Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#27
Moje podsumowanie meczu:
wynik na pewno nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Odra praktycznie przez 90 minut atakowała. Posiadanie piłki także zdecydowanie dla nas. Mieliśmy kilka sytuacji bramkowych, w tym rzut karny. Niestety nie udało się. Drużynie chyba zabrakło zgrania. Szczególnie widać było to w ofensywie. Obrona zagrała dobrze, bramkarz wybronił to co było do wybronienia. Czerwona kartka dla Filipowicza? nie widziałem dobrze sytuacji. Na pewno padł przed polem karnym.
Czego zabrakło? Moim zdaniem więcej zdecydowania. Poza tym zbyt rzadko atakowaliśmy lewą stroną. Większość ataków środkiem (tu traciliśmy piłkę przed polem karnym) lub prawą stroną (zdecydowanie groźniejsze).
Podsumowując - to był pierwszy mecz. Więc poczekajmy. Jeśli Odra zagra skuteczniej to powinno być już dobrze
ODRA OPOLE 1945

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#31
Pomiędzy drużyną z zeszłego sezonu a obecną ,zlepioną naprędce, widać zasadniczą różnicę.Widoczne było doświadczenie i obycie w wyższych ligach. Martwić może nonszalancja i cwaniactwo niektórych piłkarzy. Jakby oddane strzały trafiły w światło bramki wszyscy pieliby z zachwytu a tak jest dużo głupawych wpisów. Jak drużyna się skonsoliduje to może być dobrze. Oby kondycji wystarczyło.( dla tych forumowiczów, którym łacina bliższa niż język rodzimy i którzy już pakują plecaki do szkoły- konsolidować to znaczy zcalać, jednoczyć, w tym przypadku zgrać)
Ciekawy jestem interpretacji sędziego w sytuacji drugiej żółtej kartki i w następstwie czerwonej dla Filipowicza . Z trybuny było widać , że to własnie on wychodzil na pozycję strzelecką. A co na to sam Filipowicz ?

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#33
Myślę, że ten remis, wpadka na samym początku jeszcze lepiej wpłynie na grę. Najbardziej szkoda karnego no i straconych punktów ze Startem, który do jakiś potęg nie należy. Dodając do tego, że w sumie cały mecz byliśmy przy piłce, choć nic z tego nie było.Miejmy nadzieję, że takich wpadek będzie jak najmniej.
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 sierpnia 2012, 12:29 przez kolo123, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#35
Przestańcie się spinać tym lamusem, osrali się co każdy widział, Willi to ładnie podsumował po co kolejne wpisy na jego temat? Macie jebane ciśnienie na tych 30-kilowych debili?! Kręcą Was "derby"? "Lokalny rywal"? Jaki kurwa rywal, zera pod każdym względem bardziej anonimowe niż Proch Pionki, a na forum niby poważnego klubu kibice poświęcają im energii jakby traktowali ich za rywali? Jak oni mogą być naszym rywalem? Jak? Każde słowo na ich temat promuje ich i dodaje im animuszu, każda sekunda poświęconej im uwagi to zysk dla nich bo ktoś o nich mówi (raz na pół roku), a nie dla nas. Uświadommy sobie, to nie jest rywal i nie ma sensu poświęcać mu miejsca.
Klęski to nasze doświadczenia w drodze do sukcesu, a nie meta naszych starań!

Obrany cel: WIELKA POLSKA NA WIEKI

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#37
zielu pisze:
Albert pisze:Jaki kurwa rywal, zera pod każdym względem bardziej anonimowe niż Proch Pionki,
akurat 1952 taki anonimowy nie jest :D
kończymy temat i skupiamy się na wątku piłkarskim !
Zielu nie straszcie go;P
Dla mnie obrona świetnie zagrała, za dużo cisnęliśmy środkiem, który ewidentnie był zagęszczony.
Ale to tylko moje zdanie.
"Mierz siły na zamiary - to idealne zdanie tłumaczy czemu nie zrobiłem czegoś tam.. Chuja, siły zawsze trzeba zwiększać!"

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#38
Wystarczylo przeczytac oficjalny komentarz ze strony Startu, dotyczacy zblizajacego sie meczu Odra - Start, zeby zrozumiec jakie to bylo wydarzeenie dla kibicow z Namyslowa. Oni przeciez sie nie kryli, ze jest to dla nich okazja do wielkiego swietowania ( bez kibicow ). Mecz przeciwko Odrze to dla nich wydarzenie historyczne jak dla nas dawniej bywaly potyczki z Slaskiem.
Wcale mnie teraz nie zdziwi jak Start przegra kilka kolejnych meczow. Ich pierwszy i najwazniejszy mecz sezonu juz dobiegl konca i co smutne dla nas, raczej splendoru i chwaly nam nie przynosi. Oni uzyskali swietny wynik ( co bylo widac po pilkarzach radujacych sie po koncowym gwizdku ). Drugim ich meczem roku bedzie rewanz w Namyslowie. A calosc walka o utrzymanie. I czas wreszcie to zrozumiec, ze takich meczow bedzie lacznie ponad dwadziescia w sezonie. Gdzie maluczki moze dokopac wielkiemu ( jedynie historycznie ). To, ze teraz Nasi kibice denerwuja sie i sa prowokowani przez kibicow pokroju 1962 jest wynikiem kilkuletniego BLADZENIA Odry wsrod takich smiesznych pilkarskich przeciwnikow.
Czas zakonczyc ta farse i powrocic tam gdzie nasze miejsce , o czym przypominam juz kilka lat, dla mnie straconych pilkarsko i kibicowsko.
I mam prawie 100 % pewnosc, ze teraz osiagniemy sukces. Martwi tylko utrata Tyca, bo w jego miejsce nie pozyskalismy nikogo odpowiedniego. Swojak Setla...nalezy sie tylko modlic, zeby wypalil i zaczal grac tak jak oczekujemy, ale po ubieglym sezonie w jego wykonaniu uczucia mam mieszane. Bedziemy wiec walczyc o awans z tymi najlepszymi bramkarzem, obroncami ( wreszcie ) i pomocnikami.
Polak po meczu byl zly. Powiedzail, ze pilkarze go zawiedli. I to cieszy. Jego poprzednicy jedynie szukali tanich usprawiedliwien.
Na koniec przypominam, ze Odra zawsze slabo wchodzila w sezon. Dlaczego tak jest od lat ? Nie wiem taka kompromitujaca tradycja.
Pierwsze koty za ploty.

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#39
to wątek piłkarski (klubowy) dlatego tym bardziej należy rozdzielić dwie kwestie:

1. NKS na swojej stronie (forum im od lat nie „funga”) wychwala Odrę (i wszystkich innych rywali) więc uzyskując, np. remis, ma się dodatkowo z czego cieszyć…

… ale my tutaj także nie powinniśmy umniejszać niczyich dokonań, choćby po to żeby po remisie czy porażce nie zapadać się pod ziemię ze wstydu, co już nie raz, nie dwa, mieliśmy ochotę zrobić w poprzednich sezonach…

2. mowa była oczywiście o klubach, kwestia kibiców to zupełnie co innego - o czymś co częściej znika niż się pojawia się nie rozmawia…

A wierszyki bym usunął, okrutnie podrażniają moje poczucie dobrego smaku w wypowiedzi, zwłaszcza że uważam, iż pewne słowa i zwroty w ogóle nie powinny sąsiadować z nazwą „Odra” i „kibice Odry”, a już szczególnie na własnym forum!
„Klub to nasza wspólna własność;
wobec klubu mamy tylko obowiązki;
dla klubu tylko wdzięczność”

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#44
snajper-masz racje ,tylko nie bierzesz pod uwagę kasy na autobus i prowiantu dla małych prudniczan ;[ gdybyśmy mogli to bylibyśmy co mecz .Ale jest w mieście gość który podpisał z Górnikiem Z umowę i wysyła dzieci do żaboli ma z tego profity bierze kase z naszych podatków i się śmieje ,najlepsi idą tam !Górnik daje gifty i jest ok - pytam gdzie jest przewodni klub opolszczyzny ? Kiedyś z pogoni szło się do odry ! . Polecam lekturę tygodnika prudnickiego . I z tąd się wzięła inicjatywa porozumienia pogoni i odry ,szacunek dla kibica Odry Przemka Skórzewskiego jednego z animatorów tego porozumienia !

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#45
pogoń1945 pisze:snajper-masz racje ,tylko nie bierzesz pod uwagę kasy na autobus i prowiantu dla małych prudniczan ;[ gdybyśmy mogli to bylibyśmy co mecz .Ale jest w mieście gość który podpisał z Górnikiem Z umowę i wysyła dzieci do żaboli ma z tego profity bierze kase z naszych podatków i się śmieje ,najlepsi idą tam !Górnik daje gifty i jest ok - pytam gdzie jest przewodni klub opolszczyzny ? Kiedyś z pogoni szło się do odry ! . Polecam lekturę tygodnika prudnickiego . I z tąd się wzięła inicjatywa porozumienia pogoni i odry ,szacunek dla kibica Odry Przemka Skórzewskiego jednego z animatorów tego porozumienia !
Gdyby wojewoda byl z Opola, a nie z Kluczborka, moze wygladaloby to lepiej. MOZE. Gornik to Gornik i nawet dzieciaczki raczkujace pilkarsko wiedza co to za klub. My musimy wykonywac malutkie kroczki do przodu i z uplywem czasu Odra odzyska swoje miejsce w szeregu polskiej pilki. Cierpliwosci i wiary.
Ten sie smieje kto sie smieje ostatni. Oby sie kiedys sprawdzilo w Opolu.
PS
Podziekowania dla Przemka i dla Ciebie za wklad i poswiecenie.

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#47
Mirek pisze:
Gdyby wojewoda byl z Opola, a nie z Kluczborka, moze wygladaloby to lepiej
Snajper co Ty piszesz za bzdury?!! Wojewoda opolski urodził się w Ostrowie wlkp a związany jest z Namysłowem i Wrocławiem gdzie studiował. Poza tym co ma wspólnego bycie wojewodą z opisaną sytuacją????
Masz racje , ze bzdury. Mialem napisac z Kedzierzyna - Kozla - marszalek wojewodztwa http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,10 ... wyspa.html
sport w przyszlym roku, sprawa elektrowni
A nasz pan wojewoda Rysiu Wilczynski rowniez Odre i CALY SPORT ma gleboko w ....powazaniu.
Woli debatowac o Cyganach, zagladzie Zydow. Czyli o tym wszystkim co nie ma zadnego wpywu na dogodniejsze zycie opolan. Nie ma rowniez zadnego wplywu na wyz demograficzny w naszym regionie. MILION razy dyskutujemy o tym, na co swiat nie zwraca juz uwagi. A u nas to taka ucieczka ( zmiana tematu ) od spraw obecnych. Warto zyc dniem dzisiejszym i PRZYSZLOSCIA, a ta wyglada w opolskim gorzej niz zle.
Ale potem, gdy przychodzi czas podsumowan i rozliczen to wszyscy sa cholernie zdziwieni, ze wojewodztwo opolskie UMIERA. Ile razy o tym pisalem !
Jaki ( nie posel ) jest ( i byl ) jego stosunek do sportu, mlodziezy, rekreacji ? Czym przyczynil sie do uatrakcyjnienia naszego regionu.
Podobnie jak prezydent pan Ryszard, lepiej jechac na hamulcu.
Ale o polityce nie mam zamiaru dyskutowac, bo sami wiecie lepiej ode mnie jak to wszystko wyglada z bliska. Odbieglismy od tematu.
POLITYCY musza byc zaangazowani w sport ! inaczej zawsze klody pod nogi. Z takim wojewodztwem z ZEROWYM SPORTEM w stolicy ?! - do piachu....
czarny scenariusz

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#48
Snajper dzięki ! Ja to widzę tak - nasze dzieci nie powinne zasilać klubów gdzie powiewają fany obercośtam a z trybun zieje nienawiścią do tego co polskie ,polska bez śląska-to zawołanie mnie obraża! Słabość naszego państwa nie tylko przejawia się tym że trzeba wyjechać żeby żyć ale tym że R.A.Ś podnosi łeb i coraz głośniej mówi o separacji a wiadomo komu to na rękę .Śląsk nigdy nie będzie samoistny, jak nie nasz to niemiecki !Patrzcie co się stało z Ruchem ! klub zakładali powstańcy ! Cieślik prosi po co te flagi ?co wy robicie ? I w tym momęcie mam gdzieś 14 majstrów ;[ Dla mnie liczy się Pogoń,Odra,Polonia Bytom ! kluby o tradycji Pogoni Lwów .Kilka tygodni temu rozmawiałem z prezesem stow .kibic PB Robertem Rabusem to super facet i jestem spokojny o Polonie, Ślężanie to Słowianie ;]Opolanie to ci sami ludzie co Prudniczanie Śląsk Opolski zawsze Polski !!! więc w którym klubie moje dziecko się zaaklimatyzuje ? gdzie mu nikt nie powie ty hadziaju lub poloczku ?. Sory za moje wypociny ,nie jestem nacjonalistą ale jak sektor A krzyknoł Ś.O.Z.P to wiedziałem że młodzi w drodze do prudnika to powtórzą ;] Pozdrawiam was i mam nadzieje że nie raz dzieci z PRUDNIKA wyprowadzą wielką ODRE ! one wiedzą że na trybunie oklaskami przywitają ich BRACIA !

Re: Odra Opole - Start Namysłów (sb. 11.08.2012)

#49
pogoń1945 pisze:Snajper dzięki ! Ja to widzę tak - nasze dzieci nie powinne zasilać klubów gdzie powiewają fany obercośtam a z trybun zieje nienawiścią do tego co polskie ,polska bez śląska-to zawołanie mnie obraża! Słabość naszego państwa nie tylko przejawia się tym że trzeba wyjechać żeby żyć ale tym że R.A.Ś podnosi łeb i coraz głośniej mówi o separacji a wiadomo komu to na rękę .Śląsk nigdy nie będzie samoistny, jak nie nasz to niemiecki !Patrzcie co się stało z Ruchem ! klub zakładali powstańcy ! Cieślik prosi po co te flagi ?co wy robicie ? I w tym momęcie mam gdzieś 14 majstrów ;[ Dla mnie liczy się Pogoń,Odra,Polonia Bytom ! kluby o tradycji Pogoni Lwów .Kilka tygodni temu rozmawiałem z prezesem stow .kibic PB Robertem Rabusem to super facet i jestem spokojny o Polonie, Ślężanie to Słowianie ;]Opolanie to ci sami ludzie co Prudniczanie Śląsk Opolski zawsze Polski !!! więc w którym klubie moje dziecko się zaaklimatyzuje ? gdzie mu nikt nie powie ty hadziaju lub poloczku ?. Sory za moje wypociny ,nie jestem nacjonalistą ale jak sektor A krzyknoł Ś.O.Z.P to wiedziałem że młodzi w drodze do prudnika to powtórzą ;] Pozdrawiam was i mam nadzieje że nie raz dzieci z PRUDNIKA wyprowadzą wielką ODRE ! one wiedzą że na trybunie oklaskami przywitają ich BRACIA !
WOW. 3-maj sie
cron