Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#104
respest pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 18:42
https://twitter.com/UnidosAgency/status ... 8831756303

Trochę zaskoczyła mnie informacja, że reprezentuje go agencja Piekarskiego. W takim razie: a) na pewno nie tylko rodzice naciskali na nie podpisywanie kontraktu z Odrą, b) jeszcze o Surzynie (w dobrym kontekscie sportowym) usłyszymy.
On dopiero niedawno się związał z Unidos. Pod koniec maja jakoś.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#105
smilee pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 18:35
mario11983 pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 14:33
Z tego co słyszałem, zostanie dwóch pomocników na następny sezon, którzy typowani byli do odejścia. Z jednego kibice będą napewno zadowoleni, z drugiego już pewnie mniej:) No i Piech ma zostać.
Mariusz - to z Drewniaka mam się cieszyć ?😁
Słyszałem, że Trojak zostanie

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#106
zebro pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 13:53
respest pisze:
wtorek, 22 czerwca 2021, 13:09
Jakkolwiek by nie szukać pozytywów w tej sytuacji (choć nie chce mi się wierzyć, że nagle młody czy jego otoczenie zażądali 'złotych gór'), to jest to zastanawiające, że kolejny raz wypatrzony przez nas lub wychowany piłkarz odchodzi z klubu za bezcen. Z tego co udało mi się dowiedzieć, to Tabiś ok. 150k, Surzyn ekwiwalent ok 3 razy mniejszy. Nie są to powalające kwoty, podobnie jak za Wdowika wcześniej. Wiadomo, że Odra nie może rywalizować organizacyjnie czy sportowo z Jagiellonią, ale powinniśmy się jakoś zabezpieczać, bo taki Ogorzały z Sandecji odszedł do Cracovii za 700k.
Jeżeli młody, perspektywiczny zawodnik, który jeszcze nawet nie zdążył ograć się w pierwszym składzie, odchodzi za 50k, to nie jestem w stanie znaleźć ani jednego pozytywu. Jakby nawet miał nasrane we łbie jak Ibrahimović, to nadal po to wychowuje się zawodników, żeby albo dawali wartość w pierwszym składzie, albo żeby na nich zarabiać (najczęściej mix). Tutaj wygląda na to, że nie uda się ani jedno, ani drugie i gdybyśmy produkowali zawodników jak Lech, to pewnie można by było machnąć ręką, ale z naszych grup juniorskich nie przebija się zbyt wielu graczy, którzy mogą zaistnieć, więc nad tymi nielicznymi warto byłoby się bardziej pochylić.
Biorąc pod uwagę kwotę za Tabisia, to Jagiellonia zrobiła świetny interes, przy czym trzeba wziąć pod uwagę dwa elementy - kontrakt tylko na rok i fakt, że już nie jest młodzieżowcem. Gdyby był rok młodszy i miał kontrakt ważny jeszcze dwa lata, to nie wiem czy taka Jagiellonia mogłaby sobie finansowo na taki transfer pozwolić.

Ogólnie rzecz biorąc, model Tabisia jest dla mnie świetny - młody zawodnik z niższej ligi, ogrywamy i tak naprawdę korzystamy sporo na jego grze przez 1-2 lata i odchodzi za kasę do ekstraklasy. Oczywiście mogłoby to być więcej kasy, ale odejście Tabisia od dłuższego czasu było oczywistością - trzeba po prostu szukać podobnych opcji jako transfery przychodzące.
Tabiś jeszcze przez sezon będzie młodzieżowcem w Ekstraklasie. W 1 lidze już mu się ten status skończył.

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#109
Zaodrzański Fanatyk pisze:
czwartek, 24 czerwca 2021, 9:30
Coś wiadomo jak sprawa z trenerem? Plewnia zostaje, kto przyjdzie jako pierwszy bo ta cisza trochę niepokojąca każdy się wzmacnia a u nas jak zwykle cisza i brak ruchów kadrowych chyba, że zarząd szykuje coś z prawdziwym rozmachem.
Zanosi się na dużą niespodziankę z trenerem, choć Plewnia ma zostać :)

Re: FORTUNA 1 LIGA - sezon 2021/2022. Runda jesienna. Spekulacje, kalkulacje, transfery.

#121
smilee pisze:
czwartek, 24 czerwca 2021, 12:32
LooZ^ pisze:
czwartek, 24 czerwca 2021, 11:26
Mocniej ;) Ale tak, ciężar trenowania ma spoczywać na Piotrku ;)
A transfery na panu Gitarze ? :-)
Jak dlugo jak w zarzadzie beda panowie typu Gitlar , tak dlugo bedziemy tracic mlodych zdolnych, przyuczonych, do tego oddanych za grosze, a meczyc oczy nasze bedziemy Janusami
Do sezonu jeszcze troszke, a juz sie odechciewa wszystkiego
cron