Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#51
A ja mam nadzieję, że Odra nie powalczy ;) Wolę w 2019/2020 ;)

Faworyci oczywiście będą:
- Zagłębie/Chojniczanka/Stal (zależy kto nie awansuje), GKS Tychy, Podbeskidzie, Łks Łódź, pewnie GKS Katowice, może Raków?

Kilka klubów ma też problemy:
- Sandecja nie wiadomo gdzie będzie, tak samo Termalica, nadal nie za dobrze w Stomilu. Wigry to ponoć dramat i cholera wie jak z licencją, Warta nie płaci od 3 miesięcy. piłkarzom.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#52
Zdecydowanego faworyta to nie było poza Miedzią i w tym sezonie. Ale mocne będą znowu Tychy, Stal Mielec, Raków, Katowice, Chojniczanka. A kto wie co pokaże np. ŁKS.
W najbliższym sezonie dajmy trenerowi popracować i trzymajmy kciuki, żeby Odra była mocniejsza za rok. A w kolejnym sezonie, kiedy widoki na stadion będą bardziej realne (mam nadzieję ruszy budowa), myślmy powoli o walce o ekstraklasę.

P.S. LooZ^, Twój post pokazał mi się po wysłaniu mojego, ale jesteśmy spójni. Faktycznie zapomniałem o Podbeskidziu, bo Sosnowiec "awansowałem" już do ekstraklasy.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#57
Ogólnie sezon mają dograć do końca, a w lipcu jakieś negocjacje jeszcze prowadzić z Drutexem. Niemniej los raczej przesądzony, w środę będzie wiadomo coś więcej, bo się zarząd zbiera.

Nieciecza ponoć totalnie bezpieczna, wystartują w lidze (choć stawiam w ich przypadku na casus Łęcznej aniżeli zapowiadaną prze nich walkę o powrót do ESy), ale pewnie jeszcze hocki będą na etapie przyznawania licencji -zerkałbym głównie w stronę Nowego Sącza, Olsztyna i Suwałk. W Warcie się pieniądze znajdą.

Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, że wiele klubów straci swoich najlepszych zawodników i np. taki Chrobry bez Machaja może się przyszłości obawiać. Ogólnie to na prawdę niewiele trzeba, żeby w tej 1 lidze wegetować (bo na awans trzeba mieć solidne podstawy).

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#59
Jaja...

http://weszlo.com/2018/05/21/spadek-poc ... a-wierzch/
W tym kontekście szczególnie interesująco wygląda postać ówczesnego trenera Sandecji, Radosława Mroczkowskiego, który był pod silnym wpływem prezesa i powiązanych z nim piłkarzy. O ile od strony sportowej Mroczkowskiemu nie można mieć nic do zarzucenia, to od strony organizacyjnej sytuacja wygląda zgoła inaczej. W Nowym Sączu usłyszeliśmy chociażby zarzuty, że trener pod naciskiem forował Maciej Korzyma i w składzie wystawiał go nawet wtedy, gdy napastnik Sandecji był w opłakanej formie. Nasi rozmówcy nie ukrywają też, że Korzym w klubie znalazł się wyłącznie po znajomości. – W pierwszej lidze najlepiej opłacani zawodnicy zarabiali około 8-10 tys. złotych. Nagle w klubie pojawił się Maciej Korzym, zięć i pupilek prezesa, i od razu podpisał kontakt na 16 tys. netto. Dwa razy więcej od najlepszych zawodników. Gdyby grał dobrze i strzelał bramki – okej, ale w Sandecji Korzym był hamulcowym.

Opinia, którą w Nowym Sączu usłyszeliśmy na temat Mroczkowskiego, jest dla szkoleniowca niezbyt korzystna. Ludzie z klubu powiedzieli nam, że po awansie po prostu mu odbiło. Wcześniej jego współpraca ze wszystkimi pracownikami w strukturach Sandecji układała się bez zarzutu. Po wejściu do ekstraklasy trener zmienił się nie do poznania. Chciał mieć decydujący głos we wszystkich kwestiach i w wielu momentach zwyczajnie pomijał osoby, z którym powinien współdziałać.

Ze względu na medialną zawieruchę, która zrobiła się wokół sprawy, najgłośniej było o zatargach Mroczkowskiego z Arkadiuszem Aleksandrem, dyrektorem sportowym klubu, i rzecznikiem Marcinem Rogowskim. Spór z Aleksandrem w głównej mierze dotyczył testów Freddy’ego Adu, które szerokim echem odbiły się daleko poza granicami kraju. Mroczkowski publicznie utrzymywał, że nic nie wiedział o przyjeździe zawodnika i zapewniał, że nie zgodzi się, aby Amerykanin wyszedł na trening z jego drużyną. Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika jednak, że trener o planowanych na poniedziałek testach dowiedział się dwa dni wcześniej, zaraz po przegranym meczu z Legią w Warszawie. Został także poinformowany o najważniejszym fakcie – Adu miał zagrać w sparingu drugiej drużyny, a w gestii trenera lub kogoś z jego sztabu leżało wyłącznie ocenienie jego ewentualnej przydatności do pierwszego zespołu.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#60
LooZ^ pisze:
poniedziałek, 21 maja 2018, 20:06
Jaja...

http://weszlo.com/2018/05/21/spadek-poc ... a-wierzch/
W tym kontekście szczególnie interesująco wygląda postać ówczesnego trenera Sandecji, Radosława Mroczkowskiego, który był pod silnym wpływem prezesa i powiązanych z nim piłkarzy. O ile od strony sportowej Mroczkowskiemu nie można mieć nic do zarzucenia, to od strony organizacyjnej sytuacja wygląda zgoła inaczej. W Nowym Sączu usłyszeliśmy chociażby zarzuty, że trener pod naciskiem forował Maciej Korzyma i w składzie wystawiał go nawet wtedy, gdy napastnik Sandecji był w opłakanej formie. Nasi rozmówcy nie ukrywają też, że Korzym w klubie znalazł się wyłącznie po znajomości. – W pierwszej lidze najlepiej opłacani zawodnicy zarabiali około 8-10 tys. złotych. Nagle w klubie pojawił się Maciej Korzym, zięć i pupilek prezesa, i od razu podpisał kontakt na 16 tys. netto. Dwa razy więcej od najlepszych zawodników. Gdyby grał dobrze i strzelał bramki – okej, ale w Sandecji Korzym był hamulcowym.

Opinia, którą w Nowym Sączu usłyszeliśmy na temat Mroczkowskiego, jest dla szkoleniowca niezbyt korzystna. Ludzie z klubu powiedzieli nam, że po awansie po prostu mu odbiło. Wcześniej jego współpraca ze wszystkimi pracownikami w strukturach Sandecji układała się bez zarzutu. Po wejściu do ekstraklasy trener zmienił się nie do poznania. Chciał mieć decydujący głos we wszystkich kwestiach i w wielu momentach zwyczajnie pomijał osoby, z którym powinien współdziałać.

Ze względu na medialną zawieruchę, która zrobiła się wokół sprawy, najgłośniej było o zatargach Mroczkowskiego z Arkadiuszem Aleksandrem, dyrektorem sportowym klubu, i rzecznikiem Marcinem Rogowskim. Spór z Aleksandrem w głównej mierze dotyczył testów Freddy’ego Adu, które szerokim echem odbiły się daleko poza granicami kraju. Mroczkowski publicznie utrzymywał, że nic nie wiedział o przyjeździe zawodnika i zapewniał, że nie zgodzi się, aby Amerykanin wyszedł na trening z jego drużyną. Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika jednak, że trener o planowanych na poniedziałek testach dowiedział się dwa dni wcześniej, zaraz po przegranym meczu z Legią w Warszawie. Został także poinformowany o najważniejszym fakcie – Adu miał zagrać w sparingu drugiej drużyny, a w gestii trenera lub kogoś z jego sztabu leżało wyłącznie ocenienie jego ewentualnej przydatności do pierwszego zespołu.
To cud ze z takiej trójki Wdowczyk-Mroczkowski-Rumak trafił nam się najnormalniejszy

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#62
Ja odetchnąłem jak okazało się, że to nie on będzie trenerem Odry. Owszem, ma doświadczenie ekstraklasowe, ale w Sandecji i Widzewie, więc w dwóch klubach trochę patologicznych - nie wiem jakie know how miałby przynieść np. w kontekście funkcjonowania akademii. W zbankrutowanym Widzewie grał młodzieżą, ale nie dlatego że miał na to ochotę, tylko dlatego że nie miał innego wyjścia. Zaliczył jeden ważny sukces - awans z Sandecją i tego nikt nie zaneguje. Natomiast przede wszystkim gość ma opinię bardzo konfliktowego. Nie wiem czemu odrzuca te propozycje, szczególnie z Mielca. Średnio wierzę w to, że zakotwiczy gdzieś w ekstraklasie, a w I lidze trudno o coś ciekawszego niż Stal.
Z trójki Mroczkowski-Wdowczyk-Rumak, cieszę się że to właśnie Rumak został trenerem Odry.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#63
Ważna informacja z obrad Zarządu PZPN, dziwne że nikt nie wspomniał: od przyszłego sezonu nie będzie można awansować do ESy (będzie brane pod uwagę pierwsze 6 miejsc w tabeli 1 ligi, jak nie będzie klubów spełniających wymagania, to nie będzie spadkowiczów z ESy), jeśli nie ma się stadionu w swoim mieście na min. 4,5 tys., m.in. wraz z podgrzewaną murawą. Z jednej strony potrzebne, żeby uniknąć casusu Sandecji, z drugiej zabije to totalnie emocje - niewiele klubów będzie parło na awans. Także rozjaśnione jest jaki cel mamy na przyszłe 2 (oby tylko tyle, oby na jesień ruszyła budowa stadionu) sezony - wymuszona stabilizacja, o awansie na razie nie ma mowy. Zresztą to samo choćby w Rakowie.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#66
Osobiście, po dzisiejszej konferencji pomeczowej jestem przekonany, że w lecie czeka nas rewolucja. Moim zdaniem:

Bramkarze:
Tobi- zostaje
Kuchta- myślę, że Rumak będzie chciał go na następny sezon ale pewnie będzie miał oferty z lepszych klubów, zobaczymy co wybierze.
Jeśli Kuchta odejdzie pewnie jedynką będzie Tobi, dwójką Ziarko a jako trzeci Turek/Styrczula.

A więc o bramkarzy możemy byc spokojni.

Obrona:
Tutaj jedynym piłkarzem, który odejdzie będzie prawdopodobnie Cverna ewentualnie Kowalski.

Pomoc
Mikinić,Niziołek,Habusta,Bonecki,Bryłka,Żagiel, Czyżycki- zostają

Wepa- mimo sympatii niestety out.
Marzec- druga liga to chyba jego max
Peroński- j.w.
Nowak- j.w.
Wodecki - nie wiem co się stało po tamtej rundzie ale nie dość, że nic mu nie wychodzi to chyba mu się już powoli nawet niechce, moim zdaniem out
Gancarczyk - tutaj raczej sprawa jest oczywista.

Napastnicy
Skrzypczak-zostaje
Ledecky- bezproduktywny
Maćczak- j,w,

A więc podsumowując w lecie można się spodziewać +/- 10 transferów więc napewno będzie ciekawie, liczę na kontakty trenera Rumaka.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#67
Proponuję myśleć już nad nowym hasłem, hashtagiem przyświecającym nam na przyszły sezon/rundę. Nie oszukujmy się nie będziemy grać o awans także uderzyłbym w coś w stylu "dbamy o stabilność" , "walczymy o przyszłość" bo aktualne #walczymyomarzenia niestety kompletnie nietrafione. Wiele osób używało go prześmiewczo no i jakby nie patrzeć mieli rację.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#72
Polak'o pisze:
poniedziałek, 28 maja 2018, 14:25
Proponuję myśleć już nad nowym hasłem, hashtagiem przyświecającym nam na przyszły sezon/rundę. Nie oszukujmy się nie będziemy grać o awans także uderzyłbym w coś w stylu "dbamy o stabilność" , "walczymy o przyszłość" bo aktualne #walczymyomarzenia niestety kompletnie nietrafione. Wiele osób używało go prześmiewczo no i jakby nie patrzeć mieli rację.
Dla mnie marzeniem będzie utrzymanie w przyszłym sezonie. Tak więc bym nie zmieniał hasła. Bo każde kolejne nowe hasło wyleje falę komentarzy... każdy przyzwyczajony a i tak ciągle gramy o marzenia :)

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#74
Polak'o pisze:
środa, 30 maja 2018, 16:44
http://www.90minut.pl/news/287/news2871 ... -lige.html
Wigry, Bytovia, Stomil i Ruch narazie bez licencji na 1 ligę. Odra z licencją z nadzorem infrastrukturalnym, co ciekawe obok nas w nadzorze infrastrukturalnym brakuje Rakowa.
Pewnie dlatego, że oprócz nadzoru dostał dwa koła kary pieniężnej.
Nie, nie chcemy was tu!
To nasz kraj!
Nie nie chcemy was tu!
I nie cofniemy się!

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2018/19. Runda jesienna. Spekulacje, transfery

#75
Rudy pisze:
środa, 30 maja 2018, 17:27
Polak'o pisze:
środa, 30 maja 2018, 16:44
http://www.90minut.pl/news/287/news2871 ... -lige.html
Wigry, Bytovia, Stomil i Ruch narazie bez licencji na 1 ligę. Odra z licencją z nadzorem infrastrukturalnym, co ciekawe obok nas w nadzorze infrastrukturalnym brakuje Rakowa.
Pewnie dlatego, że oprócz nadzoru dostał dwa koła kary pieniężnej.
Rzeczywiście, przeoczyłem w takim razie wszystko pasuje :)
cron