Sezon 2012/2013 - spekulacje

#1
Hm...

[quote]
Andrzej Polak odchodzi z Ruchu Zdzieszowice

Szkoleniowcowi wraz z końcem sezonu kończy się umowa z naszym II-ligowcem i nie zostanie ona przedłużona.

Andrzej Polak pracował z ekipą Ruchu przez dwa lata i były to najlepsze lata w historii zdzieszowickiego klubu. W ubiegłym sezonie doprowadził ekipę beniaminka do 6. miejsca w tabeli II ligi (zespół zdobył 54 punkty). W zakończonym już drugim swoim sezonie w II lidze Ruch zajął 5. lokatę z dorobkiem 50 punktów. Ten drugi rok był zresztą znacznie trudniejszy dla Ruchu, w którym pogorszyła się sytuacja finansowa, a zwłaszcza jesienią ubiegłego roku spisywał się świetnie zaskakując swoimi wynikami. Niezła była też wiosna, a 5. miejsce w końcowej tabeli należy uznać za duże osiągnięcie. Znakomicie "Zdzichy" spisywały się też w Pucharze Polski w tych dwóch latach. W sezonie 2010/11 udało się wyeliminować I-ligowy GKS Katowice, a w 1/16 finału lepszy okazał się ekstraklasowy Ruch Chorzów. W sezonie 2011/12 na drodze naszego Ruchu też stanął ten chorzowski, ale już w ćwiercfinale. We wcześniejszych rundach udało się wyeliminować choćby I-ligowy Kolejarz Stróże czy ekstraklasową Jagiellonię Białystok.

- Rozstajemy się w zgodzie. Dziękujemy trenerowi Polakowi za wielką pracę jaką wykonał w naszym klubie - mówi prezes Ruchu Robert Barton. - Osiągnął z drużyną świetne wyniki i to zawsze będzie mu w Zdzieszowicach pamiętane.
Prezes Barton nabiera wody w usta pytany o następcę trenera Polaka. Jak się spekuluje wśród potencjalnych kandydatów do jego zastąpienia są: Ryszard Remień (obecnie III-ligowy TOR Dobrzeń Wielki, a dwa lata temu to właśnie jego po awansie do II ligi zastąpił trener Polak), Stanisław Wróbel (obecnie III-ligowa Leśnica) i Maciej Lisicki (obecnie bez klubu, a w ubiegłym roku prowadził w III lidze Victorię Chróścice i Piotrówkę).

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /120529103

Może czas na powrót do Opola?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#3
Jeśli trener Polak przyszedłby do Odry, to będzie to największy zwiastun awansu, większy niż pozyskanie jakiegoś wiekszego sponsora (no właśnie, co tam z tymi dwoma dobrymi wiadomościami, które miały nas ucieszyć na głównej?) czy doświadczonego gracza. W coraz biedniejszym Ruchu Z. osiągał znakomite wyniki, nie dysponując przecież wybitnymi graczami. Zresztą jego ostatni rok w Odrze (wtedy Oderce) pamiętam jako pewne wygrane i dobry styl w jakim te mecze były grane przez nasz zespół. Oby plotki się sprawdziły.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#4
Szkoda,ze 2 lata temu Odra tak latwo rozstala sie z trenerem Polakiem.Po 2 straconych latach widac,ze trzeba bylo walczyc o niego a nie brac p.Kaniuke.Gosc nie obiecuje gruszek na wierzbie tylko robi dobra robote.Jak by do nas wrocil to byla by to dobra wiadomosc.Podejrzewam,ze zabral by za soba jakis zawodnikow Ruchu ,ktorzy by duzo wniesli do tego zespolu

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#5
goryl pisze:Szkoda,ze 2 lata temu Odra tak latwo rozstala sie z trenerem Polakiem.Po 2 straconych latach widac,ze trzeba bylo walczyc o niego a nie brac p.Kaniuke.Gosc nie obiecuje gruszek na wierzbie tylko robi dobra robote.Jak by do nas wrocil to byla by to dobra wiadomosc.Podejrzewam,ze zabral by za soba jakis zawodnikow Ruchu ,ktorzy by duzo wniesli do tego zespolu
Oby tak się stało... byłbym za...może w końcu moglibyśmy spokojnie spać...

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#7
goryl pisze:Szkoda,ze 2 lata temu Odra tak latwo rozstala sie z trenerem Polakiem.Po 2 straconych latach widac,ze trzeba bylo walczyc o niego a nie brac p.Kaniuke.Gosc nie obiecuje gruszek na wierzbie tylko robi dobra robote.Jak by do nas wrocil to byla by to dobra wiadomosc.Podejrzewam,ze zabral by za soba jakis zawodnikow Ruchu ,ktorzy by duzo wniesli do tego zespolu
Łatwo się mówi, że Odra się rozstała. Z tego co wiem to Ruch był wtedy na fali (awans do 2giej ligi, zwiększone finansowanie) i dawali trenerowi kilka razy wyższą pensję niż w Odrze. No ale od roku nie jest tam za wesoło, co tylko potwierdza, że kluby z mniejszych miejscowości nie mają na dłuższą metę racji bytu.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#11
Skoro Skałka się wycofuje, to pewnie niezłym pomysłem byłoby obejrzeć ich mecze do końca sezonu i zobaczyć, czy ktoś by się stamtąd do nas nie nadał. Widać, że bramki strzelają tam niejacy Dudka i Mbachu. Może też coś ciekawego na inne pozycje by się trafiło? Za tydzień grają w Namysłowie.

Wydaje się, że na pewno trzeba szukać wzmocnień w ataku, bo Tyc może odejść. A nawet jak nie odejdzie, to myśleć też się nagle nie nauczy i tak jak w Wodzisławiu może łapać głupie kartki. Napastnik dostający dwie żółte kartki w meczu to jakaś masakra - pierwsza za symulowanie (cóż, zdarza się), druga za dyskusje (ręce opadają). Za osłabienie drużyny powinien za karę biec za autokarem z tego Wodzisławia i mam nadzieję, że jakieś konsekwencje będą wobec niego wyciągnięte.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#12
Mam nadzieję, że żartujesz z tymi graczami Żabnicy. Przypominam, że Odra ma być klubem skupiającym najlepszych graczy z regionu, a nie kolejnym składem z łapanki jak to było jeszcze nie tak dawno. Zresztą ww. gracze nie pokazują w tej lidze czegoś, co sprawiłoby, że chcielibyśmy ich mieć za wszelką cenę.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#13
odra45 pisze:Wszystkie nasze problemy kręcą się w okół pieniędzy. Ja mam takie pytanie: jak wyglądają budżety klubów z czołówki tabeli 3 ligi (Rozwój,Szczakowianka,Skra)i budżety klubów 2 ligi (Mks,Ruch Z,Row R itp.) w porównaniu z naszym budżetem.
osiedlowy Rozwój dostaje od kopalni Wujek dość pokaźną sumkę, która pozwoliła klubowi z Katowic na awans ligę wyżej bez większych problemów
Skra natomiast ma sponsora który przekazuje 80 tyś miesięcznie tylko na wypłatę pensji zawodnikom

w Opolu niestety tak rózowo nie jest

co do innych kondycji finansowych klubów które wymieniłes informacji nie mam, budżet Odry jak i wszystkie wydatki itp, itd. jest rok w rok wypisywany na stronie klubu
Nie ma tutaj dla was miejsca, bo nie macie jaj
Słuszna sprawa, smutna prawda, tak musi być

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#14
respest pisze:Mam nadzieję, że żartujesz z tymi graczami Żabnicy. Przypominam, że Odra ma być klubem skupiającym najlepszych graczy z regionu, a nie kolejnym składem z łapanki jak to było jeszcze nie tak dawno. Zresztą ww. gracze nie pokazują w tej lidze czegoś, co sprawiłoby, że chcielibyśmy ich mieć za wszelką cenę.
Nie rozumiem, dlaczego uważasz to za żart. Nie wiem co reprezentują sobą piłkarze z Żabnicy, ale ponieważ Skałka ma niewiele punktów mniej od Odry, a sprawa niezgłoszenia pewnie przewijała się tam od jakiegoś czasu i z motywacją mogło być różnie, myślę że nie ma nic złego w OBSERWACJI, czy ktoś stamtąd by się nie nadał. Nikt nie pisze o "wszelkiej cenie", nikt nie pisze o zatrudnianiu graczy z każdej wiochy, która się rozpada - pisałem o obserwacji. Ale w takich okolicznościach można czasem znaleźć niezłego gracza za rozsądną pensję.

Ja przypominam, że Odra ma być klubem walczącym o najwyższe cele. W tym momencie najwyższym osiągalnym celem wydaje się być awans do II ligi. Odra powinna być oparta na zawodnikach z regionu, co nie oznacza że 100% jej składu to mają być rodowici opolanie.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#15
Oj, szybko zapominamy na czym mieliśmy budować klub, szybko.

Nic na siłę kosztem awansu, bo skończymy jak ostatnio - z nieidentyfikującymi się z klubem piłkarzami (choć mam wrażenie, że teraz też są tacy w naszej kadrze) i przerośniętym budżetem płacowym. A zresztą sam sobie przeczysz - jak mamy się wzmocnić, skoro chciałbyś wyciągąć grajków z klubu, który znajduje się w środku tabeli w słabej 3 lidze? To ma być wzmocnienie dla Odry, która ma aspiracje grania na najwyższych szczeblach centralnych? Rozumiem, są gracze wybitni grający w słabszych klubach. No ale ja jakoś o żadnym graczu Skałki nie słyszałem, żeby wkręcał reszte ligi w ziemię.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#17
Nie widzę sprzeczności. W drużynie o dosyć porównywalnym dorobku punktowym co Odra może być gracz, który były dla Odry wzmocnieniem - nie wiem zupełnie o co Ci tutaj chodzi. Co więcej, właśnie żeby budżet płacowy nie przekraczał możliwości, trzeba szukać okazji, a upadek takiej Skałki jest okazją. Zapominamy na czym mieliśmy budować? Nie zapominamy - trzon to piłkarze z regionu. Ale jak widać w tym sezonie, nie przeszkadza to grajkom położyć się na murawie i mieć wszystko w dupie (bo wtedy nagle "priorytetem jest liga"). Nie przeszkadza im też przegrać w pucharze z rezerwami MKSu Kluczbork w momencie, gdy liga była już przegrana. Ubolewam nad tym, ale zamykanie do klubu drogi wszystkim spoza regionu jest dosyć naiwne, bo w słabym klubie nikt z regionu potrafiący w miarę prosto kopnąć piłkę nie będzie chciał grać.
Napisałem, że skoro jakiś klub się rozpada, to aż się prosi, żeby chociaż obejrzeć jego zawodników (a nie zaraz zatrudniać ogo popadnie). Zgodnie z Twoją logiką klub nie powinien interesować się potencjalnymi tanimi wzmocnieniami. Powinien istnieć tylko po to, żeby chłopaki z okolicy miały jak zarobić na piwo w knajpie udając że grają w piłkę, czy tak?

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#18
Mamy zupełnie inną definicję pojęcia "wzmocnienie". Dla mnie to ktoś kto zrobi skok jakościowy. Ty liczysz na to, że przy okazji upadku średniego klubu ze słabej ligi się kogoś uda wyrwać. Może i tak, ale to byłoby jedynie uzupełnienie składu. W dodatku naiwnie sądzisz, że gracze z tej ligi nie są obserwowani i nagle jeden wyjazd na mecz objawi komuś z klubu drugiego Błaszczykowskiego (został wyłowiony w 4 lidze). W sumie ktoś może pojechać do Namysłowa, ale po co? Jak ktoś jest dobry, to klub już o nim pewnie wie.
Mówisz, że nie zapominasz, że trzon zespołu to piłkarze z regionu. A co to znaczy trzon? 3 czy 15 piłkarzy? Dla mnie Odra powinna być w całości albo min.90% opolska. Myślę, że przy odpowiednim trenerze nie byłoby problemu z awansem bez udziału 'stranierich'. Szkolenie w opolskich klubach juniorskich jest takie samo jak w całej Polsce, w dodatku mamy Prószków. Zresztą obecny skład ma umiejętności nie mniejsze niż piłkarze Rozwoju, co pokazali w kilku meczach, no ale nie miał kto ich wziąć za twarze w przeciągu całego sezonu, a i z taktyką było na bakier.
Akurat zabawa w internetowego psychologa Ci się nie udała, bo moja logika jest taka, że tanie wzmocnienia są jak najbardziej wskazane. Ale wzmocnieniem jest dla mnie Copik, a nie jakiś Mbachu, szanujmy się. To się w sumie odnosi do różnego rozumienia "wzmocnienia" o którym pisałem wcześniej. I w dodatku nie czytasz ze zrozumieniem, bo nigdzie nie pisałem, że dla mnie klub o nastawieniu regionalnym ma za zadanie zatrudnianie okolicznej ludności, żeby "żyło się lepiej". Mamy wyławiać najlepszych, którzy gdzieś tutaj grają. Przykład Soboty ze Śląska świadczy tylko o tym, że "cudze chwalicie, swego nie znacie".
Wzorem jest dla mnie Athletic Bilbao, gdzie od lat nie gra nikt spoza Kraju Basków. Może i na początku nie było sukcesów, ale postawili na szkolenie młodzieży i scouting na poziomie lokalnym (a też nie ma tam wielu dobrych klubów, region jest malutki) i w ostatnich latach grają w europejskich pucharach z dobrym skutkiem.
Nie chce mi się za bardzo dyskutować, bo i tak nie dojdziemy do porozumienia, a ja nie mam czasu na jakieś długie debaty. Priorytetem jest, tak jak pisał zielu, zatrudnienie dobrego trenera (Polak byłby idealny), powinno się udać i bez spektakularnych transferów ze Skałki. :>

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#20
respest pisze:Przykład Soboty ze Śląska świadczy tylko o tym, że "cudze chwalicie, swego nie znacie".
No i właśnie dochodzimy do tego, o czym pisałem. Dobry gracz z regionu nie będzie chciał przyjść do klubu, który jest słaby. "Cudze chwalicie, swego nie znacie?" - kiedy Sobota był gwiazdą Kluczborka, wątpię żeby przyszło mu do głowy grać w ówczesnej I-ligowej Odrze. A do obecnej, III-ligowej na pewno by nie przyszedł. Tak, to by było piękne mieć klub złożony z piłkarzy z regionu. Ale zejdźmy na ziemię.
respest pisze:Szkolenie w opolskich klubach juniorskich jest takie samo jak w całej Polsce, w dodatku mamy Prószków.
Kolejny mit. Jak mamy Prószków to było widać przy potencjalnym transferze Klemenza do Widzewa. Równie atrakcyjnym partnerem dla Prószkowa jest teraz LZS Leśnica czy inna Piotrówka.
respest pisze:I w dodatku nie czytasz ze zrozumieniem
No teraz to pojechałeś. Ja piszę o obserwowaniu piłkarzy, Ty mi zarzucasz chęć zatrudniania za wszelką cenę. Ja piszę o wzmocnieniu, Ty odnosząc się używasz określenia "spektakularny transfer", ja piszę że ktoś od nich może się nadać Ty przerabiasz to na "wkręcanie w ziemię całej ligi". Masz dosyć mocną tendencję do przesady i odwracania kota ogonem.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#22
1 i 2 akapit: no i to jest zadanie dla klubowych scoutów. Scouting nie jest jeszcze u nas na najwyższym poziomie, ale powoli zaczyna być lepiej. I liczę, że takie sytuacje jak ta z Klemenzem czy Sobotą sie nie powtórza, bo wcześniej Odra, prześwietlając jego potencjał, takiego gracza wykupi/zapewni sobie prawo pierwokupu. A czy klub złożony w całości z graczy z regionu to idealizm? Raczej realizm, Ruchowi Zdzieszowice się udało (no, mają Buchałę w ataku, ale to Ślązak). A to my mamy za soba tradycję, kibiców i, mam nadzieję, lepsze perspektywy.
3 akapit: a Ty masz tendencję do niezauważania sarkazmu. I braku analizy tekstu, bo a) odniosłem się do Twoich słów o obserwowaniu piłkarzy gdzie indziej ("W dodatku naiwnie sądzisz, że gracze z tej ligi nie są obserwowani i nagle jeden wyjazd na mecz objawi komuś z klubu drugiego Błaszczykowskiego (został wyłowiony w 4 lidze). W sumie ktoś może pojechać do Namysłowa, ale po co? Jak ktoś jest dobry, to klub już o nim pewnie wie.") b) napisałem "wkręcanie w ziemię" jako zamiennik do mojej wizji transferowj klubu i wzmocnienia, oczywiście tego rozumianego przeze mnie.
Masz jeszcze jakieś zarzuty (*sarkazm* ;) ) to napisz na PW, odpisze jak będę miał czas, który właśnie mi się kończy.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#23
pozwolcie ze tez dodam swoje trzy grosze. uwazam ze obaj macie racje w tej dyskusji, choc spojrzenie z " dwoch stron szachownicy ". pragne przypomniec ze radzilismy na forum trenerowi Kaniuce sprowadzenie dobrych pilkarzy z Lesnicy. on posprowadzal innych i slabych. pilkarze z lesnicy graja dzis w wyzszych ligach. podobnie w innych klubach.
teraz mozemy sobie radzic miedzy soba , ale to zadanie bedzie tylko dla trenera Polaka. zna dobrze rynek lepszych grajkow tych z drugiej ligi. moze kogos zabrac ze soba do Odry i mam nadzieje, ze nie bedzie skladal zadnych idiotycznych obietnic bylemu prezesowi, bo to jest pilkarski biznes i pilkarze bardzo czesto ida za trenerem. nasze propozycje sa fajne ale jak zauwazylem nikt sie z kibicowskim zdaniem nie liczy ( mowimy o trenerach i pilkarzach ) wiec pozostawmy to panu Polakowi i jego trenerskiemu nosu.
jezeli chcemy sie jednak pobawic w budowanie skladu, tak pomiedzy soba, to zauwazylem z przykroscia ! ze pilkarze z regionu wcale nie walcza na boisku godniej i lepiej od najemnikow. wszystko opiera sie raczej o przygotowanie motoryczne, technike ( ta jest w naszej lidze opolakana ) i motywacje. mozna jeszcze dodac taktyke o ile ma sie wykonawcow.
najlepszym wariantem jest chyba sprowadzenie dwoch dobrch ogranych i doswiadczonych pilkarzy jak Copa i kilku utalentowanych perspektywicznych ale i juz gotowych do podjecia walki mlodych z regionu ( oczywiscie po odkurzeniu obecego skladu bo budzet jest maly ) I bez roznicy czy pojawia sie z zabnicy, namyslowa lub zdzieszowic. wazne ( lecz nie najwazniejsze ) jest zeby grali w Oderce w przewazajacej ilosci ( szesciu ) NASI.
Kazdy wybijajacy sie pilkarz z naszego regionu odejdzie do lepszego klubu i nie ma zadnych szans na dlugoterminowe obserwowanie jego udanej kariery w Opolu, dlatego ze jestesmy biednym klubem !
Przyklad sfrustrowanego Tadka ktory wynoszony byl pod niebiosa jeden z wielu. z niewolnika nie ma pracownika.

Re: Sezon 2012/2013 - spekulacje

#25
zielu pisze:zebro, jakby Klemenz był zdrowy to by teraz biegał w koszulce Widzewa. Więc tutaj nie trafiłeś.
Nie wątpię, że grałby w Widzewie. Ale pożytek dla nas był wyłącznie taki, że wypromował się u nas przez pół rundy jesiennej. Odra nie zobaczyłaby ani grosza.
respest pisze:Masz jeszcze jakieś zarzuty (*sarkazm* ;) ) to napisz na PW, odpisze jak będę miał czas, który właśnie mi się kończy.
Nie, nie mam zarzutów:) Dziękuję że poświęciłeś mi tak dużo swojego cennego czasu, nie śmiałbym go marnować:)
A tak serio, to tak jak napisał snajper - mamy wspólny interes, tylko trochę inne pomysły na jego osiągnięcie. W 100% zgoda, że najważniejszym wzmocnieniem powinien być trener Polak.
cron