Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#705
Nie "jest szansa", tylko ta kwota będzie przekroczona.
Dotychczasowy sponsor tytularny, firma Nice, przekazywała na sezon 1,2 mln zł, dzielonych pomiędzy wszystkie kluby. Fortuna ma podnieść tę stawkę do 2,5 mln, co oznacza, że każdy pierwszoligowiec otrzyma ok. 140.000 złotych.
To jest bzdura, to są zupełnie inne kwoty.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#706
Jako że start ligi już w ten weekend, a kadry w większości podopinane, to pokuszę się o typy odnośnie układu tabeli pod koniec sezonu. Najważniejsza jest oczywiście Odra, której udało się, przynajmniej na papierze, w stosunku do poprzedniego sezonu wzmocnić. Jedyna pozycja 'na minus' to bramka, ale już porównując obronę czy szczególnie pomoc, gdzie opcji jest sporo, powinno być ok. Oczywiście nie są to nazwiska na walkę o awans, raczej założoną stabilizację w środku tabeli i poprawę dorobku punktowego sprzed sezonu i tak też typuję nasz klub. Transferem okienka jest dla mnie Rybicki, a dodatkowo na ważne elementy naszej drużyny typuję Modera, Szotę i Janusa.

Co do pozostałych drużyn, to mogę je wrzucić do 3 worków: walczących o awans (Nieciecza, Chojniczanka, GKS K., GKS T., Raków - największe szanse daje dwóm pierwszym), spokojne utrzymanie (my, Chrobry, Jastrzębie, ŁKS, Podbeskidzie, Puszcza, Stal) i te walczące o utrzymanie (Bytovia, Garbarnia, Sandecja, Stomil, Warta, Wigry - tu z kolei najmniejsze szanse dla Bytovii, Stomilu i Warty).

Na pewno pojawili się też w naszej lidze ciekawi zawodnicy. Od razu myślę o Kiełbie i Skórasiu w Niecieczy, Kunie w Rakowie, Sylwestrzaku w Chojnicach, Flaszka w Sandecji, kilku ciekawych przyszło do Katowic (choć wyniki sparingów na razie o tym nie mówią), bardzo jestem też ciekaw kilku zawodników z beniaminków, którzy wyróżniali się w 2 lidze. Kolejny ciekawy sezon przed nami, tylko utwierdzam się w przekonaniu, że 1 liga jest najciekawsza, bo najbardziej wyrównana. Oby pozytywnych emocji nam nie zabrakło!

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#724
kuciapka pisze:
sobota, 21 lipca 2018, 10:53
ale to nie chodzi o to. jakoś dla mnie garbarnia to bedzie czerwona latarnia ligi. ogladałem mecze barażowe i naprawde dla mnie to był poziom okręgówki

Nie no tak serio to patrząc dzisiaj na ich kadre to faktycznie jest dramat. Za to GKS Jastrzębie wygląda dosyć ciekawie. Patrząc na nasze szanse to 7 miejsce jest w zasięgu.
cron