Re: Odra w mediach.

#853
Nacisk naciskiem, ale mnie zawsze rażą kluby, które nie są w stanie załatwić papierów w terminie. Jak co roku, zaskoczeni procesem licencyjnym. To, ze podgrzewanej murawy nikt nie wyczaruje to jasne, ale kwity można było ogarnąć. O ile są możliwe do uzyskania, bo zdaje się Zakład Komunalny prowadzi przetarg właśnie dlatego, ze kasa nie jest zabezpieczona. Wtedy będzie podwójnie słabo.
Bolą te wszystkie stracone lata w temacie stadionu. Skoro nawet w 1. Lidze już nas nie chcą i nie mamy gdzie grać, to chyba jednak trzeba trzeba awansować do ekstraklasy - będzie się lepiej oglądało w telewizji;)

Re: Odra w mediach.

#854
Nie no, Uporządkujmy.

Komisja Licencyjna jest wkurwiona na Odrę/miasto z tego co słyszałem.

Ze stadionem "konkrety" się jak najbardziej dzieją, nie ma tutaj za bardzo do czego się przyczepić. Postępowanie przetargowe, szczególnie na takie projekty, tyle trwa, nie ma w tym nic dziwnego.

Od dawna jednak mówiłem jeszcze jak coś tam w klubie działałem, że PZPN się w końcu do tej podgrzewanej murawy dowali. No i się dowalił.

Obstawiam, że będziemy musieli zapłacić karę, a po rozstrzygnięciu przetargu na budowę dostaniemy warunkową licencję.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Odra w mediach.

#857
zebro pisze:
poniedziałek, 31 maja 2021, 16:37
Ale kara nie jest za brak murawy. Kara finansowa jest za niedostarczenie dokumentów potwierdzających finansowanie nowego stadionu. I właśnie o ogarnięcie tych kwitów mi chodziło.
Z tego co słyszę surowa (nie kojarzę innej tak surowej odkąd to śledzę) kara jest za "ogół" działań klubu w ramach zasady "jak mnie Odra dalej będzie wkurwiać, to paragraf się znajdzie". No i się znalazł.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Odra w mediach.

#858
"Komisja licencyjna szybko otrzymała dokumenty z Opola, podpisane przez prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, a związane ze szczegółami dot. powstania nowego stadionu. Kara 50 tys. zł nie wejdzie w życie, ale wygląda na to, że Odra od 1.11.21 do 31.03.22 będzie grała w Lubinie."

https://twitter.com/magrygier/status/13 ... 4816284675

W sumie dawno nie byłem w Lubinie...
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Odra w mediach.

#861
respest pisze:
poniedziałek, 31 maja 2021, 19:22
Podczas wyznaczonych dat będzie w dużej części przerwa zimowa, to co będą musieli grać wtedy jako gospodarze postarają się dogadać z rywalami na ich stadionach. Niemniej wyraźny znak że już trochę za długo gramy na połówce stadionu.
http://www.90minut.pl/news/312/news3122 ... olski.html
W tym czasie rozegranych zostanie 11 kolejek. Czyli pewnie 5/6 domowych meczów w Lubinie.

Re: Odra w mediach.

#868
A co byś chciał w tym wywiadzie? Że będzie pojawiał się tylko na ławce rezerwowych podczas meczu i na konferencjach? A trenować i ustalać skład będzie PP? Prezes przecież nie kryje kto będzie faktycznie trenował, to po co pudrować rzeczywistość.

Natomiast fakt, że chętnie posłuchałbym wywiadu z PP. Tylko że go znam i nie jest typem 'medialnego zwierzęcia'.

Re: Odra w mediach.

#870
Fajnie byłoby przygotowywać naszych trenerów do takich wywiadów. Dowiedziałem się, że:
- nic naszej akademii nie wyróżnia
- trudno nam pozyskiwać zawodników z innych województw
- coś tam byśmy chcieli działać, ale pieniędzy nie ma

I oczywiście te słowa są prawdziwe, ale taki wywiad to też szansa promowania naszej akademii, więc można wtrącić jakieś frazesy o wyjątkowym podejściu trenerów do zawodników, czy szansie na przeskoczenie na poziom centralny, ale bez takiej presji jak w ekstraklasie, dobrej bazie i planach jej rozwoju itd. O zawodnikach z innych województw można powiedzieć że jesteśmy na nich otwarci, a o aspiracjach można mówić w kontekście pomysłów i gotowości do tego, żeby ewentualne dodatkowe środki świetnie wykorzystać*. Wiem, że jak się trenera wyciągnie z treningu, to może nie ogarnąć odpowiedzi, ale przecież to są pytania z gatunku oczywistych, więc jak koordynator akademii rozmawia z mediami, to można się do tego chociaż odrobinę przyłożyć.

* do dziś mi dzwonią słowa wybitnego prezesa, Karola Wójcika, o tym, że jakby miał dodatkowy milion budżetu, to nie wiedziałby co z nim zrobić.

Re: Odra w mediach.

#872
Też miałem bardzo mieszane uczucia czytając ten wywiad.
zebro pisze:
piątek, 13 sierpnia 2021, 6:42
Fajnie byłoby przygotowywać naszych trenerów do takich wywiadów. Dowiedziałem się, że:
- nic naszej akademii nie wyróżnia
- trudno nam pozyskiwać zawodników z innych województw
- coś tam byśmy chcieli działać, ale pieniędzy nie ma

I oczywiście te słowa są prawdziwe, ale taki wywiad to też szansa promowania naszej akademii, więc można wtrącić jakieś frazesy o wyjątkowym podejściu trenerów do zawodników, czy szansie na przeskoczenie na poziom centralny, ale bez takiej presji jak w ekstraklasie, dobrej bazie i planach jej rozwoju itd. O zawodnikach z innych województw można powiedzieć że jesteśmy na nich otwarci, a o aspiracjach można mówić w kontekście pomysłów i gotowości do tego, żeby ewentualne dodatkowe środki świetnie wykorzystać*. Wiem, że jak się trenera wyciągnie z treningu, to może nie ogarnąć odpowiedzi, ale przecież to są pytania z gatunku oczywistych, więc jak koordynator akademii rozmawia z mediami, to można się do tego chociaż odrobinę przyłożyć.

* do dziś mi dzwonią słowa wybitnego prezesa, Karola Wójcika, o tym, że jakby miał dodatkowy milion budżetu, to nie wiedziałby co z nim zrobić.

Re: Odra w mediach.

#873
Ciekawie o Odrze w polsatsport.pl: W poprzedniej serii spotkań Odra Opole poniosła dotkliwą porażkę z Odrą Opolę 0:3. Był to jednak wyjazd. U siebie opolanie mają za sobą cztery spotkania - ich wyniki to 1:4 z Miedzią Legnica, 1:2 z Sandecją Nowy Sącz, 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec i 1:0 z Chrobrym Głogów.

Re: Odra w mediach.

#875
Na konferencji pomeczowej Miedz- Odra, nasz trener powiedział, ze Miedz wykorzystala wszystkie prezenty Odry, ale z wlasnych akcji gola nie strzelila. Bardzo fajna analiza. Zakładam wiec, ze nie było katastrofy, bo gdyby Legniczanie dołozyli jeszcze kilka goli po swoich akcjach, mecz zakonczylibysmy tragicznie, moze w granicach dwucyfry. Byly to dla nas lekcje i maja byc wyciagniete wnioski ?
Zaraz zaraz panie trenerze. Po pierwsze jakie wnioski wyciagniete zostały po poprzedniej przykrej i nie tak odleglej porazce z Miedzia. Po drugie na lekcje w tym wieku pilkarskim juz jest zapoźno. Teraz trzeba tylko dobrej taktyki, odpowiednich i ambitnych graczy I nalezy zapierdalac. Bo nawet Legia czy Lech ktorzy bryluja ( jedni w pucharach, drudzy w lidze ), zeby cos osiagnac w tej badziewej polskiej lidze musza zapierdalac. A na lekcje byl czas w wieku juniorow.
Taktyka, odpowiedni material w meczu i ambicja. Na tym mozemy budowac wyniki. Smutne dla kibica, kiedy jego druzyna przechodzi obok meczu juz w pierwszej potyczce, a moglismy zagrac z jakims ciekawym przeciwnikiem z extraklapy, co byloby magnesem dla odwroconych tyłem kibicow. W sytuacji kiedy oczekujemy na budowe stadionu, takie podejscie do meczow jest bardzo przykre i ryzykowne. To woda na młyn dla tych socjalistycznych oszołomow, ktorzy wciaz maja nadzieje na wstrzymanie budowy. A argument dla kogo stadion, moze teraz pojawiac sie czesciej.
Ostatnio zmieniony sobota, 25 września 2021, 13:48 przez snajper, łącznie zmieniany 2 razy.
cron