Re: Wybory na Prezydenta Miasta Opola

#27
tylko który z wymienionych angażuje się jeszcze tak aktywnie w politykę - tylko millera gdzieś tam widzę - pozostali się usunęli i pojawili się młodzi- zresztą kwestii regionalnych bym nie przenosił na politykę krajową - zembaczyńskiego znamy już wiele lat i wszyscy widzimy ile zrobił, z całym szacunkiem dla Pani Porowskiej ale wątpię żeby zrobiła więcej niż obecny prezydent, a na pozostałych poza Garbowskim nawet nie ma sensu głosu oddać - lepiej już nie tracić czasu na pójście do urny. Mogę zrozumieć chęć zagłosowania na kandydata pis do rady miasta ale na prezydenta nie rozumiem. Facet który chodzi na Odrę, mówi że jej kibicuje i chce żeby na niego głosować wzbudza we mnie w tej kwestii jakie takie zaufanie nawet jeśli nie do końca utożsamiam się z programem jego partii - ale kobieta - oczywiście bez żadnego przejawu dyskryminacji raczej piłką się nie interesuje i stadion powstanie wtedy kiedy ona uzna że nie ma nic lepszego do zrobienia - zresztą po wyborach wyjdzie prawdziwe podejście i zobaczymy (popatrzcie na Gronkiewicz Walc - zrobiła stadion legii bo tam mają kilkanaście tysięcy potencjalnych głosów a druga strona na którą chodzi po 3 tysiące w porywach dostała wała:)

Re: Wybory na Prezydenta Miasta Opola

#28
Ale za czasów tej "czerwonej hołoty" powstał okrąglak, Toropol ( starsze czasy), nowa i jak na razie jedyna trybuna na Oleskiej ( rządy Pogana ). A teraz mała wycieczka kolejką powietrzną po sportowym Opolu- przejechałem już 10 odcinek i nie mogę dojrzeć ani jednego klubu w NASZYM MIEŚCIE grającym na poziomie ekstraklasy ( to chyba jedyne takie MIASTO "WOJEWÓDZKIE" W Polsce). Zagłosujmy na PiS lub na mn i zmieńmy nazwę na KRZYŻAK OPOLE - oni byliby szczęśliwi .

Re: Wybory na Prezydenta Miasta Opola

#29
Byłem dzisiaj na debacie kandydatów. Zadałem pytanie odnośnie finansowania sportu (podałem tu konkretnie przykład Odry jako wizytówki Opola) i po odpowiedziach śmiem twierdzić, że najbardziej zainteresowany w odbudowę klubu jest...Garbowski. Mówił najbardziej konkretnie. Powiedział, że miejsce Odry to minimum 1 liga i nawet zapowiedział że za jego rządów Odra awansuje do 1 ligi. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że to kampania, a na pytania odpowiadali politycy, którzy kłamanie mają we krwi, niemniej jego wizja była dość dobra. Przychylnie wypowiedziała się też Porowska. Natomiast Zembaczyński i Drewniak to szkoda gadać - Drewniak uważa, że to strata kasy i lepiej remontować ciągle niszczejące drogi, natomiast Zembaczyński jest zadowolony ze swoich rządów, kwoty 1.2 mln zł na wszystkie kluby (ktoś dodał, że tyle to Kluczbork daje na MKS) i ogólnie wszystko gra.

Re: Wybory na Prezydenta Miasta Opola

#30
Jeśli o mnie chodzi to uważam, że w Opolu żaden z kandydujących nie ma zielonego pojęcia o rządzeniu miastem, nawet urzędujący prezydent. Hasłem obecnego prezydenta jest hasło: kanalizować, kanalizować, kanalizować!!! Na gospodarce, szeroko pojętej ekonomii się nie zna, na polityce społecznej również a co dopiero ma się znać na sporcie...to jest taki człowiek którego się już nie da zmienić, ale na stanowisku chce siedzieć. Dlatego uważam, że Rysiu powinien spakować manatki i wynieść się z Naszego ratusza. Jeśli chodzi o kandydaturę Grabowskiego to do gościa nic nie mam, chociaż zarzuca na nas mięso wyborcze, to przeszkadza mi to, że reprezentuje najbardziej zakłamaną partie, szukającą poparcia wszędzie tam gdzie PO i PiS mają przeciwne zdanie. SLD nie potrafi nawet forsować swoich lewicowych poglądów dlatego, są dla mnie dnem na polskiej scenie politycznej. A ten cały Tomaszek, swoją drogą sędzia piłkarski może i ma pojęcie o sporcie, ale czy ma jakiś plan dla Odry oprócz wypowiedzi, że...za jego rządów Odra będzie w pierwszej lidze...Alojzego opuszczę w tym wywodzie (kolejny kanalizujący i nic nie robiący). O Pani Porowskiej powiem tak, że może i kobieta ale myślę że się zna na potrzebach mężczyzn...czyli m.in. potrzebie piłkarskiej, w naszym przypadku - ODRA Opole. Reprezentuje partię, którą się obecnie piętnuje w mediach jak można, czyli PiS, a podobno tej partii i obecnym w radzie miasta jej radnym sprawa Odry leży na sercu. Myślę, że głos na nią można przemyśleć, a może okazać się najlepszy. Z grona tych czterech wybieram babeczke!

Re: Wybory na Prezydenta Miasta Opola

#33
Zembaczyński totalne dno. W tej debacie ewidentnie nie zależy mu by wpakować grubą kasę i odbudować Odre na miano ekstraklasy. I na ch... te przytłaczanki o 51 klubach w Opolu. Co tez zawarł w tym klub szachowy? No pożal się :/ Odra jest wizytówką Opola tak jak Lech Poznania i tego trzeba się trzymać! Nie wiem naprawdę kto z tej trójki jest najbardziej wiarygodną osobą i powinien wygrać ale wiem jedno, że Zembaczyński to...każdy wie co.

Re: Wybory na Prezydenta Miasta Opola

#38
Oczywiste chyba jest że w tym wątku oceniamy kandydatów tylko w kontekście Odry! Przekonania polityczne, rozwój Opola w innych dziedzinach, to sprawy które każdy podsumowuje sam, ewentualnie na forum ale w innym wątku (nie będzie zbędnego rozmywania).

Na następnym spotkaniu poprosił bym pana Garbowskiego o szczegóły tego „nowego modelu finansowania” (na jakich zasadach) i „nowej spółki” (kogo z kim i na jakich zasadach). Hasło „gwarantuję awans Odry do I ligi w przeciągu kadencji” – brzmi cholernie miło dla ucha. Problem tylko w tym co zrobić gdy (oczywiście z przyczyn obiektywnych, niezależnych od pana Garbowskiego:), awansu, wsparcia ani lobbingu po wyborach nie będzie?

Pani Porowska z PIS robi na mnie dość dobre wrażenie (aktorstwo?), nawet tak rozumnie:) kiwa głową gdy Garbowski wypowiada się na temat Odry i Oderki. Jej wcześniejszy tekst na temat sportu zbyt ogólny, istnieje podejrzenie że minimum kumatości na te tematy łyknęła jedynie na potrzeby wyborów.

Nie zapominajmy też o pytaniach, do wszystkich kandydatów, na temat nowych obiektów sportowych w Opolu (stadion i hala).

Jeżeli już wykrystalizuje się sytuacja z kandydatami i zdecydujemy się na jednego pewniaka, któremu damy szansę – to powinno to pociągnąć za sobą odpowiednią „reklamę” tego faktu. Tak żeby wszyscy wiedzieli że Kibice Odry popierają tego kandydata/kę. Odpowiednie zapewnienie o poparciu naszymi głosami powinien otrzymać również sam kandydat, żeby utrwaliło mu się w pamięci że głosujemy na niego, bo złożył nam konkretną deklaracje (ale na takie oczywistości pewnie odpowiednie osoby już dawno wpadły;)

Szkoda mi bardzo że nie głosuję już na Prezydenta Opola, ale najbardziej mi ciąży że w 2002 zanim się przeprowadziłem, zdążyłem jeszcze oddać swój głos na tak drętwego w sprawach sportowo-kibicowskich człowieka jak RZ.
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Wybory na Prezydenta Miasta Opola

#47
Uwazam ze kazdy nowy bedzie lepszy od obecnego. Pragne tylko przypomniec, ze to wlasnie za kadencji pana Zembaczynskiego mielismy chore pomysly wrecz infantylne tzw. lotow na ksiezyc za pomoca kolejki made in sweden prosto z centrum Opola z przystankiem na Oleskiej 51 nastepnie Zoo i miejsce docelowe Srebrny Krater Moona na Ksiezycu. Facet pogrzebal opolski sport. Zniszczyl Odre i Kolejarza do tego reczna na Gwardii.
To co teraz daje na Oderke to jalmuzna a daje nie ze swojego, ale z pieniadzy podatnikow. Zawsze uwazalem, ze Zembaczynski pan prezydent w zaden najmniejszy sposob nie jest zwiazany z miastem Opolem emocjonalnie. Dla niego liczyl sie tylko czas utrzymania stolka i podreperowania budzetu domowego. Opole jako miasto z jego piekna historia i tradycja jest mu obojetne. Porazka. Miasto w ktorym nie ma zycia, ktore czesto przypomina cmentarz na Polwsi.Szkoda straconego czasu. Za Zembaczynskiego stalismy sie prowincja.
cron