Re: Odra w mediach.

#776
W ostatnich latach w Polsce dokonał się niesamowity wręcz skok jakościowy na stadionach. Pamiętam jak 15 lat temu ekscytowałem się jaki cudowny obiekt powstał w Kielcach. Jak teraz spojrzałem na stadion Korony z okazji meczu z Odrą, to aż się uśmiechnąłem na to wspomnienie sprzed 15 lat. Części VIP na tych nowszych stadionach są podgrzewane, a cały stadion jest osłonięty od wiatru, deszcz nie pada na głowę. Trybuna na Oleskiej (bo przecież nie stadion) to nawet nie architektura z epoki stadionu w Kielcach - to jest właściwie nowsza wersja tej samej trybuny, która stała w tym miejscu wcześniej.

Od lat Odra jak tlenu potrzebowała dwóch rzeczy - sensownego poziomu rozgrywek i stadionu. 1 liga spełnia ten wymóg, chociaż trafiliśmy na dosyć nieszczęśliwe czasy, kiedy Raków gra w ekstraklasie, całe szczęście nie na swoim stadionie. Ze stadionem jesteśmy o dobre kilka lat spóźnieni, a i tak boję się że ta budowa też może nie wystartować tak jak byśmy sobie tego życzyli.

Re: Odra w mediach.

#778
zebro pisze:
poniedziałek, 19 października 2020, 10:23
W ostatnich latach w Polsce dokonał się niesamowity wręcz skok jakościowy na stadionach. Pamiętam jak 15 lat temu ekscytowałem się jaki cudowny obiekt powstał w Kielcach. Jak teraz spojrzałem na stadion Korony z okazji meczu z Odrą, to aż się uśmiechnąłem na to wspomnienie sprzed 15 lat. Części VIP na tych nowszych stadionach są podgrzewane, a cały stadion jest osłonięty od wiatru, deszcz nie pada na głowę. Trybuna na Oleskiej (bo przecież nie stadion) to nawet nie architektura z epoki stadionu w Kielcach - to jest właściwie nowsza wersja tej samej trybuny, która stała w tym miejscu wcześniej.

Od lat Odra jak tlenu potrzebowała dwóch rzeczy - sensownego poziomu rozgrywek i stadionu. 1 liga spełnia ten wymóg, chociaż trafiliśmy na dosyć nieszczęśliwe czasy, kiedy Raków gra w ekstraklasie, całe szczęście nie na swoim stadionie. Ze stadionem jesteśmy o dobre kilka lat spóźnieni, a i tak boję się że ta budowa też może nie wystartować tak jak byśmy sobie tego życzyli.
Chyba nie stadion jest powodem slabszych wynikow sektora A

Re: Odra w mediach.

#779
MAŁA CZARNA pisze:
poniedziałek, 19 października 2020, 9:58
Frekwencja w takim terminie i stanie pogody w miarę,ale tylko na ,,krytej''. Sektor A mnie martwi.GDZIE CI FANATYCY,którzy za ODRĘ by życie oddali? Po prostu nie ma,,fanatyzmu''tzw. Większość ,,wybiera'' sobie mecz na ,który przyjdzie.Jeśli,,atrakcyjny'' w sensie przyjezdnej ekipy to frekwencja jest taka sobie.Ale jak mecz jest bez,,gości''to mają ,,wyje...''Na sektorze przeważnie połowa +30,+40,ale zawsze są mimo pogody,terminu,pandemii . Teraz mecze bez publiczności a za tydzień ,może dwa,trzy zawieszą rozgrywki. Kiedyś siedzieć w ,,młynie'' był to zaszczyt,ale młodzież tego nie zrozumie,co to jest ,,fanatyzm'',kibicowanie swojej drużynie. Szacun dla tych co chodzą na mecze.





Absolutnie nie chce narazac sie nikomu z sektora A, bo przeciez calym sercem jestem z Wami i podziwiam wytrwalosc niezlomnych ktorzy juz wiele, wiele lat staraja sie ogarnac to wszystko, a czasy mamy trudne. Chce jedynie dodac swoja analize, ktora moze jest trafna, a moze myle sie, ale z perspektywy dzieiscioleci mojego kibicowania tak to widze okiem snajpera :

Nie uwazasz, ze problem jest tam - w sektorze ? Jak sama napisalas dawniej byl to zaszczyt tam usiasc i dopingowac. Dlaczego to sie zmienilo ? Czy nie uwazasz, ze stalo sie cos, co wplynelo na to z samego jadra sektora A ? Moze ranga i znaczenie mlyna podupadlo ? Moze powinny byc jakies zmiany ? Moze malo jest akcji typowo kibicowskich wspierajacych ? Moze za malo wyjazdow Odry na mecze Naszych Fan-clubow ? Mocny mlyn to przede wszystkim ludzie ktorzy sa tam liderami. Im silniejsze osobowosci tym silniejszy mlyn od srodka. Tym wieksze powiazania ulicowe, dzielnicowe i okolicowe ( fan cluby ).Tak zawsze bylo. A u nas na dzis to wyglada tak, jak gdyby czas sie zatrzymal w miejscu. Nawet przspiewki pamietaja okres socjalizmu. Pocieszyc Cie pomge tym, ze juz tak byawlo nie raz nie dwa. Najlepiej gdby pojawil sie nowy Fornal, Ciuniu, Parowa czy ktos z takich charakternych ludzi, ktorzy obudziliby Nas z letargu, bo potencjal mamy ogromny, co bylo widac jeszcze kilka lat temu , gdy Odra nie grala tak dobrze ( skutecznie ) jak dzis.Nie chce nikogo krytykowac, podziwiam wszystkich i niskie uklony za to co robia dla klubu. Szukam jedynie racjonalnej odpowiedzi na ten obecny problem. I wiem, ze najlatwiej pierdolic z boku ;) Ale problem na dzis napewno jest dosc widoczny dlka wszystkich.









,,

Re: Odra w mediach.

#781
zestan pisze:
środa, 21 października 2020, 12:40
Dla pobudzenia kibiców Odry : http://slowfoot.pl/retro-legia-warszawa ... 29-x-1978/
To byly czasy ehhh...
A pod budynkiem Odry Opole zaparkowane same Fiaty 125p ( fota czarnobiala ) . W kilku slowach - miedzy innymi te auta, byly przyczyna, ze wiosna w druzynie zaczely sie przepychanki. plus woda sodowa. Wiele moglbym przypomniec z tego straconego na zawsze okresu. Nie chce tego robic z szacunku dla pilkarzy, choc mnie korci. Pan Alfred Bolcek juz nam umarl, a to byl wspanialy czlowiek i pilkarz, do konca oddany i wierny Oderce :(

Re: Odra w mediach.

#790
pito10 pisze:
czwartek, 12 listopada 2020, 18:39
https://weszlo.com/2020/11/12/janus-naz ... oLZ81FCimU
Coz , po przeczytaniu wywiadu powiem tak jak mowia Czesi - " On je dobry ", " Hesko o sobe mluvi ".
Najwazniejsze, ze dba o siebie, przynajmniej tak sie wypowiada, a czy w to wierzyc ? Przypominam, ze kocha zartowac i robic sobie jaja. Ale co do jego pozycji w szatni to jak widzimy mialem zdecydowana racje juz dawno temu.

Re: Odra w mediach.

#791
Andrzej Prawda nie żyje

Trener Andrzej Prawda nie żyje. W swojej karierze prowadził m.in. Jagiellonię Białystok w dwóch meczach w ówczesnej I lidze w sezonie 1988/89.

Andrzej Prawda urodził się 10 lipca 1951 r. w Gdańsku. Jako zawodnik występował w Kujawiaku Włocławek na pozycji napastnika. W roli szkoleniowca prowadził głównie zespoły z województwa mazowieckiego - m.in. Hutnika Warszawa, Elektronika-Polkolor Piaseczno, Victorię Sulejówek, Pilicę Białobrzegi, Mazowsze Grójec, KS Łomianki, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Mazura Karczew, Koronę Góra Kalwaria, Bug Wyszków, Huragan Wołomin, Józefovię Józefów i Znicz Pruszków. Ponadto pracował m.in. w Odrze Opole i Victorii Chróścice.

Re: Odra w mediach.

#798
"Dodajmy, że dziś IV-ligowe rezerwy Odry zmierzą się w sparingu z Piastem II Gliwice. W składzie wystąpić mają dwaj młodzi zawodnicy kandydujący do gry przy Oleskiej: 18-letni napastnik Robert Woźniak z Rozwoju Katowice oraz 19-letni pomocnik Marcel Vasil z ROW-u 1964 Rybnik."

Orientuje sie ktoś jak ten sparing i jak wypadli testowani ?
cron