Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#151
Nie rozumiem tego płaczu za Sarmiento. On zaczął grać na poziomie 1 ligi w kwietniu, a bramki strzelał w, uwaga, trzech meczach. Z Continellą mam mieszane uczucia, mam wrażenie że zupełnie nie wpisywał się w styl gry Noconia przez co nie grał za wiele, ale nie powiem, żebym był specjalnie zaskoczony czy smutny z powodu jego odejścia.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#153
Ja na Sarmiento miałem wręcz alergię, ale pod koniec sezonu i zaczął trochę szybciej biegać i potrafił też wykończyć. On w niższych ligach nieźle wymiatał, a końcówka w Odrze skłania mnie do takiej refleksji, że być może potrzebuje więcej czasu na aklimatyzację. Druga sprawa to w ogóle posiadanie napastnika - strasznie ciężko w I lidze takowego zatrudnić. Sula miał kontuzje i nie grał też w sparingach. A on na marginesie też jakiś super bramkostrzelny nie jest.
Więc tak - Sarmiento żałuje. Continella tak naprawdę nie dostał szansy. Nie kupuje tego, że nie pasował do koncepcji. To nie jest tak, że przyszedł do Odry 3 lata temu, a Nocoń przyszedł nagle z nowymi pomysłami. Przecież gość został zakontraktowany jak już Nocoń rządził w drużynie i miał jasno sprecyzowaną koncepcję gry.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#154
mario11983 pisze:
poniedziałek, 1 lipca 2024, 6:39
Zaodrzański Fanatyk pisze:
niedziela, 30 czerwca 2024, 22:05
Ciekawe kiedy zacznie się sprzedaż karnetów inne kluby już działają a u nas cisza.
Info o karnetach dziś, sprzedaż ma ruszyć w środę.
Zalogowałem się i widzę swój karnet z miejscem więc zakładam że tylko trzeba bedzie kliknac przedluz, zapłacić i po robocie.
Pytanie tylko czy stary plastik będzie działał czy trzeba będzie odebrać nowy czy może przez telefon? Ktoś wie?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#155
Włoch tak naprawdę nie został sprawdzony i liczyłem że zostanie bo było widać że coś może z niego być, ale jeśli faktycznie nie wrócił po urlopie to nie ma tematu. Jeśli chodzi o Sarmiento gra nie była jakaś spektakularna ale 5 bramek strzelił. Wydaję mi się że Radomiak mógł mieć decydujące zdanie na temat jego przyszłości. Ja czekam na jeszcze jakiś transfer plus chociaż 2 młodych z obecnie trenujących z drużyną. Swoją drogą to Makuszewski w ramach rekompensaty jako grający dyrektor sportowy w Suwałkach mógłby nam podesłać jakiegoś grajka ;)

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#159
Haluch grał wcześniej, a w żadnym sparingu nie sprawdzaliśmy potencjalnego bramkarza, więc może to tylko szansa dla rezerwowych żeby sobie zagrali.
Za to brak Czaplińskiego mnie bardzo martwi. Ogólnie rzecz biorąc na to okienko transferowe patrzę w ten sposób, że idealnie byłoby zachować trzon drużyny (właśnie niewiele odejść zawodników pierwszej 11 uważam za największy plus tego okienka), a tych niegrających zastąpić nowymi, lepszymi zawodnikami. Bolesne odejścia to Galan i Antczak, mimo wszystko żal też Sarmiento i Continelli (chociaż on praktycznie nie grał). Liczę, że ktoś zaraz sprostuje tę nieobecność Halucha i Czapli.

Przedłużenie umowy z Pikkiem to porażka. Gość się nie nadaje, już wolałbym trzymać wolne miejsce w kadrze na zasadzie, że może ktoś ciekawy się trafi pod koniec okienka.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#160
Płacimy kasę gościowi, który na przestrzeni sezonu udowodnił, że jest tykającą bombą. Podejrzewam, że ciężko znaleźć dobrego bocznego obrońcę, ale mamy bardzo solidnych Szreka, Spychałę, teraz doszedł Bartosz, na prawdę wolałbym już na to czwarte miejsce dobrać chłopaka z juniorów, który większym ryzykiem nie będzie. Obejrzałem dodatkowo z odtworzenia sparing z Górnikiem, Pikk tam znów odstawał (przy okazji bardzo fajnie pokazał się wtedy testowany z nr 8, a strzelec bramki z nr 14, Lutostański ze Śląska II, podpisze lada chwilę kontrakt ze Zniczem). Nie rozumiem.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#162
respest pisze:
czwartek, 4 lipca 2024, 12:54
Płacimy kasę gościowi, który na przestrzeni sezonu udowodnił, że jest tykającą bombą. Podejrzewam, że ciężko znaleźć dobrego bocznego obrońcę, ale mamy bardzo solidnych Szreka, Spychałę, teraz doszedł Bartosz, na prawdę wolałbym już na to czwarte miejsce dobrać chłopaka z juniorów, który większym ryzykiem nie będzie. Obejrzałem dodatkowo z odtworzenia sparing z Górnikiem, Pikk tam znów odstawał (przy okazji bardzo fajnie pokazał się wtedy testowany z nr 8, a strzelec bramki z nr 14, Lutostański ze Śląska II, podpisze lada chwilę kontrakt ze Zniczem). Nie rozumiem.
Czapla kontuzjowany. Haluch normalnie trenuje i zostaje z nami na kolejny sezon.
Co się tyczy Pikka, akurat w sparingach pokazał się z dobrej strony i pewnie tym i postawą na treningach zasłużył sobie na przedłużenie kontraktu. Jak wróci do formy z wiosny 2023 roku, to będzie przydatny. Potrzebujemy 4 bocznych obrońców, Spychała ma często problemy zdrowotne (też jeszcze nie zagrał w żadnym sparingu), Bartosz z powodzeniem może grać na boku pomocy również. Pikk, jedyny lewonożny z formacji defensywnej, to moim zdaniem dobra opcja na 4 bocznego obroncę w kadrze. Pewnie jakiś wygórowanych wymagań finansowych też nie miał.
Akurat co się tyczy sparingu z Górnikiem Zabrze, to testowany z nr 8 (zawodnik z rezerw Pogoni Szczecin) wypadł bardzo blado, kompletnie nie wiedział co się dzieję na boisku, źle się ustawiał. Sztab go "odpalił". Lutostański nieźle, ale to jeszcze nie ta półka. Poza tym, nie będziemy grali młodzieżowcem w ataku.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2024/2025. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#163
zebro pisze:
czwartek, 4 lipca 2024, 12:19
Haluch grał wcześniej, a w żadnym sparingu nie sprawdzaliśmy potencjalnego bramkarza, więc może to tylko szansa dla rezerwowych żeby sobie zagrali.
Za to brak Czaplińskiego mnie bardzo martwi. Ogólnie rzecz biorąc na to okienko transferowe patrzę w ten sposób, że idealnie byłoby zachować trzon drużyny (właśnie niewiele odejść zawodników pierwszej 11 uważam za największy plus tego okienka), a tych niegrających zastąpić nowymi, lepszymi zawodnikami. Bolesne odejścia to Galan i Antczak, mimo wszystko żal też Sarmiento i Continelli (chociaż on praktycznie nie grał). Liczę, że ktoś zaraz sprostuje tę nieobecność Halucha i Czapli.

Przedłużenie umowy z Pikkiem to porażka. Gość się nie nadaje, już wolałbym trzymać wolne miejsce w kadrze na zasadzie, że może ktoś ciekawy się trafi pod koniec okienka.
Continella to nieporozumienie, nie wrócił na czas z z urlopu na treningi. Totalny nieprofesjonalizm, Nie potrzebujemy takich zawodników. Nic nie pokazał w meczach, w których grał, no może bramką z Katowicami.
Grał mało, bo widocznie źle prezentował się na treningach i nie zasługiwał na więcej.
cron