Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#101
Jarka to jedna sprawa a co powiecie o reszcie zawodników Duda zalicza już drugą asystę pokazuje się z soldnej strony więc myśle że zostanie przy Oleskiej Picha jest jednym lewonożnym zawodnikiem i w dodatku w spraingu przy północnej zaprezentował się nie najgorzej co do Pawlaka to nwm coo nim można powiedzieć

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#104
Dla mnie młody zawodnik (poniżej 30-tki), który ma doświadczenie w ekstraklasie będzie perspektywiczny. Na pewno ma coś do udowodnienia i jakieś aspiracje. Dlatego postawił bym na Jarkę (jeśli oczywiście trener stwierdzi, że pasuje do koncepcji zespołu) zamiast przysłowiowego "Jasia Kowalskiego" z 5 ligowego Gniota Gniotów. Chcąc budować zespół na utrzymanie musimy stawiać na zawodników z doświadczeniem, najlepiej ekstraklasowym lub chociaż 1-ligowym.
ODRA OPOLE 1945

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#112
z nto:
Z zawodników będących w kadrze na obóz nie pojechali dwaj młodzieżowcy. Grzegorz Skrzypczak przechodzi rehabilitacje po kontuzji stopy i będzie dochodził do zdrowia w Opolu, natomiast trener Petr Nemec postanowił nie zabierać Dawida Wolnego, do którego postawy miał sporo zastrzeżeń.
Czyli pewnie coś przyskrobał :)
Odra jest najważniejsza !

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#115
http://drutexbytovia.pl/2014/03/06/aktu ... -w-trawie/

Bardzo ciekawe zestawienie przedstawiła stronka Bytovi . dotyczny ruchów transferowych w całej 2 lidze zachodniej ( kto odszedł , kto przyszedł itd ) Warto zagladnac co pisze nablizszy przeciwnik ODRY o innych drużynach .
Nie wiem tylko dlaczego Pawła Giela sklasyfikowali jako obrońca ... :) pewnie wiecej takich pomyłek maja ...
Jak dla mnie największe wzmocnienia porobiło Zagłebie Sosnowiec z ktorym Odra bedzie walczyc do konca o utrzymanie sie w lidze i jest głownym rywalem w walce o ten cel .

ps fajnie tez opisuja Ruch Zdzieszowice : " Drużyna z kilkunastotysięcznego miasta na Górnym Śląsku " - jak dla mnie Bytów to tez nie jest jakas metropolia :)
CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !
Żałować możemy tylko tego że jedno życie mamy, aby oddać je za Odrę i Ojczyznę

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#116
Oby nie okazało się, że spełni się symulacja przygotowana przez naszego forumowicza Geordie'sa... Pierwszy wynik wytypował trafnie. http://sportwopolu.blox.pl/2014/01/Znow ... czasy.html
deklaracja wstąpienia do JEDNEJ ODRY dostępna jest tu: http://wp.me/a5nZjo-3E
osoby w wieku 16-18 lat (do ukończenia 18 roku życia) dostarczyć muszą rówież http://wp.me/a5nZjo-5n ZGODĘ RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#117
Wg symulacji wynika, że aby utrzymać się w II lidze, potrzeba zdobyć ok. 50 punktów. Czyli 31 w tym roku, na wiosnę. Mamy na to 16 meczów, co daje praktycznie średnio 2 punkty na mecz. Będzie ciężko, ale mimo to wierzę. Z Bytovią można było zakładać remis, ale patrząc na wydarzenia boiskowe, mogłyby być 3 punkty. Oby sprawdził się ten optymistyczny wariant :)
ODRA OPOLE 1945

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#118
na 15 meczów przed końcem sezonu, w którym awansowaliśmy, nasza strata do lidera wynosiła 5 punktów

pierwsze 4 mecze w nowym roku jakie Odra wtedy rozegrała to:

Odra - Górnik Wesoła 1:1 (strata do lidera 5 punktów)
Piotrówka - Odra 0:0 (strata 5 pkt.)
Skra - Odra 1:1 (strata 7 pkt)
Odra - Szczakowianka 2:0 (strata 4)

do końca sezonu zostało 11 spotkań do rozegrania

w sezonie aktualnym po pierwszych 4 meczach w nowym roku przystępujemy do walki z 7 punktami straty do miejsca gwarantującego utrzymanie

Odra - Bytowia 1:1 (strata 6 pkt)
Calisia - Odra 1:1 (strata 6 pkt)
Ruch Z. - Odra 2:0 (strata 7 pkt)
Rozwój - Odra 0:1 (strata 7 pkt)

do rozegrania 12 spotkań (w tym jeden walkower)

pamiętajmy, że 3 liga była tak samo wyrównana dla Odry, tak jak aktualnie jest 2 zachodnia (patrząc oczywiście na siłę naszego zespołu sezon temu jak w aktualnym)

a teraz komentarze po danych kolejkach naszych forumowych ekspertów

Odra - Górnik Wesoła:
zebro pisze:Dzisiaj zrobiliśmy krok w tył jeżeli chodzi o awans. To była kolejka, w której trzeba było zrobić przewagę, a za dwa tygodnie może cieszylibyśmy się z fotela lidera.
rozeff pisze:
Szyman pisze:Otóż to, pogoda "sprzyjała" każdemu z zespołów, dlatego porażką w tym meczu w ogóle bym się nie zdziwił. Druga sprawa, ten mecz mógł być rozegrany raczej o 16 a nie przy światłach, bo kiedy jeszcze słońce świeciło to jeszcze można było jakoś wytrzymać. Ja sam raczej nie brałbym tego wyniku do siebie w sumie i ten "falstart", przy wynikach zespołów które są w górnej części tabeli, nie wyszedł w cale na naszą niekorzyść.
pogoda nie ma nic do rzeczy, nie wiem jak można myśleć inaczej
wynik oczywiście na naszą niekorzyść - nie wiem jak można myśleć inaczej (lider utrzymał przewagę, a czasu na gonienie jest teraz o jedną kolejkę mniej, ponadto gra jeszcze Szczaksa, która może nas przegonić), zresztą nie gramy na "nie wyjście na naszą niekorzyść", tylko na wyjście na naszą korzyść

dawno nie widziałem tak rwanej gry, Górnik grał agresywnie na całym boisku i rozbijał wszystkie nasze akcje, ale to Odra nie potrafiła sobie z tym poradzić, trudno liczyć, że inne drużyny będą dla nas łaskawsze
od lat notujemy słabe początki na własnych śmieciach, może później się rozkręcimy, trzeba zacząć już w Piotrówce, bo jak nie to... patrz szanse reprezentacji
Geordie's pisze:Chciałbym się podzielić spostrzeżeniami z dzisiejszego meczu.
Pierwsza połowa - bardzo chaotyczna. Czy tak gra zespół walczący o 2 ligę? Ustawienie głównie w środku, skrzydła w ogóle nie istniały. Nie mówię nawet o czymś tak oczywistym w dzisiejszym futbolu, jak ofensywne wejścia bocznych obrońców. Żal było patrzyć na bezsensowną kopaninę w gąszczu środka pola, na strzały zza pola karnego, które obroniłby początkujący junior. Górnik zdobył bardzo ładną bramkę i miał kolejne okazje na podwyższenie wyniku. Gracze Odry stanowczo zbyt często podejmowali błędne decyzje w okolicach pola karnego rywali. Brak dokładnych podań raził co chwilę...
Druga połowa - cieszy na pewno zdobyta wyrównująca bramka. Ale nie da się ukryć, że ogólnie zagraliśmy słabo. W utrzymaniu remisu pomógł nam na pewno bramkarz.
Podsumowując - brak pomysłu na wygranie meczu, zagęszczenie środka pola, rażąca niedokładność. Tak wyglądała inauguracja na Oleskiej ...
Piotrówka - Odra:
pito10 pisze:więc emocje na tem sezon kończą się zanim jeszcze się zaczęły. 3 rok z rzędu
bochen pisze:Nie ma co się łudzić... tak nie wygląda gra o awans.
Maro93 pisze:lipa straszna znowu nic nie grali ten ostanti rzut wolny po ziemi brak słow .Bramkarz coś bronił chociaż on się troche wykazał
Łukasz 1945 pisze:Tylko awansu nie osiągnie się wygrywając z czołówką, niestety ale trzeba inkasować 3 pkt w meczu z ogórkami jak np. Mysłowice czy Piotrówka. 2 mecze, 2 punkty - żałosne!!!
Do przerwy 0:1 pisze:Jak Odra nie potrafi wygrać z ogórami to jakie są podstawy, aby wygrała z czołówką. Niecelne podania, granie górą. Co to jest ? Tak gra drużyna która ma takie zaplecze treningowe ?
rozeff pisze: nie ważne z kim się gra, tracąc punkty spada się w tabeli lub w najlepszym wypadku stoi w miejscu (co też jest cofaniem) - inne teorie nie dadzą się obronić, a kto wierzy że Odra wygra u siebie(!) z całą czołówką jest obecnie bardzo osamotniony, pomijając szczegół, że nawet taki optymistyczny scenariusz nie gwarantuje nam przecież awansu
pikolinio pisze:Parodia i dramat to co oni zagrali gdyby to był jeszcze remis po walce ale nawet tego w dzisiejszym meczu nie widziałem.
kolo123 pisze:Rzut wolny w ostatniej minucie podsumowaniem meczy w wykonaniu "piłkarzy", co gorsze nie zapowiada się, że może być lepiej...
pasibrzuch pisze:Ja mam pytanie do Trenera. Jak to sie dzieje, ze w sparingach drużyna gra dobrze, z polotem, zawodnikom wychodzi prawie wszystko...zaszczepia się nam kibicom wiarę i nadzieje....a przychodzi liga i DUPA BLADA ci sami zawodnicy potykają się o wlasne nogi grają sierżmiężną prowincjonalną piłkę....(długie niecelne wybicia niecelne podania żenujące stałe fragmenty gry.......}Znowu w życiu nam nie wyszło...........ale wiecie rozumiecie?????
goryl pisze:Ile milionow zlotych trzeba wpierdolic w ta druzyne,zeby awansowala w koncu do 3 ligi? Tutaj nic juz chyba nie pomoze.Ta druzyna jest skazana na 4 lige
Do przerwy 0:1 pisze:Dwa remisy, jedna bramka, a przed nami najważniejszy mecz tej rundy Odra - Rogów. Ten mecz należy wygrać. Remis nie przekreśli szans na awans, a przegrana je pogrzebie. A więc Odra musi grać jak Ukraina z Polską ostatnio.
pasibrzuch pisze:
maciej90 pisze:Teraz jestem dobrej myśli, wygrać z Rogowem i później ze Skrą gramy na sztucznej co niby jest naszym atutem, zobaczymy co wtedy pokażą.
Sam wierzysz w to co piszesz???? Zeby awasować trzeba wygrywać wszystkie albo prawie wszystkie mecze , takie spekulacje jak Twoje już przerabialiśmy.........
Skra - Odra:
zebro pisze:Przed meczem brałbym taki wynik w ciemno. Teraz, biorąc pod uwagę to co wyczytałem w relacji, Odra powinna w momencie straty gola prowadzić przynajmniej 2:0, bo okazji było sporo. Dobrze, że nie daliśmy się wyprzedzić, ale Przyszłość i Pniówek mogą nam teraz uciec. Nie mówiąc już o Bielsku, które czai się tuż za nami a też ma aspiracje.
Geordie's pisze:Pytanie, czy Odra w ogóle ma aspiracje na grę w II lidze. Bo ja tego nie wiedzę patrząc na wyniki z wiosny
maciej90 pisze:Pierdolenie, co tym razem? Kurwa oni nie grają na Łazienkowskiej czy Bułgarskiej, oni grają po jakiś wiochach i dostają lanie, bo jak można nazywać remisy z Piotrówkami i innymi wioskami? To już nie jest śmieszne, to jest tragiczne!
Gwardia awansuje, Odra zostanie w 3 lidze i się skończy dotacja na poziomie 500 tysięcy. Co z tego , że może i lepiej grali, jak oni chcą awansować do tej drugiej ligi jeśli w ogóle tego chcą? Dla mnie to przechodzi już wszystko. To jest 3 liga, poziom pół amatorski, pół profesjonalny, nasi mają praktycznie wszystko lepsze od innych drużyn. Może tak jak ktoś napisał wcześniej, oni są skazani na tą 3 ligę? A nam pozostaje jeździć w maks. 100 osób na mecze. A u siebie maks. 400 osób, bez dopingu, kurwa, nie wierzę w to co widzę. Może ktoś ma inne zdanie, nie wiem jakiś lek na receptę.

CAŁE ŻYCIE 3 LIGA !!!!!
Geordie's pisze:Może zespół nie jest po prostu gotowy (zaplecze, finanse, inne sprawy) do gry w II lidze. I zamiast tułać się w ogonie II ligi, taniej jest kopać sobie w III lub w IV. Może to nasze ambicje są zbyt wygórowane? Nie wiem ....
kolo123 pisze:
zebro pisze:Graliśmy z naszym głównym rywalem do awansu na jego terenie i dominowaliśmy - do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. To nie jest powód do wylewania żalu, bo nadal jesteśmy w grze. Ale teraz nie ma w naszym terminarzu ani jednego meczu, w którym można byłoby wybaczyć wynik inny niż zwycięstwo. Po solidnym kopie w dupę piłkarze zasługują za pierwsze dwa mecze, ale teraz trzeba skupić się na wygraniu wszystkiego co nam zostało. Jeszcze 12 meczów, musimy dać radę.

Po każdym meczu tak mówimy, pierwszy był wpadką przez warunki, drugi, bo coś tam, miało być do trzech razy sztuka, teraz znowu coś nie wyszło.
Krystianklb pisze:Nie wiem co oni mają w głowach ale to jest kolejny mecz, gdzie po strzeleniu bramki tracą na 1- 1. Nalezy tych grajków pogonić do gry i pociśnąć co mecz. Jeszcze jeden rok w tej III lidze i kibicowsko zdechniemy.
Pawlikus pisze:Prawda jest taka że każdy początek rundy przesypiają i potem trzeba gonić. Oby tym razem się udało.
Do przerwy 0:1 pisze:Ewidentnie jest problem z atakiem. Albo gramy wybitnie defensywnie na zero z tyłu i jedna strzelona daje nam wygraną. A jeśli nie to trzeba być bardziej skutecznym. Przy strzałach więcej dokładności, szybciej.
zebro pisze:Gdyby czołówka nie traciła punktów, to byłoby już po wszystkim. Ale nie mamy już w lidze Rozwoju czy ROWu, którzy byli naprawdę mocni. Czołówka traci punkty, więc szanse na awans jak najbardziej są. Wierzę, że wszystko w nogach naszych piłkarzy - do końca 12 kolejek, a więc do zdobycia więcej punktów niż mamy teraz. Jak będą klepać każdego po kolei, to będzie II liga. Potencjał w tej drużynie na pewno jest - na pewno i tak grają dużo lepiej niż za Kaniuki czy Mielnika, kiedy każde zwycięstwo było wymęczone.
Odra - Szczakowianka:
pasibrzuch pisze:2:0 Brawo!!! lepiej póżno niż wcale....miejmy nadzieję że nie wszystko jeszcze stracone......ale jak tak piłkarze będą dziękować SWOIM kibicom to będą grać dla pustych krzesełek!!!!!!!!
zestan pisze:Wystali 2:0 !
Łukasz 1945 pisze:Musimy wygrać z Głubczycami i Wodzisławiem na wyjazdach, pokonać u siebie Pniówek i powinno być dobrze...oby...
zebro pisze:Trzeba przyznać, że Deja naprawdę daje radę - od dawna nie mieliśmy dobrego rozgrywającego. Cieszy, że jest nim wychowanek.
Panu trenerowi coś się pomyliło w tym wywiadzie. Czy jego słowa mamy rozumieć tak, że podjął się pracy w naszym klubie wcale nie zobowiązując się do awansu? Wypowiada się jakby prowadził Piotrówkę. Odpowiadam: mamy pewnie najwyższy budżet, skład na papierze na pewno najsilniejszy, najlepszych kibiców, najwyższy potencjał frekwencji (którego drużyna bardzo nie chce wykorzystać), jesteśmy jedynym klubem z miasta wojewódzkiego i czekamy na ten awans już 3 lata. Panie trenerze - taka wypowiedź to kompromitacja! Do tej pory miałem jak najlepsze zdanie o panu Żurawiu, ale niestety ta wypowiedź na duży minus. Jeżeli ktoś dba w tym klubie o PR, to chyba powinien odbyć z trenerem poważną rozmowę i to odkręcić.
tej rundy przytaczać już nie będę, bo komentarze poziomem nie odstają od tych z tamtego sezonu a jednak Odra zaskoczyła.
Natomiast post ten kieruje do tych wszystkich znawców, którzy ubliżali piłkarzom, trenerom, zarządowi (czyli Odrze) a najbardziej jarali się po awansie! Mam nadzieję, że po tym sezonie bedzie tak samo.

Na koniec przytoczę tylko cytat, który swego czasu przyjęła Polonia Bytom: "Jeśli wiara czyni cuda, my wierzymy że się uda"
Sezon temu tylko nieliczni w to wierzyli na tym etapie, który można porównać do obecnego.
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#119
Nie bardzo wiem jaką właściwie tezę chciałeś udowodnić... Że ludzie narzekają jak jest źle, a cieszą się jak jest dobrze?
Nie żałuję żadnej wypowiedzi z tamtego sezonu. Mieliśmy dobrą końcówkę i dużo szczęścia, że akurat w tamtym sezonie nie trafił nam się godny rywal w walce o awans (jak ROW czy Rozwój - awansowaliśmy z najmniejszym dorobkiem punktowym biorąc pod uwagę przynajmniej kilka ostatnich lat). Nie zmienia to faktu, że awans był ogromnym sukcesem i każdy kibic Odry się z niego cieszył. Tak samo każdy ma prawo i wręcz obowiązek być zły za wystany w miejscu mecz ze zbieraniną z Leśnicy i na to, że sytuacja przed mecze w Katowicach była absolutnie beznadziejna, a teraz jest bardzo bardzo trudna. Strata punktowa to tylko część prawdy, bo mamy do przeskoczenia sporo drużyn, a nie ma niestety możliwości, żeby punkty traciły wszystkie naraz.

Nie rozumiem też o co chodzi z ubliżaniem - w cytowanych fragmentach nie znalazłem żadnej wypowiedzi ubliżającej komukolwiek.

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#120
Spieszę z wyjaśnieniem
zebro pisze:Nie bardzo wiem jaką właściwie tezę chciałeś udowodnić... Że ludzie narzekają jak jest źle, a cieszą się jak jest dobrze?
Chciałem udowodnić tezę, że na podobnym etapie gry mieliśmy ten sam problem co aktualnie. Czyli zwymyślanie jakie to patałachy grają, za co oni kasę biorą, całe życie 3 liga itp, itd.
Po 3 meczach zarówno awans jaki i aktualnie utrzymanie zostało skreślone, a po 4 meczu zwycięskim dalej pitolenie typu "i co z tego? za późno, teraz to już tylko sparingi"
zebro pisze:Nie żałuję żadnej wypowiedzi z tamtego sezonu. Mieliśmy dobrą końcówkę i dużo szczęścia, że akurat w tamtym sezonie nie trafił nam się godny rywal w walce o awans (jak ROW czy Rozwój - awansowaliśmy z najmniejszym dorobkiem punktowym biorąc pod uwagę przynajmniej kilka ostatnich lat). Nie zmienia to faktu, że awans był ogromnym sukcesem i każdy kibic Odry się z niego cieszył. Tak samo każdy ma prawo i wręcz obowiązek być zły za wystany w miejscu mecz ze zbieraniną z Leśnicy i na to, że sytuacja przed mecze w Katowicach była absolutnie beznadziejna, a teraz jest bardzo bardzo trudna.
Nie mówię, że masz czegokolwiek żałować, tylko popatrz na to z boku i porównaj z tym co napisałeś rok temu z tym co wypisujesz teraz (zmiana? nie bardzo). No i jaką masz pewność, gwarancję, cokolwiek, że po meczu z Rozwojem nie będziemy mieli dobrej końcówki i szczęścia?
Co do naszej ilości punktów i awansu to też nie można mówić o tym, że ktoś nie był godny w walce o awans. Ja to widzę tak, że w sezonie w którym awansowaliśmy było więcej silniejszych drużyn walczących o awans niż w latach poprzedzających. Sprawdziłem, od reorganizacji ligi to Radzionków awansował dopiero w 27 kolejce a Rozwój w 26. Ruch Zdzieszowice, mimo wysokiej przewagi na 2 kolejki przed końcem sezonu (6 punktów nad drugim BKSem), awans zapewnił sobie dopiero tak jak my w przedostatniej kolejce. ROW tak jak Radzionków tylko kolejkę przed nami. Owszem jak się patrzy na tabele na koniec sezonu to wygląda to kosmicznie ale każdy walczył ile mógł i zasłużenie wywalczył sobie awans, łącznie z nami.
Co do złości, również się zgadzam, ale jak to mawiał śp. Kazimierz Górski "Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe." I tu można choćby napomknąć sezon Angielskiej Premier League z sezonu 1995/96 gdzie na kilka kolejek przed końcem sezonu (chyba 6) Newcastle Utd miało 10 punktów przewagi nad Manchesterem Utd a to jednak ci drudzy zdobyli mistrza kraju.

zebro pisze:Strata punktowa to tylko część prawdy, bo mamy do przeskoczenia sporo drużyn, a nie ma niestety możliwości, żeby punkty traciły wszystkie naraz.
na tym etapie rozgrywek, jak dla mnie to dla Odry liczy się jakieś 9 drużyn przy 5 walczących o awans w sezonie zeszłym. Przy czym rozkładając siły można założyć że jest porównywalnie, nawet mecze które mamy bezpośrednio z drużynami, z którymi w ogólnym rozrachunku i prawdopodobnie przy dobrych wiatrach będą tymi najważniejszymi, są u nas (Stargard, Zielona Góra, Bytom, Ostrów Wielkopolski). Analogicznie to tylko ze Skra graliśmy na wyjeździe w sezonie ubiegłym
zebro pisze:Nie rozumiem też o co chodzi z ubliżaniem - w cytowanych fragmentach nie znalazłem żadnej wypowiedzi ubliżającej komukolwiek.
Szyman pisze:Natomiast post ten kieruje do tych WSZYSTKICH znawców, którzy ubliżali piłkarzom, trenerom, zarządowi (czyli Odrze) a najbardziej jarali się po awansie! Mam nadzieję, że po tym sezonie bedzie tak samo.
a nie tylko do osób, które cytowałem a nawet nie patrzyłem kto to pisał.
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#121
Szyman, ja nie do końca zgadzam się z Tobą. Obecnie nasza sytuacja jest dużo gorsza, niż w zeszłym sezonie:
-musimy przeskoczyć 7 !! drużyn,
-o awans biły się 2-3 drużyny, a teraz o utrzymanie walczą prawie wszyscy,
-łatwiej jest wygrywać w III lidze będąc jednym z faworytów niż w II lidze będąc średniakiem.
nie mniej wierze, że Odra się obudziła z letargu i teraz będzie punktowała jak należy.

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#122
Dobra Czmielu, ja tylko porównuję naszą sytuację na teraz i "na teraz rok temu" i w tej drugiej sytuacji o awans walczyły zespoły Pniówka, Skry, Przyszłości, Polonii Łaziska i BKSu, a w tym roku my się powinniśmy patrzeć na zespoły od Warty w dół
A w walce o awans nie tylko my byliśmy faworytami, bo prócz nas były jeszcze Skra, BKS i poniekąd Rogów, natomiast od Warty do Jaroty to wszyscy są średniakami i zarówno tu jak i tam wygrac mógł każdy z każdym
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#123
Myślę, że jakby wejść na forum Lecha, czy Wisły to też ludzie narzekają po ostatnich wynikach. To normalne. Każdy, któremu dobro klubu leży na sercu to przejmuje się wynikami. I każdego z nas boli porażka Odry i każdego cieszy awans. Oczywiście, jestem z dala od nazywania piłkarzy pajacami itp. Ale konstruktywna krytyka jest potrzebna. Trzeba jasno mówić co nie zagrało. To pozwala wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów. No i pochwalić, jeśli efekt jest pozytywny. Może to właśnie dzięki mało przychylnym komentarzom w zeszłym sezonie piłkarze wzięli się do roboty i zaczęli wygrywać ? :) Żartuję. I nie mam nic przeciw aby scenariusz się powtórzył i Odra osiągnęła zakładany cel. Myślę, że jak każdy z nas tutaj, że marzenia się spełnią i w przyszłym sezonie (2-ligowym) pogramy o coś więcej!
ODRA OPOLE 1945

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#124
Szyman, mogłeś tez przytoczyć marudzenia z sezonów poprzedzających awans - tamte się akurat potwierdziły :)

myślę, że większość ludzi wciąż jeżdżących i chodzących na mecze, całe weekendy nasłuchujących wieści z różnych stadionów, a także tych, którym chce się tutaj cokolwiek komentować lub czytać - to ludzie, którzy wciąż wierzą, żyją nadzieją, itd, itd,

a danie upustu swoim obawom i złym nastrojom po kolejnym słabym meczu jest rzeczą zupełnie naturalną, tak jak przekleństwo po straconym golu, większość marud to nie są niesprawiedliwi hejterzy, bo wystarczy spojrzeć na wpisy po dobrych, wygranych meczach, żeby zobaczyć, że za zasługi potrafią też chwalić i nagradzać, wiele gorzkich wypowiedzi jest zresztą merytorycznie bez zarzutu, a złośliwości w stylu "patałach" lub "za co on kurwa bierze kasę", to w porównaniu z tym co piłkarze wysłuchują z trybun - najlżejszy wymiar kary

gdy utrzymanie/awans się oddalają, to winni są piłkarze, i tylko oni mogą to zmienić, a nie nasze gadanie (pozytywne lub negaatywne) - ja tam po prostu lubie poczytać foruma dla zabicia czasu i beki, wiec daj ludziskom spokojnie pisać, bo nudo będzie :)
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”
cron