Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#26
Bez paniki, mamy początek stycznia i jeszcze sporo czasu na kontraktowanie. Inna sprawa, że im szybciej tym lepiej, zeby nie tracić okresu przygotowawczego.

Co do Danowskiego - myślę, że byłby niezłą opcją na drugiego bramarza, bo na pierwszego to już zobaczyliśmy że się nie nadaje. Podejrzewam, że zaraz odnajdzie się w Świnoujściu i że to rozwiązanie umowy niekoniecznie musiało być zainicjowanie przez klub.

P.S. zielu - porozumienie stron oznacza najczęściej tyle, że zamiast płacić do końca sezonu płacimy np. z góry za 2-3 miesiące, a zawodnik szuka sobie w tym czasie innego pracodawcy. Czyli kasa na to idzie.

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#27
czubus pisze:A co do tych małolatów to właśnie ja myśle że się mylisz .Myśle ze 1 bramkarzem będzie Feć który moim zdaniem jest pewniejszy od Danowskiego a rezerwowym zostanie Primel który daje lepszy perspektywy niż Kosut
Z całym szacunkiem Marcin Feć nie gwarantuje już takiego poziomu jak kilka lat temu. Do tego wraz z wiekiem doszły kontuzje, więc opieranie się na nim jest obarczone ryzykiem. Jestem za jego przyjściem (ponownym) do naszego klubu, ale tutaj jestem nastawiony umiarkowanie na jego grę w pierwszej 11. Natomiast skąd wiesz jak grają testowani bramkarze to naprawdę nie wiem... Dlaczego sądzisz, że wymieniony przez ciebie zawodnik będzie lepszy od poprzednich? Na podstawie jednego treningu? Z tego co wiem, to gracz anonimowy.

zielu

Danowski w III lidze bronił całkiem dobrze, póki w Odrze był Feć, trwała rywalizacja. W tym sezonie nastąpiło jednak rozprężenie i brak koncentracji co było nazbyt widoczne (dosadnie pokazała to sytuacja w Sosnowcu, gdzie w końcówce wypuścił piłkę wprost pod nogi atakującego). Moim zdaniem powinien zostać, lepszego raczej nie zatrudnią.

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#28
zebro pisze: P.S. zielu - porozumienie stron oznacza najczęściej tyle, że zamiast płacić do końca sezonu płacimy np. z góry za 2-3 miesiące, a zawodnik szuka sobie w tym czasie innego pracodawcy. Czyli kasa na to idzie.
Uprzedziłeś mnie o kilka sekund;)
Masz jednak całkowitą rację, za porozumieniem stron nie oznacza bezpłatnie.

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#29
Rozwiązanie za porozumieniem stron oznacza najcześciej koniecznośc wypłacenia przez klub odszkodowania (1-2 pensji), moga tez byc jakieś formy nacisku ze strony klubu (np. chłopie rozwiązuj kontrakt, a my nie upublicznimy wiadomości, że masz jakas ukrytą kontuzję czy niezbyt sportowo się prowadzisz) i wtedy najczęściej taki pilkarz odchodzi "z miejsca" i bez odszkodowania.

Wypożyczyć? Pewnie tak byłoby najlepiej tylko, że jeśli jakiś zawodnik x ma w Odrze kontrakt na poziomie np. 2000 zł (w naszym klubie na dodatek terminowo i regularnie wypłacany), a jest do "odstrzału" to nie ustawia sie nagle po niego kolejka chętnych chcących mu płacic tyle samo (do tego najcześciej dochodza dodatkowe sprawy: premie, mieszkanie, objady, konieczośc dojazdów itp.). Dlatego też, żeby nie obciążać budżetu rozwiązuje się kontrakt.

Co do Danowskiego, to po rundzie wiosennej myslałem, że mamy bramkarza na długie długie lata (uważam, że wiosną obok Dei i Michniewicza był najlepszym zawodnikiem Odry). Niestety w rundzie jesiennej znacznie obniżył loty. Wiosną nie zawinił przy żadnym puszczonym golu (puścil ich tylko 7 w 14 ligowych meczach). Jesienią klilka powaznych wpadek by się znalazło. Wystarczy popatrzeć na skróty z meczów Odry.
Teraz trzeba śledzić jego kariere, by sie przekonac czy prawdziwy jest ten Danowski z Odry wiosną 2013 czy ten z jesieni 2013.

Zauważam jeszcze jedną prawidlowość. Kiedy do Odry przyszedł Rozmus bronil swietnie, "wygryzł" doświadczonego Bellę, kiedy tylko Bella odszedł Rozmus obnizył loty. ta sama prawidłowośc z Danowskim i Feciem.
Dlatego chciałbym, żebysmy wisna mieli dwóch dobrych (równorzędnych) bramkarzy. Może to zbyt wygórowane życzenie, ale jednego solidnego myslę, że znajdziemy. W roli "drugiego" widziałbym Fecia, który solidnie naciskałby tego pierwszego (może Primela), a sam wstawiony do gry gwarantuje dobry poziom.

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#30
Co kibic to opinia I lepszy strategy - znawca. My mozemy biadolic tutaj bez konca a trener I zarzad maja swoja wizje. Rozliczac bedziemy za kilka miesiecy.
A poniewaz kazdy tu ocenia to i ja dodam swoje trzy grosze. Wedlug mnie Danowski nigdy nie bedzie dobrym bramkarzem w przyszlosci, a jego mozliwosci to max 2 liga, wyzej nie ma szans. Niezapominajmy, ze gral lepiej, gdy Odra grala w nizszej klasie, a Fec byl jego konkurentem. Czy naprawde byl ? Nie do konca. Danowski to byl pierwszy pilkarz ktorego w skladzie chcial miec Zuraw i Feciu poszedl w odstawke. Jezeli Fec ma powrocic to automatycznie mamy maly konflikt. Nie do konca uwazam, ze byl to dobry moment na rozstanie, bo mogl byc dobrym konkurentem o miejsce w skladzie, ale nie z Feciem. To chory uklad. Nie spodziewam sie rowniez, ze ktorys z malolatow dostanie 1 - ke, bo gramy o zycie w 2 lidze. Poczekajmy, zycie pokaze co bedzie dalej. Nad kandydatem na napastnika rowniez nie ma co sie zachwycac, ale ma doswiadczenie I gral wyzej. Wyczytalem ze powolny, silny, slaby strzal, ale przydatny I skuteczny w grze dwojkowej. Czy powroci do formy z przed 2 lat ? To pytanie do trenera. Tak czy siak nie wiadomo czy Odra go zatrzyma. Powtorze - kandydatura nie powala.
Nie jest latwo sciagnac lepszych i utrzymac budzet, stad roszady. Jak dla mnie nic ciekawego so far.
Obronca z Chorwacji moze byc bardzo przydatny, na miejsce Tomka Draga. Co dalej poczekamy. Tomanka szkoda troche, bo gdyby Nemec dal mu w dupe i zbudowal kondyche to jego szykosc mogla byc przydatna. Ale bez jaj, to wciaz niski poziom.
Tyle ode mnie

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#31
Karuzela testowanych i piłkarzy przymierzanych do Odry ruszyła na dobre. Mamy już Udarevica, pewnie przyjdzie też Feć. Przyznam szczerze, że z przebywających oficjalnie na testach w Opolu realne nadzieje wiąże jedynie z Wolnym (w końcu się doczekałem, ciekawe tylko jak tam u niego z formą, bo w Rozwoju w tej rundzie chyba stracił miejsce w składzie; nie zmienia to faktu, że takiego skrzydłowego potrzebujemy, szczególnie po odejściu Tomanka) i ewentualnie Primelem (słyszałem o nim dużo dobrego, zresztą jego ojciec jest jednym z najlepszych trenerów bramkarskich w Polsce, więc młody z pewnością coś podpatrzył). Jest jeszcze ten bramkostrzelny napastnik z 3 ligi (18 goli w 19 meczach), ale po goleadorze Wasilewskim podchodzę do takich 'rewelacji' z rezerwą. Kaźmierowski nigdzie się nie sprawdził, dorobkiem bramkowym też nie imponuje. Reszta to chyba transfery pod kątem zwiększenia rywalizacji wśród młodzieżowców, może któryś z nich okaże się wartościowy, a nie tylko uzupełnieniem składu pod kątem regulaminu rozgrywek.

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#33
Danowski był dobry w 3 lidze,bo przeciwnik gral na 0-0.Malo kiedy strzelal,nie prowadzil otwartej gry.Wszyscy na wiosne bali się Odry.Przyjechal Pniowek zagral ofensywnie i 3 gole wpadly.2 liga to już inny poziom tu się nikt Odry nie bal ,i 4ka pare razy wpadla.Fec o klase lepszy bramkarz,Zuraw zaufal Mioduszewskiemu i dzięki niemu stracil m.in robote.Bo Danowski pare punktów przepierdolil,a zmiennika nie bylo.W tej rundzie ktoś przekombinowal za bardzo z pozycja bramkarza.Ja po Bartku i Miodku plakac nie bede

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#35
goryl pisze:Danowski był dobry w 3 lidze,bo przeciwnik gral na 0-0.Malo kiedy strzelal,nie prowadzil otwartej gry.Wszyscy na wiosne bali się Odry.Przyjechal Pniowek zagral ofensywnie i 3 gole wpadly.2 liga to już inny poziom tu się nikt Odry nie bal ,i 4ka pare razy wpadla.Fec o klase lepszy bramkarz,Zuraw zaufal Mioduszewskiemu i dzięki niemu stracil m.in robote.Bo Danowski pare punktów przepierdolil,a zmiennika nie bylo.W tej rundzie ktoś przekombinowal za bardzo z pozycja bramkarza.Ja po Bartku i Miodku plakac nie bede
Bez owijania w bawelne tak bylo. zawalic kilka meczow, w kilku innych puscic po 4 bramy, tylu szmat na tym poziomie nie mozna akceptowac

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#39
Zwola pisze:A jak się nastawiacie na ewentualny powrót Fecia do bramki? Myślę że to byłby dobry krok, bardzo dobry bramkarz, przyda się tej stosunkowo młodej drużynie człowiek z dużym doświadczeniem.
Na tym etapie nie ma miejsca na eksperymenty w bramce. Feć gwarantuje poziom, poniżej którego nie powinien zejść. Reasumując - dla mnie pewniak na rundę wiosenną w bramce Odry.
ODRA OPOLE 1945

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#44
Ja bym to trochę inaczej wytypował - we wszystkich meczach u siebie mamy prawo wymagać 3 pkt., nawet z Bytovią czy Chrobrym, nie mówiąc już o Polonii. Na 3 pkt liczyłbym też w Wałbrzychu, bo albo Górnik w końcu spuchnie, albo na koniec sezonu i tak będzie pewien utrzymania (a pewnie i to i to), a wówczas można się pokusić o pełną zdobycz nawet na wyjeździe. Musimy też coś przywieźć z Częstochowy, bo Raków to kolejna drużyna, z którą bezpośrednio będziemy rywalizować (obok Polonii i Zagłębia).

Re: Runda wiosenna 2014 - spekulacje

#50
ROW wystepuje o lige wyżej , jestem pewny ze gdyby Odra grała w 1szej lidze to wsparcie miasta tez było by wieksze ... Rybnik jest tez miastem wiekszym wiec maja wicej pieniedzy do podziału ... popatrzcie jaka czesc kasy Opole przeznaczyło na Odre a ile rybnik na ROW z puli ponad 7mln ... wazne , ze miasto dało wiecej kasy niz rok temu :) i tak buzdzet Odry jest jednym z najwiekszych ...
CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !
Żałować możemy tylko tego że jedno życie mamy, aby oddać je za Odrę i Ojczyznę
cron