Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#631
Śmiać się nie należy z klubu, ale działaczy Polonii należałoby zamknąć. Niestety, ale Polonia od wielu lat wegetuje, mając długi, wydając więcej niż ma. Szkoda, bo to Polonia Bytom, ale odkładając sentymenty na bok, dla klubów tak zarządzanych nie powinno być miejsca w żadnej lidze. A już grajek, o którego cała ta afera, to jakiś parodysta.
Już w zeszłym sezonie popełniono w Polonii duży błąd, bardzo nastawiając się na powrót do II ligi, jak ich zdegradują, to dużo lepiej by wyszli na reaktywacji i starcie od IV ligi.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#633
Rob65 - właśnie takiego zbaczania z tematu w kwestii oceny działań zarządu się boję. Nie możemy się porównywać z klubami tragicznymi i cieszyć, że u innych jest gorzej.
Jest stabilności finansowa, ale jesteśmy w 4. klasie rozgrywkowej, a organizacyjnie się cofamy. Jakiś czas temu napisałem, że fajnie by było przeczytać podsumowanie działań zarządu w 2015 roku - co się udało, a co się nie udało. Jakie kroki zostały wykonane, żeby wyciągnąć nas z peryferiów futbolu, jak organizacja klubu została poprawiona, jak zmieniło się szkolenie itd. A jeżeli gdzieś jest źle (stawiam tezę, że kilka obszarów się znajdzie...), to jaki jest plan naprawczy?
Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie oceniał zarządu na podstawie tego czy był awans czy nie, ale pozycja sportowa w dłuższej perspektywie jest pochodną tego, o czym napisałem.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#634
zebro pisze:... Jakiś czas temu napisałem, że fajnie by było przeczytać podsumowanie działań zarządu w 2015 roku - co się udało, a co się nie udało. Jakie kroki zostały wykonane, żeby wyciągnąć nas z peryferiów futbolu, jak organizacja klubu została poprawiona, jak zmieniło się szkolenie itd. A jeżeli gdzieś jest źle (stawiam tezę, że kilka obszarów się znajdzie...), to jaki jest plan naprawczy?
....
Takie informacje powinny znaleźć się w corocznym sprawozdaniu Zarządu przedstawianym na walnym zebraniu członków Stowarzyszenia Odry. Czy jest w tym dokumencie coś więcej niż dane finansowe tego nie wiem. Z tym, że takie zebranie odbywa się w okolicach czerwca.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#635
Zebro- zdecydowanie kwestia właściwego prowadzenia finansów nie jest jedynym i wystarczającym obszarem prawidłowego działania klubu, choć zgodzimy się jest kluczowa. Wskazując sytuację Polonii jako głos w naszej dyskusji o Odrze chciałem ostudzić zapędy niektórych Kolegów do działań destrukcyjnych,samą demolką jeszcze niczego nie zbudowano.
Oczywiście , tak jak i większość z Nas zastanawiam nad przyczyną tego, że mimo od lat stabilnej ekonomii, nie jesteśmy w stanie grać w wyższej klasie rozgrywkowej. Nie jest to zapewne jedynie brak zwykłego sportowego łutu szczęścia, jak w ostatnim sezonie, gdzie wystarczyłoby choćby wygrać z Szombierkami i bylibyśmy w 2 lidze.
Wydaje się że dyskusja, często gorąca, ale nacechowana troską o Odrę, jaka od pewnego czasu odbywa się na łamach forum wskazuje na konieczność zorganizowania spotkania pomiędzy nami, zarówno tymi co na trybunach, tymi co w Zarządzie, tymi co na forum, wszystkimi którzy kochają Odrę, i pogadajmy jak Niebiesko-czerwony z Niebiesko-czerwonym. Nie mam wątpliwości ze każdemu z nas zależy na pomyślności Odry !!

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#639
Tez bym jadl, gdyby tylko byly tego efekty na boisku I klubie. Wiele razy mielismy tutaj dyskusje na temat Zarzadu I wiekszosc uznala, ze pan Gitlar zawiodl. Slaby jest I tyle. Nie ja zatrudniam, nie ja zwalniam, ale moze jakies inne stsnowisko w klubie,a do Zarzadu goscia który bylby w stanie pomoc mlodemu Wojcikowi. Przeciez w tak niskiej klasie rozgrywkowej najlepiej sie uczyc podstaw zarzadzania i w przyszlosci Mloody Wojcik moze byc dla Odry kims takim jak Ciupial dla Wisly.Ale teraz potrzebny jest " NAUCZYCIEL" ,a Takim pan Gitlar nigdy nie byl I nie bedzie.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#641
Smółkę należy pożegnać bez niepotrzebnych emocji. Wprawdzie swojego głównego celu nie osiągnął, ale... jak z Szombierkami nie wykorzystujemy dziesięciu setek, to co może w takiej chwili zrobić trener? Taktyka, taktyką ale kurwa sam gola nie strzeli. Po drugie poprzeczka z BKS-em po strzale Ałdasia z 30 metrów. Mieliśmy w końcówce sezonu strasznego pecha, o tym należy pamiętać. Dla mnie największą wpadką była niepotrzebna rotacja na newralgicznych pozycjach (atak, obrona).

Natomiast Polonia Bytom nie powinna w ogóle wystartować w II lidze ze swoimi długami, prawda jest taka że straciliśmy na tym My, jak i sama Polonia. Długi będą jeszcze większe, a już za kilka kolejek mogą zostać zdegradowani. No sorry, ale albo mamy wypracowane schematy w takich sytuacjach, albo festiwal cwaniactwa (zarządów) nigdy nie będzie miał końca. A chyba nie o to w tym chodzi.

Re: Sezon 2015-16 runda jesienna i wiosenna. Spekulacje, dyskusje, transfery

#646
Nowy trener to może być ten najważniejszy „transfer” w tym sezonie, który uruchomi właściwą dynamikę zmian w sferze sportowej. Jeśli zarząd postawi na „właściwego konia” może to mieć decydujące znaczenie w kwestii tak upragnionego przez nas wszystkich awansu. Mam nadzieję, że nie będą to Furlepa i Rogacewicz (jesienna runda Ruchu była fatalna). Kandydatura Jacka Trzeciaka wydaje się dość interesująca. Istotne jest w tym wypadku to, że ma on dobre rozeznanie w naszej grupie III ligi. Odrę musi znać dość dobrze, bo na pewno w poprzednim roku koncentrował na niej w niemałym stopniu uwagę, zważywszy, że byliśmy głównym kontrkandydatem Polonii do awansu. Polonia była dobrze poukładana w defensywie, miała także różne warianty gry w ofensywie. U nas ten ostatni element za Smółki dość mocno kulał. Jesienią Polonia nie wypadła zbyt dobrze w II lidze, ale wiadomo, że istotne były tu różne obiektywne trudności natury organizacyjnej i finansowej.

Nie chcę krakać, ale wydaję mi się, że nasz były trener nie poradzi sobie w I lidze. Jego myśl taktyczna nie powalała na poziomie III ligi, tymczasem w I lidze potrzebne jest większe doświadczenie, wszechstronność i znacznie większe zaawansowanie właśnie w sprawach różnorakich meandrów taktycznych. Jak będzie w jego przypadku? Zobaczymy. Ja tam życzę mu powodzenia.
cron