju do swietowania awansu bo uwazam ze miejsce ODRY jest w owiele wyzszej lidze i jest mi troch wstyd ze w miescie wojewodzkim nie mozna znalezc pieniedz na klub z takimi tradycjami,historia i kibicami.Zasrane lzsy moga zaproponowac trenerowi 3 razy wyzsza wyplate.A pierdoleni politycy w ratuszu nic nie robia zeby pomoc ODRZE.POZDROWIENIA DLA NAJWIERNIEJSZYCH. PS.fajny kimat zrobil sie wreszcie na A mam nadzieje ze w 3lidze bedzie jeszcze lepiej.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#19
Z tak mocną drużyna, tak motywowaną finansowo i jak na tak słabą ligę to pewnie i moja teściowa dała by radę
Tu doszliśmy do sedna sprawy. Zauważam ogromny wkład Polaka w awans Odry do 3 ligi i dziękuje mu za to, ale też w tak słabej lidze, w takim klubie to każdy przyzwoity trener poradziłby sobie z palcem w nosie.

Co do wzmocnień, to ja też mam informacje prosto z klubu i (nie wiem czy LooZ się ze mną zgodzi) wiem, że już 4 fajnych piłkarzy jest blisko Odry. I to chyba z 3 ligi (dokładnie nie wiem), także zarząd też widzi że bez wzmocnień nie będzie szans na awans. Zresztą nie oszukujmy się - Odra, w porównaniu do Piotrówki czy Zdzieszowic, ma przyszłość i perspektywy. Prezes Piotrówki (tu też można wstawić "Zdzieszowic") chce wprowadzić klub do ekstraklasy. Ok, tylko że za rok powie swoim piłkarzom "sorry, ale kasa się skończyła" i tak się skończy przygoda "wielkiej" Piotrówki. Kiedyś podobna sytuacja była z Hetmanem Byczyną. Prezes miał mocarstwowe plany, wprowadził nawet ich do ówczesnej 3 ligi, a teraz gdzie są? A-klasa. Odra niezależnie co by się działo wróci na swoje miejsce w 1 lidze czy ekstraklasie. Także mimo że pod względem finansowym nie możemy narazie się równać ze Zdzieszowicami (choć pewnie do czasu, bo coraz więcej mniejszych sponsorów kręci się wokół Odry), to piłkarze 2- i 3-ligowi wolą zrobić krok w tył, żeby potem wykonać z Odrą dwa w przód.

A o p.Kaniuce słyszałem to co LooZ. Bardzo dobry trener jeśli chodzi o kwestie warsztatu szkoleniowego i światły umysł otwarty na nowości ze świata piłkarskiego. Nie pozostaje mu nic innego, tylko potwierdzić dobrą opinię w następnym sezonie. :)

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#23
LooZ^ pisze:Irek, w dzisiejszych czasach to chyba AZ przyzwoitosc.

Niestety, po niezbyt sympatycznym rozstaniu w Kluczborku, pojawienie sie w Opolu bylo spadkiem o 3 ligi. Nawet jesli mialby awansowac z nami co rok, to i tak wrocilby na "swoje miescie" dopiero po latach. Na pewno tez dwukrotny laureat nagrody najlepszego trenera Opolszczyzny nie ma ambicji ograniczajacych sie nawet do 2 ligi tylko chcialby sprobowac swoich sil w ekstraklasie. Z 4 ligi mu niestety do tego daleko.
Skoro to taki dobry trener, utytułowany, honorowany, nagrodami i z takimi ambicjami to co on szukał w 5 ligowym klubie? Jeśli miał budować coś większego to bardzo szybko zrezygnował. Nie wiedział w której lidze gramy? Przyszedł tu bo to Odra, to raz i bo tu zapowiadała sie pewna kasa, to dwa. Nie neguje jego prawa do zmiany pracy na lepiej płatną ale tu umowa i wizja budowania klubu była inna, długofalowa i on miedzy innymi miał ją realizować. Dlatego właśnie tu trafił a końcem, końców poszedł tam gdzie mu lepiej płacą i w tym właśnie rzecz. Gdyby to jeszcze był klub z wyższej półki, ale Zdzichy? Sezon, góra dwa i znowu będzie szukał pracy i pewnie znajdzie ale oby już nie w Odrze.
Ale nich tam mu sie wiedzie!
Darek Kanika da rade. To on i parę innych osób organizowało akcje Odra Mój Klub i ratowało Odrę przed upadkiem bo na buty dla piłkarzy nie było.

Re: Zmiana trenerow - Polak i Kaniuka

#24
Cieszę się iż emocje po informacji o odejściu trenera Polaka szybko opadły i zaczynamy racjonalnie oceniać to zdarzenie . Trener Polak szczęśliwym trafem znalazł się w naszym rozbitym , zdezorganizowanym 4-to ligowym klubie , po swoim udanym , zakończonym awansem do 1-szej ligi sezonie w MKS . W krótkim czasie zebrał grupę przeważnie młodych piłkarzy i stworzył z nich drużynę której rozwój z każdym kolejnym meczem tego sezonu
obserwowaliśmy . Sezon zakończony bezdyskusyjnym awansem do 3 ligi , oraz finałem pucharu szczebla wojewódzkiego z już 2-go ligowcem HKS-em , w którym przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać . Czyli bez wątpienia sukces i doskonały początek drogi powrotnej na miejsce należne Naszej Odrze . Jest to oczywiście zasługa nie tylko trenera Polaka , ale całego zespołu nowego zarządu pod dzielnym przywództwem prezesa Gnoińskiego . W odejście trenera Polaka widzę chęć realizacji swoich ambicji i marzeń nieobcą każdemu z nas . Dziękuję i powodzenia Trenerze .
Z optymizmem patrzę na nowy sezon i trenerską obecność Dariusza Kaniuki . Po wzmocnieniu zespołu kilkoma doświadczonymi piłkarzami np. Zdzieszowic , Leśnicy czy Namysłowa za rok będziemy świętować awans do drugiej ligi . Do boju Odro !!!!!!!
cron