Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#151
Jacelinho pisze: https://weszlo.com/2024/05/21/moneyball ... 0-procent/ dajmy gościowi szansę
Podsumowując: jakiś gość zaczął bawić się analizą danych z meczu na studiach, z pasji przelicza w ten sposób mecze Śląska, bo mu kibicuje. Był na stażu w Śląsku, ale nie dostrzegli w nim potencjału. Odzywał się do wielu klubów, ale nikt go nie chciał. W końcu, w akcie desperacji odezwał się zapewne do innego kolegi studenta (bo tacy piszą dla Weszło), żeby zrobił z nim wywiad i ten student z radością to zrobił, dzięki czemu mógł opowiedzieć o swoich wyliczeniach, które nigdy nie były zderzane z praktyką i przez to dobrze przetestowane.

Tak, to oczywiste że Odra powinna dać mu szansę.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#153
zebro pisze:
środa, 22 maja 2024, 12:31
Jacelinho pisze: https://weszlo.com/2024/05/21/moneyball ... 0-procent/ dajmy gościowi szansę
Podsumowując: jakiś gość zaczął bawić się analizą danych z meczu na studiach, z pasji przelicza w ten sposób mecze Śląska, bo mu kibicuje. Był na stażu w Śląsku, ale nie dostrzegli w nim potencjału. Odzywał się do wielu klubów, ale nikt go nie chciał. W końcu, w akcie desperacji odezwał się zapewne do innego kolegi studenta (bo tacy piszą dla Weszło), żeby zrobił z nim wywiad i ten student z radością to zrobił, dzięki czemu mógł opowiedzieć o swoich wyliczeniach, które nigdy nie były zderzane z praktyką i przez to dobrze przetestowane.

Tak, to oczywiste że Odra powinna dać mu szansę.
A co nam szkodzi ? Na naszych kopaczy kasy Ci nie szkoda ?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#160
wijamurzyn pisze:
piątek, 24 maja 2024, 19:13
mario11983 pisze:
piątek, 24 maja 2024, 14:09
milek72 pisze:
piątek, 24 maja 2024, 13:22
A tymczasem w Odrze możliwa zmiana trenera. Głównym kandydatem jest Radosław Bella były szkoleniowiec Miedzi
Fake news. Będzie inny trener.
to może podzielisz się z nami tą informacją? :)
https://transfery.info/aktualnosci/rado ... wac/212672

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#162
Jeszcze mamy szansę na baraże a co za tym idzie nawet na awans a tu wypływają takie newsy na temat zmiany trenera. Dajmy dograć drużynie ten sezon do końca.

http://www.90minut.pl/news/332/news3321 ... lejce.html

Polonia Bytom w barażach o 1 ligę. W półfinale wyjazd do Kalisza. Pogoń Siedlce i Kotwica Kołobrzeg z awansem do 1 ligi. Z ekstraklasy spada ŁKS, Ruch i Warta. Jagiellonia z pierwszym w historii mistrzostwem.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#167
kornik pisze:Dobrze że trafiamy na Arkę.Pewne będzie nasze zwycięstwo
Pewne jest tylko to że Arka ostatnie dwa mecze przegrała, i to te bardzo ważne (derby i mecz o awans bezpośredni).
Są też po rozmowie wychowawczej z kibicami - jak widać nie pomogło.

Odra za to gra bardzo bardzo nierówno…..

W 2019 był gładki wpierdol 0-3 w Kielcach, co zobaczymy w czwartek?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#170
Napiszę złośliwie, ale po meczu w Warszawie jeszcze mnie trzyma - więcej szczęścia niż rozumu;)

Mecz się dobrze ułożył, a Odra w końcu grała cały czas do przodu. Wiem, że Znicz w 10, ale gdyby z taką ikrą Odra zagrała więcej meczów w sezonie, to wygralibyśmy tę ligę. Po golu Hebela przełączyłem na mecz Plocka i było dramatycznie - nie wiem jakim cudem Płock nie strzelił, działo się w końcówce pod bramką Resovii, po czym ich kontra zamknęła mecz.

Z całej trójki rywali barażowych mamy zdecydowanie najbardziej przystępnego - w dołku po przegranym w fatalnym stylu awansie, a Odrze z Arką też nie grało się źle. Ewentualny finał za to z którąś z dwóch drużyn, które nam wybitnie nie leżą. O Motorze to nawet trudno coś powiedzieć, bo Odra w dwóch meczach z nimi dosłownie położyła się na murawie. Łęczna z kolei jest doświadczona już w barażach, dla mnie na ten moment to faworyt do awansu. Tak czy inaczej, będzie ciekawie. Oby w Gdyni się udało.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#172
wijamurzyn pisze:
niedziela, 26 maja 2024, 15:45
Ciekawe jak się teraz czuje trener Nocoń.
Szkoda gościa....
Sam uważam że na ekstraklasę (czy atak) się nie nadaje ale kawał roboty zrobił.
A lamerski przeciek o Sobolewskim + jego obecność na.meczu pokazuje gdzie jesteśmy organizacyjnie.
Przed naminbaraze o ekstraklasę a trener wie że to koniec przygody.
Słoma z butów...

Dziękuję trenerze, powodzenia !

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#173
Ja tam uważam, że Nocoń zły nie jest. Ma problem fiksacji na obronie, co nie jest złe, ale ten minimalizm w grze po prostu odbijał nam się w tym sezonie mocno czkawką.
Ja bym spojrzał na to tak - jeżeli awansuje, to oczywistym jest że musi zostać. Co więcej, uważam że to idealna opcja na walkę o utrzymanie. Do gry o awans (jeżeli Odra nie awansuje) zdecydowanie mniej się nadaje, ale myślę że ten sezon w Odrze dużo go nauczył, a te doświadczenia mogą zaprocentować.

Wybierając Nocoń vs Sobolewski biorę Noconia.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#174
Ciężko coś dodać , wyżej było chyba napisane wszystko. Faktycznie obecność Sobolewskiego na trybunach to słabe zachowanie zarządu. Nocoń miał nas utrzymać a i tak go zwolnią. Furlepa zrobił 2 awanse i też został zwolniony. Mecz do gola na 2:0 był podobny do Polonii Warszawa , na szczęście strzeliliśmy drugą i graliśmy w przewadze. A o szczęściu dziś to mieliśmy mega farta nie da się ukryć. Walczmy dalej , nie napalajmy się , za tydzień będzie już wszystko wiadome.
cron