Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#501
Uzgodnienia z ZL co do publikacji informacji były inne. Na tym poprzestanę.

Bonecki szykowany był do pierwszej 11 Zagłębia przed kontuzją kolana, a ciągnie się za nim renoma jednego z większych talentów Akademii, do tego jak pisał repest - miał świetne recenzje w Chrobrym. Jeśli będzie w formie (a do treningów wrócił w listopadzie) to nie mam wątpliwości, że mocno podniesie poziom rywalizacji na tej pozycji (to jest cofnięty pomocnik - bardziej Habusta, Wepa i Peroński).
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#507
respest pisze: Ważne info: Bonecki ma kontrakt z ZL do czerwca.
To mi trochę zmienia optykę - bo to oznacza, że po ograniu się u nas mógłby też zostać na kolejny sezon jeżeli dawałby radę, a nie od razu wracał do Zagłębia.

Mimo wszystko, ja transfery oceniam tak:
1. Czyżycki - transfer idealny. Ofensywny pomocnik, gdzie nie mamy jakiegoś nadmiaru bogactwa, młodzieżowiec, wyróżniający się w 1 lidze, kandydat z miejsca do pierwszego składu. Transfer przeprowadzony na początku przygotowań. Czego chcieć więcej?
2. Mikinicz - dobry transfer ze względu na pozycję (skrzydło) i sam czas tego transferu. Ze względu na słabość na tej pozycji, kandydat do pierwszej 11, natomiast jest to też jakaś niewiadoma jeżeli chodzi o umiejętności.
3. Ledecky - mam mieszane uczucia. Nie jest to typowa "9", transfer w ostatnim dniu okienka. Ale z drugiej strony - gość ważny w Górniku w 1. lidze, a w ekstraklasie ocierający się o pierwszy skład w niezłym Górniku. Nawet na wiosnę grał chyba ogony w każdym meczu, więc zakładam że skoro Brosz wpuszczał go na boisko nawet przy niekorzystnym rezultacie, to pewnie przynajmniej minimalnie w niego wierzył. No i najważniejsze - my po prostu nie mieliśmy wyjścia, bo oprócz Skrzypczaka nie mamy napastnika. Jako że ma to być zmiennik, a nie zbawca opolskiej ofensywy - ok.
4. Bonecki - zły czas transferu, na mocno obsadzoną pozycję, zawodnik po kontuzji. Plusy są dla mnie dwa: na koniec sezonu na tej pozycji mocno dają się we znaki pauzy kartkowe, więc może to być jakiś ratunek. Drugi, to wspomniany wcześniej koniec kontraktu, a więc szansa na to, że jeżeli "kosztem" Odry się odbuduje, to będziemy mieć z niego pożytek też później, bo gość jest nadal dosyć młody, a już z doświadczeniem w ekstraklasie. Mimo wszystko dla mnie najsłabszy transfer i nie spodziewam się żeby był istotny w rundzie wiosennej.

Podsumowując, oprócz Czyżyckiego transfery mnie jakoś nie powalają, ale też nie są złe. Jestem też ciekaw na ile te przemyślenia będą prawdziwe - przed sezonem byłem zadowolony z transferu Cverny:) I tu dochodzimy też do środka obrony - trzymam kciuki za Kowalskiego, bo jeżeli będzie robił postępy, to może nam tę formację wzmocnić. To właśnie tutaj wolałbym jakieś wypożyczenie do Odry na podratowanie stanu kadrowego, ale oczywiście nie w ostatnim dniu okienka, bo na tej pozycji to by się po prostu nie mogło udać.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#515
Hehe, dowiedziałem się od osoby z Lubina, blisko struktur ZL, jak wyglądała droga Boneckiego do Odry. Można zażartować, że jesteśmy już częścią 'wielkiej piłkarskiej układanki'.

Bonecki nie przyszedłby do Odry, gdyby (chronologicznie od najaktualniejszego wydarzenia): Sandecja nie odrzuciła oferty ZL na wymianę z dopłatą Kolev - Kubicki + ktoś tam -> Kubicki (DP z ZL) nie rozmyślił się co do transferu do Jagiellonii (był już na zaawansowanych negocjacjach) -> Matras nie przeszedł z Lechii do ZL w celu zastąpienie Kubickiego. Do wczoraj wieczora Bonecki przewidziany był więc do gry w ZL (nie regularnej, ale pewnie coś by zagrał, gdyby awansowali do grupy mistrzowskiej pewnie sporo).

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#516
zebro pisze: 2. Mikinicz - dobry transfer ze względu na pozycję (skrzydło) i sam czas tego transferu. Ze względu na słabość na tej pozycji, kandydat do pierwszej 11, natomiast jest to też jakaś niewiadoma jeżeli chodzi o umiejętności.
Niewiadoma? Mówimy o kolesiu który strzelał w Lidze Europy i właściwie w każdym sparingu był w TOP3 pod względem tego co do gry wnosił/jak grał. Jeśli poprawi celność, to będzie rewelacją rozgrywek.
zebro pisze: Bonecki - zły czas transferu, na mocno obsadzoną pozycję, zawodnik po kontuzji. Plusy są dla mnie dwa: na koniec sezonu na tej pozycji mocno dają się we znaki pauzy kartkowe, więc może to być jakiś ratunek. Drugi, to wspomniany wcześniej koniec kontraktu, a więc szansa na to, że jeżeli "kosztem" Odry się odbuduje, to będziemy mieć z niego pożytek też później, bo gość jest nadal dosyć młody, a już z doświadczeniem w ekstraklasie. Mimo wszystko dla mnie najsłabszy transfer i nie spodziewam się żeby był istotny w rundzie wiosennej.
Nie no zaraz. Może małe tło - Bonecki to od lat jeden z większych talentów Akademii ZL, do tego bardzo dobry sezon w Chrobrym. Mówimy o piłkarzu który w wieku 18 lat grał w finale Pucharu Polski! (tak, wiem, nie strzelił karnego). Właściwie nie było dyskusji na temat tego, że będzie solidną podporą ZL w Ekstraklasie, aż złapał poważną kontuzję. Tylko tej kontuzji nie złapał wczoraj, a do treningów wrócił w październiku i miał cały cykl przygotowawczy z Zagłębiem, włącznie z obozem w Turcji. Chyba, że twoim zdaniem obóz z ekstraklasową drużyną nie daje gotowości do gry? ;) Dla mnie to potencjalnie dużo poważniejsze wzmocnienie niż Ledecky. Zresztą, ponoć już dzisiaj na treningu wyglądał bardzo dobrze.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#519
LooZ^ pisze:Niewiadoma? Mówimy o kolesiu który strzelał w Lidze Europy i właściwie w każdym sparingu był w TOP3 pod względem tego co do gry wnosił/jak grał. Jeśli poprawi celność, to będzie rewelacją rozgrywek.
W Lidze Europy strzelał niedawno np. Piotr Petasz, który odbił się później od każdego klubu w którym grał. Aktualnie odbija się od IV ligi z Huraganem Wołomin. W pierwszej rundzie Ligi Europy występują drużyny amatorskie, to nie jest dla mnie argument. Sparingi już coś mówią, ale też nie wszystko. Wiążę z nim duże nadzieje i to był bardzo potrzebny transfer, ale nie oszukujmy się - nikt z nas nie widział go w meczu o punkty, stąd ta niewiadoma.
LooZ^ pisze:
zebro pisze: Bonecki - zły czas transferu, na mocno obsadzoną pozycję, zawodnik po kontuzji. Plusy są dla mnie dwa: na koniec sezonu na tej pozycji mocno dają się we znaki pauzy kartkowe, więc może to być jakiś ratunek. Drugi, to wspomniany wcześniej koniec kontraktu, a więc szansa na to, że jeżeli "kosztem" Odry się odbuduje, to będziemy mieć z niego pożytek też później, bo gość jest nadal dosyć młody, a już z doświadczeniem w ekstraklasie. Mimo wszystko dla mnie najsłabszy transfer i nie spodziewam się żeby był istotny w rundzie wiosennej.
Nie no zaraz. Może małe tło - Bonecki to od lat jeden z większych talentów Akademii ZL, do tego bardzo dobry sezon w Chrobrym. Mówimy o piłkarzu który w wieku 18 lat grał w finale Pucharu Polski! (tak, wiem, nie strzelił karnego). Właściwie nie było dyskusji na temat tego, że będzie solidną podporą ZL w Ekstraklasie, aż złapał poważną kontuzję. Tylko tej kontuzji nie złapał wczoraj, a do treningów wrócił w październiku i miał cały cykl przygotowawczy z Zagłębiem, włącznie z obozem w Turcji. Chyba, że twoim zdaniem obóz z ekstraklasową drużyną nie daje gotowości do gry? ;) Dla mnie to potencjalnie dużo poważniejsze wzmocnienie niż Ledecky. Zresztą, ponoć już dzisiaj na treningu wyglądał bardzo dobrze.
Tak, uważam że obóz z ekstraklasową drużyną nie daje z automatu gotowości do gry w drużynie I-ligowej. Chyba że uznamy, że trening taktyczny, wkomponowanie się w drużynę i złapanie stylu gry jest nieistotny. Obstawiam, że przez pierwsze kilka kolejek wiosny nie będzie pierwszym wyborem. Tak samo nieistotne jest dla mnie co robił jako 18-latek, a to co robi teraz (niewiadoma) i czy może być wzmocnieniem również w dłuższej perspektywie niż 4 miesiące (jest wysokie prawdopodobieństwo). Względem mojej pierwszej informacji poprawiła mi się percepcja tego transferu - że jest opcja transferu definitywnego jak się sprawdzi, że Zagłębie brało go poważnie pod uwagę do gry na wiosnę.

I tak na marginesie - wszyscy wiemy, że to są dyskusje na temat tego, jak te transfery wyglądają na papierze. Jak się cofnę do lata, to cieszyłem się bardzo z Cverny i Maćczaka. Baran był dla mnie wielką niewiadomą, Habusta też. Habusta i Baran mega się sprawdzili, Cverna jest dla mnie niewypałem, a odnośnie Maćczaka, to ze względu na wiek napiszę, że jeszcze nie nadszedł jego czas. Więc podsumowując - wszystkich serdecznie witam w klubie i błagam: dokonajcie cudu i wprowadźcie Odrę do ekstraklasy,

Re: NICE 1 LIGA - sezon 2017/18. Runda wiosenna. Spekulacje, transfery

#523
Witki opadają... PZPN przedłużył termin na spłatę zobowiązań Ruchu z 28 lutego na 31 marca br. Z jednej strony rozumiem, że PZPN próbuje wyciągnąć z chorzowskiego gardła wierzycielom, ale zaczyna być to męczące, że nie dotyczą ich żadne ustalenia i terminy, skoro zamydlą oczy, powiedzą o postępowaniu restrukturyzacyjnym i PZPN zrobi co oni chcą. Niech chociaż zrobią tak, że pozwolą na przedłużenie terminu pod warunkiem, że w razie braku spłaty będzie jeszcze więcej minusowych punktów (zamiast łącznie -11, to np. -15, tak żeby czuli presję).
cron