Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#253
zebro pisze:Kmiecik? Ten Kmiecik, który przegrał w lecie rywalizację o miejsce w Odrze z Wasylem?
Folc też był na testach, zaprezentował się tragicznie. Nie przeszkodziło mu to podpisać kontraktu w 1-ligowym GKS-ie Tychy i strzelić tam w rundzie jesiennej 7 goli. ;)
Dobrze, że rozpada się Rogów, ale czekamy na wzmocnienia w Opolu, najlepiej kosztem bezpośrednich rywali. Tomanek (już dodany do listy zainteresowań), Halama czy Kocur mogliby powalczyć o koronę króla strzelców u nas. ;) Znowu przewija się też temat Adriana Sładka - jeśli to ma być kolejny Setla, to jestem na tak.
Ciekawe, że na liście znalazł się Klemenz. Czyli jednak może wznowić karierę? Mając na uwadze jego poprzedni epizod w Opolu, jego powrót byłby dużym wzmocnieniem i tak już silnej defensywy.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#255
Ja doskonale pamiętam mecz z Czańcem w Opolu i to, że Kmiecik wyróżniał się na boisku dobrą grą. Gola nie strzelił, ale okazji kolegom z drużyny tworzył sporo. W parze z cofniętym Setlą mógłby poprawić swoje tegoroczne słabe statystyki. Stać go na więcej, co pokazał rok temu w Jaworznie, może w lepszym towarzystwie przypomniałby sobie jak się strzela. Podejrzewam, że bliżej mu do wspomnianego już Folca niż Wasilewskiego, który był zupełnym kotem w worku.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#256
Fajnie, ze ruszyla dyskusja nad " nowymi ". Nie nam bedzie decydowac, ale mozemy spekulowac. Rowniez widzialem Kmiecika w trzech meczach i zawsze o ile nie byl najlepszy to nalezal do takich. nie znaczy to wcale, ze chcialbym w Odrze. Przeciez to nie ja jestem nim zainteresowany tylko klub. Pamietam jak gral Tyc jeden sezon tragedia, drugi najlepszy. Prawda jest taka ze Kmiecika trzeba doprowadzic do poprzedniej uzywalnosci, a czy jest na to czas to pytanie do sztabu szkoleniwego. Oczywista 100 razy wole Hanzela, ale juz po ptokach, co bylo do przewidzenia. Co do innych zobaczymy. Nam potrzebny jest napastnik od zaraz.
Co bedzie dalej zobaczymy. Kazdy ma swoje typy i odrebne zdanie. Trzeba jednak zrozumiec, ze ktos taki jak Kosecki nigdy do Nas nie zawita. trener musi trafic w setke bo na pomylki nie mamy czasu.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#258
chciałbym podpowiedziec pare nazwisk a moze jakis kierunek za ktorym mozna sie rozgladnac z tego co mi wiadomo to tur turek sie rozwiazuje po dobrej rundzie i np Wenger Kamil jest z naszej okolicy i paru innych z tej druzyny młodych.. z drugiej ligi jeszcze gryf sie rozpada ale chyba za daleko zeby czegos szukac mysle ze potrzebni nam z dwoch zawodnikow z 2 ligi ktorzy dysponuja karta na reku.... i młodych a zarazem ogranych na przynajmniej drugo ligowych boiskach

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#261
"Jest nad czym myśleć, ponieważ "Niebiescy" w ramach "rozliczenia" oferują poszerzenie składu naszego trzecioligowca o kilku młodzieżowców. W grę wchodziliby dwaj piłkarze z pierwszej drużyny Chorzowian, 20-letni obrońca Michał Staszowski i rok młodszy pomocnik Hubert Kotus, a także 20-letni napastnik Rafał Stanisławski z zespołu Młodej Ekstraklasy."

http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=16969&id_sezon=81
http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=14492&id_sezon=81
http://www.90minut.pl/wystepy.php?id=17897&id_sezon=81

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#262
Bardzo podoba mi się polityka transferowa w tej rundzie. Pozbyto się balastów, którzy nic nie wnieśli do drużyny, a nazwiska pojawiające się na blogu http://sport.redblog.nto.pl też wydają się ciekawe.

Dawid Tomanek jest ponoć cholernie ambitny i całe swoje życie podporządkował piłce, jeśli tak to właśnie takich ludzi potrzebujemy, głodnych sukcesu, dla których gra w Odrze to dopiero początek kariery piłkarskiej w skali ogólnopolskiej, albo i europejskiej.

Sebastian Deja, jak chłopa lubię, bo jest niezwykle skromnym i sympatycznym piłkarzem, tak cieszy mnie perspektywa tego, że piłkarz który rozwinął się piłkarsko w Odrze, po raz pierwszy od wielu wielu lat, mógłby się pojawić na boiskach ekstraklasy (kto był ostatni? Żymańczyk?). Do tego widać, że Ruchowi na nim zależy, skoro chcą za niego użyczyć nam 3 solidnych piłkarzy, którzy w IV lidze powinni robić dużą różnicę.

Cieszy też powrót Łukasza Klemensa, mimo wielu zastrzeżeń. Gdyby nie choroba to dzisiaj grałby zapewne w którejś z drużyn ekstraklasy, a ma tylko 17 lat, a pamiętać można, że mimo debiutu w Odrze w wieku 16 lat, był zawsze wyróżniającym się zawodnikiem na boisku, a czasem wręcz i najlepszym. Nie bez powodu wielu wieszczy mu karierę w kadrze seniorskiej jak i szybki transfer za granicę, co jest dla nas o tyle istotne, że to z Odrą podpisał pierwszy zawodowy kontrakt piłkarski, co przekłada się na pieniądze z każdego transferu.

Patrząc z drugiej strony na upadek Victorii (już oficjalny) i Szczakowianki (mają grać, ale odeszło tam już bodajże 8 zawodników) jak i wyprzedaż w Przyszłości Rogów (od 4 do 6 podstawowych zawodników odeszło), wydaje się, że nie ma oprócz nas drużyny realnie zainteresowanej awansem. Tak więc, nie ma co ustępować i od początku trzeba piłkarzom przypominać, że gramy o awans, bo jest on jak najbardziej realny.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#263
Zgoda, poza brakiem chętnych do awansu. Takim na pewno jest Skra, niestety mamy z nimi mecz wyjazdowy. Nie wiem też co słychać w BKS, ale oni też mogą być groźni. Co do transferów, na razie jest tylko jeden (ale trzeba przyznać - dobry). Potrzebne są jeszcze ze dwa dobre i powinno być ok. Szkoda, że nie udało się zgarnąć tych chłopaków z Rogowa i trafili do Zdzieszowic.

A jeszcze uzupełniając - tak, po sprowadzeniu w lecie starszych graczy, teraz trzeba myśleć też w perspektywie II ligi, a zatem sprowadzać młodych, perspektywicznych graczy, ale jednocześnie wyróżniających się już w III lidze. Tylko tacy mogą się przydać w przyszłym sezonie, jeżeli uda się awansować.

Deja - życzę mu tej ekstraklasy, a nawet gdyby nie wyszło, powrót do Odry po półrocznym wypożyczeniu do klubu ekstraklasowego też może być niezły w perspektywie II ligi. Po Żymanie najbliżej Ekstraklasy był Lacha, ale do niego się nie przyznajemy;)

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#265
zebro pisze: ....
Deja - życzę mu tej ekstraklasy, a nawet gdyby nie wyszło, powrót do Odry po półrocznym wypożyczeniu do klubu ekstraklasowego też może być niezły w perspektywie II ligi. Po Żymanie najbliżej Ekstraklasy był Lacha, ale do niego się nie przyznajemy;)
Orłowicz w Górniku i Surowiak w Polonii Bytom, chociaż im nie poszło w ekstraklasie..
Obrazek

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#266
hkmw pisze:
zebro pisze: ....
Deja - życzę mu tej ekstraklasy, a nawet gdyby nie wyszło, powrót do Odry po półrocznym wypożyczeniu do klubu ekstraklasowego też może być niezły w perspektywie II ligi. Po Żymanie najbliżej Ekstraklasy był Lacha, ale do niego się nie przyznajemy;)
Orłowicz w Górniku i Surowiak w Polonii Bytom, chociaż im nie poszło w ekstraklasie..
chyba nawet żaden z nich 1 całego meczu nie zagrał niestety

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#268
zebro pisze:Surowiak trafił do Odry w wieku 22 lat. Odra go raczej nie ukształtowała piłkarsko...
A kto? Hetman Byczyna? :DDD Trafił do Ekstraklasy, bo zagrał kilka dobrych sezonów w Opolu.

Co do transferu Deji - też jestem zdania, że nie należy stawać na przeszkodzie i jeśli Ruch jest zdeterminowany, żeby go pozyskać (a interesowało się nim już w lecie i ponowienie oferty jako taką determinację należy odebrać), to trzeba mu dać szansę. Wiadomo, Dejka był podstawowym zawodnikiem, ale środek Copik-Wawrzyniak (mam nadzieję, że w tej rundzie zagramy na dwóch napastników, więc Wawrzyniak z OPŚ zostanie przesunięty na ŚP) wygląda równie solidnie, a szkoda, żeby chłopak nie wykorzystał szansy zaistnienia w poważnej piłce. Szczególnie teraz, kiedy w Chorzowie są problemy kadrowe, Sebastian ma szansę wskoczyć do pierwszego składu, umiejętności według mnie ma i powinien sobie poradzić.

Ciągle bez klubu jest Leszek Nowosielski, a jakoś nie słychać, żeby się ktoś o niego bił. Może udałoby się go jednak namówić? No i czy przejście Klemenza jest przesądzone? Jak z jego zdrowiem?

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#270
Obrazek
To Mateusz Cieluch? Jak tak, to chyba plotki można uznać za potwierdzone, bo fotka wrzucona na profil FB Odry.

No i przy upadkach klubów, pamiętajmy jeszcze o Starcie Namysłów, który też ponoć lada dzień podejmie decyzję o wycofaniu.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.
cron