Re: Odra w mediach.

#402
Wywiad z Bartłomiejem Babiarzem na Weszło:
Jak wspominasz ten okres?

Do Tychów ściągał mnie Mirosław Smyła, z którym do dziś mam dobre relacje…

Czyli w razie awansu Odry Opole, wiadomo, gdzie popatrzy w temacie wzmocnień.

Na co dzień nie rozmawiamy regularnie, ale życzenia na święta czy urodziny obowiązkowo są. Trener Smyła chciał mnie w Tychach, bo kiedyś prowadził juniorów Polonii Bytom i w meczu naszych roczników wpadłem mu w oko. Jak tylko się dowiedział, że jest szansa, żebym przyszedł z Ruchu, od razu był na „tak”. Też byłem chętny, w Młodej Ekstraklasie Ruchu spędziłem już dwa lata i wiedziałem, że nie za bardzo są perspektywy na pierwszy zespół. Poszedłem do Tychów otrzaskać się z seniorską piłką, ale w życiu bym nie przypuszczał, że to wypożyczenie potrwa cztery sezony. To chyba jakiś rekord świata.
http://weszlo.com/2018/02/28/ja-wykorzy ... ecji-zona/

Re: Odra w mediach.

#415
W dużej części tak, ale z częścią się zgadzam, bo sam to wcześniej pisałem odnośnie Ledeckiego i Boneckiego - to nie były transfery, które mogły dać nam jakość w pierwszych meczach. Fakt, że Odra zalicza zjazd zgodnie z przewidywaniami też jest prawdziwy - sami się zżymaliśmy, że wszyscy piszą o Odrze jako o drużynie, która pierwsza spuści z tonu. I trochę pod tę tezę jest artykuł, czasem naginający rzeczywistość - np. opinia dotycząca Mikinica jest z dupy, bo bazuje tylko na fakcie, że przychodzi z drugiej ligi słowackiej.

Re: Odra w mediach.

#416
..."Pierwsze skutki zimowego snu można zaobserwować już teraz."... niestety to prawda od zakończenia poprzedniej rundy rozegraliśmy 16 meczów. W 11 spotkaniach nie potrafiliśmy wygrać (2 i 3 liga) i to w 6 ostatnich a w 5 najważniejszych o punkty ligowe. Nie licząc meczu z Polonia Nysa strzeliliśmy tylko 13 bramek, co daje 0,87 bramki na mecz. W tym czasie straciliśmy 17 bramek. Wnioski każdy sam potrafi wyciągnąć

Zagłębie Lubin - Odra Opole 3:0

Olimpia Grudziądz - Odra Opole 0:1

Gryf - Odra Opole 1:2

Odra Opole - Opava 1:0

Odra Opole - Rozwój Katowice 2:2:

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 1:2

Odra Opole - MKS Kluczbork 0:0

Odra Opole - Rekord B-B 2:2

Odra Opole - GKS Jastrzębie 1:0

Odra Opole - Polonie Nysa 11:0

Miedź Legnica – Odra Opole 3:1

Odra Opole – Puszcza 0:0

Odra Opole - Stal Brzeg 0:1

Odra Opole – GKS Katowice 1:2

Chojniczanka – Odra Opole 2:1

Raków - Odra 0:0

Re: Odra w mediach.

#417
mudziol pisze:..."Pierwsze skutki zimowego snu można zaobserwować już teraz."... niestety to prawda od zakończenia poprzedniej rundy rozegraliśmy 16 meczów. W 11 spotkaniach nie potrafiliśmy wygrać (2 i 3 liga) i to w 6 ostatnich a w 5 najważniejszych o punkty ligowe. Nie licząc meczu z Polonia Nysa strzeliliśmy tylko 13 bramek, co daje 0,87 bramki na mecz. W tym czasie straciliśmy 17 bramek. Wnioski każdy sam potrafi wyciągnąć

Zagłębie Lubin - Odra Opole 3:0

Olimpia Grudziądz - Odra Opole 0:1

Gryf - Odra Opole 1:2

Odra Opole - Opava 1:0

Odra Opole - Rozwój Katowice 2:2:

Odra Opole - Ruch Zdzieszowice 1:2

Odra Opole - MKS Kluczbork 0:0

Odra Opole - Rekord B-B 2:2

Odra Opole - GKS Jastrzębie 1:0

Odra Opole - Polonie Nysa 11:0

Miedź Legnica – Odra Opole 3:1

Odra Opole – Puszcza 0:0

Odra Opole - Stal Brzeg 0:1

Odra Opole – GKS Katowice 1:2

Chojniczanka – Odra Opole 2:1

Raków - Odra 0:0

Rozumiem, że można zestawić tutaj wyniki z ligi, ale sparingi? jak grali z brzegiem na północnej to połowa była przeziębiona, a reszta odśnieżała boisko :D Ja rozumiem, że wynik jest wynik, ale bez przesady...

Re: Odra w mediach.

#418
Nie rozumiesz przekazu posta. Odra śpi i śni w najlepsze. Sparing czy nie - nie potrafili wygrać z z 2go czy 3cio ligowymi drużynami. Byłem na wszystkich sparingach w Centrum Sportu i po takim Brzegu noż się w kieszeni otwierał. Mróz, śnieg, katar czy szczypanie dupy kadra jest szeroka a warunki dla wszystkich takie same. Nie widziałem żadnego piłkarza z łopatą. Może kogoś ze sztabu.

Ok. Kiedyś zadyszka musiała przyjść, tylko klepanie się po plecach i twierdzenie że wszystko jest ok... to te ostatnie mecze (ligowe i sparingi) pokazują, że nie jest. W końcu #walczymy o marzenia. Śmiem twierdzić że marzeniem nie jest naste miejsce w tabeli.

Re: Odra w mediach.

#419
mudziol pisze:Nie rozumiesz przekazu posta. Odra śpi i śni w najlepsze. Sparing czy nie - nie potrafili wygrać z z 2go czy 3cio ligowymi drużynami. Byłem na wszystkich sparingach w Centrum Sportu i po takim Brzegu noż się w kieszeni otwierał. Mróz, śnieg, katar czy szczypanie dupy kadra jest szeroka a warunki dla wszystkich takie same. Nie widziałem żadnego piłkarza z łopatą. Może kogoś ze sztabu.

Ok. Kiedyś zadyszka musiała przyjść, tylko klepanie się po plecach i twierdzenie że wszystko jest ok... to te ostatnie mecze (ligowe i sparingi) pokazują, że nie jest. W końcu #walczymy o marzenia. Śmiem twierdzić że marzeniem nie jest naste miejsce w tabeli.


Może i racja, że zimowy sen za długo trwał (bądź trwa nadal), ale trzeba być mimo wszystko dobrej myśli :) Ja twierdziłem, twierdze i będę dalej twierdził, że nie jesteśmy jeszcze przygotowani na Ex w wielu aspektach. Trzeba dać czas trenerowi, chłopakom, zrobić kilka dobrych transferów, a w tym sezonie po prostu trzeba dać z siebie wszystko, bez względu jakby miał wyglądać końcowy rezultat.

Re: Odra w mediach.

#420
No właśnie, nie wiem o co pretensje. Tam jest hasło 'walczymy o marzenia' czy 'spełniamy marzenia'? Walka jak to walka - raz się uda, raz nie. Nie Odra jedyna, która chce wygrywać i dysponuje dobrym składem. Za wcześnie uwierzyliście, że jesteśmy hegemonem, a trener Smyła, jak to często w piłce, popadł w najgorszą pułapkę, którą sam na siebie 'przygotował' - osiągnął wynik ponad stan. Napisze jeszcze raz: Odra NIE JEST tak dobra jak wskazywały wyniki na jesień, więc spuśćcie z tonu, tym bardziej, że forma widocznie wraca.

Re: Odra w mediach.

#422
respest pisze:a trener Smyła, jak to często w piłce, popadł w najgorszą pułapkę, którą sam na siebie 'przygotował' - osiągnął wynik ponad stan.
Moim zdaniem nie o to tu chodzi. Gdyby sezon zaczynał się teraz, raczej nikt nie broniłby trenera. Po fajnej Odrze za Furlepy mielibyśmy na początku 2 punkty w 5 meczach i miejsce w strefie spadkowej. Właśnie dzięki temu, że ten wynik ponad stan był na jesień, teraz jest więcej wyrozumiałości, że jednak potrafi, ale teraz nie wychodzi.
Zawsze powtarzam, że uczciwie będzie ocenić trenera po całym sezonie, bo ani jaranie się po dobrej serii ani panika po słabszej serii na przestrzeni całego sezonu są bez sensu.

Re: Odra w mediach.

#423
Furlepa,powinien prowadzić drużynę dalej,przynajmniej do 1 rundy 1 ligi i potem,,oceniać'' a nagle z ,,kapelusza'' Smyła, kto to jest? nic w ,,piłce" nie osiągnął jako trener......tylko dół i nic poza tym....tylko umie szybko pakować się w 20 minut
Super awanse,ale trzeba zejść na ziemię...brak stadionu,grajki tylko na 1 ligę i dalej nic,hujnia a stadionu nie ma!!!! Mamy przykład Sandecji..hura ,stadiony itp,a kasa się skończyła,brak wyników.....i co dalej?????
cron