Re: Stadion dla Odry

#527
zestan pisze:trzeba zbierać na latarki.
Kpina z kibiców to co się wyrabia ostatnio w klubie od pół roku było wiadomo że są problemy ze stadionem i nie zrobiono nic w tej sprawie, jeszcze niech zwolnią Janka Furlepę i zatrudnią jakiegoś pseudofachmana typu Brzęczek czy Rumak i pojedziemy "na Rumaku" do Europy.
Moda przemija WIARA wiecznie trwa.

Re: Stadion dla Odry

#529
Temat oświetlenia był znany od co najmniej dwóch lat, ale żyjąc w świecie fantasmagorii o rychłym nowym stadionie sami również przyczyniliśmy się do dzisiejszego stanu. Przypomnę choćby dwa budżety obywatelskie, z których jeden był nawet sabotowany przez znaczną część naszego środowiska. I tak na oświetlenie w budżecie 2016 głosowało 277 osób, co dało 40 miejsce, a w budżecie 2017 , 1325 osób , 12 miejsce . Efekt taki ze cała druga liga bez świateł, a teraz jeszcze może jedna runda pierwszej ligi.
Nie dajemy wystarczającego wsparcia i argumentów Miastu do aktywniejszych działań, a to oczywiście przekłada się również na termin budowy nowego stadionu., choć w kwestii oświetlenia wygląda że sprawa zmierza ku jasności.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 czerwca 2017, 11:37 przez rob65, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Stadion dla Odry

#532
LooZ^ pisze:Bez przesady. Klub wynajmuje stadion od MOSiRu i na tym możliwości klubu się kończą. Klub chciał grać przy światłach już na wiosnę minionego sezonu.
Tak biedny zarząd nic nie może zrobić w tej kwestii od 2 lat już? MOSiR jest "pod prezydentem miasta" (tak bardzo nam przychylnym podobno) i nic się nie da zmienić?
Moda przemija WIARA wiecznie trwa.

Re: Stadion dla Odry

#533
No ale co ma zrobić Zarząd? Nie szczędzę gorzkich słów zarządowi jak na to zasługują, ale najwyraźniej nie zdajecie sobie sprawy z wielu rzeczy.

Jak już bardzo chcesz wiedzieć, to w MOSiRze siedzą ludzie "nieprezydenta", w wyniku porozumień politycznych i AW jest z nimi bardzo nie po drodze w wielu aspektach. Dodać należy, że delikatnie mówiąc "mijali się wielokrotnie z prawdą", a chcąc nie chcąc Prezydent ma parę innych rzeczy do roboty niż kontrolować pracownika jednej z miejskich instytucji.

Ja wiem, że w internecie to tacy mądrzy, że rakiety kosmiczne by budowali gdyby im dać 3 śrubki i kawałek deski, ale to wszysztko jest daleko od łatwości z jaką wy na to patrzycie.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#537
Jestem porażony waszą wiedzą ogólną na temat tego jak wygląda prawo, granice kompetencji, etc.

Co ma do tego kasa z PJS? Przecież Stowarzyszenie Odra Opole nie ma żadnego prawa inwestować na własności Miasta Opola zarządzanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a jeśli by próbowała to Zarząd zbierałby się w Sądzie Rejonowym w kontekście inwestycji w obcym środku trwałym ze względu na działanie na szkodę Stowarzyszenia i przekroczenia zakresu działań statutowych.

Co więcej, aby wyremontować stadion zgodzić się muszą radni wprowadzając albo odpowiedni zapis budżetowy, albo wprowadzając odpowiednią poprawkę budżetową z innych inwestycji, rezerw budżetowych lub kredytów.
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#538
Nikt nie będzie dopłacał do świateł. Cena prawie dwa razy większa niż kosztorys. Przetarg powinien być powtórzony. Popatrzcie ile wujek Google wyrzuca firm, które robią światła na stadionach. Można wykonać telefon do paru i spytać czy wiedzieli, interesowali się przetargiem. Nie rozumiem dlaczego ofertę złożyła tylko jedna firma.
Ostatnio zmieniony czwartek, 8 czerwca 2017, 12:49 przez Do przerwy 0:1, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Stadion dla Odry

#539
O naiwności...

Przecież takie firmy żyją z przetargów i codziennie rano dostają info z BIP o przetargach z całej Polski automatycznie na maila i tyle. Nie złożyli, bo zobaczyli ile Opole (MOSiR) chce wydać i parsknęli śmiechem. Mówiłem o tym, najwyraźniej jestem mądrzejszy od MOSiRu.

W Kluczborku kosztowało to 2,7mln - tak, trzeba było trochę więcej niż u nas zbudować, ale u nas dochodzi demontaż na bardzo dużych wysokościach, co kosztuje koszmarne pieniądze - obstawiam, że sam demontaż kosztuje dużo więcej niż 100.000zł.

Ja bym pytał więc - jakim cudem tak tanio?
Każde zwycięstwo jest tylko zapowiedzią następnego.

Re: Stadion dla Odry

#543
W Bielsku rok temu chcieli sprzedać oświetlenie. Maszty, lampy 1900 lux, zasilanie. Przetarg z ceną 450 tys.zł unieważniono z powodu braku chętnych. Trzeba zadzwonić do kolegów z Bielskiego Mosiru i spytać co się z tym dzieje. A ile zaoszczędzimy.... 10% dla pomysłodawcy :). Jak mamy budować nowy stadion to nie warto kupować nówki.

Re: Stadion dla Odry

#544
LooZ^ pisze:Jestem porażony waszą wiedzą ogólną na temat tego jak wygląda prawo, granice kompetencji, etc.

Co ma do tego kasa z PJS? Przecież Stowarzyszenie Odra Opole nie ma żadnego prawa inwestować na własności Miasta Opola zarządzanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a jeśli by próbowała to Zarząd zbierałby się w Sądzie Rejonowym w kontekście inwestycji w obcym środku trwałym ze względu na działanie na szkodę Stowarzyszenia i przekroczenia zakresu działań statutowych.

Co więcej, aby wyremontować stadion zgodzić się muszą radni wprowadzając albo odpowiedni zapis budżetowy, albo wprowadzając odpowiednią poprawkę budżetową z innych inwestycji, rezerw budżetowych lub kredytów.
wielu nie zdaje sobie sprawy co czyta i co wypisuje, ot kibice. A Ty rob swoje
cron