Re: Z oficjalnej...

#727
Umowa z definicji umocowana jest w czasie , z możliwością jego skrócenia, wydłużenia, można też zawrzeć nową. To logiczne i zdrowe. Twórzmy zatem klimat, aby zachować istniejące umowy, i aby podpisywano tych umów jak najwięcej i na jak najdłużej. A za klimat odpowiedzialni jesteśmy Wszyscy związani z Odrą, od działaczy po kibiców, i na odwrót.Działanie każdego z nas ma wpływ na ten klimat, pamiętajmy o tym.

Re: Z oficjalnej...

#728
Na oficjalnej napisano "Starsi kibice pamiętają wiele podobnych zmian, ale każdej reorganizacji towarzyszyła zawsze jedna, niepisana, ale obowiązująca zasada - mistrz awansował bezpośrednio" I tu się nie zgodzę bo były jeszcze gorsze bzdury. Były ligi międzywojewódzkie i były okręgówki.
W sezonie 1973/74 III liga została przemianowana na Ligę Okręgową . Zajmując w niej 1. miejsce gwarantowano sobie dopiero prawo gry o II ligę. Na opolszczyźnie były wtedy dwie grupy ligi okręgowej.Zwycięzcy tych grup spotkali się w pierwszym etapie baraży. Stal Brzeg rywalizowała z MZKS Nysa. Mecz w Brzegu zakończył się zwycięstwem Stali 1:0, a w Nysie porażką 0:2. Trzeci, decydujący mecz rozegrany w Opolu, przyniósł Stali wygraną 1:0 i awans do końcowych gier barażowych. Tu jednak rywalizacja z Walką Makoszowy( obecnie Zabrze) i Moto Jelczem Oława, zakończyła się awansem Walki do II ligi. Tak więc w PZPN zawsze się działo żeby " uatrakcyjnić " rozgrywki. Może jakiś " nawiedzony działacz" zaproponuje też rozgrywki playoff jak w hokeju. Klimat sprzyja więc będziemy oglądać mecze przez cały rok np do 3 zwycięstw z przerwą na chwilowe opady śniegu.

Re: Z oficjalnej...

#729
rob65 pisze:Umowa z definicji umocowana jest w czasie , z możliwością jego skrócenia, wydłużenia, można też zawrzeć nową. To logiczne i zdrowe. Twórzmy zatem klimat, aby zachować istniejące umowy, i aby podpisywano tych umów jak najwięcej i na jak najdłużej. A za klimat odpowiedzialni jesteśmy Wszyscy związani z Odrą, od działaczy po kibiców, i na odwrót.Działanie każdego z nas ma wpływ na ten klimat, pamiętajmy o tym.
Prawnikiem nie jestem, ale wiem, że umowa może być zawarta również na czas nieokreślony, a umowa sponsorska może również być podpisana na kilka lat. Ty również nie jesteś, bo określenia "umocowanie" używasz w błędnym znaczeniu;)

Zwracam uwagę na coś innego - umowy podpisane na 4,5 miesiąca można traktować jako ostrzeżenie - albo awans, albo koniec współpracy. I dodatkowo niepewność co do finansowania nie pozwala podpisać umów z piłkarzami na dłużej i w ogóle planować czegokolwiek nawet na lipiec. Wiadomo, że to sponsorzy dyktują warunki, więc nie traktuj tego jako szczególnych pretencji do zarządu. Co do klimatu - zgoda. Działaczom robienie klimatu ostatnio bardzo nie wychodzi, więc ta robota pozostaje kibicom.

P.S. Kiedyś pisałem, jak dobrze byłoby zobaczyć podsumowanie roku 2015 - co się w klubie udało, a co nie. Albo zarząd na pomysł takiego podsumowania nie wpadł albo nie ma się czym chwalić. Fajnie, że strona jest często aktualizowana, ale brakuje mi jakiejkolwiek publicznej komunikacji zarządu z kibicami. Jeden z członków zarządu zrezygnował już jakiś czas temu - nawet nie wiadomo co dalej...

Re: Z oficjalnej...

#731
Przedłużenie umowy Sindbada, dobra nowina. Tak przyzwyczailiśmy się do jego obecności w życiu Odry że wydaje się oczywista. Odra w znanym mi okresie chyba nie miała tak wytrwale i rozsądnie wspomagającego partnera. Mamy często różne oceny co do zarządzania klubem, ale fakt że Ktoś wykłada na niego własne pieniądze i poświęca Swój czas musi zostać zauważony i doceniony.

Re: Z oficjalnej...

#732
Futsal wraca do Opola!

Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola zadeklarował dzisiaj, że miasto będzie wspierać nowy klub futsalowy a jego naturalnym miejscem rozgrywek ma być wyremontowana hala Okrąglak.

Jak zadeklarował Janusz Wysocki, prezes klubu OKS Odra Opole, nowy podmiot futsalowy będzie mógł występować pod marką niebiesko-czerwonych.

O poziom sportowy drużyny dbać ma z kolei Marek Tracz, były zawodnik Odry Opole.
Odra jest najważniejsza !

Re: Z oficjalnej...

#733
A wcześniej informacja o możliwym stworzeniu pod szyldem Odry sekcji bokserskiej. Piękna sprawa, powrót do Odry Opole jako klubu wielosekcyjnego jest chyba marzeniem wielu kibiców i dobrze, że są czynione działania, by taki stan rzeczy przywrócić. W przyszłości liczę na powiększenie sekcji o kolejne sporty, trzy to dobra baza początkowa. ;)

Re: Z oficjalnej...

#736
A nie lepiej wrócić do tego co było przed laty czyli "piłkarskich szóstek". Były regularnie rozgrywane mecze w ligach miejskich. Graliśmy w hali i na powietrzu. W zabawie w futbol mogły uczestniczyć wszyscy chętni. Wyniki i tabele podawała NTO. Jestem pewien że kibice wystawiliby kilka takich drużyn. Okrąglak był ogólnodostępny. Jak będzie drużyna futsalowa to jak stwierdził "Do przerwy 0:1" wydłuży się kolejka do kasy miejskiej. Jak spojrzeć na nazwy drużyn futsalowych w Polsce to z reguły są to nazwy firm czyli sponsorów. Jeżeli w Opolu powstanie np futsalowa druzyna IKEA Odra Opole to jestem za a nawet przeciw :-)

Re: Z oficjalnej...

#737
Z tym ogólnodostępnym okrąglakiem to bym się nie rozpędzał. Bo granie w okrąglaku w lidze wcale nie było tanie np ok 10 lat temu wpisowe to było coś 1200zł za drużynę.Drużyny szukały sponsorów z zakładów pracy itd dlatego to padło i ligę przeniesiono do hali w wojsku na Domańskiego z wpisowym ok 800zł tam ogólnie warunki były spartańskie i też ta liga padła.Teraz szóstki grają w Komprachcicach jest tam 1,2 i 3 liga .wpisowe też chyba 800zł
TYLKO ODRA OKS !!!

Re: Z oficjalnej...

#740
"Wydarzeniem ostatnich dni jest zmiana na stanowisku dyrektora w Elektrowni „Opole”, dla kibiców Odry to bardzo dobra informacja!"
Dodam że do bufetu przy trybunach dojdą takie dania jak :
musli niebiesko-czerwone
frytki z keczupem niebiesko-czerwonym ( trzeba go samemu przynieść)
gol- onka

Re: Z oficjalnej...

#743
podoba mi sie sprawozdanie z oficjalnej "........i stadion oszalal ", a potem wyszukalem, ze tam 700 ludzi :)
Ale bedzie dobrze, jak beda wyniki i blizej awansu to pomalutku stadion nam sie zapelni, przyjda baraze, a potem bedzie prawdziwe boom - " Stadion oszalal ! "
cron