Re: 30. kolejka: Gryf Wejherowo - Odra Opole (sb. 17.05.2014

#51
Do przerwy 0:1 pisze:Tylko nie wiem czy Warta ma jakieś szansę z tak grającą Odrą i z naszym fartem.
Biorąc pod uwagę całą rundę to może by tak było ale jeśli spojrzymy na ostatnie 8 kolejek to Warta z Odrą zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli z takim samym stosunkiem wygranych, przegranych i remisów (5-2-1). Dodatkowo na wyjazdach mamy taki sam dorobek jak Warta u siebie (2-1-1) co powoduje, że mecz może być niezwykle wyrównany.

Jeszce jedno spostrzeżenie: gdyby nie walkower z Polkowicami dzisiaj zdobylibyśmy 19 punkt w tym roku. 19 punktów zdobyliśmy w osiemnastu kolejkach w zeszłym roku. Ekipa Nemca do tego potrzebowała jedenastu spotkań. To dla tych co chcieli już trenera Nemca zwalniać ;)

Re: 30. kolejka: Gryf Wejherowo - Odra Opole (sb. 17.05.2014

#61
Do przerwy 0:1 pisze:Euforia wielka, ale teraz trochę gorsze informacje. Chrobry zrobił dzisiaj wstyd i zremisował u siebie z Calisią Kalisz 1:1. To niestety dodatkowo zmotywuje naszych przyszłych przeciwników Wartę Poznań i Zagłębie Sosnowiec do walki o awans do I ligi, a nam utrudni zdobywanie punktów o utrzymanie.
Różnie to bywa, niekiedy jak przeciwnik nie walczy już o nic (awans/pozostanie) to nam lub co gorsza naszym piłkarzom się wydaje, że sobie odpuści i odda nam punkty bez walki - a nic bardziej mylnego, bo przecież zawodnikami kierują przeróżne motywacje, mogą grać o honor, o premie, o kontrakty na przyszły sezon, dla kibiców, itd, itd. Gdy piłkarze wiedzą, że przeciwnik wciąż o coś walczy - to są na to psychicznie przygotowani, a gdy myślą, że już sobie odpuścił - rozluźniają się! Najlepszy przykład to właśnie Chrobry dzisiaj.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: 30. kolejka: Gryf Wejherowo - Odra Opole (sb. 17.05.2014

#67
zestan pisze:Może dojść do sytuacji o której wcześniej wspominałem. Odra-Zagłębie o wszystko. Dla jednej jak i drugiej drużyny. Wtedy ok. 4000 na Oleskiej i walka wzdłuż i wszerz boiska. Odro wprowadź nas w euforię !!!
Dlatego, trzeba zrobić wszystko, by dla nas był to mecz o kalesony pana Stefana. Zagłębie, niech sobie dalej toczy swoją wojnę. Wnoszę po tym jak Sosnowiec pokazał się w Kluczborku. Totalna przepaść, jeśli chodzi o aspekt sportowy.

Re: 30. kolejka: Gryf Wejherowo - Odra Opole (sb. 17.05.2014

#69
W dodatku zarówno Chrobry, jak i Bytovia mają przy równej liczbie punktów handicap nad Zagłębiem (Chrobry lepszy w bezpośrednich meczach, Bytovia na remis, ale o wiele lepszy stosunek bramek). Także nawet jeśli Zagłębie wygra wszystko do meczu z Odrą, może to nie wystarczyć. Co byłoby dla nas dobre (co do zasady popieram rozeffa, ale w Sosnowcu jest tak pompowany balonik, także ich świetną grą tej rundy, że jeśli w takich okolicznościach nie awansują, to mogą "siąść" w ostatnim meczu).
No ale i tak kluczową i pierwszorzędną sprawą jest dobra gra i zwycięstwa naszego zespołu i nie zmienią tego jakiekolwiek przetasowania na szczycie tabeli. Powalczyć z Wartą (co udało się już np. Kluczborkowi czy Rakowowi) i wygrać z Błękitnymi oraz Wałbrzychem!

Re: 30. kolejka: Gryf Wejherowo - Odra Opole (sb. 17.05.2014

#70
respest pisze:W dodatku zarówno Chrobry, jak i Bytovia mają przy równej liczbie punktów handicap nad Zagłębiem (Chrobry lepszy w bezpośrednich meczach, Bytovia na remis, ale o wiele lepszy stosunek bramek). Także nawet jeśli Zagłębie wygra wszystko do meczu z Odrą, może to nie wystarczyć. Co byłoby dla nas dobre (co do zasady popieram rozeffa, ale w Sosnowcu jest tak pompowany balonik, także ich świetną grą tej rundy, że jeśli w takich okolicznościach nie awansują, to mogą "siąść" w ostatnim meczu).
No ale i tak kluczową i pierwszorzędną sprawą jest dobra gra i zwycięstwa naszego zespołu i nie zmienią tego jakiekolwiek przetasowania na szczycie tabeli. Powalczyć z Wartą (co udało się już np. Kluczborkowi czy Rakowowi) i wygrać z Błękitnymi oraz Wałbrzychem!
To chyba na tyle w tym temacie - nic dodac nic ujac.

Re: 30. kolejka: Gryf Wejherowo - Odra Opole (sb. 17.05.2014

#72
zielu pisze:Zapotoczny chyba mecz życia, zobaczyłem że wchodzi to zacząłem kurwić, gdy miał udział przy dwóch bramkach to nie wiedziałem co powiedzieć :D
Primel miał ciężko w drugiej połowie bo bronił pod słońce, na szczęście nic już nie wpuścił.
Tylko Odra OKS!
Standard. Młodzieżowcy zagrania "z piaskownicy" przeplatają przebłyskami geniuszu. Kto tego nie pojął, niech nie wpisuje więcej, że Zapotoczny winny jest wszystkim plagom, jakie dotknęły Odrę, bo kompromituje nie zawodnika, a siebie.
Z poważaniem!

Re: 30. kolejka: Gryf Wejherowo - Odra Opole (sb. 17.05.2014

#74
Zapotocznego tak do końca bym nie skreślał jak to robi tutaj kilka osób. Jest jednym z najmłodszych, jak nie najmłodszym zawodnikiem w drużynie. Jeszcze jak nie wyjechał do Katowic to miałem często okazję grać przeciwko niemu i widać było jakie postępy robi i raczej przypadkiem nie jest, że kilka śląskich klubó go chciało. Zobaczymy może się rozegra jeszcze chłopak.

Re: 30. kolejka: Gryf Wejherowo - Odra Opole (sb. 17.05.2014

#75
Zawsze warto stawiać na młodych zawodników. Kiedyś muszą się ogrywać. I cieszy fakt, że Zapotoczny rozegrał dobry mecz. Wydaje mi się, że powoli krystalizuje nam się trzon składu już na przyszły DRUGOLIGOWY sezon. Mamy dobrego bramkarza (pisałem o tym kilka razy), niezłych obrońców (Michniewicz), pomocników. Są młodzieżowcy. Warto zatem wierzyć w tą drużynę, bo jeśli tylko utrzymają się, będziemy mieli sporo pociechy w przyszłym sezonie. Wszyscy wiemy, że biorąc pod uwagę postawę Odry w meczach szczególnie z czołówką, nasz zespół ma potencjał do walki nawet o 1 ligę. Zgodzę się, że w tej chwili to temat fantasy i mamy na głowie obecny sezon. Ale chciałem tylko zauważyć, że w ten zespół warto wierzyć. W zespół oraz trenera.
ODRA OPOLE 1945
cron