Re: 31. kolejka: Warta Poznań - Odra Opole (śr. 21.05.2014)

#63
Szybka analiza po tej kolejce: Chrobry z awansem, Ruch i Ostrovia odpadają z walki o utrzymanie. Dobrze, że Zagłębie ma jeszcze matematyczne szanse na awans, bo wyjdzie ze spiną na Raków w sobotę. Dobrze też z innego powodu - Bytovia wyjdzie z myślą o zwycięstwie w Kluczborku. Nawet jednak jeśli przegrają, to raczej awansują, więc mam nadzieję, że podczas meczu z Odrą Zagłębie to nie będzie już to żądne krwi Zagłębie. Co do MKSu - wg. mnie są faworytem do utrzymania i pewnie to zrobią (Bytovia D, Calisia W, Ruch D - stać ich na min. 6, a realnie nawet i 9 pkt). Nasza sytuacja? Trzeba KONIECZNIE wygrać z Błękitnymi (w walce o utrzyamni przy równej liczbie punktów mogą liczyć się bezpośrednie pojedynki), a w pozostałych 2 meczach zgarnąć min. 4 pkt (a najlepiej, wiadomo, 6 i o to musimy walczyć, żeby nie patrzeć na potknięcia innych). Jedno jest pewne - na całe szczęście mamy wszystko w swoich rękach!

Re: 31. kolejka: Warta Poznań - Odra Opole (śr. 21.05.2014)

#67
Na sprawę można spojrzeć z dwóch stron:
1) oddaliliśmy się od utrzymania - nie damy rady wyprzedzić Błękitnych w bezpośrednim starciu, podobnie z Wałbrzychem. Wygląda na to, że na chwilę obecną walczymy w kilka drużyn o miejsce nr 8.
2) przybliżyliśmy się do utrzymania o 1 punkt. Pisałem przed meczem, że do tych magicznych 48 punktów (jeżeli wystarczą!) potrzebujemy 7 punktów, a jeżeli mielibyśmy zdobyć dokładnie tyle do końca sezonu, to optymalnie byłoby zdobyć 1 z Wartą i po 3 z Błękitnymi i Wałbrzychem.

Na chwilę obecną skłaniam się do scenariusza 2 i gratulacje dla chłopaków za odrobienie straty. 2 najbliższe mecze to jak baraże o utrzymanie - musi być 6 punktów. Wałbrzych w końcu zapunktował, czyżby się przebudzili pod wodzą Polaka? Oby nie...

Re: 31. kolejka: Warta Poznań - Odra Opole (śr. 21.05.2014)

#68
respest pisze:Szybka analiza po tej kolejce: Chrobry z awansem, Ruch i Ostrovia odpadają z walki o utrzymanie. Dobrze, że Zagłębie ma jeszcze matematyczne szanse na awans, bo wyjdzie ze spiną na Raków w sobotę. Dobrze też z innego powodu - Bytovia wyjdzie z myślą o zwycięstwie w Kluczborku. Nawet jednak jeśli przegrają, to raczej awansują, więc mam nadzieję, że podczas meczu z Odrą Zagłębie to nie będzie już to żądne krwi Zagłębie. Co do MKSu - wg. mnie są faworytem do utrzymania i pewnie to zrobią (Bytovia D, Calisia W, Ruch D - stać ich na min. 6, a realnie nawet i 9 pkt). Nasza sytuacja? Trzeba KONIECZNIE wygrać z Błękitnymi (w walce o utrzyamni przy równej liczbie punktów mogą liczyć się bezpośrednie pojedynki), a w pozostałych 2 meczach zgarnąć min. 4 pkt (a najlepiej, wiadomo, 6 i o to musimy walczyć, żeby nie patrzeć na potknięcia innych). Jedno jest pewne - na całe szczęście mamy wszystko w swoich rękach!
Niestety nie mamy wszystkiego w swoich rekach bo Jesli zarowno MKS i Bytom wygraja wszystko ( o co wcale nie jest trudno patrzac na to z kim graja ) to nawet jesli my zrobimy wszystko i wygramy do konca wszystko to i tak zlecimy.

Re: 31. kolejka: Warta Poznań - Odra Opole (śr. 21.05.2014)

#69
Mirek pisze:Przed 2 meczami wyjazdowymi do Wejherowa i Poznania w ciemno wzięlibyśmy 4pkt. więc nie ma co narzekać. Podstawa to wygrana ze Stargardem. Później co najmniej 4pkt. w meczach z Sosnowcem i Górnikiem i powinno być ok.
Chyba nie do konca, przeciez jesli nawet wygramy najblizsze 3 mecze i MKS i Polonia tez je wygraja to co nam z "co najmniej) 4 pkt. z Sosnowcem i Wałbrzychem skoro może byc tak,ze nawet 6 pkt. z nimi ch** nam da ???

Re: 31. kolejka: Warta Poznań - Odra Opole (śr. 21.05.2014)

#74
Nie chciałem się bawić w 'gdybanie' na forum (bo prywatnie sobie taką symulację zrobiłem), ale w sumie czemu nie, potraktujmy to niewinnie i czysto zabawowo.

Liczą się Górnik, Błękitni, MKS, Polonia, Odra, Gryf, Raków. A więc:
Górnik (47 pkt po 31 kolejkach): Ostrovia W (Ostrovia walczy jeszcze teoretycznie o utrzymanie) - 0 pkt, Odra D - 1 (zakładam gorszy dla nas scenariusz, czyli remis), Warta W - 0 (Warta ostatni mecz w sezonie u siebie, zagra dla kibiców). Razem: 48.
Błękitni (46): Odra W - 0, Warta D - 3, Gryf W - 0. Razem: 49.
MKS (43): Bytovia - 1, Calisia - 3 (choć może Calisia ostatni mecz u siebie w 2 lidze się spiąć, oby), Ruch D - 3. Razem: 50.
Polonia (42): Calisia D - 3, Ruch W - 1, Rozwój D - 3 (już dzisiaj odpuścili, ostatni tym bardziej). Razem: 49.
Odra (42): Błękitni D - 3, Górnik W - 1, Zagłębie D - 3 (Zagłębie na wakacjach). Razem: 49.
Gryf (42): Warta D - 3, Chrobry W - 0 (oby Chrobry się jeszcze zmobilizował dla kibiców), Błękitni D - 3. Razem: 48.
Raków (41): Zagłębie D - 0, Jarota W - 3, Bytovia D - 3 (Bytów na wakacjach). Razem: 47.

Wynika z tego, że utrzymują się MKS (50), a trzy zespoły mają po 49 - Odra, Polonia, Błękitni. A więc bezpośrednie mecze: Polonia ma 7, my (przy wygranej z Błekitnymi) 5, a Błekitni 4. Więc utrzymanie Polonia i Odra. Idealny zestaw. :) Nie muszę dodawać, że wygrana we wszystkich 3 meczach stawia nas w bardzo komfortowej sytuacji i eliminuje stres w przypadku niespodziewanych wygranych np. Górnika czy Gryfa.

Proszę traktować powyższe typowanie z przymrużeniem oka. :)

Re: 31. kolejka: Warta Poznań - Odra Opole (śr. 21.05.2014)

#75
Heh skąd ja wiedziałem że tak będzie...Po meczu w Wejherowie wszyscy wpadli w zachwyt i już myśleli że Odra wygra wszystko...W Poznaniu remis i większość osób jest zawiedziona w sumie ja też bo tych straconych bramek można było uniknąć jednak po 2 wyjazdach mamy 4 pkt przypominam że Odra odniosła dopiero 2 zwycięstwo na wyjeździe te 4 punkty są bardzo cenne i myśle że przed meczem z gryfem każdy wziąłby je w ciemno.Najbliższe mecze z Stargardem i Wałbrzychem trzeba wygrać bo są to bezpośredni rywale w walce o utrzymanie.Co do Kluczborka to nie ma szans żeby on nie potracił punktów.Co do meczu z Sosnowcem to Odra lubi grac u sb z druzynami ktore sa wysoko w tabeli więc jestem pełny nadziei.Osobiście jestem wrecz pewny utrzymania może to niektórych dziwić ale wierze nawet że ostatnie 3 spotkania wygramy.Srata do 6 czy 7 miejsca to niby odpowiednio 5 i 4 pkt ale pokonanie Stargardu i Wałbrzycha daje nam 2 pkt do 6 miejsca.Jeśli wygramy wszystkie 3 mecze to patrząc jak liga jest wyrównana zapewne skończymy sezon na 6 miejscu i tego sobie i wszystkim życze :)
cron