Re: Odra w mediach.

#76
1. Mosty? Jakie mosty? ;)
2. Prawdopodobnie z przyczyn formalnych nie ruszą tego przed ~2019.
3. Tak, to spory projekt. Zebro - chodzi m.in. o przebicie się przez nasyp, budowę tunelu, wiaduktu, połączenie z Katowicką, parkingów i innych cudów - gigantyczny projekt, nie było takiego w Opolu, ale też nie wierzę, że to perspektywa bliższa niż 2019, ani nie wierzę, że ostatecznie wyjdzie 180mln zł. W Opolu na ogół szacunki miejskie są mocno przeszacowane.

Opole jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej, ma praktycznie najwyższy rating (AAA-), ma tanie kredyty, tanie obligacje, bardzo dobrze zgarnia środki unijne, a do tego w perspektywie 2-3 lat ma dodatkowe 30/40mln po rozbudowie EO. Damy radę ;)
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Odra w mediach.

#77
Tak o tym roku pisze Sport, ciekawe o której drużynie piszą:
"W 2017 roku będzie się mówić o Rakowie Częstochowa i Odrze Opole. Oba te kluby bez trudu, wykorzystując pokaźną zaliczkę z jesieni, doszlusują do I ligi. Na zaplecze ekstraklasy wniosą jakość, nie będą beniaminkami do bicia, a wręcz przeciwnie. Za rok o tej samej porze jedna z drużyn będzie się nawet liczyć w wyścigu o ekstraklasę. Ku radości kibiców i... zakłopotaniu władz miasta (ta infrastruktura!)."
Nie, nie chcemy was tu!
To nasz kraj!
Nie nie chcemy was tu!
I nie cofniemy się!

Re: Odra w mediach.

#79

Rozmowa z trenerem Odry Opole Janem Furlepą, który równo rok temu objął opolski zespół i wprowadził go do 2 ligi. W niej po rundzie jesiennej opolska „jedenastka” zajmuje 3. miejsce.

Dopiero co zaczęliście przygotowania do rundy wiosennej, a już kadra praktycznie jest zamknięta. To chyba komfortowa sytuacja dla trenera?


Rzeczywiście. Wiem bowiem z kim będę pracował przez najbliższe tygodnie w okresie przygotowawczym. Nie ma nerwowego szukania, zastanawiania się: ten czy tamten. Chcieliśmy zawodników na określone pozycje i tacy przyszli. Mieliśmy przygotowaną listę potencjalnych wzmocnień i trafili do nas zawodnicy będący na niej. Jeszcze potrzeba nam bramkarza, który zastąpi rezerwowego jesienią Maćka Raniowskiego, gdyż zdecydował się on na wyjazd do Norwegii oraz napastnika. Akurat tego drugiego jest najtrudniej pozyskać, bo na nich w klubach popyt jest zdecydowanie największy. Mamy wytypowanych kilku kandydatów i wierzę, że któryś z nich do nas trafi. W przyszłym tygodniu wyjeżdżamy na tygodniowe zgrupowanie (do Rybnika - dop. red.) i do tego czasu chciałbym, żeby kadra była już ostatecznie zamknięta.

Nie ma nerwowego szukania, bo też sytuacja w tabeli jest świetna.

Oczywiście wyniki na jesień sprawiły, że nie trzeba wzmacniać zespołu na siłę. Kontrakty podpisali zawodnicy, którzy w swoich 2-ligowych klubach byli wyróżniającymi się postaciami. Liczę, że wniosą oni dodatkową jakość do naszej drużyny i wiosną będziemy jeszcze mocniejsi.

Nowi zawodnicy podpisują kontrakty, które obowiązywać będą także w następnym sezonie. Ich przyjście to już myślenie o 1 lidze?

W dużej mierze tak. Gabriel Nowak i Marcin Wodecki to zawodnicy, którzy grali na poziomie 1 ligi, a nawet w ekstraklasie. Mateusz Wrzesień jest dużo młodszy, ale ma spory potencjał. Liczę na tę trójkę, ale nic za darmo nie dostaną. Przez miniony rok chłopcy, którzy byli w drużynie pokazali charakter, twardo walczyli, stworzyli dobrze rozumiejący się zespół. To, że ktoś przychodzi nie oznacza, że należy mu się przez to od razu miejsce w podstawowym składzie. Musi je wywalczyć. Z drugiej strony jest kilku chłopaków, którzy w minionym roku grali bardzo dobrze i mieli duże zasługi w tych świetnych wynikach. Stale muszą jednak udowadniać, że należy im się miejsce w drużynie. Zaczęliśmy okres przygotowawczy i każdy piłkarz ma „białą kartę”. Od niego zależy czy przebije się wiosną do składu.

Pan już myśli o 1. lidze?

Przede wszystkim myślę o pierwszym meczu z Olimpią Elbląg w pierwszy weekend marca. Mamy 13 sparingów i cały okres przygotowawczy do tego, by na wiosnę potwierdzić, że należy nam się miejsce w ścisłej czołówce.

Kiedy pojawia się hasło 1. liga, to pan stara się uniknąć tego tematu.

Bo nie lubię szumnych zapowiedzi. Awans robi się pracą na treningach i na boisku w czasie meczów, a nie przechwałkami w mediach. Oczywiście, że naszym celem jest awans do 1 ligi. Nie może być inaczej, skoro po 19 kolejkach mamy osiem punktów przewagi nad 4. zespołem w tabeli, a trzy drużyny awansują. Wiedząc, że jest taka sytuacja w tabeli, a klub dobrze stoi organizacyjnie nie może być innego celu, bo to byłoby niepoważne. Musimy zrobić wszystko, żeby się w 1 lidze znaleźć. Zdobyliśmy 39 punktów w 19 meczach i to nie był przypadek. Znamy swoją wartość i nikogo nie będę przepraszał, że taki wynik udało się osiągnąć. Pierwsza część sezonu pokazała, że można od nas wymagać, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że na wiosnę każdy mecz będzie bardzo trudny.

Czytaj więcej: http://www.nto.pl/sport/pilka-nozna/ii- ... 1672318/2/
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Odra w mediach.

#81
http://katowickisport.pl/pilka-nozna/ii ... 12456.html

W dzisiejszym sparingu z GKS-em Katowice szkoleniowiec Odry Opole sprawdzał napastnika Szymona Skrzypczaka z Górnika Zabrze. - Oceniam go pozytywnie, rozmawiałem z nim po sparingu i on jest zainteresowany grą u nas. Dlatego powiedziałem prezesowi, by załatwiał wszystkie formalności, by Szymon już w piątek pojawił się w Opolu na treningu - powiedział trener beniaminka II ligi.

BOGDAN NATHER: Pańska drużyna przegrała drugi mecz kontrolny z rzędu, ale w sparingach wynik jest rzeczą drugorzędną. Jest pan zadowolony z postawy swoich zawodników w potyczce z GKS-em Katowice?
JAN FURLEPA: - Biorąc pod uwagę okoliczności - tak. Musimy bowiem pamiętać, że z powodu choroby nie mogli zagrać bracia Gancarczykowie - Marek i Waldemar, Rafał Brusiło i bramkarz Tobiasz Weinzettel. Najbardziej jednak cieszę się z tego, że wszyscy moi piłkarze opuścili boisko zdrowi, bez kontuzji. A sama gra? W I połowie byliśmy bliżsi strzelenia gola niż nasz przeciwnik. Po przerwie dwie dogodne sytuacje miał Mateusz Wrzesień, raz nie wykorzystał sytuacji sam na sam, za drugim razem mógł podać piłkę dawidowi Wolnemu, a ten raczej skierowałby piłkę do siatki. Mecz był szybki, ciekawy, z dużą liczba okazji bramkowych.

Mankamenty?
JAN FURLEPA: - Zabrakło nam skuteczności, a momentami trochę jakości. Ale nie wybrzydzajmy, to dopiero początek przygotowań do rundy wiosennej.

Testował pan Szymona Skrzypczaka z Górnika Zabrze. Da mu pan kolejną szansę?
JAN FURLEPA: - Oceniam go pozytywnie, rozmawiałem z nim po sparingu i on również jest zainteresowany grą u nas. Dlatego powiedziałem prezesowi, by załatwiał wszystkie formalności, by Szymon już w piątek pojawił się w Opolu na treningu. To typowa „9”, jego obecność w kadrze zwiększy rywalizację w ataku. Drugą nową twarzą w moim zespole był 16-letni Maciej Turek. Na 5 minut wpuściłem go do bramki, by oswoił się z grą z seniorami.

Re: Odra w mediach.

#83
Kazdy z nas podejmuje wazne zyciowe decyzje, a potem odnosi z tego korzysci lub ponosi konsekwencje. Jedna sa genialne drugie tragiczne w skutkach. Takie jest zycie, dlatego zawsze powinnismy sie dlugo zastanawiac nam wyborem. Decyzja pana Wojcika mnie osobiscie zszokowala ( wybory na prezesa PZPN - Wojciechowski ). W jaki sposob Wojciechowski laik, nieudacznik ( sportowy ), przykladowo jako prezes ( Polonia W-wa ) i jego pomocnik " nikt " Majdan-blazen mialby byc lepszym kandydatem od Bonka ?! Szok. Konsekwencje decyzji byly do przewidzenia. Te cale towarzystwo poplecznikow Wojciechowskiego to byl istny kabaret i cale spoleczenstwo pilkarskie wiedzialo, ze za " nikt " kryje sie jedynie skok na kase PZPN-u. Zreszta sondaze publiczne to tylko potwierdzily, 92 % kibicow bylo przeciwko tej kandydarurze !!!!! A przedstawiciele Zwiazku sami podjeli jedyna sluszna decyzje. Czy to moze miec jakies konsekwencje dla Odry w pryszlosci ? Teoretycznie tak. Boniek jest raczej pamietliwym facetem.

Re: Odra w mediach.

#93
Szkoda mi pana Wojcika, bo w sumie po tylu latach wspanialej kariery ( sedzia , obserwator UEFA, itp ) nie zasluzyl na takie " podziekowanie " . Przykre. Ale teraz pan Wojcik moze w pewnym sensie zrewanzowac sie Zibiemu pojawiajac sie regularnie przed jego mordka jako prezes Odry Opole. Moze wreszcie czas na to by oddac sie w calosci dla klubu i pomoc Oderce wrocic na salony, a jako Prezes klubu podobnie do Lesniodorskiego czy Mioduskiego wrocic dumnie na salony PZPN na przekor Bonkowi ;)
Zycie prywatne to jeden wielki sukces. Nowy etap czas rozpoczac, bo o tym , ze Wojcik kocha pilke i Odre jak my kazdy wie.

Re: Odra w mediach.

#94
respest pisze:http://katowickisport.pl/pilka-nozna/i- ... 12447.html

Przesłanie tego wywiadu jasne: chcę się w Opolu odbudować i liczę na powrót do Zabrza. Także możliwe, że w lecie serial pt. 'poszukiwania napastnika' może być znowu aktualny.
Jak pamiec mam dobra tak przypomne, ze NASI Gancarczykowie tez lubowali sie w Slasku. A dzis sa nasza ostoja. Moze byc podobnie z nowym nabytkiem-napastnikiem. Swoja droga smieszy mnie to, ze tak bardzo chce wracac do utytulowanego klubu ( dawno dawno temu ) , a w tym klubie NIKT GO NIE CHCE !!!!!
Zobaczcie na wyniki quizu - " Czy Szymon Skrzypczak przyda sie Gornikowi ? " 80% uwaza ze NIE ! Podobne opinie o jego grze byly na innych forach. Trener tez go nie zatrzymywal. To tez swiadczy o tym jak spisywal sie na boisku i treningach w Zabrzu. Oby w Opolu bylo inaczej. Zycze jemu i Nam jak najlepiej. Tym bardziej, ze w Opolu w przeciwienstwie do Gornika chcieli go juz dawniej sprowadzic i od dawna byl cenionym zawodnikiem godnym angazu. To winno dac troche do myslenia pilkarzowi. Jego powrot do Zabrza chyba bardziej wiaze z lokalizacja rodziny, malym dzieckiem, zona , znajomymi. Ale to tylko przypuszczenia.

Re: Odra w mediach.

#97
http://www.nto.pl/sport/pilka-nozna/ii- ... ,11797486/
Dobrze się pan chyba czuje w opolskiej drużynie, skoro w sparingach jest pan wyróżniającym się piłkarzem i zdobył pan już w nich cztery gole. Trafiłem do dobrego zespołu. Widzę to po treningach, że chłopaki potrafią grać. Jest tu dużo piłkarzy o dobrych umiejętnościach. Mam porównanie, bo grałem już w kilku klubach i też na wyższym poziomie. W takich warunkach mając w drużynie kolegów o dużych umiejętnościach, też jest łatwiej coś fajnego pokazać. Jestem już na tyle doświadczonym zawodnikiem, że z wejściem do nowego zespołu nie ma dla mnie problemu.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Odra w mediach.

#99
Do przerwy 0:1 pisze:Wywiad wideo z trenerem Furlepą.
http://www.24opole.pl/23359,Jan_Furlepa ... omosc.html
Dzieki za wrzute. Z tego 10 minutowego wywiadu wyciagnalem chyba dwie najwazniejsze sprawy :
1. Na kilka dni przed stratem trener ma bol glowy, bo wciaz nie jest pewny na kogo postawic po kilku miesiacach treningow i sparingow. To wcale nie jest zabawne, a nie jestesmy Bayern Monachium - Kilka razy juz martwilem sie o to. Oby trener trafilo i to juz w pierwszym meczu !
2. Trener wypowiedzial swieta slowa " Bez kibicow klub nie ma przyszlosci ! ". Wszyscy na stadion !
cron