Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#127
smilee pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:02
Jak pisałem chwała za utrzymanie i początek rundy, potem już tylko zrywy.
To nie jest trener na atak na ekstraklasa.
Zgadzam się, z Noconiem już lepiej grać nie będziemy. Chwała mu za utrzymanie i mimo wszystko bieżący sezon.
Mam nadzieję, że zarząd nie przedłuży z nim wygasającej w czerwcu umowy.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#128
A odnośnie wywalania połowy składu - mamy niezły trzon drużyny. Galan grał słabo ostatnimi czasy, więc może się okazać, że scenariuszem bazowym będzie jego pozostanie w Opolu. A ma potencjał żeby błyszczeć, chociaż ostatnio tego nie pokazywał. Haluch to klasa sama w sobie. Bardzo podobają mi się Czapliński i Szrek. Kamiński jest rewelacyjny, jestem pod wrażeniem jak czyta grę.
Ale z drugiej strony - Niziołek gra w podstawie, a moim zdaniem to jest gracz najwyżej do wejścia z ławki. Mam ogromny senstyment, ale on dla mnie nie dojeżdża. Mikinic jeszcze słabiej. Żemło ma swój styl - gra solidnie, żeby w końcu odwalić jakiegoś koszmarnego babola. O Surzynie już dzisiaj pisałem - braki techniczne aż kłują w oczy.

Wietrzenie szatni, przy zachowaniu tego lepszego trzonu zespołu jest konieczne, jeżeli nie chcemy w przyszłym sezonie dramatycznie walczyć o utrzymanie. Napastnik, dwóch pomocników, dwóch obrońców - gdyby udało się ogarnąć takie wzmocnienia (mam na myśli wzmocnienia, a nie transfery typu Hebel), a dodatkowo Noconiowi trochę urosłyby jaja, to ta drużyna jest w stanie walczyć o ekstraklasę. Martwi mnie też kwestia młodzieżowca - Antczak pokazał w tym sezonie jaką różnicę robi dobry młodzieżowiec w formie vs młodzieżowiec wstawiany do składu, bo jest przymus.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#130
zebro pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:07
A odnośnie wywalania połowy składu - mamy niezły trzon drużyny. Galan grał słabo ostatnimi czasy, więc może się okazać, że scenariuszem bazowym będzie jego pozostanie w Opolu. A ma potencjał żeby błyszczeć, chociaż ostatnio tego nie pokazywał. Haluch to klasa sama w sobie. Bardzo podobają mi się Czapliński i Szrek. Kamiński jest rewelacyjny, jestem pod wrażeniem jak czyta grę.
Ale z drugiej strony - Niziołek gra w podstawie, a moim zdaniem to jest gracz najwyżej do wejścia z ławki. Mam ogromny senstyment, ale on dla mnie nie dojeżdża. Mikinic jeszcze słabiej. Żemło ma swój styl - gra solidnie, żeby w końcu odwalić jakiegoś koszmarnego babola. O Surzynie już dzisiaj pisałem - braki techniczne aż kłują w oczy.

Wietrzenie szatni, przy zachowaniu tego lepszego trzonu zespołu jest konieczne, jeżeli nie chcemy w przyszłym sezonie dramatycznie walczyć o utrzymanie. Napastnik, dwóch pomocników, dwóch obrońców - gdyby udało się ogarnąć takie wzmocnienia (mam na myśli wzmocnienia, a nie transfery typu Hebel), a dodatkowo Noconiowi trochę urosłyby jaja, to ta drużyna jest w stanie walczyć o ekstraklasę. Martwi mnie też kwestia młodzieżowca - Antczak pokazał w tym sezonie jaką różnicę robi dobry młodzieżowiec w formie vs młodzieżowiec wstawiany do składu, bo jest przymus.
Nie ma żadnych szans na pozostanie Galana w Odrze. Obrońców nie potrzebujemy, najważniejszy ktoś kreatywny do środka, dwóch na skrzydło i napastnik (nie wiadomo co z Sulą).

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#131
mario11983 pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:10
smilee pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:04
Przecież jak leczna tychy będzie remis to bierzemy tychy. Musimy wyprzedzić 2 z 3
Jeśli Wisła Kraków wygra, a w meczu Tychy-Łęczna będzie remis, to nie mamy już szans na baraże.
Wisła Kraków ma od nas gorszy bilans i w przypadku naszej wygranej dalej ich wyprzedzamy - chyba ze miałeś na myśli Wisłę Płock

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#133
mario11983 pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:13
zebro pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:07
A odnośnie wywalania połowy składu - mamy niezły trzon drużyny. Galan grał słabo ostatnimi czasy, więc może się okazać, że scenariuszem bazowym będzie jego pozostanie w Opolu. A ma potencjał żeby błyszczeć, chociaż ostatnio tego nie pokazywał. Haluch to klasa sama w sobie. Bardzo podobają mi się Czapliński i Szrek. Kamiński jest rewelacyjny, jestem pod wrażeniem jak czyta grę.
Ale z drugiej strony - Niziołek gra w podstawie, a moim zdaniem to jest gracz najwyżej do wejścia z ławki. Mam ogromny senstyment, ale on dla mnie nie dojeżdża. Mikinic jeszcze słabiej. Żemło ma swój styl - gra solidnie, żeby w końcu odwalić jakiegoś koszmarnego babola. O Surzynie już dzisiaj pisałem - braki techniczne aż kłują w oczy.

Wietrzenie szatni, przy zachowaniu tego lepszego trzonu zespołu jest konieczne, jeżeli nie chcemy w przyszłym sezonie dramatycznie walczyć o utrzymanie. Napastnik, dwóch pomocników, dwóch obrońców - gdyby udało się ogarnąć takie wzmocnienia (mam na myśli wzmocnienia, a nie transfery typu Hebel), a dodatkowo Noconiowi trochę urosłyby jaja, to ta drużyna jest w stanie walczyć o ekstraklasę. Martwi mnie też kwestia młodzieżowca - Antczak pokazał w tym sezonie jaką różnicę robi dobry młodzieżowiec w formie vs młodzieżowiec wstawiany do składu, bo jest przymus.
Nie ma żadnych szans na pozostanie Galana w Odrze. Obrońców nie potrzebujemy, najważniejszy ktoś kreatywny do środka, dwóch na skrzydło i napastnik (nie wiadomo co z Sulą).
Serio nie ma szans? Przecież on przez większą część tego sezonu naprawdę dupy nie urywał.
A co do obrońcy - skoro nie potrzebujemy, to rozumiem że przyszły sezon chciałbyś atakować Minikiciem?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#135
zebro pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:18
mario11983 pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:13
zebro pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:07
A odnośnie wywalania połowy składu - mamy niezły trzon drużyny. Galan grał słabo ostatnimi czasy, więc może się okazać, że scenariuszem bazowym będzie jego pozostanie w Opolu. A ma potencjał żeby błyszczeć, chociaż ostatnio tego nie pokazywał. Haluch to klasa sama w sobie. Bardzo podobają mi się Czapliński i Szrek. Kamiński jest rewelacyjny, jestem pod wrażeniem jak czyta grę.
Ale z drugiej strony - Niziołek gra w podstawie, a moim zdaniem to jest gracz najwyżej do wejścia z ławki. Mam ogromny senstyment, ale on dla mnie nie dojeżdża. Mikinic jeszcze słabiej. Żemło ma swój styl - gra solidnie, żeby w końcu odwalić jakiegoś koszmarnego babola. O Surzynie już dzisiaj pisałem - braki techniczne aż kłują w oczy.

Wietrzenie szatni, przy zachowaniu tego lepszego trzonu zespołu jest konieczne, jeżeli nie chcemy w przyszłym sezonie dramatycznie walczyć o utrzymanie. Napastnik, dwóch pomocników, dwóch obrońców - gdyby udało się ogarnąć takie wzmocnienia (mam na myśli wzmocnienia, a nie transfery typu Hebel), a dodatkowo Noconiowi trochę urosłyby jaja, to ta drużyna jest w stanie walczyć o ekstraklasę. Martwi mnie też kwestia młodzieżowca - Antczak pokazał w tym sezonie jaką różnicę robi dobry młodzieżowiec w formie vs młodzieżowiec wstawiany do składu, bo jest przymus.
Nie ma żadnych szans na pozostanie Galana w Odrze. Obrońców nie potrzebujemy, najważniejszy ktoś kreatywny do środka, dwóch na skrzydło i napastnik (nie wiadomo co z Sulą).
Serio nie ma szans? Przecież on przez większą część tego sezonu naprawdę dupy nie urywał.
A co do obrońcy - skoro nie potrzebujemy, to rozumiem że przyszły sezon chciałbyś atakować Minikiciem?
Mam nadzieję, że zostaną wszyscy obrońcy. Ewentualnie tylko ktoś za Pikka, który pewnie odejdzie.
Bardziej obawiałbym się odejścia Halucha.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#145
Pomijając dzisiejszy mecz to pomimo wszystko jakieś szanse jeszcze są. Każdy z Nas jest wkurwiony ale dopóki piłka w grze wiara jest w nas. Na podsumowanie sezonu jeszcze poczekajmy. Napiszę tylko że stadion od stycznia będzie a drużyny może nie być - tak jak pisałem przed sezonem, stadion awansu nie robi (patrz np. Tychy). Ale dajmy im zagrać ten ostatni? mecz w sezonie, przyjdźmy w niedzielę i podziękujmy za ten sezon. Niewiarygodną rzeczą byłoby gdybyśmy zagrali w barażach, wyszlibyśmy do Ekstraklasy i okazało się że mecz ze Zniczem byłby ostatnim ligowym meczem na Oleskiej. Z tego co pamiętam Kamiński już rok temu w ostatniej chwili miał przedłużany kontrakt. Poczekajmy jeszcze ten tydzień z wyrokami.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#147
wijamurzyn pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:19
Dobra, nie przedłużamy kontraktu z Noconiem i co dalej? Kto w jego miejsce, żeby robić „atak na Ekstraklasę”? Jednocześnie zastanówmy się ilu naszych piłkarzy poradziłoby sobie w ekstraklasie.
Będący w naszym zasięgu finansowym? Czuję, że mógłby wypalić Bella, choć to niewiadoma ciągle. Jeśli chodzi o charakter to Bartoszek (Ojrzynski chyba jednak poza zasięgiem). A żeby zwiększyć szanse na awans - Dominik Nowak. Ale osobiście najbardziej chyba widziałbym tego Belle, bo mam czutke, że coś ciekawego może stworzyć.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#148
No i tu jest sedno (pisałem o tym noedawno): jaki jest plan na awans z takimi możliwościami finansowymi?

Oczywiste jest ze trzeba zwiększyć budżet, ale sam stadion awansu nie zrobi i sponsorów też sam nie znajdzie...

Od kilku lat snujemy teorie o planie ilusletnim zwieńczonym awansem i gra w es na nowym stadionie.

Wymówki się zaraz skończą (już i tak sztucznie inaugurację opozniono) a ja przez te wszystkie lata nie słyszałem ani słowa jaki jest plan na zapewnienie budżetu na awans i zagoszczenie w ekstraklasie.

Nie mówimy tu o kilku dodatkowych małych sponsorach tylko o sponsorze strategicznym czy wielu wielu mniejszych. Jak chcemy to osiągnąć?

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2023/2024. Runda wiosenna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#149
respest pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 21:19
wijamurzyn pisze:
niedziela, 19 maja 2024, 18:19
Dobra, nie przedłużamy kontraktu z Noconiem i co dalej? Kto w jego miejsce, żeby robić „atak na Ekstraklasę”? Jednocześnie zastanówmy się ilu naszych piłkarzy poradziłoby sobie w ekstraklasie.
Będący w naszym zasięgu finansowym? Czuję, że mógłby wypalić Bella, choć to niewiadoma ciągle. Jeśli chodzi o charakter to Bartoszek (Ojrzynski chyba jednak poza zasięgiem). A żeby zwiększyć szanse na awans - Dominik Nowak. Ale osobiście najbardziej chyba widziałbym tego Belle, bo mam czutke, że coś ciekawego może stworzyć.
No tak, Bella dobry bo młody, ale czy on przypadkiem niedawno nie został zwolniony z Miedzi, która była niżej niż Odra, a jednocześnie miał mocniejszą kadrę, większe pieniądze i większe parcie na awans?
Bartoszek? A z jakiej racji? Udało mu się teraz w Kotwicy, mimo nie zdołał dowieźć awansu, ale to nadal trochę za mało patrząc na to jak szło mu w poprzednich klubach.
Dominika Nowaka przemilczę z respestu do Ciebie :)
To są takie propozycje typowe dla polskiego kurwidołka. A bo może w końcu trenerowi wyjdzie jedna przygoda na pięć, a jak nie to trudno, za pół roku będziemy się martwić i weźmiemy jeszcze słabszego. Nocoń powinien zostać.
cron